Kontrolowanie Myśli | Decydujący Czynnik Sukcesu

Hej, kontrola myśli, co to takiego jest? Zadam Ci pytanie: Czy myślisz sobie, że nie dasz czegoś rady zrobić? Że coś nie jest dla Ciebie, że nie możesz, że masz mało pieniędzy, czy masz taką myśl, że masz mało pieniędzy, a może masz myśl, że masz długi i masz problemy, żeby wyjść z długów, a może masz taką myśl, że nie możesz poznać kobiety, albo nie możesz poznać mężczyzny, albo nie jesteś na tyle atrakcyjny, żeby ktoś się Tobą zainteresował, a może wydaje Ci się, że ponieważ nie masz wykształcenia, to będziesz pracować tylko na budowie i niema innej możliwości. Może masz myśl, że czegoś nie potrafisz zrobić, że się do czegoś nie nadajesz. Jestem pewien, że przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałeś „Tak.” Skąd to się bierze? Skąd bierze się to, co ostatnio wypłynęło do Wisły, nie powiem „G…”, powiem delikatnie – szambo, bo dokładnie to mnóstwo ludzi ma w głowach, czyli szambo.

A to szambo jest to coś, co sobie non-stop w głowie powtarzasz i tak się nakręcasz do tego, co sam sobie mówisz, bo to są twoje myśli, tak się do tego przyzwyczajasz, że to się faktycznie dzieje w życiu. I teraz patrząc na mnie możesz sobie myśleć: „No ale co koleś może wiedzieć, kto to w ogóle jest, jak on śmie się wypowiadać na takie tematy!?” Więc pokrótce kim ja jestem, a potem powiem Ci jak sobie radzić z tym szambem w głowie. Jestem Jacek Wiśniowski, pochodzę z małej miejscowości, która się nazywa Dębica, 45000 ludzi, gdzie o godzinie 21:00 większość ludzi już idzie spać i mieszkałem tam chyba gdzieś do 27 roku życia, dopóki nie wyjechałem do Warszawy. Ale pomijając to jak Miałem 16 lat, założyłem moją pierwszą firmę. Stało się to dzięki książce, którą przeczytałem, gdzie był opisany właśnie problem szamba w głowie i ta książka troszkę mi to szambo z głowy wywiała i od tej pory zacząłem zwracać baczną uwagę na to, co myślę i zacząłem kontrolować swoje myśli.

Dlaczego? Dlatego, że jeśli masz właśnie taką myśl, że w Polsce nie można się uczciwie dorobić, że nie masz czasu, że Ty się do czegoś nie nadajesz, że jesteś głupi, że masz długi, że nie masz pieniędzy, że pierwszy milion trzeba ukraść, że ludzie bogaci, to są oszuści, albo ludzie bogaci to są źli, a może ludzie to świnie, albo nie założę firmy, bo mnie zaraz Skarbowy dopadnie. Jak powtarzasz sobie takie rzeczy w głowie, to to przekonanie się na tyle utrwala, że nie ma szans, żebyś ruszył z czymkolwiek w życiu. I ok, moja pierwsza firma jak miałem 16 lat, druga firma jak byłem na studiach, założyłem agencję reklamową i dbałem właśnie cały czas o to, żeby kontrolować swoje myśli. Wtedy dla mnie problemem było to, że byłem młody gówniarz, wydawało mi się wtedy, takie głupie miałem myśli, że firmy nie będą chcieć brać moich usług, no bo jestem na to za młody. Na szczęście wypleniłem to ze swojej głowy i moja firma doskonale funkcjonowała, miałem w kilku miastach oddziały, tworzyłem rewelacyjne produkty i jak miałem mniej więcej 33 lata, przypadkiem odkryłem, że jestem wolny finansowo.

Żadna wielka rzecz teraz patrząc z perspektywy czasu, zrobiłem coś, co jest w Polsce dla większości ludzi niemożliwe, czyli uczciwie zarobiłem moje pierwsze miliony, nikogo nie okradłem, nikogo nie oszukałem, robiłem i robię super produkty, które doceniają moi klienci. I jeszcze jako ciekawostkę powiem Ci, że mniej więcej 10 lat temu wymyśliłem sobie, że przebiegnę maraton. Nigdy wcześniej nie uprawiałem żadnych sportów wytrzymałościowych i w 2,5 miesiąca przygotowałem się i przebiegłem klasyczny maraton w Atenach, do dzisiaj są tacy, którzy twierdzą, że to jest niemożliwe, mimo że pokazuję zdjęcia, pokazuję filmy, ludzie twierdzą: „Niemożliwe, oszust!” Mnóstwo moich klientów potem zrobiło podobną rzecz, a nawet niektórzy zrobili to lepiej, bo zrobili to w miesiąc, w miesiąc się przygotowali do maratonu. Potem przez 3 lata w ogóle nie biegałem i po 3 latach stwierdziłem, że trzeba zrobić coś znowu fajnego, szalonego i w 2 miesiące przygotowałem się do Biegu Rzeźnika, to przez Bieszczady się biegnie 80km. Bieszczady, góra, dół, góra, dół, 80km… I potem jeszcze wymyśliłem, że jeszcze coś bardziej szalonego by zrobić, to przebiegłem 100km przez pustynię Namib. Pustynia Namib to jest tam na południu Afryki, po piachu, po pustyni, gdzie było 50°C w cieniu.

Dzisiaj w Warszawie jest 34°C, to teraz sobie wyobraź, jak umierasz przy 34°C, co by było przy 50°C, jak byś biegł sobie jeszcze po piachu…Byłeś kiedyś na plaży, gdzie jest piach? To to jest jeszcze nic, wejdź sobie na wydmę, gdzie piach się zapada, czyli Ty zrobisz 2 kroki do przodu, ale jak wychodzisz pod wydmę, 2 kroki do przodu, 1 do tyłu. Ostrość tracę… Tak właśnie było na pustyni Namib i ja to zrobiłem dlatego, że nauczyłem się kontrolować swoje myśli, bo jeśli podczas tych biegów powiedziałbym sobie, że się nie da, co tam biegów, przed tymi biegami, gdybym sobie powiedział, że to jest niemożliwe, że się nie da, „Jacek, przecież Ty w życiu nie trenowałeś, nie biegałeś, jak Ty możesz w 2 miesiące przebiec taki bieg, przecież ludzie trenują latami!?” Otóż widzisz, ja sobie powiedziałem, że się da , że mogę i to po prostu zrobiłem. Ale widzisz, dochodzimy teraz do sedna sprawy, czyli do twoich myśli. Czy jeśli tobie powiedziałem: „A gdybyś tak przebiegł maraton?” Co sobie pomyślałeś? Wiesz, co sobie pomyślałeś. A gdybym Ci tak powiedział, żeby w przeciągu najbliższego roku zarobić milion złotych? Co sobie pomyślałeś? To teraz powiem Ci jak to zwalczać. Podam Ci 2 sposoby, jeden już podawałem kiedyś, czyli gumka recepturka na rękę, w momencie, kiedy się pojawia ograniczająca myśl, podciągnąć, samobiczowanie, prosta metoda.

Tylko trzeba wiedzieć, które są myśli, które mnie ograniczają. Jeśli na przykład myślisz, że nie dasz rady zarobić tego milion w przeciągu roku, to pomyśl sobie, co mogę zrobić, żeby zarobić milion w przeciągu roku? Albo lubię pieniądze, pieniądze lubią mnie, pieniądze pojawiają się na każdym kroku. Czy możesz sobie tak pomyśleć? To jest tylko twoja głowa i to jest tylko twoje myślenie, więc to jest twoja wola, czy sobie będziesz myśleć o tym ile to masz długów, czy jaki to jesteś niewykształcony, jak to nie masz znajomych, jak to nikt Cię nie lubi. To jest twoja wola, czy będziesz o tym myśleć, czy sobie pomyślisz: „Pieniądze przychodzą do mnie z każdej strony!” To jest właśnie kontrolowanie myśli. Co w związku z tym? W związku z tym warto by Ci było przez najbliższy miesiąc wziąć sobie zeszyt, bo kartka będzie za mało, długopis i nosić to ze sobą i wypisywać te wszystkie ograniczenia, które Ci się pojawiają, po prostu sobie wypisz. A potem najlepiej na osobnej kartce wypisz sobie dokładne przeciwieństwo. Czyli jeśli myślisz, że jesteś nieatrakcyjny, to pomyśl sobie i daj jakieś przeciwieństwo. Możesz sobie pomyśleć: „Jest coś we mnie, co przyciąga kobiety.” Albo możesz sobie po prostu powiedzieć: „Jestem super!” Tyle, nic więcej, nie tłumacz sobie w głowie dlaczego. „Jestem super!” Tyle. Umysł to jest bardzo skomplikowane, ale też zarazem bardzo proste narzędzie. Nie wiem czego mi się ostrość rozmywa, ale mam nadzieję, że się głos nagrał z tego co powiedziałem. To jeszcze na koniec powiem Ci jedną ciekawostkę, bo wiele lat temu trafiłem na szkolenie u takiej Pani, to było szkolenie na temat pozytywnego myślenia.

Ja tam pojechałem z moją dziewczyną i ta dziewczyna miała dużo negatywnych myśli, więc stwierdziłem właśnie, że jak pójdzie na takie szkolenie, to będzie mieć zrobiony porządek w głowie. I kobieta, która to prowadziła, powiedziała właśnie o kontrolowaniu myśli, o naszym nastawieniu do świata, o tym, że przyciągamy to, o czym myślimy. I mówiła przykłady ze swojego życia, przykłady z życia osób, z którymi się spotykała i powiem Ci, że jak ja nie miałem problemu wtedy z pozytywnym nastawieniem do życia, jak tego posłuchałem, to dało mi to niezłego kopa, ta dziewczyna, jej myślenie obróciło się o 180° i dosłownie pukała się w głowę, jak ona do tej pory mogła być taka głupia dosłownie, tak powiedziała i mieć takie głupie myśli na swój temat i takie ograniczenia. Twoja decyzja, czy chcesz się ograniczać, czy chcesz żyć życiem bogatym, radosnym, szczęśliwym. Hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment