Jak się motywować ?

Jak się motywować szybko i skutecznie?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednie zaangażowanie jest niezbędne, aby osiągać sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Kłopot jest jednak taki, że większość ludzi nie ma kompletnie pojęcia jak się motywować. Zdajemy sobie sprawę, co to jest motywacja ale niestety nie wiemy jak skutecznie wcielić ją w życie. Czytając dzisiejszy wpis dowiecie się co zrobić, aby mieć zdecydowanie więcej chęci do działania – w aspekcie rozmaitych sytuacji. Zapraszam do lektury.

Jak się motywować do nauki?

Dla wielu osób wrzesień to najgorszy miesiąc w całym roku kalendarzowym. Wszystko dlatego, że właśnie wtedy rusza szkoła. A jeśli pomyślicie inaczej. Chociażby tak : już we wrześniu szkoła i wtedy będę mógł spotkać wszystkich swoich znajomych. Także tych których nie widziałem całe wakacje. Może szkoła to wcale nie taka zła rzecz. Wszystkim szkoła kojarzy się tylko z obowiązkami, ale moim zdaniem szkoła to także całkiem dobra zabawa. Przez to chce wam po prostu powiedzieć, że  bardzo ważne jest to, żeby we wszystkim dopatrywać się także pozytywów. Jak łtwo przychodzi nam narzekanie. Spróbujmy więc czegoś innego i zacznijmy szukać plusów każdej sytuacji.

Ale wróćmy do sedna. Nie wiecie jak się motywować do przyswajania nowych wiadomości? Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zdanie sobie sprawy z korzyści, które będą na wyciągnięcie ręki po zdobyciu konkretnych informacji. Chyba każdy z nas czuł kiedyś satysfakcję, że wiedział więcej niż inni i na dodatek mógł się z nimi tym podzielić. Czyż nie jest motywujące jak ktoś spojrzy na nas z podziwem? Nie wiecie jak się motywować na przykład do nauki angielskiego? Pamiętajcie, że w dzisiejszych czasach takie kwalifikacje są bardzo cenione i umożliwiają podjęcie w przyszłości zdecydowanie lepszej i dobrze płatnej pracy. Poza tym posługiwanie się językami obcymi daje szansę podróżowania po rozmaitych krajach. Podobnie jest z innymi przedmiotami. Każdy otwiera nowe drzwi i poszerza horyzonty. Pamiętajcie, że dzięki bardzo szybkiemu przepływowi informacji i możliwością szybkiego przemieszczania, stajemy się jednym wielkim krajem. Dobrze jest więc znać język obcy i mieć chociaż ogolne rozeznanie o otaczającym świecie, żeby móc chociażby poszerzyć swoje kontakty.

Nie należy traktować zatem nauki jako zła koniecznego. Znajdźmy plusy jeśli nie w samej czynności to chociażby w tym co nauka za sobą niesie. Jakie korzyści osiągamy dzięki temu, że wiemy więcej. Może to właśnie korzyści zmotywują was do nauki. Dobrze jest przestawić swoje myślenie i zacząć dostrzegać jak najwięcej pozytywów, które wynikają ze zdobywania nowych wiadomości. Wtedy będzie zdecydowanie łatwiej znaleźć motywację i efektywniej uczyć się pojęć, wzorów, dat czy nowych słówek.

jak się motywować

Jak się motywować do zrzucenia wagi?

W naszym kraju nie brakuje osób, które mają kompleksy na punkcie swojej wagi. Problem jest jednak taki, że dużo ludzi tylko na początku wykazuje odpowiednie zaangażowanie. Takie osoby ćwiczą i spożywają odpowiednie potrawy. Szybko jednak taka postawa życiowa po prostu im się nudzi. Jak się motywować zatem do systematycznego gubienia kilogramów? Trzeba przede wszystkim zrozumieć, że chcemy zmienić swoje życie. Dokładnie tak! Jeśli decydujemy się, że będziemy się odchudzać, oznacza to, że chcemy zmienić swoje życie. Tylko w ten sposób proces ten będzie mógł przebiegać długoterminowo. Nie możemy traktować odchudzania jako chwilowej zachcianki. Musimy zmienić całe swoje podejście. Musimy zmienić swoje nawyki i zacząć żyć zdrowo, a chudnięcie potraktować jako efekt uboczny. Motywacją powinno być dla nas przede wszystkim nasze zdrowie.

Jednak, nie ma co ukrywać tego, że lepsza waga to multum innych korzyści. Oczywiście są one bardziej przyziemne, ale stety niestety, motywują nas często dużo bardziej. Takie osoby mają zdecydowanie mniej kompleksów, co oczywiście przekłada się na większe powodzenie u płci przeciwnej i samoocenę. Sukcesy w życiu prywatnym nie są jedynymi, które wynikają z gubienia zbędnych kilogramów. Znajomi próbują wyciągnąć cię na basen albo rower. Oczywiście odmawiasz bo przecież nie pokażesz się im w stroju kąpielowym, a na dłuższej przejażdżce rowerowej zwyczajnie nie dasz sobie rady? Czy to nie motywacja do tego aby w końcu zacząć działać? I raz jeszcze najważniejsze.  Zyskuje przede wszystkim cały organizm, który zaczyna lepiej funkcjonować oraz jest mniej narażony na rozmaite choroby. Jeśli zatem nie wiecie jak się motywować do chudnięcia, to dobrze jest wypisać sobie wszystkie wyżej wymienione korzyści i powtarzać je w myślach przed każdym treningiem – to naprawdę działa.

jak się motywować

Jak się motywować do zmiany złych nawyków?

Praktycznie każdy z nas ma jakieś złe nawyki. Jeden notorycznie spóźnia się na umówione spotkania, a drugi nie potrafi pohamować się przed spożywaniem niezdrowych produktów itp. Wiele osób chce to zmienić, ale mają z tym duży problem. Ludzie nie wiedzą po prostu jak się motywować do takich zmian. Niestety, nie obejdzie się bez silnej chęci poprawy. Jeśli zdajecie sobie sprawę ze swoich błędów czy niewłaściwych nawyków, to macie rzeczywiście szansę to zmienić. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w tym aspekcie jest także systematyczna praca nad samym sobą. Tutaj także należy wypisać sobie rozmaite korzyści, które mogą stać się Waszym udziałem po zrealizowaniu konkretnego celu. Jeśli na przykład problemem jest ciągłe spóźnianie się, to pamiętajcie, że poprawa w tym aspekcie sprawi, że będziecie lepiej postrzegani przez otoczenie itd. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zebrać się do działania i motywować do zmiany w codziennym postępowaniu. Innym sposobem może być także stosowanie zamienników. Czemu bowiem np. niezdrowych chipsów nie zamienić na zdrowe chipsy z suszonych owoców. Motywacja nas otacza. Postarajmy tylko ją dostrzec, będzie to już początek w walce o lepsze jutro.

Jednak żeby nie było tak smutno czasem małe „grzeszki” też są dozwolone. One mogą również być źródłem motywacji.

Jak się motywować do pracy?

Wielu ludziom brakuje chęci do pracy – czy to na stanowisku czy to w domu. Jak się motywować do realizowania takich zadań? Przede wszystkim musicie być skupieni na konkretnej pracy. Pamiętajcie, że im szybciej wykonacie zadanie, tym szybciej będziecie mieli wolne. Zróbcie zatem wszystko, aby jak najmniej rzeczy mogło Was rozpraszać. Wyłącznie wszelkie telefony czy komunikatory internetowe. Włączcie sobie swoją ulubioną muzykę jeśli to wam pomaga. Skupcie się na zadaniu. Nie myślcie o problemach, wyciszcie umysł. Całą swoją energie w tym momencie skierujcie na dane działanie. Myśli skierowane na konkretne zadanie, głowa chociaż chwilowo wolna od innych problemów to niesamowita motywacja do robienia więcej i więcej.

Ponadto zróbcie sobie listę zadań, ponieważ dzięki temu łatwiej Wam będzie konsekwentnie wykonywać punkt po punkcie konkretne cele i systematycznie zbliżać się do zamierzonego efektu. Pamiętajcie, że żelazna konsekwencja jest na wagę złota i nie pozwalajcie, aby coś nie szło zgodnie z planem. Wtedy bowiem dochodzą nerwy, że nie zdążycie wykonać czegoś na czas, co oczywiście może też negatywnie wpłynąć na jakość pracy.

Mam nadzieję, że chociaż kilka z tych punktów wcielicie w życie i będą one dla Was motywacją do bycia lepszym.

jak się motywować