Najlepszy Biznes Online 2022

Hej, jak dorobić sobie, albo zarobić, albo zrobić fajny biznes internetowy w tym roku, ale i też w kolejnym? Podam Ci kilka metod bezpłatnych, gdzie nie potrzebujesz żadnego wkładu finansowego i podam Ci kilka metod, gdzie potrzebujesz funduszy, niekiedy nawet bardzo dużych funduszy na to, żeby wystartować, wszystko jest związane z Internetem.

To może powinienem zacząć od tego, że powinienem Ci pokazać listę firm, które są najbardziej wartościowe na świecie i na 10 największych firm jest tylko 1 firma, która nie jest firmą internetową, która nie działa w Internecie, chociaż w sumie też sprzedaje McDonald ’s przez Internet, ale nie jest firmą ściśle internetową, a tak to wszystkie są największe na świecie, dlatego że są internetowe. Więc pieniądze są w Internecie nieograniczone, ale jak byłeś na innych moich konferencjach, na nagraniach, na filmach, wiesz o co chodzi.

Ale do rzeczy, po pierwsze, programy partnerskie. Programy partnerskie nie wymagają od Ciebie absolutnie niczego, poza informacją, że w ten sposób można zarabiać pieniądze. To najpierw powiem Ci historię, jaką opowiadał mi ktoś kto mnie ogląda, jak na programach partnerskich zarobił, ale nie przez Internet, tylko w formie fizycznej. Na bankach zarobisz najwięcej jeśli chodzi o programy partnerskie, czyli polecasz swoim znajomym to, żeby np. założyli sobie gdzieś tam konto i Ty dostajesz za to 100zł za założenie konta. I jeden chłopak opowiadał jak chodził kiedyś po największym centrum handlowym w Warszawie i namawiał ludzi do tego, żeby zakładali sobie konto bankowe i że się podzielą prowizją, że on weźmie połowę, a oni dostają za friko 50zł. Więc tak naprawdę przychodzili i zakładali konto i on im dawał za to 50zł, ale bank mu wypłacał 100zł, więc on zarabiał na tym 50zł, więc cała jego praca polegała na tym, żeby podchodzić do ludzi i namawiać ich do tego, żeby poszli założyć konto bankowe. I potrafił zarobić kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie na czymś takim, więc tak to sobie wyobraź. Ale my tu mówimy o tym, jak to robić w Internecie. Jeśli nie wiesz czym są programy partnerskie, to jeszcze raz Ci przedstawię.

Program partnerski polega na tym, że powiedzmy kupiłeś sobie jakieś słuchawki przez Internet i twoi znajomi widzą, że Ty masz słuchawki, pochwaliłeś się na Instagramie czy na Facebooku i pytają Cię gdzie Ty to kupiłeś. No to Ty podsyłasz link, że kpiłeś to tutaj. Tylko widzisz, jak Ty dasz link partnerski, czyli zapiszesz się do sklepu, który to sprzedaje, żebyś miał przydzielony tam numer niejako, żebyś był wpisany w system i oni Ci dadzą link. Jak ten link udostępnisz sowim znajomym, to dostaniesz za to prowizje, 5-10% za to, że polecisz właśnie te słuchawki. I to jest tak w największym skrócie. Tylko widzisz, jeśli Ty to będziesz robić do swoich znajomych, to w pewnym momencie się zdenerwują, że Ty kupujesz tyle rzeczy i ciągle polecasz, żeby coś tam kupić, więc widzisz, nie robi się tego…

Na początek robisz to do znajomych, ale z czasem robisz to dla świata i prowadzisz Instagrama, prowadzisz YouTube, TikToka i tam opowiadasz o produktach, dajesz link i masz za to prowizję. I tak masa ludzi na YouTube zarabia i z tego żyje, nic uwłaczającego, po prostu taka metoda pracy, nie wymaga od Ciebie nic, wymaga od Ciebie gadania głupot na TikToku, na Instagramie i za to zarabiasz pieniądze, jak polecasz właśnie jakiś tam program partnerski. Jak sobie przejrzysz polski YouTube, to podejrzewam, ze z połowa Youtuberów takie rzeczy robi.

Można?

Można.

Dużo do tego trzeba?

Nie, wystarczy kamerka, wystarczy telefon. Od razu mogę Ci powiedzieć, że największe pieniądze zarabia się na bankach, na kredytach, na leasingach, bo tam gdzie są pieniądze, to są pieniądze. I nie potrzebujesz do tego firmy, nie potrzebujesz niczego tak naprawdę na start. Ja w programach partnerskich aż tak nie siedzę, bo to jest taki mały biznes, trzeba by sprawdzić jak w przypadku dużych firm, czy nie wymagają, żeby mieć firmę, żeby się zapisać do programu partnerskiego, ale to odrobinka wiedzy, jak sobie poszukasz w Internecie, to Ci nie zawadzi.

Druga sprawa, dropshipping. O dropshippingu robiłem nawet niedawno konferencję, więc myślę, że wiadomo o co chodzi, a jak nie, to jeszcze raz w skrócie. Bo jedno to są programy partnerskie, gdzie polecasz link, a mamy co innego, jeśli masz produkt, który wiesz, że w jednym miejscu kosztuje powiedzmy 500zł, a w drugim miejscu wiesz, że go sprzedają za 1400zł. Więc skoro Ty wiesz, że tu można kupić za 500zł, a tam sprzedają za 1400zł, no to Ty wystawiasz to za 1400zł, ktoś kupi u Ciebie, to kupujesz tam, gdzie wiesz, że jest za 500zł i dajesz adres do wysyłki tam, gdzie sprzedałeś za 1400zł i 900zł trafia do twojej kieszeni.

Proste?

Tak!

Czy na tym się da zarobić?

Nawet wczoraj nagrywałem opinię od jednego kursanta ode mnie z kursu Kreator Milionerów i on w przeciągu 3 miesięcy zarobił na tym 50.000zł na czysto. W 3 miesiące 50.000zł, no to pytanie czy się da, czy się nie da… W ogóle te rzeczy, o których Ci opowiadam, ja tutaj mam podgląd, bo jest to jakby spis treści z książki, którą teraz zacząłem pisać, bo wymyśliłem sobie, że ponieważ jest dużo pytań właśnie na ten temat, o którym dzisiaj mówię…

Słuchaj, nie jestem w stanie Ci tego tutaj przedstawić, bo tak na prawdę to nagranie musiałoby trwać pewnie ze 3 miesiące, żebym Ci wytłumaczył, jak to wszystko działa w detalach, gdzie wchodzić, jakie strony, jak szukać, jak się nauczyć sprzedawać, jak zdjęcia, jak opisy itp. Tak naprawdę jest trochę wiedzy, żeby to robić, ale jak chcesz wiedzieć jak zarabiać, no to Ci podpowiadam. Więc jak masz pytania co do tego, to pisz proszę w komentarzu, bo ja sobie te pytania będę przeglądał i odpowiedzi do tych komentarzy umieszczę w książce. Książka o tytule, którego jeszcze nie znam, ale to jeszcze wymienię Ci wszystko, co planuję, żeby było w tej książce i Ci dzisiaj opowiem mniej więcej te tematy.

Może wymyślisz tytuł do książki, od razu powiem tak, 10 osób wybiorę, czy to te, które napiszą tytuł książki, czy podpowiedzą jakieś fajne rzeczy co do książki, 10 osób jak książka będzie już wydana, dostaniesz ode mnie imienną adnotację i dostaniesz tę książkę w gratisie. Książka myślę, że będzie mniej więcej za miesiąc, bo potrzebuję jeszcze ze 2 tygodnie, żeby ją dokończyć, w tym momencie mam mniej więcej 1/3, więc z tymi pytaniami, które od Ciebie będą, to się troszkę więcej uzbiera i za miesiąc będzie nagroda.

Więc tak, jeszcze raz, programy partnerskie, dropshipping, chcę żeby było coś na temat własnej marki, na temat domen internetowych, na temat e-commerce, na temat pisania książek, na temat social mediów i na temat infoproduktów, więc takie tematy chcę poruszyć w książce. Jeśli chodzi o własną markę, to o tym dzisiaj nie będę mówić, bo własna marka co do zarabiania w internecie, to jest bardziej kwestia influencerstwa, więc troszkę inny temat…

Ale domeny internetowe, jak można zarabiać na domenach internetowych? Na domenach internetowych można zarabiać na kilka sposobów, niestety to już nie jest to, co było kilka lat temu, bo kilka lat temu domen internetowych była mniejsza ilość, potem rynek domen internetowych został uwolniony, więc domeny nie są już tyle warte co kiedyś były, ale nawet teraz gdybyś był właścicielem domeny opony.pl, zarabiałbyś na tym krocie. Gdybyś był właścicielem domeny sex.com, zarabiałbyś na tym krocie, bo taka domena jest tylko jedna i wchodzi na to miliony, jeśli nie setki milinów osób.

I jak Ty możesz na tym zarabiać, no bo co z tego, że jesteś właścicielem domeny opony.pl?

Jeśli jesteś właścicielem takiej domeny, wystarczy tam podpiąć chociażby program partnerski oponeo.pl i umieścić link partnerski do swojego sklepu i Ty za każdym razem, jak ktoś wejdzie i kupi oponę, dostajesz pieniądze, a na opony.pl będzie wchodzić cała masa ludzi, więc Ty będziesz zarabiać na tym dziennie, podejrzewam, kilka tysięcy złotych za nic. Nie za nic, a za to, że masz domenę internetową. Jeśli podepniesz tam dropshipping, będziesz zarabiać jeszcze więcej, tylko trzeba będzie zrobić, albo podpiąć to pod shopify, albo zrobić przez woocommerce i mieć po prostu sklep internetowy, a to wymaga troszkę więcej wiedzy, ale to nie Ty musisz mieć tę wiedzę, tylko wystarczy sobie wynająć informatyka, który Ci to podepnie, też prosta sprawa.

Jeśli chodzi o domeny, możesz najprościej zarabiać po prostu na ruchu z domen, bo powiedzmy, że onet.pl, ktoś zapomni przedłużyć domenę, bo tak naprawdę nie jesteś właścicielem domeny, nikt nie jest właścicielem domeny, Ty ją dzierżawisz na rok. Jeśli po roku onet zapomni odnowić domenę, to ta domena staje się publiczna, więc jeśli Ty byś ją przejął, a możesz ją teoretycznie przejąć, to codziennie wchodzi na nią powiedzmy 10 milionów osób. Jeśli wchodzi 10 milionów osób, to Ty wyświetlasz tam reklamy i zarabiasz na tym pieniądze, bo onet nie prowadzi serwisu onet.pl po to, żeby publikować wiadomości, tylko po to, żeby publikować reklamy i na tym zarabia pieniądze, więc jak Ty byś przejął taką domenę, a codziennie kilka tysięcy domen tylko z końcówką .pl staje się wolnych, gdzie ktoś tego po prostu nie opłacił, kilka tysięcy domen dziennie. Więc zawsze można znaleźć jakąś perełkę i można sobie przekierować ruch.

Ok, grubszy temat jeśli chodzi o e-commerce. Jeszcze zanim powiem na ten temat e-commerce, to albo jutro, albo w niedzielę zrobię takiego live’a godzinnego, gdzie opowiem tematy, jakie ostatnio… Chcę Cię mocniej zmotywować, będzie to konferencja darmowa i jak chcesz się troszkę nakręcić, parę nowych naukowych rzeczy odnośnie motywacji usłyszeć, to zapraszam, nie wiem czy będzie w sobotę czy w niedzielę, ale jak subskrybujesz ten kanał, jak będzie live, to przyjdzie Ci powiadomienie. Też od razu zapraszam w poniedziałek, będzie konferencja na temat nauki języków obcych i podejrzewam, ale też nie jestem pewnie, popatrzę na kalendarz, teraz jest 16., prawdopodobnie, ale nie obiecuję, 24., albo 25. września zrobię obiecywane, długie, takie szkolenie 8h na temat pieniędzy, na temat tego, co zrobić, żeby one się Ciebie trzymały, więc też jak jesteś subskrybentem, dostaniesz powiadomienie, że live się zaczął, to sprawdź, czy masz dzwoneczek zaznaczony, żeby to powiadomienie faktycznie do Ciebie przyszło.

Ok, mamy e-commerce, a z nim to jest tak, że generalnie dla mnie jest to najlepsza metoda na to, żeby zarabiać przez internet, tylko że on wymaga wkładu własnego, nie zaczniesz sprzedawać, jeśli nie masz pieniędzy na to, żeby kupić towar, który będziesz wysyłać od siebie, więc w przypadku na przykład tych opon, na opony.pl. Gdybyś miał domenę opony.pl i kupiłbyś te opony, żeby one leżały u Ciebie i od Ciebie byś je wysyłał, to być zarabiał o wiele więcej niż na programie partnerskim, o wiele więcej niż na dropshippingu, to jest chyba jasne i oczywiste, tylko że te opony trzeba kupić, trzeba wystawiać paragony, trzeba wystawiać faktury, trzeba to pakować, trzeba to wysyłać, jest to związane z pracą, tego nie musisz robić Ty…

Przepraszam, ktoś tutaj się do mnie odzywa…

Tak, uroki pracy przez interent, więc przepraszam.

Więc tak, e-commerce, zawsze jest tak, że ludzie mają jakieś problemu i na te problemy potrzebują rozwiązań, więc jedni kupują słuchawki, inni kupują telefony, inni kupują opony, Ty sam w każdym tygodniu coś tam kupujesz, nie ważne czy w internecie, czy kupujesz to w sklepie fizycznym, ale codziennie mamy problemy i je rozwiązujemy, potrzebujemy na pewno żywność i część ludzi kupuje żywność na żywo, idzie sobie do sklepu, część idzie na bazarek, a część kupuje to przez internet, to wszystko jest e-commerce. Jeśli masz już jakkolwiek wiedzę i zarobiłeś sobie wiedzę na programach partnerskich, na dropshippingu, idź w e-commerce, bo najbogatsza firma na świecie – Amazon, na czym się dorobiła? Na sprzedaży.

Więc proszę Cię bardzo. Słuchaj, temat e-commerce jest przeogromny i nie jestem w stanie dzisiaj opowiedzieć za wiele na ten temat, no bo każdy z was ma inną wiedzę, ale jeśli czujesz, że mógłbyś w ten sposób zarabiać, po prostu zacznij się interesować tą wiedzą, po prostu zacznij się interesować tą wiedzą, żeby szukać wiedzy na temat tego, jak i co robić przez internet, to wcale nie jest takie skomplikowane.

Jeszcze 2-3 lata temu był o wiele mniej programów ułatwiających życie, a teraz jest tego tak dużo, oczywiście konkurencji też jest więcej, ale też coraz więcej ludzi kupuje przez internet, więc jeśli chcesz naprawdę zarabiać i poczuć, co to są zarobki sprzedawcy internetowego, to się możesz naprawdę mocno zaskoczyć, bo milion złotych miesięcznie nie będzie dla Ciebie przeszkodą, jeśli się naprawdę za to weźmiesz i będziesz to robił tak jak trzeba, bo wtedy nie ogranicza Cię rynek polski, tylko masz cały świat, tak naprawdę nie masz nad sobą sufitu jeśli chodzi o wysokość zarobku.

Ok, to mamy kolejny punkt, jakim jest pisanie książek, czy pisanie ebooków. Jak wiesz, ja wydałem kilka książek z wiedza, którą miałem potrzebę przekazać, tyle. Więc po prostu siadłem i ją napisałem, nie jestem ani polonistą, ani lingwistą, niemniej podałem wiedzę i ta wiedza dzięki temu kanałowi rozeszła się w bardzo dużym nakładzie. Tak, teraz piszę nową książkę, o czym Ci wspomniałem, tak ja na tej książce też zarobię, ale też moim celem jest to, żeby pokazać Ci, że są pewne rzeczy, jak się zastosuje i konkretnie co się zrobi, jak można na tym zarobić pieniądze.

I pisanie książek ok, nie musisz sam pisać książki, możesz zlecić pisanie książek innym, kiedyś robiłem nagranie, może nawet link gdzieś tutaj wkleję do tego nagrania, o panu Jordan Petersen, chyba się nazywał Pan, który rocznie zarabia 100mln dolarów sprzedając książki na Amazonie, których on nie pisze, tylko po prostu wynajmuje do tego ludzi. Na początku sam pisał, a potem po prostu daje fabułę, żeby inni pisali za niego. 100 milionów dolarów rocznie, kwota totalnie abstrakcyjna, niemniej ktoś to robi.

Może masz jeszcze nieodkryte talenty, słuchaj, zawsze możesz wynająć właśnie innych ludzi, którzy zrobią to za Ciebie, jak robiłem kiedyś konferencję na temat e-commerce, podawałem jako przykład książkę Hitlera, która do dzisiaj jest sprzedawana i Ty też możesz sprzedawać książkę Hitlera, chociaż w Polsce to chyba jest nielegalne, ale jak będziesz to robić na Amazonie, to widziałem, że ktoś kto to sprzedaje, zarobił na tym prawie milion złotych, sprzedając nieswoją książkę i jest to w pełni legalne akurat na Amazonie. Ale o tym będzie więcej w książce, więc też jak masz pytania co do tego, napisz w komentarzu, to też zobaczę te pytania, które będą się powtarzać, albo będzie coś naprawdę ciekawego, to do książki dam odpowiedzi.

Social media. Jeśli chodzi o social media, to jak patrzę na to, ile sprzedaje się rzeczy zawiązanych z kręceniem filmów, kamery, mikrofony, lampy, to chyba dzisiaj każdy jest Tiktokerem, Instagramerem, Youtuberem, więc nie muszę Ci mówić, że to działa. Nie potrzeba pokazywać swojej twarzy, nawet często nie trzeba pokazywać i mówić swoim głosem, bo jest cała masa narzędzi, które wygenerują twoją mowę w dowolnym języku. Jeśli chodzi o video, jest cała masa programów, też bezpłatnych, gdzie można po prostu tworzyć cuda, to jest tylko kwestia chęci.

I najlepsi Instagramerzy zarabiają takie pieniądze, o których gwiazdom piłki nożnej się nie śniło, czyli gwiazdy piłki nożnej chciałyby zarabiać tyle, co niektórzy influencerzy. Więc nie musisz być piłkarzem, żeby być multimilionerem. To temat też będzie w książce głębiej poruszony, bo cóż Ci mogę powiedzieć… Nie mówię Ci, żebyś zaczął prowadzić Instagrama, ani YouTube, ani TikToka, ale możesz rozważyć, żeby takie coś zacząć robić.

Ostatnia rzecz, czyli infoprodukty, o co chodzi z infoproduktami? Infoprodukty, czyli tak naprawdę kursy online, które rozwiązują też jakieś problemy. Czyli nie wiesz jak się ogolić, to możesz się zapytać taty, albo możesz kupić kurs przez internet, gdzie będziesz mieć wytłumaczone, jak to zrobić, żeby się idealnie ogolić. Masz pryszcze – ebook na temat tego, co zrobić, żeby nie mieć pryszczy. Jeśli tę książkę wydam jako ebook, to to jest wtedy infoprodukt, więc widzisz, podaję wtedy w infropdoukcie, czyli w ebooku informacje na temat tego, jak zarabiać przez internet.

Czy taka wiedza jest potrzebna?

Tak.

Ci ludzie, którzy są zainteresowani byciem lepszym, kupują tego typu rzeczy i to są sprzedaże, które idą w biliony złotych, na całym świecie to są przeogromne ilości, jak ludzi są nastawieni na rozwój, ja nie mówię o Polsce, tylko mówię generalnie o świecie, bo Polska to jest jakby nie patrzeć, te 20-parę milionów ludzi, którzy efektywnie kupują przez internet, a jak popatrzymy na rynek anglojęzyczny, to dochodzimy tutaj do miliarda ludzi, więc to jest zupełnie inna skala.

Więc jeszcze raz powtórzę Ci i pomyśl sobie, bo skoro przyszedłeś na to nagranie, to pewnie szukałeś rozwiązania. Czyli mamy tak, bezpłatne: programy partnerskie, dropshipping, domeny, na tych ostatnich w zasadzie, żeby kupić to potrzebujesz jakieś tam pieniądze, ale programy partnerskie i dropshipping, nie potrzebujesz żadnych pieniędzy, do pisania książek też nie potrzebujesz żadnych pieniędzy, do prowadzenia social mediów też nie potrzebujesz żadnych pieniędzy na start. Do e-commerce, do infoproduktów, będziesz potrzebować pieniędzy, bo potrzeba kupić programy, systemy, robić reklamy, a to wszystko wymaga pieniędzy, ale to, co wymaga pieniędzy, dla wielu osób jest trudne, bo jest większa bariera wejścia, więc zarobki są odpowiednio większe. Jeszcze 10 lat temu były osoby, które na infoproduktach rocznie zarabiały powyżej 10 milionów dolarów, nie mówię, że w Polsce, chociaż w Polsce wiem o 3 osobach, które w tamtym roku zarobiły powyżej 15mln złotych na infoproduktach, więc rynek jest całkiem interesujacy.

Przemyśl to sobie, jak Ci się to podoba, możesz nawet dać like’a, możesz nawet przesłać ten film do kogoś znajomego, żeby go troszkę zainspirować i zapraszam, jeszcze nie wiem, czy jutro czy pojutrze, na live’a. To może zróbmy tak, to ja już teraz ustalę, zróbmy to może w niedzielę o 14:00, ja sobie zapiszę tak, żebym sam też wiedział, że zapowiedziałem…

W niedzielę o 14:00 zapraszam na live’a, gdzie opowiem jak się zmotywować, jakie są nowinki, jeśli chodzi o psychologię, o socjologię w tym, żeby być lepszym.

Dziękuję bardzo, do usłyszenia!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment