Zarabianie w internecie. Samodzielne robienie stron www.

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/zarabianie-w-internecie-samodzielne-robienie-stron-www

 

Hej. Chcę ci przedstawić Macieja Czerniawskiego. Te osoby, które subskrybują, są na newsletterze, oglądały wywiad mój z Maciejem sprzed jakiegoś czasu, gdzie opowiadał o swojej firmie, o tym co robi, o drodze do sukcesu.

– Nie miałem brody wtedy.

– Tak, wtedy nie miał brody i wąsów.

– Tak, tak ale doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić.

– Maciej jest właścicielem prawdopodobnie największej i prawdopodobnie najlepszej drukarni wielkoformatowej w Polsce. Ale chcę ci dzisiaj powiedzieć, chcę porozmawiać z Maciejem o programie jaki stworzył w tamtym roku. O programie do robienia stron internetowych, o systemie do robienia stron internetowych, sklepów internetowych. Bo wiem, że wiele osób zastanawia się jak właśnie taką stronę zrobić, jak by zacząć sprzedawać, tworzyć coś w Internecie, ale nie wiedzą jak, nie znają HTMLa. Pójście do agencji reklamowej jest zbyt drogie, a tu okazuje się, że są narzędzia i to stworzone przez polską firmę, które pozwalają robić to samemu.

Maćku, co zrobiłeś? Dlaczego to zrobiłeś? Jak to działa? Opowiedz? Jak to się stało, że z drukarni cyfrowej przeszedłeś do takiego programu?

– Ok, cześć Wam. Maciej Czerniawski jak już Jacek, mnie przedstawił. Jeżeli chodzi o drukarnię wielkoformatową rzeczywiście nasza drukarnia jest jedną z lepszych w Polsce. Szanujemy naszą konkurencję i zdecydowanie, jeżeli chodzi o sprzedaż detaliczną przez Internet no to posiadamy bardzo wysoką pozycję, nie nazwałbym naszej drukarni największą, zdecydowanie jesteśmy jedna z bardziej zauważalnych. To był początek naszej drogi sprzedaży w Internecie. Zdobyliśmy duże doświadczenie dzięki temu, ale nauczyliśmy się tego, że sprzedaż przez Internet nie jest wcale taka łatwa, taka prosta. Może inaczej nie można tego zrobić z dnia na dzień. I zastanawialiśmy się co zrobić, żeby ułatwić innym przedsiębiorcom drogę do Internetu, bo bardzo często my, kiedy mieliśmy zrobić sami stronę internetową, był to ból głowy dla nas. Doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zrobić coś co pozwoli to przyśpieszyć. I stworzyliśmy finalnie po długim okresie pracy dwa projekty. Jeden wcześniejszy, którego nazwy nie będę wspominał, bo nie ma znaczenia. Ale w sumie trwało to blisko 5 lat, tworzenie tego projektu. Trzy i pół roku ostatnie poświęciliśmy, zaangażowaliśmy na stworzenie PageAndShop. Z tym projektem byliśmy również jako jeden z dwóch startupów na CES, na targach w Las Vegas. Wróciłem tydzień temu ze Stanów Zjednoczonych. Uwaga te dwa startupy to my przywieźliśmy finalnie. Ja być może się mylę, ale nie zauważyłem żadnego innego polskiego startupu poza naszym dwoma. Jednym z nich to był właśnie PageAndShop. Bardzo duże zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych naszym projektem. Co to jest?

– Możesz powiedzieć co nasz oglądacz, co nasz widz, co z tego będzie miał?

– Po pierwsze chcielibyśmy przekazać ciekawą informację, dla ciebie pokazać w jaki sposób można generować dochody pasywne, to za chwilkę o tym powiem. Ale po pierwsze PageAndShop to jest jak sama nazwa mówi, każdy przedsiębiorca może w bardzo krótkim czasie założyć sobie stronę i sklep internetowy robiąc to samemu, nie posiadając żadnej umiejętności kodowania. Wystarczy, że będzie miał wyobrażenie jak mogłaby jego strona internetowa wyglądać. A za pomocą niewiarygodnie intuicyjnych narzędzi, autorskich również naszych, przygotowaliśmy edytor wizualny, który jest zupełnie przełomowy. Z resztą prawdopodobnie sami sprawdzicie PageAndShop.pl. Adresy Jacek poda również, będziecie mogli sami sprawdzić, dwa tygodnie próbne, każdy może bezpłatnie wejść, założyć sobie konto, sprawdzić, zobaczyć, jak się buduje stronę, jak łatwo dodaje się produkty. Także proszę sprawdźcie, nie musicie mi ufać na słowo.

– Czyli mogę zrobić sklep internetowy, mogę zrobić stronę i..

– Bloga, konto eBay, możesz założyć domenę, czyli twój adres internetowy, co więcej nie musisz się martwić o serwer, ponieważ wszystko hostujemy.

– Pocztę, email też?

– Tak, poczta, konto email.

– Maciek ile to kosztuje, bo to jest pewnie bardzo drogie jest, bo jakby poszedł do agencji reklamowej, żeby mi zrobiła stronę to by przynajmniej chcieli 8,000 zł, jak nie więcej.

– Tak, powiem, że strony są od niższych kwot do wyższych. 8,000 to już jest przyzwoita strona. A w naszym przypadku jest tak, że każdy może zrobić sam stronę za kwotę poniżej 100 zł miesięcznie. Tak? Jest to kwota abonamentowa. Podkreślam wydatki na środki czystości w firmie są znacznie większe niż w tym przypadku na narzędzie marketingowe, razem ze sklepem to będzie niewiele powyżej 100 zł brutto, w planie 12 miesięcznym.

– Powiedziałeś, że na tym można zarabiać?

– No tak, jeżeli mamy stronę możemy promować nasze produkty, możemy zrobić tak, aby ktoś przybył do nas, niekoniecznie musimy wychodzić do klientów. Oczywiście w Internecie powinniśmy ich zdobyć, ale klient przyjdzie do nas, to po pierwsze, mając stronę internetową. Ale jak można na tym zarabiać? To o czym chcę powiedzieć, bo dziękuję za to co wspominasz. Przygotowaliśmy program partnerski, każdy, każda z osób, którą Jacek teraz poleci może otrzymać możliwość generowania dochodów w postaci programy partnerskiego, który jest w postaci aplikacji mobilnej. Jeżeli wam się spodoba ten program, dojdziecie do wniosku ok, dwa tygodnie spróbowałem, mam stronę jest fajnie, mogę ją polecać.

– Przerwę ci, bo żeby osoby, które mnie oglądają miały jakiś tam bonus z okazji tego, że u mnie to obejrzały, jest jakaś możliwość rabatu?

– Tak, zdecydowanie. Każda z osób, która skorzysta z programu partnerskiego ma taniej na abonamencie co najmniej 10 zł. Takie przyjęliśmy założenie. Czasem jest to troszkę więcej, w zależności od tego jaki to jest plan. To jest po pierwsze, koło 10 procent, pomiędzy 8 a 14 procent w zależności od planu. Możecie sami sobie polecić, ściągnąć aplikację, aplikacja się nazywa PageAndShop Partners, ewentualnie PAS Partners. Znajdziecie ją na Google Play albo na IOS, na przepraszam APP Store w Apple App Store. Ściągnijcie ją, dane z nazwą otrzymacie od Jacka, polecicie samemu sobie…

– Ja dam w opisie, pod spodem link w opisie. Jak klikniesz, to tam cię samo przekieruje.

– Ale uwaga, możecie zgenerować dochód polecając innym. Jeżeli zauważycie, że dla was ta strona jest ok, nawet jeśli dojdziecie do wniosku, że nie chcesz teraz strony, ale sprawdźcie, jak to działa, żebyście mogli innym polecić. Jak polecicie zgenereujecie dochód, po pierwsze, ta osoba zapłaci mniej o około 10 procent, a wy zgenerujecie pełne 10 procent kwoty, którą on w przyszłości wyda, czy to w pierwszym, w drugim, trzecim, dwunastym czy dwudziestymczwartym miesiącu, niezależnie od tego, ile czasu minie, wy zgenerujecie dochód i wystawicie nam fakturę.

– Maćku ok, bo popatrz, na przykład dużo osób do mnie pisze, jak zarabiać przez Internet. I teraz tak ja mogę powiedzieć, wejdź do programu Maćka, zapisz się tam, zrób swoją stronę reklamową, ściągaj tam ruch i jak będziesz miał powiedzmy 100 osób, które zamówi ten program to ile zarobię, ile ta osoba zarobi?

– No powiem tak, w przypadku 100 osób, no to średnio, w zależności od tego jaki będą plan kupować, no, ale około 1000 zł, powiedzmy, że pomiędzy 500 a 1000 zł. Tak?

– Czyli 300 osób w przeciągu miesiąca, 10 osób dziennie i ktoś ma pensję taką średnią krajową.

– No, tak średnią krajową można zgenerować. Nie wiem czy w przypadku Internetu, czy można zrobić tak, żeby to było typowo przez Internet. Ten program partnerski jest nastawiony na to, żebym ja rozmawiając z Tobą tobie polecił. Dlatego, że przez Internet nie zawsze… no inaczej, to na pewno działa w przypadku dużych ilości. To wtedy zapraszamy do rozmowy czy z Jackiem, zadajcie pytanie Jackowi albo do mnie albo po prostu na PageAndShop znajdziecie w dziale kontakt odpowiednią osobę, która wam pomoże. Ale jeżeli podejdziecie do znajomych, którzy powiedzą potrzebuję strony albo zadacie pytanie masz stronę internetową, masz sklep? Jeżeli ktoś powie, że nie mam, no to słuchajcie ja ci polecę PageAndShop, jeżeli chcesz spróbuj zobacz, masz dwa tygodnie bezpłatne. Nic nie ryzykujesz i nie będzie sytuacji, w której ktokolwiek ciebie obciąży, do dopóki sam się nie zdecydujesz zapłacić i nie będziesz przekonany, że to jest dobre.

– Czyli tu działa okres próbny. Tak?

– Tak, jest na to 2 tygodnie.

– Dwa tygodnie.

– Pierwsze aplikacje, wpisujesz swoje dane, to wystarczy. Ok, tu jest aplikacja, swoją drogą mamy też test, jak nie wiem, czy to jest skomplikowane robienie tych stron czy sklepu, to też test. Tak?

– Tak, po pierwsze, ty możesz spróbować. Ale lepiej będzie, jeżeli ty polecisz osobie, PageAndShop, jak to wygląda. Zadajesz kilka pytań i w tej aplikacji proste odpowiedzi są na zasadzie tak, nie. Na przykład czy chcesz prowadzić biznes w sieci? No, ktoś odpowiada tak albo nie. Jeżeli nie to prawdopodobnie będzie chciał mieć stronę. Te odpowiedzi finalnie do nas trafiają, to jest niewiarygodnie proste. Tak, nie, tak, nie, tak nie. Na koniec wypełniasz…

– Odpowiadasz na pytania. Ok, jak się tu wejdzie to się dostanie…

– Na koniec uzupełniasz dane, ta osoba wysyła a my podejmujemy z nią kontakt, ty już masz to z głowy. Ten klient, kiedy spróbuje, finalnie dokona opłaty, on będzie już do ciebie przypisany i ty będziesz generował miesiąc w miesiąc dochody.

– Maćku, jeśli bym mieszkał na przykład w Anglii czy ten program też tam działa?

– W Anglii jeszcze nie, jeszcze nie, dajcie nam chwilkę czasu.

– A jakbym mieszkał w Stanach?

– W Stanach to jeszcze chwilę, właśnie wybieram się… – Gdzie działa?

– Działa w Polsce dlatego, że chcemy bardzo dobrze dopracować nasz program, żeby wejść w krótkim czasie do wielu krajów.

– Ok, dlatego w obcych językach coś robisz czy nie?

– Na dzisiaj można to zrobić kontaktując się z nami, my jesteśmy w stanie udostępnić niemiecką i angielską wersję, przy założeniu, że ktoś skontaktuje się z nami a my to zmienimy.

– Bo widzisz, ktoś powiedzmy chce sprzedawać swoje produkty w Niemczech, sprzedawać w Anglii, chodzi o to czy może po angielsku zrobić ten sklep testowy.

– Tak, może zrobić.

– Super.

– Koniecznie kontakt z nami wtedy, bo to nie jest standardowa opcja jeszcze, ale to jest moment.

– Maćku, bo nie chcę, żebyśmy się rozgadywali, bo czas leci, czy coś jeszcze powinniśmy powiedzieć czy nie?

– Zapraszam, ściągnijcie apkę. Po pierwsze spróbujcie sami, zobaczcie PageAndShop czy wam się to podoba. Weźcie kilka zdjęć sobie ściągnijcie z bezpłatnych portali na przykład Pixabay, to znajdziecie też w PageAndshop link do tej strony, ściągnijcie sobie ładne zdjęcia, napiszcie troszkę tekstów, zobaczcie jak przyjazne jest tworzenie strony. Co więcej jak komuś będziecie polecać i sami zbudujecie sobie stronę, to za jakiś czas możecie komuś polecić i powiedzieć słuchaj, jeśli chcesz to ja ci mogę taką stronę zrobić i zgenerować dochód typu 500 zł od ręki. Komuś robiąc stronę w ciągu na przykład godziny albo dwóch albo może trzech, może wam to zajmie trzy godziny, ale umówmy się kwota 500 zł za trzy godziny jest całkiem przyzwoita.

– Ok, ja chcę ci powiedzieć, że firma Maćka w podwójny sposób umożliwia ci zarabianie pieniędzy, bo właśnie o tym chciałem, żeby była rozmowa. Bo po pierwsze możesz tworzyć swoje własne sklepy i sprzedawać tam produkty, czy to swoje czy czyjeś. Możesz stworzyć stronę internetową i na tym też zarabiać. A po drugie też zarabiać na programie partnerskim Macieja.

– Tak.

– Także Maćku bardzo się cieszę, że Polska firma takie coś stworzyła. Dajesz możliwości dla nieograniczonej liczby osób, tylko muszą z tego skorzystać a mają to już tam przez 2 tygodnie za darmo. Więc nic tylko działać.

– Nic tylko działać.

– Dziękuję Ci bardzo za spotkanie.

– Dziękuję za Wasz czas. Dziękuję za to, że obejrzeliście tę wypowiedź i zapraszam do współpracy.

– Dziękuję Ci bardzo.

– Dziękuję Jacek.

– Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment