Kim jest Jacek Wiśniowski

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/kim-jest-jacek-wisniowski 

Kim jest Jacek Wiśniowski?

Częste pytania jakie dostaję to są pytania jakie się powtarzają odnośnie tego kim ja jestem, co ja takiego robię w życiu, dlaczego śmiem mówić na temat sukcesu, co to w ogóle jest. Ja wychodzę z prostego założenia, że ten kanał prowadzę po to, żeby zmotywować ciebie do tego, żeby coś zacząć robić. Niekoniecznie chcę opowiadać o sobie i o tym co ja robię. Ja ci powiem to w wielkim skrócie, ja w innych filmach mówiłem sporo rzeczy, nie powiem ci wszystkiego, bo nie chcę.

 

Dlaczego?

Zaraz powiem dlaczego. Po dlaczego, po pierwsze co ja takiego robię. Wszystko co robię jest związane z Internetem, ja zajmuję się e-commerce, ja sprzedaję i produkty i usługi na całym świecie. W Polsce mam jedną firmę, która działa od nawet nie wiem 2002 czy 2003 rok, o ile nie wcześniej, nie mniej pierwszą firmę założyłem jak miałem 16 lat, potem drugą firmę założyłem z tego co pamiętam z bratem w 98 roku i tam firma, pod którą w Polsce prowadzę dużo rzeczy działa od właśnie chyba 2003 roku. Od początku było to wszystko związane z Internetem, najpierw robiłem dużo rzeczy dla moich klientów, a potem stwierdziłem, że będę to robił sam dla siebie. Dlaczego nie podaję dokładnie stron internetowych i produktów jakie sprzedaję? Bo nie jest to w moim interesie.

To co ja robię tak naprawdę można stosunkowo łatwo skopiować, kiedy w przeszłości podawałem takie rzeczy, które robię to bardzo szybko pojawiała mi się konkurencja, a ja tego nie potrzebuję. Jeśli tego nie rozumiesz wyłącz to wideo, zamknij kanał nie oglądaj więcej, tyle.

Czasami niektórzy mnie pytają odnośnie mojego wykształcenia. Skończyłem zarządzanie i marketing, nie uważam, żeby te studia tak naprawdę przydały się do tego co ja robię, nie mniej na pewno mi nie przeszkodziły.

Myślę jakie pytania jeszcze dostaję najczęściej, ale w zasadzie te się powtarzają.

Aha. Dlaczego jeżdżę po świecie?

Dlatego, że mogę jeździć po świecie, stać mnie na to. Jak miałem 33 lata zauważyłem, że jestem wolny finansowo, czyli moje strony internetowe, moje serwisy przynoszą mi stały dochód taki, że ja po prostu nie muszę pracować. Ale ja lubię pracować i ja to robię. Efektem jest tego to, że no troszkę zarabiam, stać mnie na to, żeby nie siedzieć w Polsce jak jest zima, tylko żeby się zapakować pojechać sobie na ładną wyspę. Mogę pracować z dowolnego miejsca na świecie, bo pracuję przez Internet, wszystko co robię, robię przez Internet. Wystarczy mi albo telefon komórkowy albo laptop i dostęp do Internetu, tyle.

A teraz doszła jeszcze do tego kamera, bo jak jadę gdzieniegdzie to nagrywam co ciekawsze rzeczy. Akurat w tym momencie jestem na Trynidad i Tobago. Jak powiedziałem nazwę, to pewnie wiele osób się zastanawia, gdzie to jest, no więc trzeba na mapie poszukać. Bardzo ładne miejsce, przede wszystkim jest tu teraz ponad 30 stopni, więc jeśli w Polsce teraz jest tak jak jest no to, wystarczy wsiąść w samolot, kilka godzin lotu. Tylko, żeby doprowadzić do tego, żeby móc prowadzić takie życie trzeba wiele pozmieniać i to pozmieniać w swojej głowie.

Ok, dostaję na przykład pytania, dlaczego nie mówię właśnie o swoich biznesach i na temat prowadzenia biznesu. Dlatego, że założyłem. że to jest kanał na temat sukcesu, na temat motywacji a nie na tematy biznesowe, więc ja opowiadam na temat sukcesu i opowiadam jak ciebie zmotywować do tego, żeby ten biznes założyć. I możesz powiedzieć, że to jest niewystarczające. Oczywiście, że to nie jest wystarczające, bo to co ja robię, to jest praca, to jest cały czas praca. I to, że ja tobie opowiadam rozmaite rzeczy, to jest jeszcze nic, bo ja sam cały czas nad sobą pracuję. Ja pracuję nad sobą od ponad 20 lat, bo interesuję się rozwojem osobistym, motywacją, mam mnóstwo zainteresowań, które pielęgnuję od wielu, wielu lat. To jest dla mnie też praca, żeby codziennie uczyć się coś nowego, ale to wszystko co tobie przekazuję to nie są rzeczy, które spadły mi, nie wiem, kokos na palmie spadł i mnie nagle oświecił, nie to była wszystko nauka. To była kwestia chodzenia na szkolenia, to była kwestia czytania książek i to była kwestia praktykowania tego. Więc to wszystko co tobie przekazuję to są rzeczy z mojej praktyki, to nie są głupoty jakie się naczytałem w książce, potem opowiadam, tylko to jest to co sprawdziłem w moim życiu i co wiem, że działa.

A teraz możesz mi powiedzieć, no i co z tego ja potrzebuję wiedzieć jak założyć firmę i jak ją prowadzić. Otóż w tamtym tygodniu byłem w San Francisco na spotkaniu z panią, Jessica Hering chyba się nazywa nie pamiętam do końca nazwiska, ona robiła takie spotkanie, promowała swoją książkę. Pani, która ma roczne obroty w granicach 300 milionów dolarów mając normalny dom, rodzinę i opowiadała właśnie jak to zrobiła. Ale mówiła, że dla niej kwestia prowadzenia biznesu, zarządzania, motywowania ludzi w zespołach, rozwijania produktów mówi, że to wszystko to jest nic, najważniejsze dla niej jest to co jest w głowie. Czyli to jak ona myśli na co dzień, jak ona patrzy na dzień, to też czego ona się uczy, ona dokładnie mówiła o tych rzeczach, o takich rzeczach o których ja tobie mówię na tym kanale. Ja aż się uśmiechałem sam do siebie, bo jak tam siedziałem na tym spotkaniu, to tak jakbym sam siebie słyszał. Więc kobieta, która odniosła większy ode mnie sukces finansowy, mówi dokładnie te same rzeczy, które ja tobie mówię. Więc jeśli powiesz, że to nie działa, że to nie dla mnie, słuchaj na Youtube jest setki milionów filmów i setki milinów osób, które mówią na dowolny temat jaki ci się podoba, jeśli uważasz, że wiedza, którą ci przekazuję jest nie wartościowa albo że ja jestem niewiarygodny wyłącz i nie oglądaj, nie ma problemu.

Dla tych osób, które tak bardzo się domagają żebym powiedział odnośnie moich sukcesów, ja mogę mówić o moich sukcesach sportowych, bo o biznesowych nie będę mówił.

Mam 3 naprawdę wspaniałe wspomnienia sportowe, które dla mnie były ogromnym sukcesem i ja je mam cały czas w głowie. Bo dla mnie prowadzenie biznesu to jest normalna sprawa, bo to są bardzo często przewidywalne, powtarzalne rzeczy, jak się coś robi wystarczy powtórzyć daną czynność wielokrotnie i zarabia się duże pieniądze. Nie jest to ja wiem to zabrzmi strasznie, ale dokładnie tak o tym myślę, zarabianie pieniędzy nie jest żadną filozofią, to są proste sprawy. Gorzej jest z tym, żeby mieć porządek w głowie, bo możesz zarabiać duże pieniądze, ale mieć beznadziejne stosunki z otoczeniem, z rodziną, czuć się nieszczęśliwym, popatrz ile osób majętnych, znanych aktorów, polityków ile osób popełnia samobójstwo, bo sobie po prostu nie radzą ze sobą. To jest wszystko to co jest tutaj w głowie, ja cenię sobie sporty i taki sporty ekstremalne, bo to są sporty, które właśnie dużo zmieniają w głowie i pokazują, że się da i pokazują właśnie całą wartość człowieka, bo wychodzi wtedy siła woli, walka, chęć przetrwania, ambicja. I dla mnie to było przede wszystkim przebiegnięcie maratonu, przebiegnięcie maratonu najwięcej mi zmieniło w życiu, bo ja się przygotowywałem do tego 2,5 miesiąca i przebiegłem ten maraton na klasycznej trasie z Maratonu do Aten. Drugie takie wydarzenie było 3 lata później, po maratonie stwierdziłem, że bieganie nie jest dla mnie, ale 3 lata później w 2 miesiące przygotowałem się do biegu rzeźnika, 80 kilometrów po Bieszczadach, nie wiem do tej pory jakim cudem ja to przebiegłem, a potem jeszcze było 100 kilometrów przez pustynię Namib. Tutaj za mną jest piaseczek, więc jak byłeś na piaseczku, na plaży na przykład biegałeś, to możesz sobie wyobrazić mniej więcej jak to jest biec po pisaku. A teraz dodaj do tego 100 kilometrów i dodaj do tego jeszcze 50 stopni w cieniu. Bo Namibia jest jednym z najgorętszych miejsc na świecie.

Więc jeśli mnie pytasz, czy ja odniosłem jakiś sukces, odpowiedz sobie sam na to pytanie. Powtórzę jeszcze raz, ja nikogo tutaj na siłę nie trzymam, jeśli ci się nie podoba moja twarz, mój sposób mówienia, to że nagrywam w samochodach, nie oglądaj, prosta sprawa. Jeśli uważasz, że cię do czegoś zachęciłem, że cię do czegoś natchnąłem, korzystaj dalej.

Przy okazji, ponieważ przez najbliższe 3 miesiące będę miał troszkę więcej luzu, będę robił teraz tak, że co wtorek będę odpowiadał na pytani, więc te pytania, które zadajesz czy ty, czy ktoś inny w komentarzu, te które się powtarzają, ja będę na te pytania odpowiadał w miarę możliwości, bo też nie znam odpowiedzi na wszystkie tematy, Będę to robił dlatego, że ja dostaje setki maili, setki wiadomości na Facebooka, słuchaj moja doba trwa 24 godziny, tyle co twoja, ja ją rozciągam ile się da, ale nie jestem w stanie chociażbym pękł odpowiedzieć na wszystkie te pytania, nie ma takiej możliwości. To co się da, będę robił co wtorek filmiki, odpowiadał na pytania, więc śmiało, pytaj. Przy czym, jeśli pytasz o rzeczy, o których już była mowa w poprzednich materiałach, aż się dziwię, że przez ponad 2 lata powstało ponad 100 tych filmików, więc naprawdę jest w czym wybierać, a w każdym filmiku są inne rzeczy. Więc nie szukaj, nie czekaj na kolejne materiały ode mnie, tylko popatrz sobie po tytułach i to co ci jest potrzebne to tam jest. Inna sprawa, ja uważam, że jak dostaniesz odpowiednią porcję wiedzy, to ty nie potrzebujesz oglądać moich kolejnych wideo, tylko po prostu jest kwestia siąść i pracować. Więc jeszcze raz jak ktoś mnie zapyta, co ja robi, ja pracuję, ja cały czas pracuję nad moimi biznesami i ja cały czas pracuję nad sobą. Jeśli ty będziesz robił dokładnie to samo, będziesz osiągał ogromne sukcesy. Nic więcej ci nie potrzeba.

Do usłyszenia w piątek. Hej.      

{ 7 comments… add one }

Leave a Comment