Super umysł | Mastermind

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/super-umysl-mastermind

Super umysł – MASTERMIND

Hej. Bardzo praktyczna metoda osiągania sukcesu, o której ci zaraz opowiem, jest związana z tym co widzisz tu za mną. Może takie nietypowe ujęcie tej wierzy Eiffla, ale jak będę kręcił tak to nic nie będzie widać.

Mastermind – dzisiaj opowiem co to takiego jest, co może się wydawać jakieś dziwne, magiczne. A chodzi tak naprawdę o siłę połączonych umysłów. I co to ma do sukcesu? Otóż ma bardzo dużo, bo nawet to, żeby powstała ta wieża Eiffla to musiało pracować nad tym ileś osób, żeby stworzyć coś takiego. Ale to jest ewidentny przykład sukcesu i to dużego. Bo wiele osób mówiło, że się tego nie da zrobić, że to jest niemożliwe do zrobienia. A pan to wybudował i jak widzisz stoi do tej pory i cieszy oczy turystów i nie tylko.

Mówiłem już o tym wielokrotnie, być może już o tym słyszałeś, jeśli się interesujesz tematyką rozwoju osobistego, że otoczenie w jakim przebywasz niesamowicie wpływa na to co ty osiągasz. Jeśli jesteś w otoczeniu które cię dołuje, które narzeka na wszystko, nie wspiera cię to niestety ty tym przesiąkasz. Niestety nie ma innej opcji ludzie tym przesiąkają. Z kolei, jeśli jesteś w otoczeniu które cię motywuje, które cię nakręca, które ci podaje rozmaite rozwiązania, to to też na ciebie wpływa i ty stajesz się właśnie taki jak twoje otoczenie. Jeśli przebywasz non-stop wśród ludzi biednych, zaczynasz myśleć tak jak oni i w twoim życiu pojawia się bieda. Jeśli przebywasz wśród ludzi, którzy osiągają duże sukcesy, którzy zarabiają pieniądze, którzy są doskonałymi sportowcami, to ty po prostu tym przesiąkasz i też się taki stajesz.

I jak w tym może dopomóc jakiś tam dziwny Mastermind – co to takiego jest?

Ja nie będę mocno wnikał skąd to się wzięło, kto to stosował, bo to nie jest najważniejsze. Bardzo praktycznie jak to robić?

U mnie wygląda to tak, że jest nas 3 panów w Mastermindzie i mamy spotkania raz w miesiącu przez Internet, bo każdy z nas mieszka nawet w innym państwie. I nie ma możliwości, żebyśmy spotkali się na żywo. I jak spotykamy się, to spotkanie zazwyczaj jest z 2 godziny. Mamy tam z 7, 8 punktów, jest to jakby usystematyzowane spotkanie. Które jest jakby, tworzy się swego rodzaju synergia mózgów, bo jak ty sam o czymś myślisz to masz jakieś tam rozwiązania. Jeśli w dwie osoby o czymś myślicie to jest tak jakby 3 osoby myślały. Jeśli są trzy osoby to jest tak jakby nawet tych osób było 5.

Więc o wiele ciekawsze pomysły wpadają do głowy. W moim Mastermindzie są osoby niezwykle inteligentne, niezwykle im się dobrze powodzi w życiu, każdy z nich jest milionerem, każdy z nich robi niesamowite rzeczy. I są to osoby, które mnie niezwykle inspirują tym co robią w swoim życiu.

Więc teraz dla ciebie podpowiedź, kim powinny być osoby w twoim Mastermindzie, jeśli byś się chciał wziąć za coś takiego. Powinny to być właśnie takie osoby, które są dla ciebie w jakiś sposób wzorcem, które cię będą inspirować, które się będą nakręcać.

Nie licz na to, że do twojego Mastermindu zapisze się w cudzysłowie Bill Gates, Warren Buffet i tam osoby, które są kilka półek wyżej od ciebie. Na to przyjdzie czas. Jeśli ci się uda zebrać ludzi to będą to osoby na twoim poziomie. Więc szukaj takich osób, ale też osób, które będą pozytywnie nastawione do życia.

Po co to robić?

Ja tydzień temu powiedziałem o tym, że jeden pan z naszego Mastermindu właśnie powiedział, że te nasze spotkania Mastermindowe działają na niego lepiej niż wszystkie szkolenia na których był do tej pory. A to jest pan, który naprawdę sporo wydawał na szkolenie, bo najbardziej nakręca go to co my mówimy, co my przedstawiamy i w jaki sposób to robimy.

Więc te osoby, które będziesz szukał, najpierw zastanów się co chcesz osiągnąć, czy to ma być kwestia jakiś osiągnięć sportowych, czy to ma być kwestia rozwoju osobistego, czy to ma być kwestia zarabiania pieniędzy, czy tego, żeby twoja firma była lepsza. Postaw sobie jakiś cel i potem poszukaj do tego ludzi. To mogą być osoby z twojego otoczenia, to mogą być osoby, które tutaj się wypowiadają nawet w komentarzach. Może czytasz jakiegoś bloga tematycznego i ktoś tam według ciebie mądrze pisze, po prostu zaproponuj mu najpierw spotkanie na żywo, zobacz co ona sobą reprezentuje, bo co innego jest przez Internet a co innego jest na żywo. Po prostu zaproponuj takiej osobie Mastermind.

O czym mówić na tym Mastermindzie?

My mamy taką formułę, że mamy tam kilka punktów, tak w wielkim zarysie ci powiem. Zaczynamy od czegoś co nas przez ostatni miesiąc najbardziej zmotywowało, co nas najbardziej nakręciło. Na każdym Mastermindzie mamy zobowiązanie jakieś, na następny miesiąc i też omawiamy to czy to zrealizowaliśmy czy nie zrealizowaliśmy.

Mówimy o tym jakie mamy pomysły, jakie plany i po prostu każda osoba z Mastermindu to omawia, co o tym myśli, mówimy o tym jaki jest nasz problem do rozwiązania. Po prostu te osoby nam pomagają to rozwiązać. I jest to tak proste.

Tylko trzeba się po prostu umówić na takie spotkania i działać. Przyznaję, że na początku robiliśmy tak co tydzień, ale stwierdziliśmy, że formuła raz na miesiąc nam w zupełności wystarczy. Mogę ci tyle powiedzieć, że jak czytam o różnych osobach, które osiągały naprawdę duże sukcesy, to wiele z nich mówi o tym, że mają właśnie takie Mastermindy, niekiedy jest to nawet 7 osób, niekiedy spotykają się nawet raz na pół roku. Czasami częściej, właśnie raz w miesiącu i sobie pomagają. I to jest wszystko robione w pozytywny sposób, nakręcający tak, żeby mieć z tego pożytek taki jaki my mamy.

Wiesz ani cię nie będę namawiał do tego, ani cię nie będę odmawiał. Ja ci mówię, że coś takiego funkcjonuje i doskonale się sprawdza. Według mnie im wcześniej zaczniesz takie coś robić tym i wiele dalej zajdziesz. Więc jeśli teraz jesteś na studiach, warto sobie na studiach poszukać tego typu ludzi, jeśli masz jakieś kółko zainteresowań, wśród tego kółka. Jeśli się okaże, że ktoś z tego Mastermindu nie będzie spełniał twoich oczekiwań to po prostu można tą osobę wymienić, zastąpić inną. To jest jakby zrzeszenie dobrowolne, nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza. A mogę ci tyle powiedzieć, że osiągnięcia z tego są naprawdę fenomenalne.

Co chwilę mnie ktoś pyta odnośnie tego konkursu, tak ten konkurs, który ogłosiłem cały czas trwa do odwołania, czyli kwestia komentarzy. Komentarz, który będzie najlepiej oceniony przez innych internautów, który ma najwięcej lajków, najwięcej inni go komentują i taki który też mi się podoba, ta osoba dostaje nagrodę w postaci przejażdżki ze mną supersportowym samochodem, godzinę na miejscu pasażera. Tylko to będzie maj, czerwiec jak już będą się drogi nadawać.

A wam tutaj pokaże może jeszcze z innej perspektywy Paryż. Tutaj akurat nic się ciekawego nie dzieje poza wieżą, ale mam nadzieję, że jeszcze zrobię jeszcze jedno nagranie z tego miejsca także oglądaj za tydzień.    

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: