Nie masz czasu? Odkładasz na później? Lepiej to zobacz teraz, zanim będzie za późno…

Hej, jak myślisz, czy mógłbyś w swoim dotychczasowym życiu osiągnąć więcej? Czy mógłbyś zarabiać więcej, czy mógłbyś zobaczyć więcej miejsc, spotykać się z innymi, ciekawszymi ludźmi jak do tej pory, robić w ogóle ciekawsze rzeczy, jak myślisz, tak czy nie? Zadaję Ci to pytanie dlatego, że porozmawiamy sobie dzisiaj troszkę o czasie z tego względu, że jest sposób i zaraz Ci ten sposób podam, na to, żeby niesamowicie podkręcić twoje wyniki, to co osiągasz, przez zadbanie o czas. Zaraz Ci dokładnie wyjaśnię, ale zanim do tego dojdę, to Ci troszkę zadziałam na wyobraźnię, bo akurat wczoraj włączyłem sobie jedne film w ramach relaksu i film był bardzo głupi, więc go szybko wyłączyłem, ale początek był właśnie czymś dla Ciebie, bo na samym początku tego filmu akcja się zaczyna od tego, że jest jakiś tam chłopak, który narobił długów i przyszedł Pan, żeby te długi odebrać i odebrać na takiej zasadzie, że wstrzyknął mu truciznę, która w przeciągu 90 min. ma doprowadzić do jego ataku serca i ta trucizna jest niewykrywalna, ale dał mu 90 min. na to, żeby ten dług spłacił i oddał pieniądze.

Jeśli odda pieniądze do 90 min. to dostanie surowicę, więc ten chłopak zaczął wtedy intensywnie myśleć, co by tu zrobić, żeby te pieniądze odzyskać, bo to jest kwestia życia i śmierci i miał na to czas podany. Więc cokolwiek Ty teraz robisz, zastanów się, co by się stało, gdybyś Ty miał taką samą sytuację, nie chodzi o dług, tylko ktoś by Ci wstrzyknął truciznę i teraz sobie pomyśl o tym, co odkładasz od bardzo dawna, o tym, co wiesz, że powinieneś zrobić, czy to jest ważny telefon, czy to jest posprzątanie piwnicy, albo swojego łóżka, czy to jest założenie firmy, czy to jest ułożenie sobie stosunków ze swoim otoczeniem, ale odkładasz to od lat, od miesięcy, a może tylko od tygodnia. Ale teraz popatrz, gdybyś miał taką sytuację, gdzie jeśli nie zrobisz tego w przeciągu określonego czasu to umrzesz. Jak myślisz? Czy wpłynęłoby to w jakikolwiek sposób na to, co robisz? Myślę, że sprawa jest dość oczywista.

To sobie przemyśl… Dobrze, ponieważ dzisiaj jest piątek 13-tego, nagrywam to w piątek 13-tego, muszę uważać na to, co się dzieje na drodze, tym bardziej, że pogoda jest jaka jest, ale dzisiaj jest naprawdę okazja do świętowania, pomijając sprawę czasu i sprawę życia i śmierci, ponieważ w tym tygodniu minie 6 lat, więc mamy rocznicę 6 lat od kiedy ten kanał funkcjonuje! Jakieś fanfary teraz poproszę… Tak, 6 lat i to też apropos czasu Ci powiem, bo 6 lat temu, ok, nagrałem wtedy pierwszy filmik jak biegłem 100km przez pustynię Namib, zresztą wróć sobie, bo to naprawdę piękne widoki tam były. I zacząłem to robić 6 lat, podejrzewam, że Ty nie pamiętasz, co robiłeś 6 lat temu i jeśli masz dylemat też apropos wykorzystania czasu, apropos tego, co robić ze swoim życiem, słuchaj, załóż kanał na YouTube. Dlaczego? Dlatego że żyjemy teraz w takich czasach, że media społecznościowe rządzą i jest nawet tak, że jeśli chcesz czy to prowadzić działalność, nawet zatrudnić się u kogoś i twoje media społecznościowe są nieaktywne, to wpływa na to, ile Ty zarabiasz. Moja znajoma kiedyś, jest modelką i mimo, że jest bardzo dobra modelką, w sensie to co robi, jej wygląd, profesjonalizm, wszystko pierwsza klas, tylko, że jej media społecznościowe, to było tam 100 osób znajomych na Instagramie i duża agencja modelek po prostu jej nie zatrudniła, dała jej ultimatum, ile ma mieć osób na Instagramie, żeby ją przyjęli.

Wiec widzisz, mi minęło 6 lat i uzbierało się 215 tyś. osób od tego czasu, ponad 30 mln obejrzeń moich filmów, czyli chyba każdy Polak zobaczył jakiś tam mój filmik, bo czas i tak minie. Więc warto by Ci było, pomyśl, nie będę Ci przystawiał pistoletu do głowy, ani nie będę Ci wstrzykiwał żadnej trucizny, pomyśl nad tym, żeby zacząć coś robić poza tym, co robiłeś do tej pory, bo czas i tak minie. Jeśli nie chcesz się udzielać w mediach społecznościowych, to wykorzystaj ten czas, nie wiem, weź się za jakiś sport, zacznij pisać jakąś książkę, zacznij po prostu wykorzystywać swoje życie, bo to jest tak, mniej więcej do 40 roku życia czas płynie powoli, ale potem płynie bardzo szybko i zobaczysz, że za kilka lat stwierdzisz, że Ci życie gdzieś tam minęło. Więc warto o ten czas zadbać. Ja jeszcze zaraz powiem coś na temat czasu. Ale z okazji tego, że mamy 6 lat rocznicy, do tego święta są za 2 tygodnie, zrobimy sobie promocję na wszystkie moje produkty, te które są dostępne na stronie sukces.pl/sklep, 25% rabatu. Jak to zrobić? Wchodzisz na sukces.pl/sklep i w opisie na dole podam kod promocyjny, to będzie PMS19, ale będzie w opisie podany i do końca przyszłego tygodnia czyli przez 7 dni od teraz obowiązuje, także jak masz dylemat z tym, co komuś kupić na święta, pod choinkę, warto skorzystać i książki, suplementy i jakieś tam kursy, bardzo dobre kursy, ebiznesowe.

Ale jeszcze wracając do odkładania. To, o czym powiedziałem dzisiaj na początku, odnośnie tego odcinka czasu, ja o tym parę lat temu napisałem w książce „RUSZ DUPĘ”, tam jest rozdział na temat tego, ale widzisz, bo to jest tak, jedno to jest to, że usłyszysz, gdzieś coś takiego powiedziane czy napisane, a drugie to jest to, żeby sobie zrobić nawyk i faktycznie zacząć tego typu rzeczy robić. Nie wszyscy może słyszeli, kiedyś opowiadałem o takiej metodzie, jest kilka metoda pracy, zarządzania czasem i każdy, ale to każdy duży przedsiębiorca, menadżer, stosuje te metody, bo to jest po prostu kwestia właśnie skuteczności, kwestia osiągania więcej w tym samym czasie. Jest metoda na przykład Pomodoro, albo jest metoda, którą ja stosuję na co dzień po prostu jak pracuję, 50-10-50-30. Jest to właśnie kwestia wywierania na siebie presji czasu, bo jest różnica, jeśli Ty sobie powiesz, że dzisiaj masz cos zrobić, a jest różnica, jeśli Ty sobie to wyznaczysz dokładnie, że Ty to zrobisz od teraz w przeciągu 50 min. i do tego jeszcze włączysz sobie stoper i będzie ten czas przeskakiwał.

Kiedyś używałem do tego, jak się gra w szachy, takiego zegara, więc mi dokładnie pokazywał, teraz używam prostu stopera, ale ostatnio chodzi mi po głowie żeby znaleźć, tylko nie mogę znaleźć takiej klepsydry, która będzie odmierzać dokładnie te 50 min. czasu, bo w momencie, kiedy widać jak ten czas upływa, to człowiek się niesamowicie mobilizuje i dochodzi teraz jeszcze kwestia, albo żeby sobie dać nagrodę, albo żeby sobie dać karę. Nagrodą, nie wiem, wymyśl sobie co może być dla Ciebie nagrodą za to, że przez 50 min. będziesz robić to, co powinieneś robić. Albo jeśli nie działają na Ciebie nagrody, to wymyśl sobie karę, to nie musi być jakaś tam trucizna, ale system kar i nagród działa. Jak to nagranie Ci się spodobało, warto dać like’a, bo widzisz, to też jest to, że ja czasami powiem, żeby dać like’a, albo żeby zasubskrybować, albo żeby napisać komentarz, to tak naprawdę ok, mi na tym niekoniecznie zależy, ale jeśli Ty podczas robienia czegokolwiek podejmujesz jakąkolwiek akcję, czyli jak teraz oglądasz ten filmik i klikniesz tego like’a, czy napiszesz komentarz, to to, co teraz usłyszałeś, czy zobaczyłeś, lepiej wejdzie Ci do głowy, tak to po prostu działa.

Dobra, to może kiedy indziej skończę, bo ten temat, albo zapraszam do mojej książki „RUSZ DUPĘ”, przeczytaj ją sobie, tam podaję więcej trików na temat zarządzania czasem i tak w sumie będzie najlepiej. To ja jadę świętować, a my słyszymy się za tydzień. Dzięki!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment