8 kroków do miliona

8 kroków do miliona

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/8-krokow-do-1-miliona

Hej, porozmawiamy sobie o trochę drażliwym temacie i o bogactwie wielkim, byciu milionerem, o tym jak ty być może mógłbyś zostać milionerem. Ja wiem, że w momencie, kiedy ja mówię takie rzeczy to wiele osób sobie myśli, że po pierwsze to jest niemożliwe, że to nie moja liga, żeby zostać milionerem albo, że żeby zostać milionerem to na pewno ta osoba będzie nieszczęśliwa albo musiała ukraść albo nie wiadomo jakie rzeczy robić. Ja to pominę, skupię się tylko na tym co zrobić, żeby zostać milionerem i powiem ci to w 8 krokach jak do tego dojść.

Ponieważ jestem teraz w dzielnicy biznesowej, jest to dzielnica biznesowa San Francisco i te osoby, które tutaj, może się przejdę kawałek, te osoby, które tutaj mnie będą mijać, albo które ja będę mijał mogę być pewien, że w zasadzie każda osoba powyżej 30 w tym miejscu jest milionerem. W Polsce jest tak, że jest ponad 100,000 milionerów, dane statystyczne GUS, z czego w ubiegłym roku, nie czekaj to był, no tak 2016, w Polsce ponad 20,000 osób wykazało dochód powyżej miliona złotych i te liczby rosną mniej więcej o 20% rocznie. Więc za rok można założyć, że takich osób będzie w granicach 25,000. Ponieważ mnie w tym momencie ogląda prawie 50,000 osób, na tą chwilę, to masz dużą szansę, że w przyszłym roku będziesz milionerem. A ja ci zaraz powiem co takiego zrobić, żeby do tego doprowadzić, żebyś miał duże szanse na to.

8 kroków do miliona – pierwsza sprawa.

Pierwsza sprawa to jest kwestia taka, żeby ci w głowie w ogóle powstała taka myśl, żeby zostać milionerem. Żebyś miał takie marzenie, żebyś miał taką chęć. Tylko to nie jest, to nie może być coś takiego, że sobie pomyślisz o fajnie by było być milionerem, mógłbym sobie podróżować po świecie, fajnie żyć, nic nie robić albo bym zatrudniał setki ludzi albo nie wiadomo co.

Jeśli chcesz osiągnąć coś takiego, to musi być w tobie naprawdę intensywne pragnienie tego, to nie może być mrzonka, tylko to musi być naprawdę ogromna chęć, to musi być coś co cię będzie palić, to jest coś co cię będzie zrywać z łóżka rano, sprawiać, że będziesz się intensywnie rozwijał, intensywnie myślał, co takiego zrobić, żeby to osiągnąć.

8 kroków do miliona – druga sprawa.

Druga sprawa jest to kwestia tego, jedni mówią, żeby pójść do pracy, ja akurat uważam, że przez pracę praktycznie nie masz szans, przez pracę na etacie, nie masz szans albo masz nikłe szanse na to, żeby zostać milionerem. No wiesz, z pensją 2 czy nawet 3 tysiące, nawet 5 nie ma szans.

Dlatego jest to kwestia pracy, ale na takiej zasadzie, żeby mieć według mnie, swój własny biznes, bo w momencie, kiedy masz swój własny biznes, to wtedy to ty i twoje myślenie i twoje działanie, poczekaj, ty, twoje myślenie i twoje działanie ogranicza cię w tym, żeby ten majątek zdobyć.

Dlatego jest kwestia znalezienia pomysłu albo rozpocząć produkcję czegoś albo mieć usługę i ta usługa doprowadzi cię do tego miliona, zaraz powiem ci jak.

8 kroków do miliona – trzecia sprawa.

Bo tu dochodzimy do trzeciego kroku, tym trzecim krokiem jest 10 razy więcej. Zaraz wytłumaczę o co chodzi. Wyobraź sobie, że znalazłeś usługę albo produkt zaczynasz świadczyć tą usługę albo sprzedawać ten produkt, nie wiem, zacząłeś piec ciastka i komplet takich ciastek sprzedajesz i zarabiasz na tym 10 zł. I teraz cała sztuka polega na tym, żeby zwiększyć to razy 10, czyli żeby nie sprzedać jednej, dwie dziennie tej paczki ciastek i zarobić 10 zł, tylko żeby znaleźć 10 takich osób. Jak znajdziesz 10 osób, masz 100 zł.

Teraz jest druga sprawa, żeby teraz te wysiłki, które podejmiesz zwiększyć razy 10. Czy to będzie kwestia reklamy, czy to będzie kwestia twojego podejścia do klienta, czy to będzie kwestia obsługi posprzedażowej, czy to będzie kwestia zatrudnienia osób, które będą ci pomagać w sprzedaży, ale chodzi o to, żeby teraz to co masz zwiększyć jeszcze razy 10. Ja wiem, że to łatwo brzmi, ale w poprzednich nagraniach i jeszcze w przyszłości będę opowiadał więcej na ten temat jak to dokładnie zrobić, żeby to było razy 10. I w tym momencie, jeśli tylko coś takiego zrobisz, razy 10, razy 10 i masz 1000zł dziennie. W momencie, kiedy masz 1,000 zł dziennie, jak sobie to pomnożysz przez wszystkie dni roku, masz 365,000, razy 3 lata, masz milion złotych. Da się? To wszystko to są liczby. Oczywiście po drodze jest cała masa pracy, jest cała masa wysiłku nie mniej, jeśli ty w głowie jesteś w stanie to pojąć i zrozumieć, że to jest dla ciebie, że nie święci garnki lepią, to zaczniesz wtedy myśleć, aha, może jednak się da i zaczniesz to realizować.

8 kroków do miliona – czwarta sprawa.

Kolejny krok 4 jest to kwestia odkładnia pieniędzy, to nie chodzi o oszczędzanie, tylko chodzi o odkładanie. Dlaczego? Dlatego, że większość ludzie niestety tak robi, że jak zarobi jakieś pieniądze, to od razu myśli jak by je tu wydać, co by sobie tu fajnego kupić. I potem przychodzi jakaś większa inwestycja to pieniędzy brak, a jeśli ty założysz, że nawet będziesz tylko 10% odkładał, to w momencie, kiedy się pojawi jakaś fajna okazja to wtedy będziesz miał z czego zainwestować.

Ok, powiedziałem ci teraz o tym 1,000 zł dziennie, jeśli będziesz miał ten 1,000 zł dziennie i po roku będziesz miał 365,000, jeśli z tego jesteś w stanie odłożyć 340,000, 20,000 w przeciągu roku w zupełności ci wystarczy na życie, więc z kapitałem 340,000, możesz nawet iść do banku i bank da ci nawet kredyt w granicach, przynajmniej milion złotych ci da, jak masz 300,000 w ręce. Da ci nawet o wiele więcej, dobry bank może ci dać 2 do 3 milionów, to już jest pieniądz, który buduje konkretne rzeczy.

Przy okazji pokażę ci fajny budyneczek, do niedawna to był symbol San Francisco, ta piramida to był najwyższy budynek w San Francisco teraz buduje się nowy. Ale nie o tym mowa.

Zanim powiem ci o 5 punkcie, słuchaj ja ci dzisiaj chcę powiedzieć o 8 takich krokach, tego jest o wiele, wiele więcej dlatego jeśli słuchasz mnie pierwszy raz sugeruję ci zasubskrybować ten kanał, bo niedługo będę robił taką długą konferencję na temat pieniędzy i będę opowiadał więcej kroków, więcej rzeczy na temat zarabiania, jak to się robi i żebyś po prostu dostał informację o tym. Jak będziesz subskrybował mój kanał to po prostu YouTube z automatu wyśle ci powiadomienie, że będzie taka konferencja.

8 kroków do miliona – piąta sprawa.

Piąty krok, słuchaj to są rzeczy, które zadziałały u mnie i ten 5 krok zaraz ci powiem, ale to zadziałało u mnie, ja nie wiem, czy to zadziała u ciebie zakładam, że tak. Z resztą sprawdź co się stanie. Piąty krok – chodzi o to żebyś zarabiał więcej. Co to znaczy żebyś zarabiał więcej? No możesz powiedzieć no przecież ja robię wszystko, żeby zarabiać więcej, czego ty chłopie jeszcze ode mnie chcesz?

Ok, ja ci powiem jak to u mnie wyglądało. Ja do pewnego momentu mojego życia miałem tak, że oszczędzałem pieniądze, bo każdy guru mówił o tym, żeby oszczędzać pieniądze i wtedy jak się odłoży odpowiednią sumę pieniędzy, to wtedy zostanie się milionerem. Możesz powiedzieć no dobra, ale ty przecież sam powiedziałeś w 4 punkcie, żeby odkładać pieniądze. Tak, ale co innego jest odkładać, co innego jest oszczędzać, a co innego jest zarabiać więcej. Bo jak ja oszczędzałem to moje myśli skupiały się na tym, na czym by tu oszczędzić, gdzieby tu mniej wydać, a nie myślałem wtedy intensywnie o tym jak tutaj zarabiać więcej. Więc kiedy zmieniłem sobie nastawienie, na to jak zarabiać więcej, to faktycznie tak się zaczęło dziać. I moje nastawienie jest właśnie takie, szukania co ja mogę zrobić więcej, jaki nowy pomysł, jaki nowy biznes, jak nowa inwestycja. I u mnie to się sprawdziło. Myślenie właśnie na zasadzie jak zarobić więcej.

8 kroków do miliona – szósta sprawa.

Kolejny krok 6, jest to kwestia koncentracji. O co chodzi z koncentracją?

Wyobraź sobie taką sytuację, że wymyślasz sobie biznes, że będziesz na przykład dbał o zieleń. Będziesz ogrodnikiem i będziesz się zajmował tym, żeby drzewa wyglądały ładniej, to jest twój biznes. Prowadzisz ten biznes powiedzmy 2 miesiące i wpadasz nagle na pomysł, że nie będziesz zajmował się tylko ogrodnictwem, tylko zajmiesz się jeszcze księgowością i będziesz prowadził dla ludzi księgowość. Po kolejnych 2 miesiącach wymyślasz, bo usłyszałeś, że dobrze jest łowić ryby i sprzedawać ryby i już masz 3 biznesy ogrodniczy, ryby, księgowość. Słuchaj może jesteś takim geniuszem, że będziesz w stanie to ogarnąć, z moich doświadczeń wynika, że jeśli uwagę dzieli się na wiele aspektów, nie ma szans na to, żeby w każdej z tych rzeczy być dobrym. Jesteś powiedzmy genialnym sportowcem, rzucasz młotem, biegasz na 100 metrów tak, że nikt z tobą nie ma szans i wymyślasz sobie wtedy, że otworzysz biznes, żeby zarabiać miliony na tym. Albo jesteś dobrym biegaczem albo jesteś biznesmenem, obawiam się, mówimy tam o jakimś poziomie wysokim, bo co innego jest prowadzić zakład szewski i zarabiać na tym 2,000 miesięcznie albo co innego jest być sobie biegaczem i biegać po prostu tak, żeby ukończyć jakiś bieg, mówimy o poziomie bardzo wysokim.

8 kroków do miliona – siódma sprawa.

Więc musi być koncentracja na jednym, a jak już jest koncentracja na jednym, to dochodzimy do kolejnego kroku, siódmego to jest konsekwencja. Konsekwencja polega na tym, że jak już się za coś weźmiesz to trzeba się tego trzymać i naprawdę robić to z przekonaniem. To jest kwestia niepoddawania się ja ci powiem przykład z mojego życia. Jak miałem gdzieś chyba 25 lat, w ogóle moją pierwszą firmę założyłem jak miałem 16 lat, potem założyłem drugą i ta druga, właśnie jak miałem 25 lat, zaraz po studiach. I ja się wtedy zajmowałem tak jak z reszta teraz Internetem i okradziono moją firmę z komputerów. Po prostu było włamanie i wszystkie komputery, serwery, monitory, wszystko nam po prostu ukradli. I teraz tak gdybym ja się poddał, to no nie wiem, pewnie poszedłbym na etat, zarabiał bym te 2,000 miesięcznie i całe życie bym narzekał, że no ktoś mnie tam okradł i przez to moje życie jest beznadziejne. Jeśli podjąłem decyzję, żeby to robić, żeby kontynuować właśnie to co mnie kręciło, to doprowadziło mnie do tego miejsca, gdzie teraz jestem. Ja się mogłem po drodze wiele razy poddać, mogłem rozpraszać się na inne biznesy, mogłem założyć ręce i po prostu leżeć do góry brzuchem, do góry nogami, założyć ręce i nic nie robić, bo w pewnym momencie osiągnąłem wolność finansową i mogłem sobie po prostu darować.

Ale widzisz ja mam jakiś plan, mam jakąś ideę i teraz te wszystkie kroki, które ci teraz do tej pory powiedziałem, ja realizuję, ale mój poziom to już nie jest poziom, kwestia osiągnięcia miliona, tylko mój poziom jest gdzieś tam dalej, ale te kroki dalej się sprawdzają. Być może ty jesteś milionerem i też zastanawiasz się co by tu zrobić, żeby było lepiej, żeby osiągnąć więcej. To są też cały czas te same kroki.

8 kroków do miliona – ósma sprawa.

I ostatni teraz, według mnie bardzo ważny krok to jest kwestia dyscypliny, to jest kwestia tego, żeby się pilnować, żeby się wręcz zmuszać do tego co powinno być zrobione wtedy, kiedy powinno być zrobione, bez względu na to, czy ci się to podoba czy nie.

Akurat niedawno przypomniałem sobie wywiad z Arnoldem Schwarzeneggerem, który właśnie opowiadał o tym co u niego sprawiło, że tak naprawdę przez 20 lat zdominował kulturystykę, był on, o konkurenci nie mieli z nim, żadnych szans. Bo dla niego to była prosta sprawa, dziennie trenował po 5 godzin i słuchaj jakiej to wymagało naprawdę dyscypliny, kiedy ty masz zakwasy, kiedy cię wszystko boli, ale i tak musisz iść, musisz, trzyma cię twoje marzenie, które prowadzi cię do tego, żeby pójść na tą siłownię, bo ty wiesz, że jak pójdziesz na tą siłownię, to będziesz mistrzem świata, będziesz najlepszy.

I tak samo jest w tym milionie, to jest kwestia dyscypliny, żeby codziennie albo wykonywać telefony albo rozmawiać z klientami albo prowadzić odpowiednią obsługę klienta albo myśleć o tym, to nie jest nawet albo, to jest wszystko po kolei co wam do tej pory powiedziałem. To jest kwestia nawet tego, żeby dziennie poświęcić przynajmniej godzinę czasu na to, żeby pomyśleć, żeby po prostu pomyśleć o tym, co by tu jeszcze zrobić. Bo zarabianie pieniędzy, całe prowadzenie biznesu to nie jest tylko kwestia, żeby harować od rana do wieczora, to jest przede wszystkim kwestia myślenia. To jest też kwestia uczenia się, ale za tym wszystkim idzie dyscyplina, kiedy ja wiem, że powinienem dziennie poświęcić x, wycinek czasu na to, żeby nauczyć się czegoś nowego, to jest x, wycinek czasu na to, żeby porozmawiać z pracownikami, to jest x, wycinek czasu, żeby pomyśleć jak tu wejść na nowy rynek, to jest x, wycinek czasu, żeby pomyśleć nad nowymi produktami. Ale to jest wszystko kwestia dyscypliny. Ok, może ty zarobisz te pół miliona w przeciągu roku, pomyślisz sobie no jest fajnie, mogę teraz pojechać sobie na plażę i nic nie robić. Widzisz dla mnie kwestia dyscypliny to jest to, że ustawiam sobie cel, ja go pilnuję, ja go realizuję. Powiem ci, że ja praktycznie nie jeżdżę na wakacje, ja nie wiem co to są wakacje. Wszędzie, gdzie ja jadę, ja zabieram ze sobą komputer, ja zabieram ze sobą telefon, ja mam połączenie z Internetem, ja tam wszędzie pracuję. To wiesz, ja bym się źle czuł z tym, żebym przez cały dzień leżał na plaży, nic nie robił, no po prostu fiksum dyrdum.

Ok, powiedziałem ci te 8 kroków, tego oczywiście jest o wiele, wiele więcej. Powiedziałem ci, że będę robił dłuższą konferencję na ten temat, ja taką konferencję robiłem w tamtym roku, ona trwała ponad 4 godziny, niedługo zrobię, ponownie taką konferencję. Jak zasubskrybowałeś kanał rewelacja, sugeruję ci dodatkowo zapisać się na mój newsletter, jak wejdziesz na stronę sukces.pl, tam wystarczy wpisać swojego maila. Po pierwsze będziesz ode mnie dostawał takie informacje o których ja nie mówię na YouTube. A po drugie co ważniejsze w momencie, kiedy będę robił tą długą konferencję na temat pieniędzy, na temat zarabiania, to po prostu dostaniesz ode mnie informację i będziesz pewny, że ta wiedza nie przejdzie ci koło nosa. A w tym momencie sugeruję ci wrócić do początku nagrania, przesłuchać jeszcze raz, bo na pewno nie dostrzegłeś, nie dosłuchałeś wszystkich aspektów, a warto sobie to naprawdę utrwalić i zastanowić się nad tymi 8 krokami, które do tej pory powiedziałem.

Teraz liczę na komentarze, napisz co o tym myślisz. Ja nagradzam komentarze, ci którzy mnie od dawna oglądają to wiedzą. Te osoby, które teraz będą fajne komentarze pisać, najciekawszy komentarz, który będzie miał najwięcej lajków i najwięcej osób, będzie go z kolei komentować dostanie nagrodę ode mnie. W tym tygodniu umówimy się na przejażdżkę, jest taki samochód Ferrari F12, to tym samochodem ta osoba się przejedzie. Za tydzień powiem kto. Ja wiem, że powiedziałem dzisiaj o bardzo kontrowersyjnym temacie i takie tematy powodują, że wszelkiego rodzaju lenie, nieroby piszą komentarze. U mnie polityka z komentarzami jest bardzo prosta, wszelkie chamstwo, buractwo, trolowanie, reklamowanie jest kasowane. Więc jak niektórzy chcą w ten sposób robić, to daruj sobie, bo i tak to będzie skasowane.

Dziękuje bardzo. Do usłyszenia wkrótce, hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 2 comments… add one }

Leave a Comment