Robisz tak przed snem? (autor: Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/robisz-tak-przed-snem

Hej, miałeś być może coś takiego, że obudziłeś się rano, obudziłeś się zmęczony, niewyspany, w kiepskim nastroju, tylko że to nie był jeden dzień tylko drugi, trzeci, niekiedy nawet całe lata?

 

Nie mówimy o depresji, ale mówimy generalnie o kiepskim samopoczuciu, tak naprawdę nie wiadomo dlaczego. To co zaraz powiem ci, być może, nie mówię, że na 100 %, ale po prostu sprawdź, ale być może zaradzi na ten problem, bo w sumie chodzi o to, żebyśmy chodzili szczęśliwi, bo dzięki temu będziemy wiele więcej osiągać, ale no też życie jest o wiele przyjemniejsze.

Powiem ci, że w miejscu, gdzie teraz jestem na Karaibach, aż mnie szokuje to jacy ludzi są otwarci, jacy ludzie są uśmiechnięci. Podejrzewam, że tutaj jest to akurat kwestia klimatu, bo jest mnóstwo słońca, więc nie brakuje też witaminy D, no wiadomo, że jest inaczej, jeśli jest -10 stopni, a jak jest +30, inaczej się reaguje na takie otoczenie, inaczej się reaguje kiedy dookoła jest zielono, kiedy kwitną kwiaty, kiedy pięknie pachnie, ale trzeba pracować z tym co się ma. A ty masz teraz, masz swój umysł i masz kogoś kto ci może podpowiedzieć co z tym można zrobić.

A co z tym można zrobić?

Kwestia zastosowania techniki przed snem w momencie, kiedy idziesz spać, nie wiem, czy ty tak robisz, ale wiem, że mnóstwo ludzi tak robi, robi coś takiego, że analizuje to co się wydarzyło w przeciągu dnia. A ta analiza wygląda w ten sposób, że myślimy o tych złych rzeczach, w sensie, co mnie złego spotkało, kto mi coś przykrego powiedział i czy to była prawda, czy nie. Myślimy też o tym złym co się może jutro przytrafić, tak jakoś jesteśmy chyba nauczeni myślenia takiego, żeby myśleć w sposób negatywny i wyszukiwać no, co złego się nam może przytrafić. To właśnie dlatego tak dużo osób ogląda telewizję, bo telewizja mówi co złego się przydarzyło komuś, tu była kraksa, gdzieś tam lawina i tak dalej. Mało się mówi o rzeczach pozytywnych więc, my też w taki pokrętny sposób uczymy się myśleć negatywnymi myślami. I teraz jak ty idziesz spać. w momencie przed zaśnięciem, umysł wchodzi w troszkę inny stan. Jest wtedy mocno programowana podświadomość i kiedy ty przed snem programujesz się w taki sposób, że analizujesz te wszystkie złe rzeczy, które ci się przytrafiły idziesz spać, to potem przez te kilka godzin, twoja podświadomość to wszystko ładnie w głowie produkuje. Jeśli ty się nastawiłeś na negatywne rzeczy i przerabiałeś negatywne rzeczy przed snem, to potem te negatywne rzeczy w twojej głowie się w odpowiedni sposób odkładają, bo twoja podświadomość pracuje nawet wtedy kiedy nie śpisz, kiedy zadajesz sobie przed snem pytanie, jak to się stało, że ktoś z twoich bliskich, albo ktoś ci obcy coś złego ci powiedział, coś złego ci zrobił, coś złego się wydarzyło, no to twoja podświadomość będzie ci dawać podpowiedzi, bo jesteś taki, bo jesteś siaki, bo tego nie umiesz, bo w tym, jesteś beznadziejny i różne takie głupie rzeczy tworzą się w twojej głowie, a ty świadomie tego nie odbierasz, ale z każdym dniem sam siebie coraz bardziej dołujesz, sam się coraz gorzej programujesz.

Co w związku z tym?

W związku z tym przed snem, trzeba świadomie pomyśleć o rzeczach pozytywnych, o tym co fajnego ci się dzisiaj wydarzyło. Albo pomyśleć o tym co fajnego chcesz, żeby ci się jutro czy pojutrze, czy za rok wydarzyło. Jak ty będziesz myślał o takich rzeczach, to twój umysł się zaprogramuje inaczej i będzie ci podawał pytania na temat tego jak to zrobić, żeby się stało tak jak ty chcesz. Naprawdę trzeba siebie programować i trzeba sobie podawać odpowiednie myśli.

Tylko tak, jedno jest jak ja ci o tym powiem teraz, druga sprawa jest żebyś ty pamiętał o tym za dwa dni albo za tydzień.

Co zrobić?

Na początek trzeba się zaprogramować, więc ja ci sugeruję po prostu wziąć telefon komórkowy, jak masz tam powiadomienia, jak masz alarm i możesz wpisać notatkę, to sobie napisz taki alarm i taką notatkę, idziesz spać powiedzmy o godzinie 23, czy o 22, czy z kurami, to nie ma znaczenia, napisz sobie taką notatkę, żeby w momencie powiedzmy za 10, jak idziesz spać o 23, żeby za 10 jedenasta pojawił ci się komunikat pomyśl pozytywnie przed snem, tyle. Jak ty położysz się do tego łóżka, jak ci będą wchodzić te głupie myśli dołujące do głowy to świadomie musisz je zatrzymać, świadomie. Na początku będzie to trudne, ale z każdym dniem będzie łatwiejsze. I minie 2 tygodnie, może 3 tygodnie, może miesiąc, może będziesz potrzebował na to 3 miesięcy, ale w końcu się przestawisz i nie będzie ci potrzebna ta notatka i zobaczysz, że twoje życie diametralnie się zmieni, diametralnie.

To jest taka rutyna na dobranoc, ja robiłem kiedyś film na rutynę na dzień dobry, to tutaj się postaram dać, tutaj się wyświetli takie coś, to kliknij na to to pokaże ci się film z tego co robić rano. Tak trzeba się programować, bo jak się nie będziesz programować będziesz miał takie życie jak wszyscy mają, czyli słabo.

Poza tym dla tych osób, które są zapisane u mnie na newsletter, na sukces.pl, to ja tam wysyłałem parę takich informacji to sobie przejrzyjcie te maile wstecz, ja tam też podawałem takie informacje w jaki sposób się programować. Jak jeszcze nie jesteś zapisany na newsletterze wejdź na stronę sukces.pl, łatwo zapamiętać, zostaw tam maila i będą przychodzić do ciebie bardzo fajne, wartościowe materiały, o których nie mówię tutaj na Youtube.

Ja tą kamerkę jeszcze obrócę trochę, bo widzisz tylko za mną morze a tu jest naprawdę piękne miejsce, teraz tutaj poszedłem w takie, gdzie ładnie morze widać, więc tylko troszkę zieleni ci pokażę, żebyś mógł pocieszyć oko, ale zobacz, jak wygląda kraj karaibski, kraj trzeciego świata, gdzie podobna jest bieda z nędzą, to sięgniemy tutaj na tą biedę z nędzą tutaj do góry, takie są tutaj budynki i przyjemna zieleń. Tutaj za dnia jest generalnie mnóstwo stateczków, ale to już to słońce tak oślepia, ale o tej godzinie o której to kręcę, o tutaj jeden statek został. Na Tobago stąd można pojechać. A tam w tle, nie wiem jak to wam przybliżyć, można zjeść, ostrość się rozmywa, jak to ustawić, ja z ostrością sobie nie radzę, ale tam jakby jest miejscowe jedzenie. Jak będziesz kiedyś tutaj w tej okolicy to zajrzyj zobaczysz, jak to wygląda.

Aha, głupia sprawa z konkursem, bo nie chcę przypominać za każdym razem o konkursie, więc tylko powiem teraz, a będę w następnych nagraniach na dole w komentarzach pisał, że jest konkurs. Bo cały czas trwa konkurs na najciekawszy, najbardziej inspirujący komentarz, te osoby, które ten konkurs wygrają, w wygra ta osoba, która według mnie da najciekawszy komentarz, a ja to sprawdzam po liczbie lajków albo po liczbie komentarzy, komentarzy do komentarza, jeśli to jest coś co dla mnie jest interesujące, zakładam że dla innych też jest interesujące, więc jedna taka osoba wygrywa godzinę ze mną, ale nie tylko tak, że może sobie ze mną porozmawiać na dowolny temat, ale może ze mną przejechać się supersportowym samochodem, więc jeśli kogoś takie rzeczy kręcą, to zapraszam. Jeśli nie chcesz jechać taki samochodem, bo się boisz możemy po prostu usiąść gdzieś i porozmawiać.

To tyle. Do usłyszenia. Tym razem we wtorek, gdzie będę odpowiadał na pytania. 

Jacek Wiśniowski   

{ 3 comments… add one }

 • Zuzanna 1 kwietnia, 2017 3:31 am

  Panie Jacku, 

  w ramach pytań na przyszły tydzień 

  prosilabym o podanie 10 książek , ktore odmieniły pana życie , 10 książek , ktorych przeczytanie przyda sie przed założeniem biznesu, 10 książek o tym jak inwestować i co trzeba wiedzieć zanim sie zainwestuje oraz 10 książek,  ktore pomogą odnieść sukces. Albo inaczej mówiąc 10 książek , ktore warto przeczytać.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam . 

   

  Reply edit
 • Zygmunt Barna 24 kwietnia, 2017 2:50 pm

  Hello Jacku 

  Proszę o przesłanie listy nie dobrych nawyków 

  Pozdrawiam Zygmunt 

  Reply edit
 • Tomek 29 kwietnia, 2017 7:47 pm

  Hej. Jestem lekarzem, który jest w trakcie robienia specjalizacji, obecnie czwarty rok z pięciu. Kończąc studia zacząłem przeglądać i interesować się różnymi materiałami na temat rozwoju osobistego. Tak jak później przeczytałem w polecane przez Ciebie książce "Fatalne milionera", robiłem wtedy zgodnie z naukami, czyli uczyłem się żeby się dostać na specjalizację, zacząłem dbać o wygląd, kondycję,  zmieniłem myślenie,  stawiałem na rozwój siebie. To pozwoliło mi zwiększyć dochody około trzykrotnie, jednak z czasem opuściłem pogłębianie rozwoju z kuli dużej ilości pracy i założenia rodziny. Ślub dziecko praca na dwa etaty. Z czasem jednak poczułem, że coś jest nie tak, zacząłem ponownie czytać,  szukać i znalazłem Ciebie. Oglądałem, słuchałem, trochę przez palce, ale z biegiem czasu Twoje słowa dochodziły do pod- i/ lub świadomośći. Obejrzałem film w którym polecasz książki fatalne milionera i 4-godzinny czas pracy. Właśnie zrozumiałem co to jest wolność finansowa i pragnę to osiągnąć niekoniecznie pracując na 2 etaty nie widząc rodziny. Otworzyłem mi oczy.  Dziękuję 🙂

  Reply edit

Leave a Comment