Kto jest odpowiedzialny, za to co masz i czego Ci brak

Hej. Chodź za mną, coś ci pokażę. Nie wiem na ile z zewnątrz będzie widać. To jest pewien budynek. A co to jest za budynek to zaraz powiem, ale ważniejsze jest to co powiem ci w tym budynku. Więc chodź ze mna.

Hej. 100 procent odpowiedzialności. O co chodzi? Chodzi o przyjęcie, że wszystko co w życiu masz, wszystko co się spotyka, wszystko co się dzieje w twoim życiu, to gdzie teraz jesteś, to gdzie mnie słuchasz, na czym mnie słuchasz, wszystkie myśli jakie są w twojej głowie, wszystkie przekonania, naprawdę wszystko co się dzieje w twoim życiu jest zależne od ciebie. Ja mam takie przekonanie, ja mam takie podejście. Mnóstwo ludzi sukcesu właśnie w ten sposób do tego podchodzi. Dlaczego?

Dlatego, że to się sprawdza, że to działa. Bo są tacy ludzie, którzy… może ty jesteś taką osobą, która podchodzi, że to jednak nie od ciebie zależy życie, bo zostało ono zepsute przez to, że urodziłeś się w niewłaściwej rodzinie albo w niewłaściwym kraju albo że masz nieodpowiednie wykształcenie, że się otaczasz nieodpowiednimi ludźmi, że mieszkasz właśnie nie tam, gdzie powinieneś. A ja chcę ci powiedzieć, ja ci mówię, że to wszystko jest zależne od ciebie. Możesz się teraz oburzyć i powiedzieć no ja to, ale to nie ode mnie zależało, że ja się urodziłem w takiej a nie innej rodzinie albo w takim a nie innym kraju. I że jestem kobietą albo że jestem mężczyzną a może chciałbym być kimś innym. Wiesz teraz to co powiem, będzie być może zbyt abstrakcyjne dla niektórych, ale ok… Kiedyś miałem do czynienia z dużą ilością osób powiedzmy mocno uduchowionych z Chin i z Tybetu, z Indii które to mówiły w ten sposób, że to, że ja jestem taką a nie inną osobą, że urodziłem się właśnie w takiej rodzinie to dlatego, że to ja nie będąc jeszcze w moim ciele, moja dusza wybrała to, że ja się urodziłem właśnie w takim miejscu. Ja wiem, jak to brzmi. Może ci się to wydać totalnie nienormalne. Słuchaj twoja sprawa jak do tego podejdziesz.

W momencie, kiedy przyjmujesz założenie, że to od ciebie wszystko zależy to zaczniesz zwracać naprawdę uwagę na to co robisz, na to co myślisz. Bo wszystko zaczyna się właśnie od myśli. Jeśli ty myślisz, że coś jest z tobą nie tak. Myślisz, że ty się nie nadajesz do tego, żeby na przykład być w takim miejscu jak teraz jestem, bo… i masz tutaj rozmaite wymówki. To jest twoja wina, to nie jest moja wina. To, że jechałeś samochodem i samochód się zepsuł to nie jest moja wina, to jest w 100 procentach twoja wina. Bo może nie dałeś go do przeglądu albo dałeś go do mechanika, który wiesz, że cię w jakiś sposób oszukuje i da jakieś podrabiane części na przykład. To, że kiepsko zarabiasz, sorry, ale to jest twoja wina. Bo mogłeś się pójść pouczyć trochę, mogłeś poprzebywać w taki towarzystwie, które by cię ciągnęło w górę. To, że może jesteś w tym momencie biedny sorry, to nie jest moja wina. Gdybyś oglądał moje filmy od początku na pewno byś nie był biedny, bo te osoby, które mnie oglądają od dwóch czy od trzech lat ich życie się totalnie zmieniło. Tylko to nie jest kwestia tylko tego, żeby oglądać, tylko żeby tą wiedzę wprowadzać w życie. Nawet to co teraz ci mówię 100 procent odpowiedzialności. Możesz mi powiedzieć oj nie wierzę w takie rzeczy, że mnie spotka to co tam sobie założę. Nie wiem gdzie, ale słyszałem kiedyś taką przypowieść o dwóch braciach, którzy musieli opuścić swoje rodzinne miasto i udali się w podróż. I obaj trafili do jednego miasta. I w momencie, kiedy jeden z nich wchodził do miasta u bram miasta zapytał się stojącej tam osoby jakie to miasto jest, jakich tutaj ludzi spotka. I usłyszał, że spotka tutaj… ta osoba mu odpowiedziała, a jakich ludzi spodziewasz się spotkać? No i ten powiedział, że spodziewa się spotkać ludzi uczynnych, przyjaznych, szczęśliwych, dzięki którym on będzie się dobrze czuł, odnajdzie tu przyjaciół. I ten mu powiedział, ten człowiek mu powiedział, tak i tacy ludzie właśnie mieszkają w tym mieście. I niedługo po nim do tego miasta wchodził ten drugi, ten jego brat i pyta się tej samej osoby, która stała tam przy bramie co to jest za miasto, jacy ludzie tutaj mieszkają, co mnie tutaj spotka. I ten człowiek powiedział, a jakich ludzi spodziewasz się tu spotkać? No i on powiada, no wiesz, w mieście, gdzie mieszkałem spotkałem samych oszustów, samych złodziei, ludzi, którzy chcieli mnie wykorzystać, bardzo źle się tam czułem. No widzisz i to miasto jest dokładnie takie, właśnie takich ludzi tutaj spotkasz.

Dlaczego ci o tym opowiadam?

Dlatego, że to ty jesteś odpowiedzialny za swoje myśli. Jeśli ty uważasz, że ciebie otaczają oszuści, jeśli uważasz, że wszyscy wokół to są kłamcy, jeśli uważasz, że kraj w którym mieszkasz jest totalnie beznadziejny, jeśli uważasz, że nic w życiu cię dobrego nie spotkało, no to, przykro mi drogi kolego, droga koleżanko dokładnie tak się stanie jak sobie myślisz. Ludzie mają taki dar, szczególnie w Polsce, do tworzenia sobie, o to nie jest tylko Polska, ale to są przymioty wielu krajów, ale zauważam, że w krajach, gdzie jest zimno przez dużą część roku, takich osób jest więcej. Tworzenie sobie rozmaitych wymówek, dlaczego mi w życiu nie wyszło. Dlaczego nie mieszkam sobie w jakimś fajnym miejscu, dlaczego mnie los, los mnie ukarał, szczęścia nie miałem.

Powtarzam ci jeszcze raz, to wszystko jest w twoich rękach. To wszystko co się w twoim życiu wydarzyło, co się wydarza, to ty jesteś w 100 procentach odpowiedzialny. Jeśli mi nie wierzysz przyjmij takie założenie, zrób sobie eksperyment, ale tak przynajmniej kwartalny, zrób sobie założenie, że twoje myśli tworzą twoją rzeczywistość. W związku z tym, jeśli pojawią się w twojej głowie myśli negatywne, myśli dołujące, ty wiesz jakie to są myśli, to świadomie je przerwij i świadomie je zmień na inne. Jeśli jesteś w beznadziejnej pracy i narzekasz na to, że beznadziejnie zarabiasz a ludzie dookoła mają luksusy albo są w siedmiogwiazdkowych hotelach przyjmij, że to ty jesteś odpowiedzialny za swoje zarobki. W 100 procentach to ty jesteś odpowiedzialny za swoje zarobki. Więc, żeby je zmienić, żeby były takie jak chcesz, pomyśl co możesz zrobić, żeby zacząć więcej zarabiać. Czy może powinieneś pójść na jakiś kurs doszkalający, czy może powinieneś zmienić towarzystwo i zacząć przebywać wśród takich osób, które ci będą podpowiadać jakie są idee, jakie są pomysły, czy może zaczniesz oglądać w Internecie filmy, które mówią właśnie o tym jak zarabiać pieniądze, jak to inni robią. Może przeczytasz sobie listę Forbesa i znajdziesz listę multimilionerów, multimiliarderów, którzy dorobili się od zera. Mimo, że nic nie wskazywało na to, że dorobią się majątku i pewnym momencie po prostu wystrzelili. Są takie historie, to nie jest nigdzie ukryte. Wystarczy siąść i poczytać. Oczywiście możesz pooglądać jak ktoś gra w gry albo samemu grać albo siedzieć przed telewizorem, a możesz po prostu ruszyć dupę. Ruszyć dupę i popatrzeć do by tu zrobić, żeby w 100 procentach odpowiadać za siebie. Nie, że ci mam nie dała, że ci tata nie dał, że ci wujek nie dał. Że jeśli masz żonę, że ona nie jest taka jak byś chciał albo masz męża i on nie jest taki, nie wspiera cię.  Słuchaj, to jaki jest twój partner, jaka jest twoja partnerka życiowa w 100 procentach zależy od ciebie, bo to ty ją, ty jego wybrałeś. Chyba, że mieszkasz w kraju arabskim albo w Indiach, gdzie jest inna kultura, inna religia to wtedy rodzice mówią słuchaj to będzie twoja żona i ty już swoją żonę widzisz w momencie ślubu.

Przemyśl to sobie. Nie musisz mi wierzyć, możesz poszukać innych ludzi, którzy odnieśli jakieś sukcesy w życiu i posłuchać co oni mówią. Tylko widzisz jest jakoś tak, że nie wszyscy ludzie sukcesu dzielą się swoimi historiami, opowiadają o tym jak doszli do jakiegoś tam statusu, do jakiegoś stanu, takiego w którym są teraz. Ale na pewno znasz jakąś osobę sukcesu w twoim otoczeniu, w twoim mieście, słuchaj, zapukaj do takiej osoby, zapytaj jak ty to zrobiłeś, jak ty do tego doszedłeś. Może jest jakiś super idealny związek w twoim otoczeniu, to też jest twoja odpowiedzialność za siebie, żeby zapytać jak to się robi.

Powtarzam w 100 procentach to ty jesteś odpowiedzialny za to nawet skąd mnie teraz oglądasz. Nawe to popatrz, że trafiłeś na mój film, to się nie wydarzyło z przypadku, tylko albo twoje myśli albo gdzieś, coś takiego musiało być zasiane w twojej głowie, że suma summarum trafiłeś tutaj i oglądasz ten film.

Nie będę cię już męczyć. Przemyśl to sobie, może obejrzyj jeszcze raz to nagranie. Może ja jeszcze też pokażę miejsce, gdzie jestem. Ach, a miejsce jest naprawdę piękne, bo ten hotel w którym tutaj jestem Al Arab, jest to hotel oceniany jako najlepszy hotel na świecie, z najlepszą obsługą, z najlepszym absolutnie wszystkim co może turyście przydarzyć. I o tyle, to jest ciekawe, że ten hotel powstał jeszcze w ubiegłym wieku. I jeśli będziesz miał kiedyś okazję tutaj przyjechać, będziesz zszokowany przepychem, jakością obsługi jaka tutaj jest.

A póki co, zachęcam cię do tego, żeby obejrzeć mnie we wtorek, gdy zrobię live, na żywo i jeszcze w przyszły piątek opowiem ci coś takiego co cię naprawdę zwali z nóg.

Do usłyszenia wkrótce. Hej.

Zobacz to jest ciasteczko ze złotem, to tutaj to jest złoto, jadalne mam nadzieję.

Ten oto hotel, jestem na 27 piętrze, ma 202 apartamenty i wyobraź sobie, że pracuje tutaj 1300 osób.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment