Jaki masz filtr?

 

Jaki masz filtr?

Hej. Porozmawiamy sobie o filtrach, o filtrach jakie ty masz założone w swojej głowie. I może nawet o tym nie wiesz.  Co to takiego są te filtry?

Te filtry to jest mniej więcej coś takiego jakbym teraz ci powiedział, żebyś zwrócił uwagę i policzył białe rzeczy jakie widzisz teraz w tle. Tylko białe rzeczy jakie widzisz, jak patrzysz teraz na ten obraz. A teraz jakbyś sobie pomyślał o niebieskim kolorze i popatrz tylko zauważ, gdzie jest niebieski kolor. Widzisz to jest właśnie taki filtr, że w momencie, kiedy patrzysz na niebieski to nie zauważasz białego, a kiedy patrzysz na białe, kiedy powiem ci, żebyś patrzył na biały to nie widzisz niebieskiego. Tak to właśnie działa a być może jeszcze gdzieś tam w tle są inne kolory, bo gdzieś tam pewnie zobaczysz czerwony. Chociaż tutaj wszystko jest białe, bo jest bardzo gorąco. Ale ok. Dlaczego ci mówię o tych filtrach?

Dlatego, że te filtry mają bardzo duży wpływ na to co właśnie osiągasz w życiu. Dlaczego? Dlatego, że zauważ nawet jak oglądasz powiedzmy wiadomości, o ile oglądasz wiadomości w telewizji, to co ty tam wynajdujesz? Czy wynajdujesz informacje dzięki którym ty się stajesz się lepszy czy wynajdujesz informacje finansowe dzięki którym będziesz wiedział, jak finansować jakieś tam swoje przedsięwzięcia, jak inwestować na giełdzie, czy jak inwestować w dowolne instrumenty, na których się znasz? Czy może wynajdujesz tylko informacje na temat tego co się złego wydarzyło, na temat nieszczęść wszelakich. To jest filtr jaki masz założonych, gdzieś tam w swojej głowie. I ten filtr właśnie tak działa, że wyszukujesz tylko to na czym się skupiasz. I jeśli popracujesz nad tym filtrem, bo to jest twoja decyzja jakie ty wiadomości filtrujesz i co dociera do twojej głowy. Jak popracuje właśnie nad tym filtrem to jakość twojego życia, to co osiągasz w twoim życiu może diametralnie się zmienić. Popatrz na… ok, wiem, że dużo osób ogląda mój kanał, może ty też go oglądasz dlatego, że interesują cię sprawy biznesowe. Ja mam takie bardzo proste podejście, ja mam taki filtr założony właśnie na biznes. I w momencie, kiedy jestem w nowym miejscu, jak na przykład tutaj, ja patrzę, szukam okazji, szukam sposobności do tego jak mogę to miejsce, tą sytuację wykorzystać do tego, żeby mój biznes lepiej funkcjonował. Jeśli wyjeżdżasz na… a propos zakładania filtru, jak możesz sobie założyć taki filtr. Wyjeżdżasz powiedzmy na wakacje, przyjeżdżasz do takiego Dubaju i zakładasz sobie filtry na zabawę, zakładasz sobie filtry na przyjemność. I w tym momencie, ty wyszukujesz informacje na temat właśnie jakiś atrakcji turystycznych, na temat rozrywek. Masz na to założony filtr. A widzisz, gdybyś miał założony filtr taki jak ja, że przyjeżdżasz do takiego miejsca i szukasz sposobności biznesowych, sposobność inwestycyjnych to wtedy patrzysz i zauważasz zupełnie inne rzeczy.

Czy to ma znaczenie?

Tak, to ma ogromne znaczenie, bo możesz całe życie przeimprezować a możesz nastawić się właśnie na to na czym ci tak naprawdę zależy. Z dwa tygodnie temu, na koniec roku robiłem nagranie na temat na przykład idealnego partnera życiowego. Mówiłem wtedy o tym, żeby sobie wypisać na kartce kto to ma być. I to jesteś widzisz też taki filtr. Bo jeśli na przykład szukasz tego partnera życiowego i nie wiesz kto to powinien być to właśnie bierze się wtedy kartkę papieru i spisuje się po kolei te cechy czy osobowości, czy cechy fizyczne. I w tym momencie jak ty masz taki filtr założony, fajnie o tym pisałem kiedyś Tony Robbins w swojej książce ‘Obudź w sobie olbrzyma’. Że on tak właśnie znalazł swoją partnerkę. Że najpierw sobie wypisał czego on tak naprawdę chcę, jakie cechy. Miał to na papierze, więc miał filtr i w momencie, kiedy powiedzmy poznawał kobiety to ten filtr mu mówił, że o ta pani jest dla niego, a ta zupełnie nie, ta zupełnie nie, ale to jest ten typ i to jest ta osoba, której on poszukuje. I widzisz dokładnie tak samo ty możesz zrobić, jeśli szukasz… ok, szukasz mieszkania, popatrz ja tu jestem w pięknym apartamencie, który ma jeszcze piękniejszy widok z okna, jak nietrudno zauważyć. Chociaż nie wiem, ile ta kamerka tutaj będzie w stanie pokazać. I jeśli szukasz mieszkania, które ma taki widok z okna jak tutaj, to zakładasz sobie filtr, że mieszkanie ma mieć tyle i tyle metrów, ma być położone w takim a takim nawet rejonie świata. Jeśli szukasz mieszkania w Polsce to też patrzysz nawet w danej miejscowości to masz filtr założony, że szukasz w określonej dzielnicy, określonego metrażu, czy ma być balkon, jaki ma być widok z okna, jacy mają być sąsiedzi. Widzisz, to ty sam zakładasz sobie taki filtr. I w momencie, kiedy pojawiają ci się rozmaite ogłoszenia to ty nie musisz każdego śledzić z osobna, bo od razu wyszukujesz to co jest ci potrzebne.

A to do czego bym cię chciał zachęcić, co według mnie warto zrobić, to założyć sobie filtr na pozytywne i negatywne informacje. Dlaczego? Dlatego, że jesteśmy bombardowani z każdej strony szczególnie w Polsce właśnie negatywnymi informacjami. Jak włączyć wiadomości 95% informacji jakie tam dociera to są negatywy. Jak się rozmawia z ludźmi na co dzień to też Polaka poznasz, że jak sobie ponarzekacie to się dogadacie. A ja bym chciał ci powiedzieć właśnie, że dalej mamy początek nowego roku i możesz wiele zmienić w swoim życiu właśnie przez zmianę swojego filtru. Filtru, które ci nakaże, sam sobie nakażesz po pierwsze poszukiwać osób pozytywnych, poszukiwać osób, które będą ciebie wspierać, będę cię pchać do góry. I zastanowienia się jaki filtr dla ciebie jest taki życiowy.  Jaki filtr życiowy jest dla ciebie ważny. Czy to jest filtr właśnie na zabawę, czy to jest filtr na to, żeby być dobrym pracownikiem, czy to jest filtr na to, żeby być dobrym biznesmenem. Bo jak będziesz wiedział dokładnie co chcesz, będziesz moją listę tego co chcesz wystarczy taką listę sobie spisać i powtórzyć kilka razy, przeczytać sobie tą listę kilka razy i to po prostu wejdzie ci do głowy. Nie będzie tak, że będziesz się musiał zmuszać w jakimś specjalnym sposób do tego, żeby szukać a co by tu jeszcze. Po prostu zakładasz sobie filtr. Tak jak ja mogę założyć filtr widzisz na kamerę i przez to ona będzie wyławiać pewne kolory a niektórych nie będzie wyławiać. Tak jak to ćwiczenie, które na początku sobie zrobiliśmy, z zauważaniem kolorów. Więc to jest właśnie takie proste i takie oczywiste. Tylko widzisz… ok, ja ci teraz powiedziałem, ty sobie to obejrzałeś, ale pytanie co ty z tym zrobisz. A to co powinieneś zrobić to właśnie wziąć kartkę papieru i pomyśleć to na czym ci zależy i wypisać sobie, ułożyć sobie ten filtr. Bo ty to sobie zakładasz ten filtr, ale żeby to założyć trzeba to spisać, trzeba to jasno określić. I żeby to nie było takie, że dzisiaj sobie coś wymyślisz a jutro a nie to może jednak będzie całkiem inne. No, wiesz w sumie to jest twoje życie, ale jeśli będziesz codziennie sobie zmieniał te filtry, to nic z tego nie wyniknie.

Ok, ja ci może jeszcze pokażę ładne widoczki.

Jeśli uważasz, że wideo jest wartościowe to zachęcam cię do tego, żeby dawać znaczki na plus, lajki żeby dawać. Dlaczego? Dlatego, że nowe osoby wejdą na ten film i tak to fajnie działa, że jak widzę, że treść jest interesująca, widzę właśnie po tych znaczkach. Więc jeśli uważasz, że jest ok, no to zaznacz, że jest ok. A tutaj pokażę ci ładne widoki, bo tak właśnie wygląda… to jest palma, słynna palma dubajska. Która to została w usypana, dosłownie usypana z piachu, to co teraz tu widzisz to kiedyś było morze, to była zatoka, dalej jest Zatoka Perska. Ale na tej zatoce zostało nasypane tysiące, miliony ton piachu. Zostały zbudowane właśnie domy, tam z tyłu jest na samym końcu jak widzisz taki większy budynek, tam jest bardzo drogi hotel. Jest tam aquapark z resztą, bardzo ciekawy. Obok budują nowy hotel. Ten duży tam na wprost to jest Atlantis. A tam, gdzie te dziury są po prawej tam będzie nowy Atlantis. Tutaj jest lotnisko. Ojej, widzisz za dużo światła, ale tu możesz popatrzeć na to co jest możliwe. Możesz też popatrzeć na widok w dół, on może być lekko przerażający. Ale mogę ci tyle powiedzieć, że jak będziesz miał okazji przyjechał do Dubaju to jak najbardziej warto, bo miejsce jest naprawdę inspirujące. Naprawdę jest inspirujące.

Pozdrawiam. Do usłyszenia wkrótce. Hej.

 <wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment