3 najlepsze metody na osiąganie sukcesów

 

Hej. Mam pozornie głupie pytanie do ciebie: Czy jesteś nienormalny? Tak? To nie chodzi o nienormalność psychiczną chociaż może też, ale chodzi o działanie jakie podejmiesz na co dzień. Czy inni jak patrzą na ciebie uważają, że jesteś normalny czy jesteś nienormalny. Jakkolwiek to głupio pytanie brzmi i wygląda to ma ono głębszy sens. Dlaczego? Dlatego, że jak popatrzysz na absolutnie dowolnego mistrza, absolutnie dowolną osobę, która osiągnęła duży sukces w tym co robi, to ich otoczenie albo może nie na tyle ich najbliższe otoczenie, ale ktoś kto patrzy na te osoby z jakiegoś tam dystansu uważa, że to są osoby nienormalne.

Dlaczego? Dlatego, że takie osoby na pewno nie można nazwać przeciętnymi ze względu na to co robię i nie chodzi o to co osiągają. Bo osiągnięcie jest wynikiem tego co te osoby wcześniej robiły. A co te osoby robią?

Weźmy sobie dowolnego sportowca, który jest nawet w pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców w danym kraju czy na świecie. To są osoby, które trenują dziennie mają niekiedy 3 treningi dziennie, trenują po 4-8 godzin. Kiedyś opowiadałem ci, nie wiem czy widziałeś to na nagranie, nawet w mojej książce ‘Rusz dupę’ pisałem o mistrz olimpijski, który to mówił o tym, że polski Tomasz Ziółkowski, mam nadzieję, że nie przykręciłem imienia i nazwiska, w rzucie młotem mistrz olimpijski, sorry jak coś zamieszałem. On opowiadał o tym, że on nie chodzi na imprezy. On w zasadzie nie ma takich znajomych, żeby pójść na piwo, żeby się pobawić. Tylko u niego jest kwestia treningu, jest kwestia diety, jest kwestia trzymany w ryzach siebie samego, jest kwestia właśnie samodyscypliny. Bo on wie, że to co zrobi dzisiaj, od tego co zrobi dzisiaj albo czego nie zrobi dzisiaj zależy to co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc, kiedy ma zawody. Więc on wie, że nie może popuścić. Jak popatrzysz na, ok, ja ci powiem na przykład w tamtym roku chodziłem na treningi pływania do pana, który niedawno, niedawno w lutym przepłynął 100 km przez Bałtyk. I to jest pan, który dzień w dzień chodzi na basen, zasuwa. Pływa w takim tempie, które dla mnie jest po prostu z kosmosu. Tylko widzisz to jest wszystko kwestia treningu, to jest wszystko kwestia wypracowania. Bo on może tak jak jego rówieśnicy usiąść sobie przed telewizorem i pooglądać sobie filmy, pośmiać się z jakiegoś kolesia na YouTube. A może po prostu zasuwać od rana do wieczora i skupiać się na wyniku, skupiać się na tym, żeby osiągnąć coś więcej. No to jest nienormalne, tak. I ludzie, którzy są nienormalni odnoszą w życiu sukcesy.

Nie wiem, czy to jest bardziej kwestia nienormalności czy bycia nieprzeciętną osobą. Może powinienem powiedzieć o przeciętności. Bo co robi przeciętna osoba? Przeciętna osoba robi to co to co robią wszyscy, bo tak wypada, bo tak robiła mama, bo tak robił tata, bo tak robi kolega z klasy, bo tak po prostu wszyscy robią. Więc trzeba robić to co robią wszyscy. A widzisz jak dla mnie, żeby osiągać sukcesy, żeby być bardzo dobry w tym co się robi trzeba być osobą nieprzeciętną. To jak normalna osoba, przeciętna osoba zarabia 2, 3 tysiące złotych, no jest to przeciętne, wiele osób się tym zadowolą, bo im wystarcza na normalne życie. I patrzą na kogoś, kto zarabia więcej a to jest oszust, złodziej i tak dalej. Ale jakoś nie zwrócą uwagi na to, że taki biznesmen potrafi pracować po kilkanaście godzin dziennie. W przeciągu tygodnia potrafi pracować 70 godzin. Ja też tak właśnie robię, że ja zasuwam jak osioł. A potem ktoś popatrzy na mnie i o jeździ sobie jakimiś tam samochodami, pewnie komuś ukradł, oszukał i tak dalej. Tak się właśnie patrzy, zwłaszcza w biednych krajach. Ale widzisz ty możesz sobie pomyśleć nie ja nie mogę być taką osobą, bo będą inni mnie postrzegać, że jestem właśnie złodziejem, nie wiadomo kim. I wolę zostać osobą przeciętną, mieć przeciętne życie, jeździć przeciętnym samochodem albo chodzić na piechotę, jeździć autobusem. No bo wszyscy tak robią, przecież nie mogę się wychylić. Więc ja ci mogę powiedzieć tyle, jeśli chcesz osiągnąć w życiu wielkie rzeczy nie możesz być normalny. Przykro mi. Jak będziesz normalny, będziesz miał normalne życie, no to ja nie wiem co ty robisz na tym kanale. To jest kanał na temat sukcesu, to nie jest kanał na temat przeciętności. To nie jest kanał na temat bycia normalnym. To jest kanał, te filmy, które robię, robię po to, żeby osoby, które to oglądają, żeby osiągały więcej, żeby osiągały sukcesy. Więc jak nie jesteś taką osobą idź poszukaj innych kanałów. A jak jesteś taką osobą to niestety musisz się wziąć bardziej za to, żeby być nienormalnym. Musisz sam szukać co by tu robić więcej. Jakby się tu bardziej rozwijać.

Ja i w poprzednich filmach i w kolejnych będę starał ci się dawać, o za tydzień zrobię ci naprawdę fajny film. Pokażę ci, akurat niedawno przechodziłem obok takiego miejsca i wtedy sobie właśnie o polskich mistrzach, o właśnie tym byciu przeciętnym albo nieprzeciętnym. Tylko, że teraz jestem w Bieszczadach i nie mogę ci tego miejsca pokazać, ale zrobię nagranie za tydzień. To dopiero będziesz w szoku, bo powiem właśnie o talentach. Że trzeba mieć niby talent do tego, żeby odnosić w życiu sukcesy. Więc jak teraz może się ograniczasz tym i mówisz, że nie osiągasz w życiu nic wielkiego, bo nie masz, bo nie masz predyspozycji. Jedna wielka bzdura, ale o tym porozmawiamy za tydzień.

Póki co pozdrawiam z pięknych Bieszczad, jesiennych. No ta kamerka, nie jest w stanie oddać tego jak tutaj jest pięknie. Dobra nie rozgaduję się. Małe podsumowanie. Jako podsumowanie może powiem ci co takiego możesz, jakie możesz podjąć kroki ku temu, żeby stać się osobą właśnie nienormalną. W poprzednich filmach podawałem ci, znaczy do tej pory podawałem ci 3 takie metody na to, żeby osiągać więcej. Więc teraz powtórzę te metody dla tych osób, które dopiero zaczęły mnie od niedawna oglądać. Bo jest to kwestia zadawania sobie odpowiednich pytań i podejmowania odpowiednich decyzji w życiu. Dla mnie pierwsza taka podstawowa metoda na to, żeby być nienormalnym, to jest to, żeby postarać się bardziej. Cokolwiek robisz, żeby się postarać bardziej. Pomyśl co dzisiaj możesz zrobić, żeby postarać się bardziej, żeby zrobić to lepiej. Jak wykonujesz jakąkolwiek czynności w przeciągu dnia, co zrobić, żeby postarać się bardziej, żeby zrobić to lepiej. To jest pierwsza taka metoda, moja najprostsza. Druga metoda o której mówiłem kiedyś to jest metoda co by tu zrobić, żeby z dnia na dzień być o 1 procent lepszym. W dowolnej dziedzinie życia, może nawet kilku o jeden procent. Czy jesteś w stanie być o 1 procent lepszy w tym co robisz? Pomyśl tak – nie. Jak tak, zrób to. I ostatnia taka fajna metoda o której mówiłem może z dwa, trzy miesiące temu 10 razy, metoda 10 razy. Czyli to co robisz, żeby wkładać 10 razy więcej wysiłku właśnie w to co się robi.

Widzisz trzy metody, tak naprawdę wszystkie sprowadzają się do tego samego, postaraj się bardziej. Więc zrób to. Jak obejrzysz ten film, po tym filmie pomyśl co możesz zrobić, żeby być jeden procent lepszym, żeby zrobić to po prostu o wiele lepiej. I to tyle wystarczy. Po prostu każdego dnia zadawać sobie takie pytanie a zobaczysz, że wyniki cię oszołomią.

Dobra za dużo gadam, do usłyszenia za tydzień. Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment