Zwariowane sposoby na zarabianie

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/zwariowane-sposoby-na-zarabianie

Praktycznie każdemu z nas wpajano od małego, że duże pieniądze jest bardzo ciężko zarobić, że trzeba mieć specjalne wykształcenie, że trzeba mieć plecy, znajomości, jakieś super wykształcenie, nie wiadomo co. Podam ci parę przykładów osób, które są tak niezwykłe, można powiedzieć, że to byli wariaci, jak zobaczysz zarabianie dużych pieniędzy tak naprawdę może być o wiele prostsze niż mogłoby ci się wydawać.  

Pierwszy przykład: kilka lat temu byłem zaproszony na urodziny i poszedłem do księgarni, stwierdziłem, że kupię książkę patrzę i jest książka o bardzo intrygującym tytule „Co mężczyźni wiedzą o kobietach.” Patrzę bardzo ładna okładka, zaglądam do środka sam z ciekawości, może się czegoś dowiem. A tam nic z 200 kartek, taka książka i nie są zadrukowane. Jedyna zadrukowana kartka to pierwsza kartka, gdzie było napisane, kto to wydał, kto napisał, kto zrobił okładkę, tyle. Zakładam, że w Polsce sprzedane tej książki 50,000 pomnóż to sobie przynajmniej razy 100 krajów, to jest niezła fortuna. Bardzo trudny pomysł do realizacji.

Inny pomysł z którym zapewne się ty spotkałeś, byłem niedawno nad morzem i na straganie przy ulicy, ktoś sprzedaje powietrze, zapakowane w słoik. Na słoiku jest naklejona naklejka, powietrze znad morza, tyle. I w paru miejscach widziałem coś takiego. Skoro ktoś to sprzedaje, ktoś to też kupuje. Zazwyczaj tak jest.

Słyszałem o pewnym Ukraińcu, który ten pomysł troszkę inaczej zrobił, on mieszka w Hiszpanii i w Hiszpanii i Portugalii jest wiele miejsc, gdzie przyjeżdżają turyści, są miejsca kultu religijnego, jest na przykład Fatima i szczególnie tam sprzedaje najwięcej swoich puszek z powietrzem z Fatimy. Jest to na puszce ładnie oznaczone powietrze z Fatimy.

Słyszałem też o pewnej Niemce, która ma po prostu gospodarstwo rolne i też wymyśliła sobie taki biznes, też sprzedaje powietrze, ale sprzedaje powietrze z obory. I faktycznie to powietrze, ja tego nie sprawdzałem, ale ona to pakuje w tej oborze, gdzie po prostu tymi zwierzętami, tam tym wszystkim czuć, więc jak ty sobie kupisz coś takiego otworzysz.

Z innych takich szalonych sposobów na biznes. Wiele lat temu czytałem o chłopaku z Anglii, który miał 21 lat dostał się na studia, w Anglii edukacja wyższa jest dość kosztowna, więc pomyślał o tym jakby tu zarobić pieniądze na te studia i wymyślił, że będzie sprzedawał reklamę na swojej stronie internetowej, kupił domenę internetową i na dosłownie takiej powierzchni jest milion pikseli. I sprzedawał każdy piksel za jednego dolara. Pomysł jest tak od czapy, tak głupi że podłapały to media i nawet w Polsce o tym pisano. I wyobraź sobie, że ten chłopak po 5 miesiącach sprzedał całą powierzchnię reklamową i zarobił milion. Wiem, że w Polsce kilka osób próbowało to robić, nie słyszałem żeby komuś się to udało powtórzyć w sensie zarobienia tego miliona. Nie mniej pomysł od czapy został zrealizowany, ze skutkiem pozytywnym.

Jest też jeden pan w Stanach, który to już jest w ogóle hit, sprzedaje kamienie. Takie kamienie z rzeki wyłowione sprzedaje. O tyle to jest niezwykłe, brzmi jak oszustwo, ale posłuchaj on napisał do tego książkę, całą historię wymyślił do czego są te kamienie potrzebne. A on to sprzedaje dla właścicieli zwierząt domowych i twierdzi, że jak mają te kamienie to żyją w symbiozie, są bardziej szczęśliwe i tam całą teorię powymyślał do tego, pakuje to w ładne pudełko, na takim sianku kładzie to i sprzedaje. Myślisz sobie, ale kto by głupi to kupował. Więc wyobraź sobie, że on to sprzedawał za niecałe 4 dolary po 6 miesiącach sprzedaży tego, sprzedał tego za 15 milionów dolarów.

I teraz tak ludzie ci powtarzają, że to nie jest dla ciebie, że ty jesteś na to za głupi, że biznesy są dla bardziej inteligentnych, że trzeba mieć nie wiadomo co, żeby ten biznes zacząć prowadzić, ale jestem pewien, że ty miałeś pomysł albo masz teraz pomysł na jakiś tam biznes, czy to produkt, czy to usługę, ale w głowie ci się pojawia to, że mama ci mówiła, że ty się do tego nie nadajesz, ty to idź synuś albo sobie odpocznij albo na zmywak albo ty córuś to nie od tego jesteś.

Otóż jesteś od tego nawet najbardziej głupi, najbardziej wariacki pomysł może się okazać rewelacyjnym sposobem na to żebyś sobie spokojnie mógł żyć. Ok, możesz mi powiedzieć, że pieniądze nie mają znaczenia, mają i to mają bardzo duże, zwłaszcza wiedzą to ci którzy ich nie mają, bo ciągle o nich myślą. Więc jak chcesz mieć spokojne życie, wiesz trzeba próbować, jak jedno nie zadziała, zadziała coś innego to, że w tym momencie nie wiesz jak to robić, jak prowadzić ten biznes też nie ma znaczenia.

Podam ci jeszcze 3 osoby, tym razem kobiety, panowie skoro te kobiety potrafiły to, ty też możesz.

Pierwsza pani Sara Blakely się nazywa. To jest bardzo szczególny przypadek. Ta pani w tym momencie jest warta miliard dolarów, to jest kwota w ogóle niewyobrażalna – miliard dolarów. On zaczynała mniej więcej jak ty zakładam. Ok, wtedy nie było Internetu, ale były różne materiały na temat rozwoju osobistego, na temat sprzedaży, na temat prowadzenia biznesu, chodziła na wszelkie szkolenia, czytała, wszelkie książki. Po dwudziestce zainteresowała się mocno sprzedażą tak, że w tym co ona sprzedawała była najlepsza w Stanach i znalazła coś. Zobaczyła, że jej znajomi, jej koleżanki narzekają w momencie kiedy mają wyjść gdzieś, żeby to wszystko ładnie wyglądało, żeby nie było jakiejś fałdki tam na skórze, żeby po prostu wyglądać pięknie. I wpadło na pomysł, że można po prostu to ciało odpowiednio ukształtować dlatego wymyśliła sobie bieliznę, która jest zrobiona ze specjalnego materiału, który po prostu ściska to ciało i przez to ono jest lepiej wymodelowane. Po prostu wygląda się ładniej. I z takiego prostego pomysłu zrobiła biznes, gdzie rocznie sprzedaje tego za kilkaset milionów dolarów.

Kolejny przykład pani Joanne Rowling. Na pewno słyszałeś o Harrym Potterze, ale nie wiem czy słyszałeś, że pani Rowling w pewnym momencie swojego życia była bezrobotna, wychowywała swoje dzieci i niby beznadzieja. Ale zaczęła pisać książkę, napisała tych książek kilka i okazało się, że te książki były jednymi z najlepiej sprzedających się książek w całym stuleciu. Mało tego pani Rowling z bezrobotnej osoby została najbogatszą kobietą w Wielkiej Brytanii, bogatszą od Królowej Brytyjskiej. Od Królowej, która to z dziada pradziada gromadziła majątek, kolonie ona z tego wszystkiego brała jakąś tam daninę, jakiś tam podatek, przez setki lat i kobieta, która napisała książkę potrafiła być bogatsza od niej. Po prostu robiła to co lubi, napisała sobie książkę.

Ok, ty możesz powiedzieć, że nie masz takiego talentu, żeby pisać książki. To przypomnij sobie, a jeśli nie oglądałeś to wróć do nagrania z przed pół roku, kiedy mówiłem o naszej rodaczce, o Helenie Rubinstein. Tak to była Polka i ta Polka była w pewnym momencie najbogatszą kobietą na świecie. Dlatego, że dostała od mamy kosmetyk. Dostała kosmetyk.

Ok, podejrzewam, że może ty też dostałeś od mamy coś tam, nawet powiedzmy kosmetyk, tylko pytanie czy tylko używasz, czy pomyślałeś co z tym zrobić więcej, przepis tam jakiś rodzinny. Ona zaczęła robić z tego biznes, nie miała wykształcenia, nie była ani specem od marketingu, od rachunkowości, od chemii, nie znała się na cerze po prostu miała coś fajnego, widziała że ludzie to chcą. Więc zaczęła prowadzić biznes. I wtedy dopiero zaczęła się uczyć, zaczęła szukać informacji jakie są potrzebne, żeby to prowadzić jak najlepiej. Zaczęła się uczyć właśnie na temat skóry, na temat tego jak to wszystko działa, ta cała biochemia i stworzyła z tego biznes, który był numerem jeden na świecie. Była naprawdę najbogatszą kobietą na świecie.

Więc mam nadzieję, że w tym momencie troszkę ci się otworzyły oczy na to co jest możliwe a co jest niemożliwe. I to co ci ludzie mówili, że to nie jest dla ciebie, że ten pomysł w ogóle od czapy, zapomnij, mądrzejsi takie rzeczy robili i im nie wyszło. Wiesz co, dopóki nie sprawdzisz w praktyce to nie będziesz wiedział czy to działa czy nie działa. Wiesz możesz siedzieć na etacie, możesz narzekać na wszystkich a możesz po prostu zacząć to realizować. A jeśli ktoś się znajdzie, kto ci powie, będziesz dyskutował na temat zarabiania pieniędzy, wolności finansowej i tak dalej, ktoś ci będzie tłumaczył, nie no słuchaj to trzeba mieć i będzie ci wymieniał wszystkie sposoby co takiego trzeba mieć albo czego ty nie masz, że to nie jest dla ciebie. Po prostu wyślij mu to video i wtedy sobie podyskutujcie co jest możliwe a co nie.

Jeszcze mam taką prośbę, żeby ja podałem kilka przykładów, wiem że dużo osób czyta te komentarze, które są pod spodem, jak znasz inne historie tego typu ludzi, tego jest mnóstwo, mnóstwo jest takich historii, warto żebyś w komentarzu napisał taką historię. Zainspiruj innych, po prostu zainspiruj innych.

To tyle na dzisiaj, do usłyszenia za tydzień. Hej. 

 

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 2 comments… add one }

  • Rafal 26 października, 2017 1:40 pm

    Takich historii jest cała masa. Przecież wiele firm, które dziś są liderami na świecie rodziło się z zerowym budżetem i pomysłem jednego lub kilku zwariowanych ludzi. Przykładem może być IBM, Apple czy inne takie. Podobnie jest też w Polsce. Wystarczy też spojrzeć np na takie strony jak fiverr.com gdzie ludzie sprzedają swoje pasje czy też szalone pomysły…niektórzy robią kilknascie tysięcy $ miesięcznie. Można? Można. Pozdrawiam serdecznie.

    Reply edit
  • Rafal 26 października, 2017 1:43 pm

    Takich osób jest na świecie cała masa. Największe dziś firmy zaczynały od zerowego budżetu – był tylko szalony pomysł i garaż :). IBM, Appele, facebook czy inne tak się rozwinęły. Są także strony gdzie ludzie na swojej pasji zarabiają tysiące $ miesięcznie. Każdy pomysł można spieniężyć – trzeba tylko zrobić pierwszy krok. Pozdrawiam serdecznie.

    Reply edit

Leave a Comment

Next post:

Previous post: