Czy każdy może być bogaty?

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/czy-kazdy-moze-byc-bogaty

 

Hej. Pytanie czy każdy może być bogaty? Czy każdy może osiągnąć te wszystkie rzeczy o których mówię? Bo jest cała masa ludzi, którzy mówi, że się nie da, że to jest niemożliwe. W związku z tym przejadę trasą, która jechałem niedawno innym samochodem. Tak co do bogactwa. Samochodem za, dobra zamknę tu, bo będzie za dużo hałasu robić. Samochodem, który kosztuje 250 tysięcy euro, który jest samochodem nowym. Jak widzisz są ludzie, którzy takie samochody kupują. Ten akurat nie jest moim prywatnym samochodem. On jest w klubie.

Co to jest za klub, to kiedyś robiłem nagranie to wiesz. Chcę ci powiedzieć o tym, ok powiem ci historię o jednym panu, żebyś miał do myślenia odnośnie tego czy to bogactwo jest dla ciebie. Jest tak pan, który nadal żyje i który się nazywa Mitchell o ile dobrze to wypowiadam. To jest pan, który miał tam jakieś swoje interesy, prowadził firmę, zarabiał całkiem fajne pieniądze. I w pewnym momencie miał wypadek. Miał wypadek, bo jechał motorem, ciężarówka zajechała mu drogę. Efektem tego było to, to znaczy on wywrócił się na tym motorze, żeby nie wjechać w tą ciężarówkę. I przeleciał jakby pod tą ciężarówką. Więc nie zderzył się, ale w jego motorze no rozszczelnił się zbiornik paliwa. Paliwo wyciekło, wybuchło zapaliło się to. I ten pan zaczął się palić. Zaczął się tak palić, że 65 procent jego ciała było spalone. Jak dotarł do szpitala, jak popatrzyli na niego lekarze, to obstawiali, że się nic nie da z nim zrobić. No, już w zasadzie był skazany na śmierć. Nie mniej jakoś go tam poskładali. Porobili mu przeszczepy z całego ciała tak, żeby na twarz pozakładać, połatać mu jakąś tą twarz, żeby jakoś mógł funkcjonować w miarę w społeczeństwie. Ale facet wyglądał jak zombie. I teraz wyobraź sobie, ty z twoją twarzą nieważne czy uważasz, że jesteś brzydki czy ładny, brzydka czy ładna. Ale wyobraź sobie faceta, który ma w kawałkach poskładaną twarz ze skóry z całego ciała, która została pozbierana, żeby w ogóle mógł jakkolwiek funkcjonować między ludźmi. On nie miał warg, nie miał uszu, nie miał nic, nawet powiek. Po prostu musieli mu to posklejać, po prostu niesamowite co ci chirurdzy zrobili. I no dobrze, tylkoteraz co to za życie. Jak tu wyjść między ludzi. Jak tu poznać jakąś miłość. Ale wyobraź sobie, że pan się uparł. Żeby nie być narażonym na to co ludzie mówią, wyprowadził się do małego miasteczka. I tam z powrotem wrócił do biznesu. I robił go tak skutecznie, że dorobił się na tym milionów. Poznał w międzyczasie też żonę. I wydawało się, że jest wszystko cudownie, że jest wszystko wspaniale, do momentu, kiedy no już zarobił na tyle, że stać go było na to, żeby sobie kupić samolot. Leciał sobie tym samolotem, znaczy jeszcze nie leciał samolotem, z przyjaciółmi chciał sobie po prostu polecieć. Znaczy nie zauważył, że ma oblodzone skrzydła. Więc w momencie, kiedy się oderwał od ziemi no to, długo nie trwało zanim spadł, bo nie dało się po prostu sterować. Jego przyjaciołom nic się nie stało, ale jemu samemu złamał się kręgosłup. Złamał się kręgosłup. I teraz ten pan był sparaliżowany od pasa w dół. Więc no popatrz nie dość, że wyglądał jak wyglądał, do tego jeszcze się teraz w ogóle nie mógł ruszać. No po prostu tragedia totalna.

I co ten pan zrobił? No oczywiście mógł sobie pomyśleć nie no, mam pecha takiego, nigdy w życiu mi nic nie wyjdzie, będę taki jak wszyscy, tacy niepełnosprawni, po prostu będę wegetował do końca życia. Nawet wyobraź sobie, że żeby miał sprawniejsze ręce to przeszczepili mu z nóg palce do rąk, żeby po prostu jak będzie na tym wózku jeździł, żeby się miał jak poruszać. Bo po tych oparzeniach miał te palce no, niewiele było z tych rąk. Można popatrzeć wrak człowieka. Ale odzyskał sprawność. Znaczy nie odzyskał, bo jest sparaliżowany, ale nauczył się żyć z tym co ma. I z powrotem wziął się za biznesy. Z powrotem wziął się za to, żeby nie wiem, czy sobie udowodnić, czy innym. Ale tak naprawdę robił dla siebie. Że jednak się da, że jego niepełnosprawność nie ma wpływu na to jak on będzie egzystował.

I teraz tak, ja ci opowiadam o tym panu. Kiedyś opowiadałem ci o Nicku Vujicicu, który nie ma rąk, który nie ma nóg. Takich ludzi, którzy mają rozmaite wady wrodzone czy to wady nabyte, jest cała masa. Nie mniej jest coś takiego, że ktoś zobaczy faceta, który jedzie Ferrari i od razu, nie mówię, że wszyscy, ale duża część myśli, o jakiś mafioso, o jakiś bandzior, komuś ukradł, kogoś oszukał. Ale nie pomyśli o tym a co by tutaj zrobić. Ach, ślisko jest. Co by tutaj zrobić, żeby zarobić. To nawet nie chodzi o to, żeby zarobić, ale co takiego mogę w życiu zrobić, żeby jednak się dało. Mimo, jesteś zdrowy zakładam, masz ręce, masz nogi, masz rozum, więc jesteś w stanie wykorzystać te rzeczy. A popatrz na tych ludzi, którzy tego nie mają. Nie mają ani zdrowia, ani wyglądu, a niektórzy nawet nie mają do końca myślenia takiego jak trzeba, ale przez swój upór, swoją zawziętość są w stanie robić rzeczy wielkie, są w stanie żyć dostatnio. I jeśli ja dałem tytuł odnośnie tego, czy każdy może być bogaty. I dostaję takie odpowiedzi, nie, nie każdy, bo ktoś musi na to wszystko pracować. Dobrze tylko popatrz, mój kanał ogląda teraz tam nieco ponad 100 tysięcy osób, a tak naprawdę ogląda koło 20 tysięcy, koło 30 tysięcy osób ogląda te filmiki. Więc co to jest 30 tysięcy osób na Polskę. Gdzie ludzi, którzy by chcieli takie rzeczy robić, chcieliby wiedzieć, dobra ci którzy by chcieli wiedzieć jak odnosić sukcesy to szukają takiej wiedzy i ją znajdują. Właśnie dlatego mnie oglądają. Żeby odnosić sukcesy, żeby zarabiać więcej, trzeba tego szukać jak to robić. I nie poddawać się. To jest właśnie kwestia właśnie takiej determinacja, kwestia takiego uporu, że jakby mimo wszelkich problemów jakie wystąpią, będzie ci się świat sypał na głowę. Chodzi o to, żeby pomimo tego robić swoje, mieć swój upór i walczyć. To jest dla mnie cała tajemnica osiągania bogactwa, osiągania sukcesów. Być upartym, być zdeterminowanym ponad wszystko, ponad to co będą mówić ludzie. Nawet ponad to co twój umysł ci będzie podpowiadał, bo twój umysł cię będzie cały czas sabotował. Słuchaj usiądź sobie, odpocznij co on tam opowiada, ty się nie przemęczaj, no po co ci to. Siądź sobie przed telewizorem, obejrzyj sobie inne filmiki na YouTube, to jest takie przyjemne, takie wspaniałe. Zjedz sobie dużo, treściwie, słodko, co on tam opowiada. Jest cała masa przykładów ludzi, którzy mieli moc przeciwności, ale je zwalczali, byli uparci, byli zdeterminowani. Jeśli ty chcesz być osobą, która odnosi sukcesy weź się do roboty. Weź się do roboty, bo nie ma innego wyboru. I to, że ci się raz nie uda to nic nie znaczy. Ja mam taką, to jest moja teoria, nie wiem czy dobra czy zła, ale w momencie kiedy żyjesz na jakimś tam poziomie i chcesz wejść poziom wyżej to moja teoria jest taka, że świat cię będzie testował na rozmaite sposoby, będzie ci właśnie dawał jakieś przeszkody, żeby zobaczyć czy ty jesteś tego wart. A jeśli ty się poddasz, no to sorry.

Dobra niektórzy oglądają ten film tylko po to, żeby czekać na konkurs. Więc zrobimy z tym samochodem, którym teraz jadę. Do odebrania, a do odebrania, kiedy będzie nagroda? To ustalimy. Ustalimy, bo w tym momencie nie wiem, kiedy będzie do odebrania, bo ja teraz będę trochę na wyjazdach. Ustalimy to jeszcze. Komentarzem jest to…. no dobrze, to może tak, żeby innych zmotywować napisz jakie ty miałeś przeciwności, co tobie wmawiano, że ci się nie uda i jak to pokonałeś. Bo chciałbym posłuchać takich historii, nie czyiś ludzi, tylko twoich, twojej własnej jak to pokonałeś, bo inni będą to czytać i się zainspirują i o to właśnie mi chodzi.

A tymczasem do usłyszenia za tydzień. Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment