Siła umysłu

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/sila-umyslu-niezwykla-historia

Siła umysłu

Hej. Opowiem ci historię, o której usłyszałem wiele lat temu, a niesamowicie mnie zszokowała, bo jest to historia, która zaczęła się mniej więcej 30 lat temu w Stanach. Pewien pan leciał swoim samolotem, to był taki malutki samolocik i coś się stało z silnikiem i samolot spadł najpierw na linię wysokiego napięcia, a potem się rozbił. Ten pan został dosłownie pozbierany, zawieziony do szpitala, zgruchotana szyja, zmiażdżone kręgi szyjne, paraliż od uszu w dół, zero czucia, nie mógł mówić, nie mógł oddychać, zero kontroli na całym ciałem. Lekarze poinformowali rodzinę, że sytuacja jest beznadziejna, zrobią operację, ale raczej, żeby się przygotować na najgorsze.

 

Ten pan przeżył to, mało tego, że przeżył to, ja już bardzo skrócę całą historię, bo lekarze powiedzieli, po pierwsze, że ma małe szanse na to, żeby w ogóle przeżyć, a jeśli przeżyje, to będzie w zasadzie do końca życia warzywem i ponieważ jest sparaliżowany, nie ma możliwości, żeby go odratować. Mogę ci tyle powiedzieć, że ten pan dzisiaj ma mniej więcej 70 lat i porusza się o własnych siłach, na własnych nogach, w ogóle nie widać, żeby był kiedykolwiek sparaliżowany, ma być może problemy z mówieniem, bo miał zmiażdżone gardło, miał zmiażdżoną szczękę.

I co się takiego wydarzyło, że no stał się cud, stał się cud, bo przecież on powinien albo nie żyć, albo powinien tak naprawdę, no leżeć w łóżku albo na wózku inwalidzkim powinno zajmować się nim kilka osób.

Otóż ten pan miał bardzo specyficzne myślenie i podejście do życia, które też nie spadło mu z palmy, tylko tyle lat wcześniej zaczął karierę jako sprzedawca ubezpieczeń i na początku szło mu to bardzo marnie. Ale raz opowiadał o tym jak był w sklepie i w tym sklepie zobaczył, że jest książka Napoleona Hilla ‘Myśl!… i bogać się’. Tytuł mu się spodobał, kupił tą książkę mówił, że położył ją u siebie w domu i tak jakoś leżała, ale w końcu stwierdził, że przez osmozę ta wiedza do niego nie wniknie mu do głowy, więc zaczął ją czytać. W momencie, kiedy zaczął czytać wiele rzeczy zmieniło się w jego głowie, bo w tej książce szczególnie utkwiła mu jedna myśl, jedno zdanie. A to zdanie brzmiało tak ‘Cokolwiek ludzki umysł jest w stanie pojąć i uwierzyć w to, może to osiągnąć.’ ‘Cokolwiek ludzki umysł jest w stanie pojąć i uwierzyć w to, może to osiągnąć.’ Ta myśl tak mocno mu utkwiła w głowie, że zaczął naprawdę myśleć nad tym jak chce, żeby wyglądało jego życie, zaczął nad tym pracować. Efektem było to, że po wielu latach miał piękny dom, piękne życie, piękny samochód, kupił sobie samolot, tylko widzisz ten samolot się rozbił razem z nim w środku. Więc życie to teoretycznie stracone. Jednak nie dla niego, bo miał troszkę inny sposób myślenia.

I co się stało?

Stało się to, że w momencie, kiedy wylądował w szpitalu nie poddał się temu co mu powiedzieli lekarze, że życie jest skończone dla niego, tylko zaczął wyobrażać sobie i wyznaczył sobie też datę na to, że za 9 miesięcy od teraz on wyjdzie z tego szpitala na własnych nogach o własnych siłach. Mimo, że wtedy, kiedy o tym myślał nie mógł nawet sam oddychać, nie mógł przełknąć śliny, w ogóle nie miał żadnej kontroli nad swoim ciałem, nawet nie mógł mówić, miał po prostu zmiażdżone wszystko. Po miesiącu takiego jego myślenia, efekt był taki, że wyciągnęli mu to, co mu wcześniej przebili gardło, zebu mu wprowadzać po prostu tlen, przez gardło do płuc, mógł już samodzielnie po miesiącu oddychać. Potem cała masa zabiegów, rehabilitacji oczywiście jego myślenia, też jego nastawienia. Ok, rodzina mu pomogła w ten sposób, że wymyślili sposób komunikacji z nim, bo on nie mógł mówić, miał też problemy nawet z patrzeniem, ale tam wymyślili specjalne karty, żeby mógł się porozumiewać i zażyczył sobie, żeby mu puszczali te nagrania motywacyjne, które słuchał w momencie, kiedy stawał się jednym z lepszych sprzedawców ubezpieczeń w Stanach. To były nagrania Boba Proctora, Zigiego Ziglara, jak interesujesz się trochę mocniej motywacją to na pewno o tych panach słyszałeś. I po prostu non-stop słuchał tych nagrań i non-stop się jeszcze nakręcał, non-stop się motywował.

Teraz bardzo skrócę te jego 9 miesięcy, po 9 miesiącach stał się cud, ponieważ on o własnych siłach wyszedł z tego szpitala. Nie musisz mi wierzyć, poczytaj sobie w Internecie, pan nazywa się Morris Goodman, żyje do tej pory, ma się całkiem nieźle. Jeśli oglądałeś film ‘Sekret’ za którym ja osobiście nie przepadam, ale to może kiedyś wyjaśnię dlaczego, jak w tym filmie, jest ten pan pokazany, on opowiada swoją historię, udziela mnóstwa wywiadów dla gazet, dla telewizji, są na YouTube filmiki-wywiady z nim. Napisał książkę o tym jak to osiągnął i zainspirował tym co zrobił mnóstwo osób. Bo do tej pory zdarza się mnóstwo przypadków, ludziom się przydarzają niefajne rzeczy, no i jest kwestia tego czy poddają się temu co otoczenie mówi, słuchaj tego się nie da zrobić, to nie jest dla ciebie. Czy są tacy ludzie jak on na przykład, którzy twierdzą, że to jednak jest kwestia tego co jest w twojej głowie, to jest kwestia tego co twój umysł, pomyśli, co jest w stanie pojąć i w co jest w stanie uwierzyć. I pan do tej pory powtarza, że to w jaki sposób ty myślisz o sobie, to tworzy ciebie właśnie. Więc zastanów się o czym ty myślisz i w jaki sposób ty myślisz. Czy myślisz o nieszczęściach, czy myślisz o chorobach, czy myślisz o tym, że jest ci źle, że jest ci niedobrze, że masz długi, że masz słaby samochód, może mieszkasz w beznadziejnym miejscu. Czy może myślisz i marzysz i dążysz do tego, bo jedno to jest marzyć a drugie to jest dążyć do tego, żeby żyć takim życiem jakim ci zależy, żeby osiągać to co chcesz. Czy jesteś w stanie to pojąć, czy jesteś w stanie uwierzyć, że będziesz miał takie życie?

I to jest jedna z wielu setek, jeśli nie z tysięcy historii takich ludzi, którym wmawiano, że coś jest niemożliwe, a jednak to osiągnęli. Ja chcę cię tym zainspirować, ale chciałbym. jeśli możesz, jeśli znasz podobne historie, może znasz linki do innych filmów na YouTube, może do stron Internetowych, żebyś w komentarzu umieścił taki link albo, żebyś napisał taką historię, która się faktycznie wydarzyła, żeby zainspirować innych, bo ludzie nie wierzą, że takie rzeczy są możliwe. A w momencie, kiedy nawet ty usłyszałeś tą historią, to zakładam, że już ci w głowie coś zaświtało. A jeśli przeczytasz jeszcze 10 takich historii, to wtedy wow, to tak można. Otóż tak można, nawet trzeba.

Dla tych osób, które napiszą komentarz i ten komentarz dostanie bardzo dużo lajków, będzie pod nim dużo komentarzy i taki który ja wybiorę, mniej więcej w połowie maja, konkurs taki zrobimy, wybiorę taką osobę, w połowie maja ta osoba przejedzie się ze mną, tym razem może taki samochód będę miał do dyspozycji Ferrari 488, taki czerwone. Przez godzinę będziesz miał przejażdżkę ze mną samochodem wartym ponad milion złotych, więc to nawet nie chodzi o to, żebyś miał przejażdżkę, ale o to, że będziesz miał satysfakcję z tego, że tym komentarzem zainspirujesz innych.

To tyle na dzisiaj i do usłyszenia we wtorek, gdzie będę odpowiadał na pytania. Hej.   

 

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment