TRIK STOSOWANY PRZEZ NAJLEPSZYCH AKTORÓW I SPORTOWCÓW

Dzień dobry, dzisiaj na żywo, bo się nie wyrobiłem… Cały dzień byłem na wyjeździe. Ok, trik stosowany przez gwiazdy, przez aktorów, przez sportowców i nie tylko, a zresztą posłuchaj jaki, bo to przyda Ci się też w życiu, jeśli będziesz takie rzeczy stosować. O co chodzi? Zanim powiem Ci o co chodzi, to powiem Ci dlaczego akurat taki temat. Taki temat wyszedł dlatego, że na Instagramie dałem w tym tygodniu taki jeden obrazek, który pokazywał najbogatszych ludzi na świecie i tam był komentarz a propos szczęścia i pieniędzy i wszyscy Ci panowie byli uśmiechnięci od ucha do ucha. I ktoś tam skomentował, że Elon Musk ode mnie kopiuje Instagrama, bo on umieścił bardzo podobny obrazek, albo ten sam, chyba godzinę czy dwie godziny po mnie. Czyli warto w takim wypadku do mnie na Instagrama zaglądać, jeśli chcesz mieć fajną wiedzę. Ale właśnie chodzi o ten uśmiech, albo chodzi o smutek, albo chodzi o dowolne uczucie, dowolną emocję.

I widzisz, aktor jest tym lepszy im bardziej potrafi właśnie daną emocję oddać, czy to wściekłość, czy to radość, czy to smutek, czy zapłakać. Dlaczego to może być ważne dla Ciebie? I zaraz jeszcze o sportowcach sobie powiemy. Dla Ciebie jest to niezwykle ważne, z tego względu, że tak jak dzisiaj pogoda jest taka sobie, pada, jest mżawka, a byłem dzisiaj cały dzień w Poznaniu, gdzie pogoda jest jeszcze gorsza jak w Warszawie i w takie dni niekoniecznie komuś coś się chce robić, a biorąc pod uwagę to, ze chcemy odnosić sukcesy, chcemy działać intensywnie, rozwijać się na każdy możliwy sposób, więc pogoda nie powinna mieć na nas wpływu. Głupi ludzie, którzy coś tam nam dogadują, też nie powinni mieć na nas wpływu. Tak naprawdę wpływ na Ciebie samego powinieneś mieć Ty sam, a nie Twoje otoczenie. Jedyne co, to Ty powinieneś wpływać na otoczenie, a nie, żeby otoczenie wpływało na Ciebie.

Co w związku z tym? W związku z tym jest to kwestia tego, żeby nauczyć się panować nad emocjami i wywoływać u siebie takie emocje, które są pozytywne, które sprawią, że będziesz czuć się tak, jak się chcesz czuć w danym momencie, bo to też nie chodzi o to, żeby zawsze czuć się super szczęśliwym, super radosnym, ale czasami potrzebujesz się czuć po prostu zmotywowanym, czasami potrzebujesz się czuć wściekłym, tak, bo jak jesteś wściekły, to wtedy tak naprawdę paradoksalnie możesz osiągać o wiele więcej, bo uczucie wściekłości też jest ważne, a nie chodzi o zdenerwowanie, tylko chodzi o takie nakręcenie, zmotywowanie, myślę, że wiesz o czym mowa. I teraz tak, jak byś poszedł do szkoły aktorskiej, to by Cię uczyli tego typu rzeczy. Ponieważ zakładam, że nie jesteś w szkole aktorskiej, no to możesz mieć z tym problem, ale przypomnij sobie teraz, powiedzmy mamy kwestię uczucia szczęścia. Gdybym Ci teraz powiedział, żebyś sobie przypomniał jakieś najprzyjemniejsze, najbardziej szczęśliwe wydarzenie ze swojego życia.

Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie teraz super, hiper szczęśliwe wydarzenie, ze swojego życia, kiedy czułeś się tak szczęśliwy, że aż miałeś ochotę podskakiwać z radości? Miałeś, czy nie miałeś? Myślę, że miałeś niejedno takie wydarzenie, a jak sobie teraz to przypominasz, to postaraj się wyobrazić to sobie możliwie jak najbardziej plastycznie. Co to znaczy? To znaczy, wyobraź sobie, jakbyś był w kinie, czy jakbyś była w kinie i wyobraź sobie, że to Twoje wspomnienie, wyświetlane jest w sali kinowej. Jak jest wyświetlane w sali kinowej, to widzisz to wszystko duże, widzisz to wszystko wyraźne, zrób tak, żeby były super, hiper wyraźne kolory. Jeśli są jakieś dźwięki, to podkręć te dźwięki, żeby były intensywniejsze, żebyś ten moment tego uczucia szczęścia ze swojego życia wzmocnił. I sobie to poodtwarzaj tak w wyobraźni, że jesteś w kinie i to obserwujesz. Myślę, że to uczucie już Ci się pojawiło. Widzisz, umysł ludzki jest tak skonstruowany, że nie rozróżnia wyobraźni, tego co jest prawdą, a co fałszem. W ten sposób, czyli to, co Ty sobie wyobrazisz, to twój umysł do końca nie wie, czy to się dzieje tu i teraz, czy to jest wspomnienie, czy to jest wyobrażenie. Tak ludzki umysł działa.

Zresztą jak Ty sobie przypomniałeś dokładnie tę sytuację, to Ty byłeś w tej sytuacji. Tak? Ale widzisz, tę sytuację można też wymyślić sobie. Ok, zakładam, że każdy miał jakieś szczęśliwe wydarzenie w życiu, ale jeśli nie miałeś takiego wydarzenia, to możesz sobie takie wydarzenie wykreować i Twój umysł też nie będzie wiedzieć, czy to jest prawda, czy nieprawda i jak Ty sobie takie coś wykreujesz, to też wpłynie na Twoje emocje. Ale ok, możesz zapytać, co to ma do rzeczywistości, co to ma na przykład do sportowców, do osiągania lepszych wyników w sporcie? Ok, jeśli uprawiałeś kiedykolwiek jakiś sport trochę mocniej, czyli występowałeś gdzieś na jakichś zawodach, jeszcze gdzie byli kibice, może telewizja była, to wtedy pojawia się masa stresu na przykład. No i co z tego? No widzisz to bardzo dużo, bo w momencie, kiedy jesteś zestresowany, to twoja efektywność drastycznie maleje.

Ale to tak samo jest w sytuacjach życiowych, kiedy jesteś niesamowicie zestresowany bo masz mieć jakąś rozmowę kwalifikacyjną, może spotykasz się z przyszłą miłością swojego życia, a jesteś tak zestresowany, że po prostu gubisz język, tracisz mowę, bo nie wiesz co powiedzieć, bo po prostu stres Cię zjada. I widzisz, w przypadku sportowców robi się na to dokładnie to samo, co robią aktorzy, czyli aktor jak chce przywołać sobie uczucie szczęścia, to robi to, co żeśmy przed chwilką sobie robili. Jeśli chce się aktor rozpłakać, no to aktor przypomina sobie jakiś moment, niesamowicie nieszczęśliwy ze swojego życia i po prostu zaczyna płakać. W przypadku sportowca, który wychodzi na zawody, gdzie jest cała masa ludzi, gdzie ma dać pokaz tego, jaki to jest dobry, to Ci, którzy wiedzą co robić, to robią coś takiego, że przypominają sobie np. miejsce, gdzie się doskonale relaksują, miejsce, gdzie doskonale wypoczywali, gdzie byli totalnie odprężeni, gdzie byli totalnie zrelaksowani.

Więc gdybym teraz Ci powiedział, żebyś sobie pomyślał właśnie o takim miejscu, gdzie się super relaksujesz, albo jakieś wspomnienie z Twojej przeszłości, gdzie byłeś super zrelaksowany, super odprężony, może to była jakaś łąka, może byłeś nad morzem, może byłeś w górach, ale było Ci cudownie, było Ci wspaniale, byłeś totalnie odprężony, zero stresu, zero relaksu… Zero relaksu?! Właśnie cała masa relaksu. Tak to jest jak się na żywo robi… Ale ok, w momencie dużego stresu na przykład, jeśli przypomnisz sobie właśnie taką sytuację relaksacyjną, gdzie byłeś powiedzmy na jakiejś tam łące i było Ci tak dobrze, to to uczucie zostanie wywołane w twoim ciele. I powiedzmy, masz egzamin na prawo jazdy, albo jakikolwiek inny egzamin, albo właśnie sytuację taką, która potencjalnie wywołuje duży stres, albo nawet to jest kwestia pójścia do dentysty i Twoje przerażenie z tym związane, to wtedy wystarczy sobie pomyśleć… Przenieś się, tak jak powiedziałem przed chwilką, przenieś się jakbyś był w sali kinowej i widział tę sytuację, gdzie to jest wspomnienie z Twojej przeszłości, kiedy byłeś totalnie zrelaksowany, zero stresu, chillout.

Widzisz, masa sportowców właśnie tego typu technikę robi, bo to jest po prostu skuteczne, a jeśli o tym nie słyszałeś, to pójdź do dobrego fachowca, psychologa sportowego, albo w ogóle do psychologa, zobaczysz, że Ci da właśnie tego typu technikę. I to są rzeczy, które warto wykorzystywać na co dzień, nawet możesz mi dać like’a, jak Ci się to podoba, z tego względu, że jak like’ujesz ten film, to potem YouTube go podbija i więcej osób go zobaczy, a jeśli tego nie zrobisz, no to widzisz, ja sobie pogadam, pogadam i nie będzie z tego dużego efektu. Więc jak Ci się to podoba, like, to wystarczy tylko kliknąć tam to na dole, nic Cię to nie kosztuje, a pomoże wielu osobom. I teraz tak, mamy piątek wieczór, tak, widzisz, na żywo teraz to nagrywam. I tak, może już Ci się nie chce nic robić, no bo piątek wieczór, to może wartałoby się zrelaksować. Ale widzisz, jeśli masz jakąś zaległą rzecz, którą odkładałeś przez cały tydzień i chcesz mieć naprawdę wolny weekend, żeby nie myśleć o tej rzeczy, którą być może przełożyłeś sobie na poniedziałek, to możesz sobie teraz przywołać uczucie, przywołać sobie emocję, kiedy czułeś się zmotywowany, kiedy czułeś się nakręcony.

I jak sobie przywołasz coś takiego, to nie będziesz mieć dylematu z tym, żeby zabrać się zaraz i zrobić to, co chcesz odłożyć na poniedziałek, tylko zrobisz to tu i teraz. Także widzisz, to są rzeczy, ta technika właśnie jest tą rzeczą, która pomoże Ci być lepszym człowiekiem, osiągać więcej, więc skoro to działa, a działa, no to warto stosować. Ok, dziękuję bardzo i do usłyszenia wkrótce, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment