Ograniczasz się?

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/ograniczasz-sie

Ograniczasz się?

Hej. Trochę do myślenia dzisiaj ci dam, bo chcę żebyś się zastanowił czy się nie ograniczasz.

Co to znaczy czy się nie ograniczasz?

Czyli czy przypadkiem nie uważasz, że coś dla ciebie jest za trudne, coś jest niemożliwe, bo albo sobie ty tak uroiłeś albo ci tak powkładali do głowy inni. I teraz tak co się dzieje w momencie kiedy się ograniczasz?

No niestety twoje życie nie wygląda tak jakbyś chciał, żeby wyglądało. A może widzisz, że inni mają fajniejsze życie, a ty takiego życia nie masz. Albo inni osiągają pewne rzeczy a ty ich nie osiągasz. To nie jest wcale fajna sprawa i powiem ci, mi na temat ograniczania zwrócił uwagę mój przyjaciel, który mi w wielu aspektach moich różnych czy biznesowych czy prywatnych, czy sportowych rzeczy zadawał mi pytanie czy ja się przypadkiem nie ograniczam. Więc jak zacząłem się zastanawiać czy ja się nie ograniczam stwierdzałem, że faktycznie się ograniczam.

Może ty się do tej pory nad tym nie zastanawiałeś, może ci nikt nie zadał takiego pytania, więc ja ci teraz zadam to pytanie. Czy ty się przypadkiem nie ograniczasz?

Niedawno, 2 tygodnie temu niecałe, był maraton warszawski i a propos ograniczania się. Wiem, że dla wielu osób jak powiem maraton, przebiegnięcie maratonu to oczy jak 5 zł, ale zaraz, zaraz ja w ogóle nie biegam, jaki maraton, po co to komu, bez sensu. Na tym maratonie ostatnim wystartowało kilka osób, które mniej pośrednio lub bardziej bezpośrednio zmotywowałem do tego, żeby wystartowały. Były tam 3 osoby, które wystartowały po miesiącu treningów, tak 3 miesiące treningu i 3 osoby się do mnie odezwały, które trenowały trochę dłużej 2, 3 miesiące i wszyscy przebiegli, Szczególnie mnie zastanowił jeden pan, który 2 miesiące temu postanowił, czy 2,5 miesiąca temu postanowił, że przebiegnie ten maraton, dlatego że obejrzał sobie gdzieś moje wideo sprzed roku jak opowiadałem jak ten maraton przebiec. Mówił, że miał jakąś tam kontuzję, że nie mógł za bardzo trenować, najwięcej przebiegł 15 kilometrów, a poza tym no kiepsko. I postanowił wystartować, wystartował, przebiegł 15 kilometrów i potem mu brakło siły, bo nie było z czego biec. I zaczął po prostu iść. Szedł sobie na piechotę, doszedł do 32 kilometra i potem stwierdził, że jednak sobie pobiegnie. I wyobraź sobie, że zmieścił się w limicie czasu o 3 minuty, ale jest maratończykiem.

Akurat w tym momencie widzę, jakaś pani tutaj biegnie.

Co do ograniczania się, jeżeli ty się sam ograniczasz, to mam nadzieję, że czy to moje materiały, czy osoby z twojego otoczenia po prostu dadzą ci kopa i się weźmiesz do roboty. Jeśli nie, to będziesz żył życiem szaraczka, życiem przeciętniaka i na starość się będziesz zastanawiał jejku moje życie mogło być takie fajne, mogłem tyle rzeczy zrobić, ale beznadzieja, choruję na wszystko co się da.

Gorzej jest, nie wiem, czy gorzej bo i tak jest beznadziejnie jeśli cię ograniczają inni ludzie. Jak to ograniczanie może wyglądać?

Jak tydzień temu zrobiłem konkurs, powiedziałem żeby powklejać ten materiał, który nagrałem tydzień temu u siebie gdzieś tam na Facebooka, podejrzewam że spotkałeś się z czymś takim, że ludzie z twojego otoczenia, najbliżsi, może przyjaciele pisali ci tego typu rzeczy: Co ty zgłupiałeś, siedź na dupie nie wychylaj się, co ty robisz. Byli tacy, którzy pewnie powiedzieli, nie no super sprawa, jest ekstra, jest rewelacyjnie, rób tak dalej.

Wiesz co, tak w zasadzie myślę, że są trzy takie partie polityczne wokół ciebie, które albo cię wspierają albo cię dołują. Pierwsza partia, bardzo duża to jest partia, którą muszę nazwać po imieniu, czyli Żal Dupę Ściska. Wiesz nie da się tego delikatniej powiedzieć, ale są tacy ludzi, którym jak tobie się powodzi, to żal dupę ściska. Jak ty robisz coś fajnego, coś wyjątkowego, nauczysz się coś nowego, będą ci na wszystkie sposoby to wypominać, dołować cię, może oskarżać przed znajomymi, oczerniać czy tam takie rzeczy, bo oni by tak chcieli, ale nie zrobili tego, czyli jest partia ŻDŚ.

Druga partia bardzo mocna to jest partia Siedź na Dupie nie wychylaj się, tak na pewno, znaczy nie na pewno, ale w większości wypadków zareaguje twoja rodzina, twoja mama, tata, siostra, brat, przyjaciel, przyjaciółka. Jest ci dobrze, to się nie ruszaj, nie ryzykuj, nie wychylaj się. To może być twój ksiądz, to może być twój szef, to może być ktokolwiek. Jest dobrze nie ma co naruszać status quo, zostaw to wszystko tak jak jest. Tak są tacy ludzie.

I mamy na koniec partię, która najbardziej mi się podoba, chociaż też nie do końca, bo będą ludzie, którzy ci będą zawsze mówić tak, tak jest super dobrze idź w tą stronę. Ja nie mam nic przeciwko każdej z tych 3 partii, bo każda ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę trzeba popatrzeć, jak ktoś ci mówi że ty nie dasz rady i tak dalej, to ma to swoje plusy, bo ty w tym momencie możesz się bardziej zmobilizować, bo możesz sobie powiedzieć aha a ja ci właśnie pokażę, że dam radę.

Tak samo do partii Żal Dupę Ściska. Trzeba też zwracać uwagę, bo partia która ci mówi tak, tak dasz radę, wszystko będzie dobrze, trzeba popatrzeć czy nie ma w tym ukrytego dna. Więc to nie jest wszystko takie proste i szczególnie ci, którzy ostatnio biegli ten maraton, szczególnie ci którzy się przygotowywali w miesiąc, zauważyli jak reagowali ich znajomi, ich przyjaciele. Jesteś w stanie też sobie przetestować kto jest tak naprawdę, twoim dobrym znajomym, kto jest kolegą, kto jest przyjacielem, a kto należy do jednej z tych dwóch, złych partii.

Ja chcę ci to powiedzieć, żebyś się po prostu zastanowił, żebyś sobie przemyślał. Bo wierz mi, to w jakim ty jesteś punkcie w swoim życiu, to jakie masz wspomnienia, to co osiągnąłeś do tej pory, zależy w dużej mierze od tego z jakimi ludźmi się do tej pory spotykałeś, czy ci ludzie cię mobilizowali do pracy, czy nie.

Jeśli masz problemy z tym, żeby się samemu zmotywować, słuchaj to jest prosta sprawa, dla mnie jest to kwestia znalezienia odpowiedniego wyzwania, jest to kwestia znalezienia czegoś takiego, żeby ci się chciało. Jak nie wiesz co to takiego jest, słuchaj możesz pojechać do innego państwa, ja teraz jestem akurat na Litwie, możesz nawet pooglądać zdjęcia rzeczy, które cię zainspirują, żeby tam pojechać. Możesz sobie pooglądać ładne samochody i pomyśleć sobie co tu zrobić, żeby na taki samochód zarobić. Do końca nie wiem, co dziewczyny może kręcić, więc dla was możecie sobie też znaleźć nie wiem, czy to podróże czy to, ok dla kobiet bardzo często jest kwestia docenienia, żeby to co zrobią było docenione, nie wiem namaluj obraz, pojedź w podróż dookoła świata, znajdź coś takiego co ciebie będzie kręcić.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób się motywować, to też dam odpowiedź teraz dla tych osób, które mnie pytają czy to prawda, że są jakieś filmy, których nie pokazuję na YouTube?

Tak są filmy, których nie pokazuję na YouTube, są filmy które są ukryte, one są dalej na YouTube, ale nie są dla wszystkich pokazywane, są one dostępne dla tych osób, które są zapisane na stronie sukces.pl. Więc jak wejdziesz na stronę sukces.pl zostawisz tam swojego maila, ja ci będę wysyłał takie rzeczy o których nie mówię na YouTube. Ja tam nie wysyłam żadnego spamu, nie wysyłam tam żadnej reklamy, do niczego cię tak takiego głupiego nie będę namawiał, te osoby które są wiedzą najlepiej. Także wystarczy wejść na stronę sukces.pl zostawić maila i będziesz dostawał bardzo fajne materiały, które cię nakręcą do lepszego działania i dzięki, którym wejdziesz na wyższy poziom.

Pogoda jest dzisiaj taka jak w Polsce, czyli pada. Nie pokażę ci za bardzo Wilna, akurat jestem w Wilnie, bo trochę jestem rozczarowany. Nie mniej uważam, że zwiedzać trzeba, nigdy wcześniej nie byłem na Litwie, więc stwierdziłem, że trzeba przyjechać zobaczyć jak to wygląda. Wybiorę się tam na tą górkę, żeby zobaczyć jak to wygląda, starówka i zobaczymy co jeszcze można zobaczyć.      

Jak ktoś ma jakieś ciekawe wspomnienia z Litwy, ja to nagrywam w piątek u mnie jest godzina 16, więc jak zobaczysz to wideo i byłeś na Litwie i byłeś w Wilnie to możesz mi w komentarzu napisać co warto zobaczyć to chętnie skorzystam.

Dziękuję bardzo, do usłyszenia za tydzień. Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment