Motywacja do schudnięcia

Motywacja do schudnięcia – jak ją osiągnąć?

Lustro nie jest Waszym ulubionym przedmiotem w domu? Korzystacie z niego wyłącznie wtedy, kiedy musicie? Nie akceptujecie do końca swojego wyglądu? Badania pokazują, że z takimi kłopotami boryka się – co pewnie dla niektórych będzie zaskoczeniem – mnóstwo ludzi; nawet tacy, którzy z pozoru wyglądają na bardzo szczęśliwych. Ze swojego wyglądu bądź se swojej wagi nie są także często zadowoleni ludzie, którzy tak na prawdę wcale nie są za grubi. Co więcej ze swojej wagi nie są zadowoleni ludzie szczupli. Jedak ta sytuacja wykreowana została gównie przez media. Nie o to tym jednak w naszym artykule. A więc do sedna. Szczególnie chodzi o kobiety. To panie zazwyczaj mają bowiem kompleksy w stosunku do swojego wyglądu. Co im przede wszystkim przeszkadza? Chodzi o zbędne kilogramy. Trzeba jednak zaznaczyć, że coraz więcej mężczyzn też przykłada uwagę do tego aspektu. Macie ten sam problem? Zdajecie sobie sprawę, że pasowałoby zrzucić trochę wagi? Już jednak kilka razy próbowaliście i zawsze – prędzej czy później – brakowało Wam determinacji, przez co cały misterny plan szybko był nieaktualny? Co zatem zrobić, aby motywacja do schudnięcia nigdy Was nie opuszczała? Oto poradnik, który powinien Wam pomóc w tej sytuacji.

Dlaczego warto zrzucić zbędny balast?

Najważniejsze jest tak naprawdę to, że sami musicie być przekonani do tego, że warto zrzucić zbędne kilogramy. Wtedy motywacja do schudnięcia zawsze będzie na odpowiednim poziomie. Statystyki pokazują, że ludzie, którzy są szczupli odczuwają większą satysfakcję z życia. Zastanawiacie się, dlaczego tak się dzieje? Powodów jest co najmniej kilka. Takie osoby akceptują własny wygląd, są bardziej pewne siebie oraz przebojowe. Ze zdecydowanie większą łatwością odnoszą sukcesy w życiu prywatnym oraz zawodowym. Chcecie do nich dołączyć? Wasza waga wprowadza Was w kompleksy? W związku z tym wypiszcie sobie korzyści, które osiągnięcie, jeśli zrzucicie zbędne kilogramy. To gwarancja tego, że motywacja do schudnięcia zawsze będzie Wam towarzyszyła. Będziecie bowiem wiedzieć, że warto jeść zdrowe posiłki, trenować, dbać o odpowiednią dawkę odpoczynku itp. żeby osiągnąć te cele. Pamiętajcie, że to naprawdę jest możliwe – wszystko tak naprawdę zależy od Was.

Motywacja do schudnięcia jest większa w grupie

Do tej pory zawsze odchudzaliście się w samotności? Nikt poza Wami o tym nie wiedział? Z naukowego punktu widzenia nie jest to do końca dobre podejście. Ciekawostką jest bowiem fakt, że większe szanse na odniesienie sukcesu – w tym aspekcie, ale nie tylko – mają ludzie, którzy wykonują tego typu czynności na przykład z kolegą czy koleżanką. Większą motywację do odchudzania mają ludzie, których po prostu ktoś wspiera.  Dlaczego? Trzeba tutaj odnieść się do ludzkiej psychiki. Często przed ludźmi chcemy bowiem pokazać się z jak najlepszej strony. Poza tym nie mamy zamiaru być gorsi od innych. Jeśli zatem na przykład Wasza koleżanka pochwali się, że schudła już 2 kilogramy, to Wy także będziecie do tego za wszelką cenę dążyć. Nie może zatem zaskakiwać, że tak wiele osób szuka wsparcia u innych. Wtedy motywacja do schudnięcia jest zdecydowanie większa. Najprościej jest poszukać pomocy wśród najbliższych. Nikt bowiem nie da wam takiego wsparcia jak rodzina i osoby, z którymi mieszkacie na co dzień. Jeśli pozwolicie im na chwilę wejść w waszą skórę, poczuć jak to jest ze zbędnymi kilogramami, zamiast odsuwać ich od siebie z pewnością nie pożałujecie tego. Na pewno lepiej mieć wśród ludzi, którzy są na co dzień z nami wsparcie aniżeli cały czas musieć się przez nimi ukrywać z naszymi marzeniami i celami. Nie  zamykaj się w sobie, a ze swojej rodziny i przyjaciół uczyń swoją motywację do schudnięcia. Nie macie jednak nikogo takiego w najbliższej rodzinie czy gronie przyjaciół? To jednak żaden problem – wystarczy tylko skorzystać z Internetu. Chyba na próżno szukać osoby, która nie ma dostępu do internetu. Więc bez wymówek. Również dzięki temu, że panuje moda na zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę znalezienie motywacji do schudnięcia w internecie staje się jeszcze łatwiejsza.  Nie brakuje tam rozmaitych grup wsparcia. Łatwo znajdziecie kogoś, z kim będziecie się odchudzać. Znajdziecie kogoś kto ma podobne cele i marzenia. Poza osobami, które tak jak wy chcą schudnąć znajdziecie także wiele motywacji do schudnięcia w postaci licznych treningów czy ciekawych posiłków dietetycznych. Minęły czasy, w których jeśli nie masz pomysłu ja schudnąć zostajesz sam. Co więcej, dzięki udostępnionym w internecie zasobom nie musisz przeznaczać na ten cel nie wiadomo jakiej fortuny. Dużo trenerów i dietetyków zamieszcza plany treningowe i dietetyczne na ogólnodostępnych portalach społecznościowych czy forach. I nie jest to nic dziwnego. Oni także korzystają na tym. Bowiem, co jest lepszą promocją ich panów, jak nie zadowoleni ludzie, którzy przyjdą właśnie do nich po więcej. Internet to nie tylko możliwość znalezienia kompana do walki, ale także możliwość znalezienia gotowego planu działania. Nie zwlekaj więc i znajdź swoją motywację do schudnięcia. Efekty na pewno będą większe, ponieważ trudniej będzie Wam na przykład zrezygnować po tygodniu z diety czy treningów itp. Jeśli widzicie, że ktoś taki jak wy z drugiej strony ekranu walczy dalej.

Tylko realne cele!

Co sprawia, że motywacja do schudnięcia jest z tygodnia na tydzień coraz mniejsza? Jednym z powodów jest stawianie sobie zbyt wygórowanych celów. Jakiś przykład? Nie ma problemu. Dużo ludzi zakłada sobie, że schudną minimum kilkanaście kilogramów w ciągu jedynie dwóch, trzech miesięcy. Nie bez znaczenia jest to także dla naszego zdrowia. Najprościej mówiąc, taka metoda odchudzania jest po prostu bardzo niezdrowa. Z pewnością znajdą się jednak osoby, które jeśli szybko nie widzą efektów, to uważają, że stosowanie diety, regularne treningi to tak naprawdę „pic na wodę”. Mieliście już kiedyś tak samo? Nie byliście zadowoleni z Waszej wagi po stosowaniu diety? Nie mieliście już żadnej motywacji do schudnięcia i dlatego porzuciliście ten projekt? Musicie zatem stawiać sobie realne cele. Pamiętajcie, że Wasz organizm stopniowo musi przyzwyczajać się do nowych nawyków. Lepiej jest chudnąć powoli, ale systematycznie. Dzięki temu nie będziecie też musieli borykać się z efektem jojo. Musicie uświadomić sobie, że odchudzanie to cały proces, który musi trochę potrwać. Dzięki stopniowemu odchudzaniu nie pogorszycie stanu swojego zdrowia. Jeśli sprawicie, że zdrowe nawyki staną się częścią waszego życia, bez której nie możecie się obyć, a nie tylko chwilową zachcianką, będzie w stanie także utrzymać tą ciężko wypracowaną sylwetkę. Ale na to również potrzebny jest czas.Takie podejście sprawi też, że motywacja do schudnięcia na każdym etapie będzie na wysokim poziomie.

Współpraca z dietetykiem

W pewnych przypadkach nie obędzie się także bez specjalisty. Jeśli jesteście osobą, która nie powinna samodzielnie, chociażby ustalać sobie diety, z pomocą przyjdzie wam dietetyk, który będzie waszą motywacją do schudnięcia. Bardzo ważne jest to, aby współpracować z dobrym dietetykiem. Dużo ludzi odchudza się na własną rękę. I nie jest to nic złego dopóki robimy to świadomie, a nasza dieta nie składa się z dwóch marchewek popitych trzema litrami wody. Chyba każdy zauważy, że coś jest nie tak. Czasem wystarczy bowiem ograniczenie liczby dziennie spożywanych kalorii. Trzeba podkreślić, że nie brakuje osób, które korzystają na przykład z diet znalezionych w Internecie. Takie przepisy są nierzadko robione przez kompletnych anonimów, którzy nie mają żadnego pojęcia o tej tematyce. Dlatego jeśli decydujemy się na dietę z internetu, należy sprawdzić jej pochodzenie. Ale myślę, że nie jest to dla nikogo zaskoczenie. Dzięki ogólnemu dostępowi do internetu możemy znaleźć tam wszystko. Dlatego tak jak z innymi rzeczami, również z dietami, należy wcześniej sprawdzić jej źródło, żeby znaleźć taką, która nam nie zaszkodzi. I niekoniecznie też musimy zaraz szukać całej diety w internecie. Znaleźć możemy bowiem wiele smacznych, małokalorycznych posiłków, które z pewnością nie będą dla nas niczym niewłaściwym. Nieodpowiednia dieta także sprawia, że motywacja do schudnięcia spada – w końcu tracicie siły i zaczynacie mieć wszystkiego dość… Najlepiej zatem, jeśli możemy sonie na to pozwolić, od samego początku współpracować z dobrym dietetykiem. Profesjonalista oceni stan Waszego zdrowia, aktualne nawyki oraz porówna to wszystko z Waszymi celami. Dzięki temu otrzymacie fachowy plan, który pozwoli Wam nie tylko systematycznie gubić kilogramy, ale również zachować optymalne zdrowie.

Motywacja do schudnięcia – ważne jest pozytywne podejście

Tak, łatwo się mówi – doskonale zdajemy sobie sprawę z tego faktu. Każdy jednak musi uwierzyć, że może zgubić zbędne kilogramy. Wtedy też motywacja do schudnięcia będzie zdecydowanie większa. Jesteście urodzonymi pesymistami? Musicie to chociaż po części zmienić. Trzeba uwierzyć we własne możliwości. Wszystko tak naprawdę zależy od Was. Jeśli będziecie święcie przekonani do tego, że możecie systematycznie tracić wagę, to tak w istocie się stanie. Najgorzej jest wtedy, kiedy od samego początku nie macie przekonania do dietetyka, jego diety czy trenowania na siłowni itp. Takie podejście powoduje, że motywacja do schudnięcia już na samym starcie jest bardzo kiepska. Trudno zatem oczekiwać, że tacy ludzie będą mieli szansę dojść do mety ze zrealizowanymi celami. Istotne jest więc także to, żeby wybrana dieta czy rodzaj aktywności choć trochę sprawiał wam radość. Spróbujcie przez chwilę cieszyć się tym, że jesteście ze znajomym na siłowni, basenie czy rowerze. Zadowolenie z tego co robimy również może być bardzo dużą motywacją do schudnięcia. Nie zapominajcie zatem o tej kwestii – warto stosować afirmację (bardzo ciekawa i nowoczesna technika) i starać się wszystkie negatywne myśli zamieniać na pozytywne.