Niezwykła właściwość umysłu

Hej, chcę Cię zainteresować dzisiaj 2 tematami związanymi z twoim umysłem, ale zaraz o tym powiem. Na razie jak jeszcze nie subskrybujesz mojego kanały, zasubskrybuj, dlatego że od przyszłego tygodnia zacznę robić live’y i one będą nie wiadomo kiedy, wtedy, kiedy będę mieć czas i możesz po prostu nie wiedzieć o tym, że te live’y robię, a jak zasubskrybujesz i naciśniesz dzwoneczek, dostaniesz powiadomienie i wtedy Ci to nie uleci. Ok, co do właściwości umysłu, NASA, która wysyła ludzi w kosmos, nie tylko, ale też NASA, robiła badania na kosmonautach i na przyszłych kosmonautach, czyli na astronautach, chodziło im o to, aby dobrać jak najlepszych ludzi, którzy znajdą się w całkowicie nowych warunkach, gdzie mogą zaistnieć rozmaite dziwne sytuacje i aby ci ludzie się tam sprawdzili. I zrobiono badanie, kiedy grupce tych astronautów dali okulary, takie które odwracają perspektywę i widzi się „do góry nogami”, czyli jakbyś patrzył na mnie teraz, to jakbyś obrócił monitor „do góry nogami” to tak właśnie patrzyli.

I chcieli sprawdzić jak się do tego człowiek przystosuje, jak się z tym będzie czuł, jak się będzie zachowywał i wyobraź sobie, że ok, ja to dawno temu czytałem, wiec nie pamiętam precyzyjnie w ilu tam było dniach, ale to było mniej więcej coś takiego, że po 24 dniach nastąpił szok, ponieważ jeden z tych astronautów zaczął normalnie funkcjonować, w sensie jego mózg tak się przyzwyczaił do tego nowego bodźca, że było to dla niego naturalne, czyli mimo to, że widział „do góry nogami” to jego umysł tak to przetwarzał, że widział to normalnie i wszystkie czynności życiowe, okulary miał założone cały czas, i wszystkie czynności życiowe, które wykonywał, nie stanowiły dla niego najmniejszego problemu, czyli kroił chleb, to nie ukroił sobie palca, jechał samochodem, to jechał normalnie samochodem, a nie rozbijał się, tylko normalnie prowadził. 24 dni mniej więcej i tak się zastanawiają ci naukowcy, analizują, a potem szok, bo po 3 dniach, okazało się, że z tej grupki już połowa ludzi, połowa tych astronautów, przyzwyczaiła się do tego, że patrzą inaczej na świat, a do końca miesiąca dla całej grupy, wszystkich, 100%, było to naturalne. Dlaczego Ci to mówię? Dlatego Ci mówię, żebyś sobie zdał sprawę z właściwości swojego umysłu i z tego, że wszystko co jest w twojej głowie jesteś w stanie zmienić w przeciągu miesiąca.

Wszelkie twoje złe przekonania jesteś w stanie zmienić w przeciągu miesiąca. Przebadano, że umysł ma po prostu taką możliwość, więc jeśli, na przykład w kontekście mojej książki „JAK MIEĆ PIENIĄDZE”, niektórzy dalej twierdzą, że pieniędzy się nie da mieć. Widzisz, jest to jakieś przekonanie, które sobie nabrałeś, na przykład, bo niekoniecznie z pieniędzmi, bo może sobie myślisz, że jesteś nieatrakcyjny dla płci przeciwnej, a widzisz, wystarczy 30 dni, żeby to przekonanie w sobie zmienić. Oczywiście to nie jest takie proste jak założenie okularów, bo akurat w przypadku przekonania na temat swojej atrakcyjności trzeba popracować nad wieloma elementami, ja o tym robiłem nagrania, ale to jest nawet tak proste jak powiedzenie sobie: „Jestem super!” Jeśli będziesz sobie przez miesiąc wmawiał, że jesteś atrakcyjny dla płci przeciwnej, wyrobisz sobie takie przekonanie, to wtedy dzieją się ciekawe rzeczy, bo zaczyna pojawiać się specyficzna wibracja od ciebie bijąca, bo przekonanie za tym, że powiedzmy, jesteś osobą atrakcyjną, wywołuje reakcję taką, że jak rozmawiasz z ludźmi z takim przekonaniem, to ludzie faktycznie tak myślą i to nieważne, że jesteś mały, gruby, brzydki, biedny itp., to niema znaczenia, ok, kwestia atrakcyjności, to jest mega temat, ale znam nawet ludzi, którzy są super atrakcyjni fizycznie, ale mają jakieś takie głupie przekonanie po prostu, sorry, ale mają, że są nieatrakcyjni, mimo że są, ale mają przekonanie, że nie są.

Więc widzisz, ok, to tak chcę Ci dać do myślenia też à propos tego, co na początku maja zrobiłem takie wyzwanie, żeby przez miesiąc postarać się być najlepszą osobą jak się da i tam wiele osób deklarowało, że tak będzie robić, ale w praktyce, jak potem pytałem, to po 3 dniach niektórzy po tygodniu, w ogóle zapominali o tym. Co w związku z tym? Żebyś wyciągnął jakąś lekcję dla siebie z tego nagrania dzisiaj. W związku z tym jest kwestia tego jak wyrobić sobie właśnie nowe przekonanie, czy nowy nawyk, czy zmienić sobie coś tam w głowie, co masz do tej pory. Nie będziesz nosił tych okularów non-stop, bo ok, jak chcesz możesz sobie zrobić taki eksperyment, bo te okulary nie zadziałają na przykład na to, że niepotrzebnie wydajesz pieniądze, albo te okulary nie zadziałają na to, że do tej pory byłeś niemiły dla ludzi, albo nie zadziałają na to, że jesteś leniem, ok, ja też jestem leniem, ale chodzi o to właśnie, żeby się zmuszać do tego, żeby robić to, czego się nie chce. Co w związku z tym? W związku z tym popatrzmy jeszcze na jedną właściwość naszego umysłu, bo my tak w zasadzie jako człowiek, jesteśmy w stanie w praktyce robić 3 rzeczy na raz i jeśli Ty będziesz chcieć zmienić to, że chcesz być super atrakcyjny, że chcesz zarabiać pieniądze, że chcesz nie wydawać pieniędzy, masz tego całą listę, to jeśli byś chciał te wszystkie rzeczy robić przez ten miesiąc, niema szans, niema takiej opcji, nie zadziała.

Dlatego wybierz sobie tylko jedną rzecz, na której Ci zależy przez ten miesiąc, żeby coś robić, albo żeby czegoś nie robić, co wiesz, że jest złe dla Ciebie jako człowieka, jeśli chodzi o twój rozwój. Wybierz sobie jedną taką rzecz i musisz sobie zrobić przypominajkę, ta przypominajka to może być po prostu kawałek papieru, na którym to sobie napiszesz coś tam, co chcesz zrobić, albo czegoś co masz uniknąć, tylko nie pisz na zasadzie, że: „Nie będę palić papierosów.”, bo to nie zadziała, lepiej napisz tak: „Dołożę wszelkich starań, żeby rzucić palenie.”, to działa o wiele lepiej. Ale ok, postanawiasz sobie, że przez najbliższy miesiąc będziesz chodzić codziennie na siłownię, tylko tak, minie pierwszy dzień, będziesz pamiętał o tym, drugi dzień, zakwasy się pojawią, ale jeszcze się zmusisz, trzeciego dnia: „No nie, dam sobie spokój…” Ale widzisz, jeśli sobie zrobisz przypominajkę, albo jeszcze lepiej, jak sobie wyznaczysz jakąś karę albo nagrodę, nie wiem co na Ciebie działa, może działa nagroda, może kara za robienie czegoś tam. Więc tak, po pierwsze przypominajka, po drugie nagroda albo kara, żeby sprawdzić co działa i to, na czym Ci zależy, rób potem przez miesiąc – stanie się. Po prostu. Ok, miałem powiedzieć jeszcze o drugiej rzeczy, właściwości naszego umysłu, którą w sumie nie wiem jak nazwać, ale powiem Ci na przykładzie jednego Pana. To jest mój znajomy i mniej więcej dwa tygodnie temu, jak zobaczył, że przyjechałem tym samochodem w jedno miejsce, to tak patrzy i się zachwyca i mówi, że zawsze było jego marzeniem to, żeby się przejechać Nissanem GTR, no to ja daję mu klucze i mówię: „Przejedź się!” A on: „O nie, nie, nie, dziękuję.” „Ale skoro to jest twoje marzenie, to siadaj i się przejedź, w czym problem?” „O nie, nie, nie, ja nie mogę, to jest taki samochód… Nie, ja nie mogę.” I na tym się skończyło, no to sobie myślę, że przecież nie będę go na siłę zmuszał. Dzisiaj akurat rozmawiam z moim kolegą innym, bo tamten poprzedni jest naszym wspólnym znajomym, i mówi, że miał ostatnio trening na torze i ten Pan też do niego mówi, że jego marzeniem zawsze było to, żeby sobie móc pojeździć po torze.

No to ten mu daje też kluczyki do samochodu i mówi: „Słuchaj, jak chcesz siadaj, dwa okrążenia możesz się przejechać.” „O nie, nie, nie, ja nie mogę!” Wiesz co, ja myślę, ze to też jest jakieś tam przyzwyczajenie w przypadku tego kolegi, jak ogląda, to pozdrawiam, fajny chłopak z Ciebie, ale popracuj nad swoimi marzeniami, w sensie marzenia fajne, tylko chodzi o to, że marzenia są po to, żeby je realizować, bo żyje się razi można przeżyć całe życie tylko sobie tam marząc, ale niekoniecznie robiąc ten krok, że wystarczyło sięgnąć po kluczyki i za jednym i za drugim razem i marzenie by zostało spełnione. Ale tego nie zrobił, dlaczego, nie wiem, czy się bał, że uszkodzi samochód, jak dla mnie to nie jest problem, samochód jest ubezpieczony itp., może się bał tego, że marzenie jak już bezie spełnione, to o czym będzie marzyć. Słuchaj, po pierwsze na pewno trzeba marzyć, na pewno warto mieć marzenia, tylko, że żeby to się nie kończyło na marzeniach, tylko żeby to się kończyło na tym, żeby te rzeczy faktycznie fizycznie realizować, bo słuchaj, żyjemy w pięknym miejscu, żyjemy w pięknych czasach, jest tyle opcji, jest tyle możliwości, ja nie wiem po co się ograniczać. Po co się ograniczać? Po to, żeby żałować, że się czegoś nie zrobiło, jak będziesz na łożu śmierci?

Ok, wyszły mi 2 tematy, no to sobie tak przemyśl i jak przemyślisz, to mam nadzieję, że wymyślisz sobie nad czym chcesz popracować, co chcesz u siebie poprawić, co chcesz u siebie może skasować, zrób sobie albo notatkę, albo możesz sobie w telefonie zrobić przypominajkę, ja mam w iPhone’ie całą masę takich przypominajek i co godzinę, tylko ja mam z różnymi tematami i co godzinę mi się tam coś wyświetla, ja sobie czasem na to popatrzę, bo wiem już, o której godzinie, co mi się wyświetla, wiec nie muszę nawet czytać, ale czasami wychodzą zabawne sytuacje, jak mi się wyświetli taka przypominajka, a to na telefonie widać, a jestem gdzieś tam na jakimś spotkaniu i ktoś patrzy na mój telefon, a tam różne takie dziwne hasła i tak patrzą na mnie dziwnie. Słuchaj, ja też mam, dobra już za długo się rozgaduję, więc krótko, ja mam też głęboko gdzieś to, co sobie tam ludzi myślą na mój temat, bo to też człowieka ogranicza. Co mnie to obchodzi, co inni myślą? Ja wiem dokąd ja dążę, ja wiem, co chcę zrobić i to, że ktoś sobie coś tam o mnie pomyśli, to w sumie, wybacz, ale guzik obchodzi.

Ale o tym sobie jeszcze porozmawiamy niedługo, przypominam, będę teraz robić live’y, bo nie chce mi się przyznam, znaczy ok, chce mi się robić filmiki, ale nie chce mi się bawić w obróbkę filmów, czyli zgrywać to na komputer i wysyłać dalej, a live’a sobie tylko przycisnę i będzie sprawa załatwiona. Więc będzie więcej filmików, dlatego, że nie będę musiał ich obrabiać, dlatego jak chcesz te filmiki widzieć od razu i żeby przychodziły do Ciebie powiadomienia na temat live’ów, przypominam, zasubskrybuj, kliknij w ikonkę dzwoneczka i będzie działać, a dla tych osób, które już mnie subskrybują, to też sobie wejdź w ustawienia i przyciśnij sobie powiadomienia, bo przegapiłeś na pewno całą masę fajnych filmów, dlatego, że YouTube zmienił zasady działania swojej przeglądarki i nawet jeśli mnie zasubskrybowałeś tam 2, 5 lat temu, to po prostu nie dostajesz teraz powiadomień o nowych filmach i po prostu na tym możesz tracić, a nawet o tym nie wiesz. Dziękuję bardzo, miłego wieczoru, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment