Kop do działania

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/kop-do-dzialania

KOP do działania

Hej. Zaraz podam ci metodę, która faktycznie i praktycznie zmieni twoje życie, o ile oczywiście będziesz ją stosować. To jest metoda o której mówiłem tydzień temu na spotkaniach w całej Polsce, które robiłem. Ja ją określiłem jako metoda 1%, ale podam dzisiaj ją dla tych, którzy o niej nie słyszeli, plus podam parę szczegółów jak ją robić lepiej.

Co to jest za metoda?

W zasadzie do czego ona służy?

Służy ona do tego, żeby zmieniać swoje życie w praktyce. Co zrobić, żeby być lepszym, żeby mieć lepsze życie. Tylko wiesz są książki są rozmaite filmy, które mówią o tym bądź lepszy, bądź najlepszą wersją siebie, zrób to lepiej, tylko tak naprawdę nikt nie podaje, jak to zrobić.

Więc ja ci powiem, jak to zrobić.

Ale zanim ci to powiem popatrz, nie wiem na ile ta kamerka złapie widok za mną. To jest miejsce, w którym byłem rok temu i wróciłem teraz zobaczyć jak po roku się zmieniło. Co to jest? Zejdę na dół opowiem ci dalej.

Metoda 1% na czym ona polega?

Metoda w zasadzie jest bardzo prosta, żeby nie powiedzieć oczywista, ja w sumie o tej metodzie kiedyś usłyszałem, jak była mowa o jakiejś drużynie koszykówki amerykańskiej, gdzie ta drużyna, chyba to było nawet Chicago Bulls, która zrobiła niesamowite postępy przez to, że trener powiedział właśnie, że chłopaki mają tą metodę stosować. Na czym ona polega?

Polega ona na tym, żeby codziennie rano jak wstajesz, żeby się zastanowić co by tu dzisiaj takiego zrobić, żebym był o jeden procent lepszy jak byłem wczoraj. Niby proste, ale tak naprawdę wcale takie proste nie jest, bo po pierwsze trzeba pamiętać o tym, żeby to robić, a po drugie naprawdę coś w tym kierunku zrobić. Tylko jeśli teraz ci zadam pytanie co możesz zrobić, żebyś był o 1% lepszy jak wczoraj, no to jest kwestia czy ty masz jakąś odpowiedź. Ale myślę, że 1% to nie jest dla ciebie jakiś wielki wysiłek fizyczny czy umysłowy, żeby się poprawić o 1%, tylko 1%.

W czym się poprawić?

To jest twoje życie, więc to ty ustalasz w czym chcesz być lepszy, czy to jest kwestia jakiegoś wysiłku fizycznego, czy to jest kwestia diety, czy to jest kwestia twoich stosunków z otoczeniem, czy to jest kwestia twojego biznesu, czy nawet kwestia tego, żeby codziennie zarobić o 1% więcej jak to było wczoraj. Tylko, że to jest procent składany, czyli jak dzisiaj 100, jutro 101, pojutrze to będzie 1% od 101 i to rośnie wykładniczo.

No proste czy trudne to się okaże w praktyce, czy będziesz coś takiego robił. Ja sugeruję wziąć sobie kartkę papieru, na kartce napisać 1% i tą kartkę papieru powiesić w takim miejscu, żeby cię po prostu gryzła w oczy. Bo jeśli tylko ty obejrzysz to wideo i pomyślisz no fajnie gada albo nie głupio gada, kto będzie 1%, a w ogóle zapamiętam takie rzeczy. Nie, w praktyce to jest o wiele trudniej, żeby się zmusić do robienia czegoś nowego. A to jest właśnie coś nowego, bo ty do tej pory tego nie robiłeś, bo gdybyś robił no to nie oglądałbyś tego wideo. Dlaczego byś nie oglądał, wróć do nagrań, które robiłem rok temu, rok temu w tym miejscu mówiłem o najlepszej metodzie motywacji, która dalej uważam, że jest najlepsza, nic się nie zmieniło, ale dodaj do tego 1%. Ale coś jeszcze, bo 1% to może być za mało. Dla tych osób, które były 2 lata temu na spotkaniach, które organizowałem w całej Polsce mówiłem o tym, żeby sobie mierzyć rozmaite rzeczy i podawałem tam kilka metod. Ja dzisiaj tego nie będę powtarzał, ale powiem ci co jeszcze zrobić, żebyś faktycznie sprawdzał czy ten 1% działa. Weź sobie po prostu kartkę papieru i narysuj wykres, narysuj wykres tu jest 0 do 100 %, a tutaj 30 dni i każdego dnia, to na czym ci zależy napisz na tej kartce. Powiedzmy, że zależy ci na tym, żeby się poprawić fizycznie, żeby poprawić swoją dietę, żeby zarabiać więcej, ty wiesz najlepiej na czym ci zależy. Możesz sobie wziąć do każdej z tych rzeczy inny kolor długopisu, flamastra i sobie tu na tej kartce to zaznaczać, czy to wykresy i rysować, i wtedy wiesz czy ten 1% działa czy nie. Jak masz to w formie graficznej, to jest jeszcze o tyle fajne, że to cię bardziej mobilizuje, bo widzisz, że wykres idzie w górę albo idzie w dół, więc jeśli szukasz jakiś niesamowitych metod motywacyjnych na to, żeby zostać lepszą osobą, słuchaj ja uważam i dalej będę uważał, że najprostsze metody są najbardziej skuteczne a to jest mega prosta metoda i jest dla każdego do zastosowania.

Wiesz co będzie po roku jak będziesz to robić?

Po roku będziesz lepszy 38 razy, 38 razy będziesz lepszy jak teraz. Nie wiem, czy jesteś w stanie sobie w ogóle wyobrazić jaką będziesz niesamowitą osobą. W kwestii fizycznej powiedzmy, że biegasz, co będzie po roku jak będziesz 38 razy lepszy jak jesteś teraz, wystarczy być 1% dziennie lepszy. W kwestii finansowej, zarabiasz powiedzmy średnią krajową ty wiesz, ile zarabiasz, po roku co będzie, jak będziesz zarabiał 38 razy więcej. Z etatu będzie ciężko, ale możesz poza etatem pomyśleć co by tu zrobić, żeby zacząć zarabiać ten 1% więcej jak do tej pory. To są proste rachunki, tylko trzeba cały czas tego pilnować. Do tego dołożyć rysowanie na tej kartce, tyle.

Chciałbym jeszcze żebyś zastanowił się komu to wideo może się przydać, komu możesz wysłać to na maila, na facebooka gdziekolwiek, gdzie wiesz, że jest jakaś osoba, która ma problemy, nie wie jak zacząć. Jest końcówka stycznia, jeszcze niektórzy nie mają pomysłu jakby ten rok swój poprawić, może to będzie właśnie to wideo, które sprawie, że może twoja mama, może twój kolega, może twoja koleżanka weźmie się za siebie, nie będzie się zastanawiać, dlaczego jej nie wychodzi, dlaczego nie ma na to na co by chciała, dlaczego życie się nie układa tak jak powinno.

Pozdrawiam, z powrotem z Doliny Krzemowej, zostanę tutaj, znaczy jeszcze małe wyjazdy będę w międzyczasie robił, ale generalnie zostaję tutaj do wiosny. A jeszcze małe podsumowanie zrobię spotkań, które były ze mną przez, kiedy to się zaczęło, mniej więcej półtora tygodnia temu od Gdańska się zaczęło, codziennie nowe miasto, robiłem darmowe wykłady i żeby troszkę zmotywować co niektórych, którzy mają problemy, to jest zupełnie inaczej jak teraz rozmawiamy, a jak byłeś na żywo to widziałeś, że troszkę jest inaczej. Super dziękuję za niesamowitą atmosferę, w każdym mieście byłem ciepło przywitany. Bardzo mnie to cieszy, bo tez widzę, że to co robię działa. I też te osoby, które podchodziły dziękowały za rozmaite rzeczy, to mnie też naprawdę buduje, podnosi mnie też na duchu i jest to dla mnie też zachęta, żeby nagrywać dla ciebie i coś ciekawego opowiadać, bo skoro widzę, że są osoby, które z tego korzystają to mam z tego radość. Było mniej więcej w sumie w tych 10 miastach, jakieś 4,500 osób, niestety wiem, że w niektórych, no był problem we Wrocławiu i w Rzeszowie, bo się nie wszyscy zmieścili. W Warszawie też dzikie tłumy, we Wrocławiu też dzikie tłumy, ale ci co byli mogą napisać w komentarzu czy było fajnie czy nie fajnie, czy przede wszystkim skorzystali praktycznie z tej wiedzy. No i cóż za rok to powtórzymy. Chociaż nie wiem, jak to będzie za rok, bo jak w tym roku już były takie tłumy, to nie wiadomo co będzie się dziać za rok. Póki co dziękuję i do usłyszenia za tydzień.

A jeszcze jedno, bo za tydzień będę w bardzo ładnym miejscu, ale myślę, że zrobię na przyszły tydzień jeszcze 2 nagrania, bo wyszło podczas tych spotkań, że non-stop było pytanie co ty Jacek robisz, gdzie ty odniosłeś sukces, jak ty się dorobiłeś, ja na tych spotkaniach mówiłem o tym, ale zrobię nagranie, może we wtorek je opublikuję, bo wiem, że coraz nowe osoby dochodzą do kanały. Ja tym co robię, jak się dorobiłem, jak odniosłem sukces i co jeszcze robiłem w życiu ja już o tym mówiłem w wielu nagraniach, ale rozumiem, że nie wszystkim się chce oglądać od początku, więc postaram się, nie obiecuję, ale postaram się, że w przyszłym tygodniu wrzucę taki filmik.

Do usłyszenia wkrótce. Hej.   

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment