Najważniejsza Umiejętność Ludzi Sukcesu

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/najwazniejsza-umiejetnosc-ludzi-sukcesu

Hej, najważniejsza umiejętność jaką każdy powinien posiadać niezależnie od płci, niezależnie od wieku. Część wiem, że ma tą umiejętność jakby naturalnie albo nie wiedzą, że ją mają, a potrafią to robić. Część musi się tego nauczyć i im lepiej się tego nauczy, tym więcej będzie osiągać w życiu.

Zanim powiem co to za umiejętność, mały wstęp.

Co chwilkę dostaję jakieś pytania jak zacząć? Jestem nauczycielką, jestem na etacie od 10, 15 lat, jestem w korporacji nie wiem jak się wyrwać. Jak to z robić, żeby zacząć może takie życie jak ty masz. Jak zacząć, żeby samemu prowadzić firmę, może żeby podróżować. Od czego zacząć?

Tak samo pytają mnie młodzi 14, 16 latkowie też mi w mailach tam piszą, jak zacząć prowadzić firmę, co takiego zrobić, bo jestem za młody, ktoś tam pisze, że jest za stary i tak dalej i tak dalej. Jedna dziewczyna napisała do mnie niedawno, że szef jej w pewnym momencie zaproponował przedłużenie o 3 miesiące, więc zdenerwowała się na niego i się zwolniła z pracy i teraz jest na bezrobotnym i co robić. Jakiś tam pan mi pisze, że od 5 lat ma pomysł na biznes no i jak się za to zabrać.

Umiejętność, której musisz się nauczyć, nie potrzebujesz, musisz się nauczyć, jeśli chcesz mieć lepsze życie jak 95% ludzi na tym świecie, to jest umiejętność sprzedaży. Tak to nie jest umiejętność chodzenia, to nie jest umiejętność pisania, to nie jest umiejętność prowadzenia samochodu, to jest umiejętność sprzedaży.

I to nie ważne czy ty będziesz w życiu sprzedawcą, to co ty masz teraz pojęcie co to jest sprzedawca, czy nie będziesz. Bo sprzedawca to wbrew pozorom to nie jest tylko osoba, która stoi w sklepie za ladą i która sprzedaje. Każdy z nas jest sprzedawcą, tylko niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. A te osoby, które zdają sobie z tego sprawę dbają o to, żeby szkolić się w sprzedaży. Bo sprzedaż, nawet to co ja teraz robię, to jest sprzedaż, wszystkie te osoby, które na YouTube mają jakieś tam filmiki sprzedają.

Sprzedają siebie, sprzedają swoją ideę, sprzedają swój pomysł.

Zakładam, że masz jakiś swój pomysł na biznes, możesz go robić sam, ale ty i tak to co jest w tej firmie będziesz potrzebował sprzedać ludziom. Jeśli to jest usługa będziesz musiał pokazać tą usługę, będziesz musiał ją sprzedać. Będziesz musiał, jeśli sam nie potrafisz sprzedawać, będziesz musiał zatrudnić sprzedawców, albo jakiś ludzi, którzy będą z tobą współpracować. Żebyś ty był w stanie cokolwiek z nimi zrobić, żeby oni działali po twojej myśli, ty musisz sprzedać swoją ideę im. Ty musisz sprzedać siebie im, zanim oni będą to robić dalej. To wszystko jest sprzedaż.

Kwestia tego w jaki sposób ty się ubierasz, w jaki sposób ty się wysławiasz, kwestia tego w jaki sposób ty się poruszasz, cała twoja mowa ciała, to wszystko jest sprzedaż. I sprzedaż jest czymś, co jest od wieków, non-stop ludzie coś sprzedawali. Nawet ludzie jeszcze nie potrafili mówić a już sprzedawali, bo jeden był rybakiem, drugi upolował jakiegoś zwierza i był kwestia wymiany, nawet wymiana jest sprzedażą, bo to jest kwestia przekonania jednej osoby, że twój towar jest lepszy lub odpowiedniej wartości tak, żeby dostać za to pieniądze albo coś.

Ja ci powiedziałem, że ja się w tym momencie sprzedaję. Tak ja się sprzedaję, ok mi tam nie zależy czy tam będzie ktoś oglądał czy nie, bo po prostu mam jakąś myśl, którą chcę przekazać. Nie mniej gdybym ubrał się w jakąś podartą koszulkę, gdybym w tym momencie jechał maluchem i ci opowiadał jakąś historię, to gdzieś twoja podświadomość by mówiła, że coś jest nie tak, coś tu nie gra. To nie jest do końca tak, że wygląd ci załatwi wszystko, nie mniej jest bardzo ważny i o tym będę mówił w jednym z kolejnych nagrań.

Na przykład co ma sprzedaż do wyglądu, kilka lat temu czytałem pamiętniki Casanovy i tam Casanova mówił o jakimś tam swoim znajomym, któremu dziwi się, że nie wie dlaczego on jest taki biedny. Bo ubiera się w sposób beznadziejny, nie ma odpowiedniej peruki, nie dba o swoje włosy, to były takie czasy gdzie dopinano peruki, jeździ jakąś tam odrapaną karocą i Casanova już tam 200 lat temu pisze, że to coś jest nie tak z tym panem. Że po prosty nie dba o swoją sprzedaż. Bo tak ty musisz się sprzedać nawet jeśli poznajesz jakąś osobę płci przeciwnej.

Chłopaki jeśli chcecie poznać interesującą kobietę, to musisz się sprzedać. W cale nie chodzi o to, żeby jeździć samochodem tam nie wiadomo jakim. Ale to jest kwestia tego jaką ty masz wibrację, jaką ty masz aurę, w jaki sposób ty się poruszasz, w jaki sposób ty się ubierasz, to jest sprzedaż. To jest kwestia twojego wykształcenie, to jest kwestia otoczenia w jakim ty przebywasz, to postrzega społeczeństwa. A cały czas w momencie kiedy ty żyjesz w społeczeństwie, społeczeństwo będzie ciebie oceniać, czy ty jesteś osobą atrakcyjną, czy ty potrafisz się sprzedać. To nie jest tak, że ktoś tam będzie mówił, czy on się potrafi sprzedać czy nie.

Popatrz na księdza na ambonie. Ksiądz na ambonie też sprzedaje, jeśli ksiądz na ambonie nie będzie w stanie tego w odpowiedni sposób tego robić to będzie klepał biedę. Także sprzedawca to nie jest tylko ten pan, czy ta pani, która w sklepie coś tam sprzedaje.

Jak się nauczyć tej sprzedaży?

Wiesz co ja ci powiem tak jak ja się nauczyłem, tak jak wszystkim polecam. Ja nie płaciłem, ja to zrobiłem za darmo i to nie była kwestia tego, że poszedłem do biblioteki i się uczyłem z książek. Ja jak byłem na pierwszym czy drugim roku zapisałem się do MLM, ja wtedy nie wiedziałem, że to się nazywa MLM, ale to się tak nazywa. Była to firma, która po prostu sprzedawała jakieś tam produkty i były po prostu w tej firmie osoby, które mnie uczyły sprzedaży. Dosłownie nade mną siedziały, ja miałem przeczytać określone książki, określone materiały, potem byłem z tego przepytany. I potem fizycznie musiałem pójść i musiałem sprzedawać i powiem ci, że to jest genialna sprawa dla każdej osoby, bo po pierwsze uczysz się za darmo, a po drugie jest zmuszona żeby działać. Bo ty się sprzedaży nie nauczysz z książek, nie ma szans, sprzedaży uczy się z praktyki. I teraz wiecie, kiedy ja byłem zmuszony, żeby wyjść do klienta i z nim rozmawiać, stosować te wszystkie techniki, odpowiednio się ubrać, się zachować to sprzedawałem albo nie sprzedawałem. Jeśli nie sprzedawałem to szedłem do tej osoby która mnie prowadziła i ona przepytała co powiedziałem, jak się zachowywałem i tak dalej i powiedziała widzisz bo zrobiłeś błąd tu, tu i tu, następnym razem pójdź, ale zmień to, to i to. Ja szedłem i okazywało się, wow, to jest kwestia odpowiedniej techniki , to jest kwestia odpowiedniego zachowania i to działa.

Co do MLM, 3 miesiące w zupełności ci wystarczą. Ja wiem, że będą ci opowiadać, że MLM to jest najcudowniejszy biznes na świecie, że w niczym nie zarobisz takich pieniędzy jak w MLM, 3 miesiące w zupełności ci wystarczy, potem się bierz za swój biznes. Jeśli powiedzą ci żebyś tam kupił od nich jakieś próbki za 400, 500 zł kup to. Bo gdybyś poszedł rynkowo na jakieś szkolenie ze sprzedaży i tak byś musiał pewnie zapłacić z 1,5 tysiąca, a takie szkolenie teoretyczne na sali nic ci nie da. Nie idź na takie szkolenie. Powiem ci ja byłem na jednym taki szkoleniu, które dobrze pamiętam, które dobrze wspominam ze sprzedaży, tylko to prowadził pan ze Stanów i to szkolenie mi dużo dało. Ale jeśli byś chciał na przykład teraz pojechać na szkolenie ze sprzedaży do Anglii czy do Stanów nie jedź.

Dlaczego?

W każdym kraju są inni ludzie, jeśli ty się będziesz uczył sprzedaży w Stanach i przyjedziesz do Polski, nie będziesz sobie za bardzo radził. Bo Polska to jest specyficzny kraj, są specyficzni ludzie. My jesteśmy stosunkowo biedni więc dokładnie obracamy każdą złotówkę, mało tego Polacy są niezłymi spryciarzami więc nie dadzą sobie ciemnoty wcisnąć. I to co w Polsce będziesz miał problem ze sprzedażą jak pojedziesz do Stanów, to sprzedaż to ot tak. Dlatego jeśli mieszkasz w Anglii ucz się sprzedaży w Anglii, jeśli mieszkasz w Niemczech ucz się tego w Niemczech.

Nie mniej jeśli mi powiesz, że ty się do tego nie nadajesz, słuchaj jeśli nie nauczysz się sprzedawać, jeśli nie nauczysz się rozmawiać z ludźmi, będziesz w życiu przeciętniakiem, będziesz zarabiać małe pieniądze, będziesz mieszkał byle gdzie, nie będzie cię stać na fajne wakacje i będziesz się zastanawiał jak to jest, że oni mają.

Ok, to nie jest mój samochód, którym teraz jadę, mówiłem w poprzednim nagraniu będę sobie testował różne fajne samochody, nie mniej gdyby nie moje umiejętności sprzedaży siebie w jakiś sposób, wiesz co nikt by mi nie dał do testów takiego samochodu, bo ten samochód ma swoją wartość i to też nie jest samochód dla każdego.

Dobra, teraz może odejdę od sprzedaży chociaż to też jest sprzedaż i trochę samochody. O tutaj widzisz stoją panie przy drodze, on też siebie sprzedają, tylko to jest sprzedaż o wiele prostsza bo to jest kwestia odpowiedniego ubrania, ale to mniejsza z tym.

Widzę, że na przykład w Anglii wiele chłopaków robi nagrania na temat samochodów i testują sobie właśnie samochody, robią filmiki, mają po 0,5 miliona wyświetleń, więc może i ja jeśli bym chciał mieć więcej wyświetleń powinienem się przebranżowić i tylko opowiadać o samochodach, bo wtedy by ten film oglądało 0,5 miliona osób a nie, ja jestem mega zadowolony z tych 10,000 osób. Ale widzisz to dla tych chłopaków z Anglii jest to też kwestia sprzedaży, żeby ktoś pożyczył temu chłopakowi samochód, żeby on zrobił na ten temat test.

Dla mnie to jest też kwestia taka, żeby umieć w odpowiedni sposób mówić. Ja wiem, że wszyscy poloniści powiedzą, że tak kaleczę i jak mogę zepsuć tak język polski, no niestety. Ale jak widzisz jedno to jest to co się mówi, drugie to jest to jak się mówi. Widzisz, jest też kwestia swego rodzaju wibracji, mam takiego kolegę, która ma taki głos, w taki sposób potrafi mówić, że kobiety się nie mogą od niego oderwać. Na jakiej zasadzie to działa, wiesz co, ja nie wiem, czy on się tego uczył, podobno można się tego nauczyć, mieć taką wibrację, że ludzie dookoła ciebie będą jakby bardziej ulegli. To jest też kwestia sprzedaży. Jeśli nie oglądałeś obejrzyj film ‘Pachnidło’, gdzie też jest to w genialny sposób pokazane, ale na podstawie zapachu. To też jest sprzedaż, jeśli ty pachniesz w odpowiedni sposób, to ludzie reagują na ciebie w odpowiedni sposób. Dobra z zapachu poopowiadam kiedy indziej, bo to już za dużo by było na dzisiaj.

Za tydzień nie będę testował samochodu, bo jadę w bardzo fajną podróż. Więc za tydzień pokaże ci fajne egzotyczne miejsce, ale za miesiąc pokażę ci jakiś kolejny ładny samochód. Więc cóż, dziękuję bardzo za dzisiaj. Tylko to nie rób tak, że posłuchałeś o fajnie mówi, albo głupio mówi. Zapisz się, wybierz sobie jakiś MLM, popytaj znajomych, zapisz się do MLM i zrób to, po prostu zrób to. Zacznij się uczyć sprzedaży, zobaczysz że za 3 miesiące będziesz zarabiał więcej, będziesz się lepiej czuł w swojej skórze, chociaż przez pierwszy miesiąc będzie ci beznadziejnie, bo nauka sprzedaży nie jest łatwa.

Dla wielu osób to jest pokonanie siebie, bo to trzeba wyjść do ludzi, pokonać swoją niepewność, swój brak pewności siebie, w ogóle zacząć się odzywać. Więc to będzie duże wyzwanie. Ale widzisz jak dla mnie, im więcej pokonuję jakiś swoich ograniczeń, tym ja wiem, że staję się lepszą osobą, lepszym człowiekiem. Bo poszerzają się bardziej moje horyzonty.

Zapisz się do MLM, naucz się sprzedaży, nie pytaj mnie jak zacząć biznes, co robić. Widzisz, nawet to jak ktoś do mnie pisze maila, żeby mi pokazać swój pomysł, swoją ideę, to też w tym momencie, może to ty pisałeś, w tym momencie chcesz coś sprzedać. Jeśli ty to robisz nieumiejętnie przyznaję, że niektórych rzeczy nawet nie chce mi się czytać, przeczytam tylko 2 zdania i po prostu, no niestety.

Jak wejdziesz na odpowiedni poziom, będziesz się spotykał z odpowiednimi ludźmi to też na podstawie tego jak ty potrafisz siebie sprzedać, będziesz w stanie dotrzeć do tych ludzi. Jeśli nie będziesz w stanie sprzedawać siebie to będą tacy ludzie, będzie takie towarzystwo, które będzie cię unikać, to jest po prostu wybór.

Nie tłumacz mi, że masz tylko 14 lat, nie tłumacz mi, że masz 85 lat, bo nie musisz wychodzić do ludzi, bezpośrednio sprzedawać, bo możesz sprzedawać przez Internet. Wszystkie moje interesy jakie ja robię, robię przez Internet. Ja sprzedaję przez Internet mnóstwo rzeczy, są to tysiące różnych produktów. Mam swoich własnych marek kilkadziesiąt i ja nie muszę oglądać ludzi na drugim końcu świata, którym ja sprzedaję, ale to jest cały czas sprzedaż.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment