Sposoby na więcej energii

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/sposoby-na-wiecej-energii

Sposób na więcej energii

Hej, jestem w tak pięknym miejscu, że przejdę się z tobą kawałek ci pokażę, żebyś też mógł pocieszyć oczy. A chcę ci powiedzieć trochę na temat energii. U mnie jest akurat teraz troszkę przed 7 i energia ma właśnie, energia twoja energia życiowa, ma bardzo dużo do twojego sukcesu, do tego co ty osiągasz w życiu, bo jeśli nie masz tej energii, a ty wiesz jak się czujesz jak nie masz tej energii, no to niestety nie jesteś w stanie osiągać swoich celów, założeń. Po prostu ci się nic nie chce.

Ja zawsze jestem pełen podziwu jak widzę małe dzieci i widzę, ile one mają energii i zastanawiam się jak one to robią. Przeczytałem różne opracowania naukowe, książki na temat tego co tu robić, żeby mieć więcej energii, nie mniej wydaje mi się, że najwięcej się nauczyłem patrząc, tu jest ładniejszy widok, więc tak ci pokażę. Wydaje mi się, że więcej się nauczyłem patrząc po prostu i obserwując to co robią dzieci.

A zasada jest bardzo prosta, to ruch wytwarza energię, energia się wytwarza. I generalnie energię się wytwarza, ona się nie bierze sama z siebie. Nawet to, żebyś mógł teraz mnie oglądać potrzebujesz energii do zasilania jakiegoś tam sprzętu komputerowego, czy telefonu, czy czegokolwiek innego. I ta energia też jest wytwarzana, czy to w elektrowni, czy ze słońca. I to też jest kwestia dla ciebie obserwowania natury, skąd ta energia się bierze. Bo u ciebie, o tutaj ładny widoczek, u ciebie energia bierze się z ruchu i bierze się z jedzenia. I bierze się też ze słońca.

Jak patrzeć na małe dzieci to u nich wygląda to tak, po pierwsze ruszają się w nieograniczony sposób od rana do wieczora. Nie siedzą, mówię o małych dzieciach, poniżej 5 roku życia, one nie siedzą przy komputerach, tylko po prostu bawią się. Do tego rodzice dbają o to, żeby te dzieciaki były na powietrzu. Żeby taki dzieciak spędził jakiś tam czas na powietrzu, są też regularnie karmione i taki dzieciak co 3, 4 godziny dostaje posiłek, jest nawadniany, rodzice mu każą pić coś tam.

No im dzieci są starsze tym bardziej się buntują przeciwko temu co rodzice im każą robić, więc to z czasem się zmienia. Ale teraz popatrz, jak to wygląda u ciebie. Po pierwsze czy masz ruch? Czy masz po prostu zwyczajny ruch, czy ty wyjdziesz na spacer. Czy zdarza ci się wyjść na spacer. Ok ja wiem, że jeśli jest pogoda niesprzyjająca to oczywiście, że się nie chce wychodzić na spacer. Nie mniej jeśli nie wychodzisz na spacer, nie bywasz na powietrzu, to już jest pierwszy aspekt, który powoduje, że tej energii masz mniej.

Druga sprawa, czy jesz w ogóle śniadania? A jak jesz to co to jest. Czy może pijesz kawę uważasz, że kawa ci doda energii i na tym się kończy wszystko co jest związane z twoim śniadaniem. Śniadanie to jest dla ciebie najważniejszy posiłek dnia i śniadanie powinno dostarczać energii na cały dzień. Więc w śniadaniu powinieneś mieć i dużo węglowodanów, więc dobrze by było zjeść sobie owsiankę, dobrze byłoby zjeść, czekaj bo coś tutaj zepsułem z moją kamerką, z mocowaniem, do śniadania dobrze byłoby zjeść jajecznicę, dobrze byłoby, żeby było tam troszkę dobrego tłuszczu. Warto by było mieć też garść orzechów do tego. Ja generalnie uważam, o widzisz nie radzę sobie z moim sprzętem. Generalnie uważam, że w ciągu dnia każdy powinien mieć w zasięgu ręki jakieś orzechy, bo zawsze w przeciągu dnia zdarzy się taki moment, kiedy spadnie ci poziom energii i wtedy wiele osób sięga po kawę albo jakieś napoje energetyczne i uważa, że jak napije się kawy, będzie mieć więcej energii. Wiesz co tak, będziesz miał więcej energii może na pół godziny, może na godzinę, a potem klapa. Tak samo jest ze słodkimi rzeczami, jesteś głodny chcesz coś słodkiego zjeść, żeby sobie, no chcesz, żeby mieć power, taki dopalacz energetyczny. To zadziała, zadziała na godzinę, ale po godzinie będziesz mieć zjazd energetyczny. Dlatego ja ci zalecam albo w formie suplementów mieć magnez albo w formie ciemnej czekolady, tak żeby ponad 70% zawartości czekolady to było kakao. Dlaczego?

 Dlatego, że magnez przetwarza glukozę na energię, magnez. Więc jeśli nie masz magnezu w swoim pożywieniu, no to nie ma, twoje ciało nie jest w stanie tego przetworzyć, wytworzyć tej energii. W bardzo prosty sposób możesz sobie to zrobić, to zrobić, czyli, będzie się trzęsło, moment tu przykręcę. Tak jesteś w stanie sam dbać o to, żeby mieć więcej energii. Tak jak ja widzisz teraz jestem na pięknym słoneczku, bo jestem w pięknym miejscu, jestem w Long Beach, w Los Angeles. I to też jest sposób, na to, żeby mieć energię, czyli po prostu wyjść na słońce, ale to dlatego, że ze słońca jest witamina D. I witamina D też powoduje wytwarzanie hormonów oksytocyny na przykład, hormonu szczęścia, która powoduje, że nie masz ochoty siedzieć na miejscu, masz ochotę, nawet to, że się uśmiechniesz, to jest kwestia tego, jak ty się sam czujesz w swoim własnym ciele. Jeśli ty się czujesz szczęśliwy, jeśli ty się czujesz zadowolony, no to nie pójdziesz siedzieć przed komputer, telewizor tylko będziesz chciał coś z tym zrobić. Oczywiście nadmiar słońca no to już jest przesada. Ale jeśli, jeszcze jedną rzecz przykręcę, moment. Dobra, będzie się trzęsło.

Ok, słońce jedno, drugie, to jest jeszcze kwestia wody. Bo tak jak powiedziałem energię się wytwarza, energia się samo z siebie nie bierze. Więc żeby energię wytworzyć potrzebujesz słońca, potrzebujesz jedzenie i potrzebujesz wody. I w kwestii wody ja wiem, że jest tysiące opinii na temat tego, jak pić wodę, ile tej wody pić, ile nie pić tej wody. Ja ci powiem co ja na ten temat myślę, ja nie wiem, czy to jest dobrze czy to jest źle, ja po prostu w ten sposób uważam. Wody według mnie powinno się pić w granicach dwóch litrów dziennie, czyli to jest no z 5, 6 do 8 szklanek dziennie, w szklance masz, zależy jaka szklanka 200, 250 ml wody. Cztery szklanki to trochę za mało, ale jak zjesz zupę, no to tam jest troszkę wody. W poszczególnych potrawach też jest troszeczkę wody, dobrze by było, żeby się uzbierały te 2 litry. Tylko jak pije się wodę, to ja uważam, że lepiej sobie zrobić herbatę, zieloną herbatę czy jakąkolwiek inną herbatę albo jakieś ziółka sobie zaparzyć, żeby to nie była czysta woda, bo ja uważam, że czysta woda po prostu, przez ciebie przeleci i tyle. A jeśli masz ziółka albo masz no właśnie herbatę, to w sumie też ziółka, to to zostanie w twoim organizmie i jeszcze dodatkowo te ziółka też wpłyną na poziom twojej energii, ale i na zdrowie. Dobra rozgadałem się, plus moja trzęsąca się kamera.

Krótkie podsumowanie, co warto zrobić, taki przez tydzień zrób sobie eksperyment. Rano obudzisz się wyjdź z łóżka i pójdź sobie na spacer, udowodnione jest, że jeśli będziesz miał mało intensywny ruch, to nie chodzi o to, żebyś intensywnie poszedł biegać, jeździć na rowerze, na siłownię, nie, najwięcej podnosi energię jeśli będziesz miał umiarkowany wysiłek fizyczny. Więc wystarczy, że wyjdziesz sobie z domu 20 minut w jedną stronę i 20 minut wrócisz do domu. Po prostu pójdź sobie spacerkiem.

Kwestia tego, żeby zjeść sobie porządne śniadanie, jeść według mnie co 3 godziny, małe porcje, lepiej jest jeść małe porcje co 3 godziny, niż jedną porcję dużą w ciągu dnia albo 3 duże. Co 3 godziny, bo wtedy masz po prostu cały czas dopływ energii.

Jak będzie ci się chciało coś zjeść słodkiego albo w ogóle zamiast normalnego posiłku coś zjeść, warto mieć przy sobie garść orzechów i po prostu zjeść sobie te orzechy. Tam są tłuszcze niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które dodadzą ci też energię. To też na działanie umysłu bardzo dobrze wpływa.

I nawadniaj się. Może warto nosić ze sobą, zrobić sobie zieloną herbatę, dosłownie możesz ugotować litr wody, dwie torebki albo zaparzyć zieloną herbatę, przelać sobie to do termosu i po prostu możesz sobie z tym chodzić przez cały dzień .

I słońce. Jeśli nie masz słońca to obowiązkowo witamina D. Jak kiedyś byłem u tego lekarza, który się zajmuje złamaniami, ortopeda, powiedział mi, że 75% jego pacjentów jak robili badania w klinice, ma poważne niedobory witaminy D. Więc obawiam się, że ty też je masz tym bardziej, że jest teraz marzec, gdzie w Polsce jeszcze nie ma takich temperatur, nie ma na tyle słońca, więc na pewno masz niedobory witaminy D. Więc albo kapsułki albo tyle ile się da na słońce.

I zobaczysz kilka dni minie, będziesz miał zupełnie inną energię. Tylko ty tego nie poczujesz, bo to są rzeczy, które się dzieją w sposób naturalny.

Ale trzeba o tego typu rzeczy dbać, bo jeśli nie będziesz miał energii, to jak ty będziesz chciał zdobywać świat, jak ty będziesz chciał osiągać swoje sukcesy.

Mam nadzieję, że podobały ci się widoki w tle.

Do usłyszenia wkrótce, hej.  

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment