Na wypalenie i brak motywacji

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/na-wypalenie-i-brak-motywacji

Na wypalenie i brak motywacji

Hej, zapowiedziałem tydzień temu, że powiem na tematy bardziej przyziemne i tak to są to tematy bardziej przyziemne, ale nie dla wszystkich, bo są to tematy, dla osób, które są bardzo aktywne życiowo i bardzo pracowite i jeśli w twoim życiu jest codziennie dużo pracy, dużo zajęć to to jest właśnie temat dla ciebie. Bo chodzi o to, jak sprawić, żeby ta maszyna non-stop pracowała, jak się relaksować, co zrobić, żeby to do czego dążysz, ten cel, który realizujesz, żeby ci nie umykał, bo się po prostu po drodze zmęczysz, zniechęcisz i to będzie koniec.

Dla mnie to jest prosta sprawa, zmęczyłeś się to odpocznij, ale to naprawdę. Tylko to jest łatwo powiedzieć, a gorzej wykonać, bo ja uważam, że to trzeba zaplanować. Jak masz jakiś duży cel, który realizujesz, może ci to zajmuje rok, może nawet 2 lata, coś dużego, żeby zrobić, może tylko kilka miesięcy, warto to podzielić na taki etap w którym będziesz mógł się nagrodzić, jak zrobisz jakąś tam część. I faktycznie nagródź się, bo wtedy jak ty dostaniesz ta nagrodę, to będziesz miał dalszą motywację do tego, żeby się nakręcać, żeby działać dalej, bo wiesz, że w następnym etapie jak zrobisz coś tam, to będzie kolejna nagroda. Tylko ty sobie wcześniej wyznacz, jakie to będą nagrody.

To jest grubszy temat, tematem mniejszym, jest to żeby zadbać o swój relaks, o swój umysł tak naprawdę, o swoje ciało, tak naprawdę codziennie. Bo jeśli naprawdę masz konkretny cel, który realizujesz zakładam, że pracujesz więcej jak 10 godzin dziennie, więc to wpływa i na twoje ciało i na twój umysł. A jeśli jedno albo drugie nie będzie odpowiednio funkcjonować, to ten twój cel będzie się oddalał w czasie.

Ja mam tak zrobione, że planuję sobie przyjemność na dni, na tygodnie i na miesiące. Na dni jest to sprawa prosta, wiesz nawet tą przyjemnością może być to, że pójdę na spacer, że przeczytam książkę, to że spotkam się z odpowiednią osobą, które mnie też w odpowiedni sposób nakręci. Prosta sprawa.

W przeciągu tygodnia ja też mam zaplanowane, rzeczy które powodują to, że ja się regeneruję, ja się relaksuję. To jest u mnie kwestia sauny, to jest kwestia pójścia na jacuzzi. Ponieważ ja też sporo sportu uprawiam, to jest to też szereg innych rzeczy, które robię po prostu po to, żeby moje ciało się regenerowało. Ale za regeneracją ciała idzie też regeneracja umysłu. Sprawniejsze myślenie.

W dłuższych okresach czasu to jest u mnie właśnie kwestia tego, żeby wyjeżdżać np. w ładne miejsca, gdzie przebywając z zupełnie innymi ludźmi, w zupełnie innym klimacie, w zupełnie innym otoczeniu, po prostu wpada się na nowe pomysły. Bo jeśli ty non-stop tylko pracujesz, non-stop harujesz, no to twoja kreatywność po prostu gaśnie.

Zakładam, że nie oglądasz mnie od wczoraj, tylko pooglądałeś wiele moich filmików i ja tam powtarzam i pokazuję mnóstwo ludzi, którzy odnieśli sukces swoją pracą, swoim myśleniem. I wiele z tych osób miało właśnie coś takiego, że mieli rozmaite rutyny, które robili czy to w ciągu dnia, czy w ciągu tygodnia po to, żeby się właśnie naprostować na ten swój cel, żeby się zregenerować, żeby się odmóżdżyć. Więc to co ci mogę zasugerować to jest właśnie coś takiego. Tylko to trzeba zaplanować.

Poza tym warto przyjrzeć się swojej diecie, bo to co jesz ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie. Ja ci powiem byłem niesamowicie zdumiony, kiedy, no może nie tak niesamowicie zdumiony, ale od czasu do czasu zdarza mi się pojechać na tor, taki tor, gdzie się samochodem jeździ. I rozmawiałem raz z panią, która jest instruktorką na takim torze, z resztą ściga się tam w rozmaitych rajdach. I opowiadała o jakiejś tam Mistrzyni Polski w jakiejś tam klasie samochodowej i coś właśnie zeszło na tematy diety i ona mówi, że tamta mistrzyni bardzo pilnuje to co je. A ja się pytam, to co tak żeby wagę trzymać. Nie to chodzi o samopoczucie. Chodzi po prostu o zwykłe samopoczucie. Bo zauważ, jak ty działasz, jak ty myślisz, kiedy jesteś w doskonałym nastroju, masz doskonałe samopoczucie, a jak kiedy pies zdechł, na takiej zasadzie, sorry. Ale wiesz o czym mowa. Więc to co ty jesz, determinuje to jak się czujesz. Chodzi właśnie o te hormony szczęścia. To, że ja sporo osób zachęcałem do biegania, to też jest między innymi kwestia tych hormonów szczęścia.

Wiesz nie chodzi o bieganie, czy jeżdżenie na rowerze, pływanie czy cokolwiek, ale chodzi o uprawianie sportu. Bo jak ty połączysz dobrą dietę ze sportem, to zmienia się twoje samopoczucie, Jeśli twoje samopoczucie jest budujące, że ty jesteś taki na, no dobra nie musisz być taki na hurra, ale to jest kwestia nauczenia się, to jest kwestia może wzięcia dietetyka, który ci ułoży dietę i pilnowania tej diety. To jest może kwestia nawet tego, żeby mieć masażystę, do którego pójdziesz od czasu do czasu, który zadba o to, żeby twoje ciało się zrelaksowało. To są takie, niby oczywiste rzeczy, tylko pytanie czy ty to robisz?

Bo zakładam, że realizujesz jakiś wielki plan, dzięki któremu będziesz bardzo majętną osobą, tylko widzisz troszkę bez sensu, jeśli ty będziesz tą majętną osobą, ale twoje ciało, twój duch na tym ucierpi. Warto by było jak już dorobisz się tego majątku, żeby trochę z niego skorzystać. Więc tu jest kwestia zadbania po prostu o swoje zdrowie, zadbania o swoje samopoczucie. Wiesz chciałbym żebyś sobie przypomniał, może jeszcze nie jesteś na takim etapie, że tak ciężko pracujesz, ale jak już będziesz, żebyś sobie przypomniał to tej dziewczynie, która ściga się samochodami i ona myśli, co by tutaj zrobić, żeby mieć lepsze samopoczucie. Tylko tyle, albo aż tyle.

Ok, konkurs odnośnie komentarzy nadal trwa i trwa do odwołania, dla tych co niewiedzą to przypomnę, im ktoś napisze wartościowszy komentarz, który będzie dostawał dużo lajków i komentarzy pod spodem i ten komentarz też mi się spodoba. To z tych komentarzy, które są pod spodem jedną osobę nagrodzę i przyjdzie wiosna i umówimy się na przejażdżkę super sportowym samochodem, godzina ze mną.

To tyle, do usłyszenia za tydzień. Hej.     

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 1 comment… add one }

  • Daniel 12 grudnia, 2017 8:20 pm

    Witaj, moim pierwszym krokiem do poprawy samopoczucia było rzucenie palenia i poniekąd wtedy dla mnie wielkie wyzwanie. Z perspektywy czasu myśle że dobry sprawdzian dla siebie jako konsekwencja i zaoszczędzenie kilku set złotych miesięcznie

    Pozdrawiam Daniel

    Reply edit

Leave a Comment

Next post:

Previous post: