Jaka Firma Da Ci Bogactwo | Jak Zostać Najbogatszym Człowiekiem

Hej, czy zastanawiałeś się kiedyś co by takiego robić w życiu, czy to w ogóle jest możliwe, żeby zostać najbogatszą osobą na świecie? I tutaj o tyle dam Ci do myślenia, że wszystkie do tej pory najbogatsze osoby, które były najbogatszymi ludźmi na świecie, zostały nimi za swojego życia, czyli nie odziedziczyły pieniądze po przodkach, tylko swoją pracą i swoim działaniem. Niektórym to zajęło 15 lat, tak jak teraz Jeffowi Bezosowi, wcześniej Bill Gates dochodził do tego troszkę dłużej, ale oni to wszystko zrobili za swojego życia. Czyli skoro oni mogli, to znaczy, że Ty też możesz! I powiem Ci, że mnie ta myśl mocno inspiruje, wiec też się nad tym zastanawiam i powiem Ci jakie są sposoby na to, żeby to jak najszybciej osiągnąć. Jest sposób na to, żeby zostać trylionerem, nie tam jakimś marnym miliarderem, tylko trylionerem. I wyobraź sobie, że jest duża szansa, że może nie w tym roku, ale w przyszłym roku już ktoś taki się pojawi, dlaczego? To, co tutaj widzisz, to jest właśnie patent na bycie trylionerem. Są to asteroidy.

Są to asteroidy, które krążą sobie gdzieś tam, nawet ich nie widzimy, a na tych asteroidach jest majątek, to jest majątek w postaci minerałów, bo tam jest pełno złota, pełno srebra, pełno platyny. I osoba, która to zdobędzie, będzie trylionerem. Możesz powiedzieć, że to pomysł totalnie z kosmosu, ale niech Ci da do myślenia, że jest taki ElonMusk, który te firmy, które w tym momencie ma, dążą do tego, żeby jego firma SpaceX miała na tyle środków, żeby on był właśnie pierwszą osobą, która zagospodaruje jakąś asteroidę. Jeff Bezos ma swoją firmę, która też od lat pracuje nad tym, żeby stała się pierwszą firmą wydobywczą z asteroid. Jak to w praktyce wygląda? Dość prosto, w teorii, bo wystarczy wziąć taką rakietę, wysłać ją na asteroidę, jest bliżej jak na księżyc, bo te asteroidy non stop gdzieś tam latają. Wyląduje sobie taka rakieta na asteroidzie, wyjdą sobie górnicy, wykopią, co mają wykopać, ściągną na Ziemię. Na czymś takim, co tutaj widzisz, jedna taka planetka, ok, ta jest troszkę mniejsza, ale planeta o średnicy 1km, jest warta trylion dolarów. Z tego co czytałem, pod koniec roku, będzie jedna asteroida bardzo blisko Ziemi i rząd Japonii wysyła tam swój statek kosmiczny, swoich górników po to, żeby wydobyć stamtąd minerały. Rząd! Ja nie posądzam o to rządu naszego kraju, bo zajmuje się innymi sprawami… Dobrze nie będę tego wątku rozwijał… Niemniej niech Ci da do myślenia, że wystarczy taka mała planetoida wielkości 30m. Wartość takiej 30m asteroidy to jest miedzy 25-50 mld$… Oczywiście jest tutaj dużo problemów, bo kwestia wysłania statku kosmicznego to są dziesiątki milionów dolarów, żeby taki statek wysłać na dzień dzisiejszy.

Jest kwestia taka, jak było to w średniowieczu, kiedy królowa Hiszpanii wysłała ekspedycję do Ameryki Południowej, przywieźli całą masę złota, jak to złoto wylądowało w Europie, to ceny złota drastycznie spadły i to już nie było to. Więc ok, zakładam, że te osoby, które są na tyle rozgarnięte, żeby wysłać statek kosmiczny na asteroidę, wiedzą jak te pieniądze potem zagospodarować i jak te minerały gospodarować, żeby nie obniżyć wartości kruszcu na rynku. Ale ok, dla wielu wiem, że to jest zbyt abstrakcyjne, ale chcę Ci dzisiaj właśnie o tym powiedzieć, bo wiem, że we wtorki będę opowiadał o biznesie i chcę to robić na odpowiednim poziomie dla Ciebie do myślenia. Bo Ty możesz sobie myśleć, że biznes założysz w ten sposób, że otworzysz sobie zakład fryzjerski, albo otworzysz sobie zakład spożywczy i że to będzie twój biznes. Więc ja chcę Ci powiedzieć odnośnie tego, żeby myśleć troszkę szerzej, bo jedno to jest to, żeby mieć swój biznes, żeby nie chodzić do pracy na etacie, a drugie jest to, żeby ten biznes dawał Ci spokój ducha, spokój sumienia, bo znam mnóstwo ludzi, którzy harują od rana do wieczora we własnym biznesie i albo mają długi, albo dalej nie mają pieniędzy i generalnie chodzą wkurzeni i przeklinają na czym świat stoi.

A widzisz, jest to kwestia tego, co Ty robisz i jak Ty robisz i w kolejnych nagraniach będę chciał pokazać właśnie jak to robić, żeby to było łatwiejsze, żeby to było prostsze. I zacznijmy właśnie od tego, jak wygląda twój biznes. A jak chcesz mieć dostęp do kolejnych nagrań, to warto zasubskrybować ten kanał, bo to Ci się po prostu wróci w tej wiedzy, którą ode mnie dostajesz, zresztą całkowicie za darmo. Ok, sprawy kosmiczne mogą się wydawać dla co niektórych zbyt abstrakcyjne, dlatego może jak mi się uda z tej strony kliknąć na listę najbogatszych firm na świecie, żebyś miał do myślenia właśnie skąd te firmy są największe na świecie, skąd właściciele mają największe pieniądze. Więc widzisz, jest to kwestia bardzo prosta, im większa liczba osób będzie mieć rozwiązany problem przez twoją firmę, tym więcej twoja firma będzie mieć zysku, koniec kropka. Więc problem, który rozwiązuje twoja firma, który dotyka największej ilości ludzi ma największe dochody.

Jak popatrzysz na firmy farmaceutyczne, to zobaczysz, że one mają gigantyczne dochody, bo jeśli ktoś jest chory, to się nie zastanawia nad tym, czy potrzebuje lekarstwa czy nie, tylko wszystkie pieniądze jakie ma wyda na to, żeby się wyleczyć. Sam pomyśl, jak byś zareagował, jak byś zareagowała, kiedy jesteś przeziębiony, kiedy na cokolwiek chorujesz, kiedy ktoś Ci powie, że weźmiesz tę tabletkę i na drugi dzień będziesz zdrowy. Ile byś za to zapłacił? Ale ok, popatrzmy na najbogatsze firmy, jest kilka rankingów najbogatszych firm, kwestia czy to jest wartość giełdowa, czy wartość sprzedaży, wiec może o wartości sprzedaży. Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, największą firmą na świecie jest firma Walmart. O założycielu robiłem kiedyś filmik, może gdzieś tutaj wyświetlę, tu albo tu. To jest Pan, który stworzył firmę, która stała się najbogatsza na świecie i zrobił to za swojego życia. Zaczął jak miał chyba 42 albo 43 lata, więc niech Ci to da do myślenia. Potem kolejne 4 firmy to są firmy chińskie, które są monopolistami, więc może on nich nie będę mówić, ale generalnie sprzedają energię, sprzedają paliwa, czyli coś, co dotyka każdego.

Tak samo firma Walmart, która sprzedaje tak naprawdę wszystko, co ludzie potrzebują do ubrania, do jedzenia, do życia, czyli coś co dotyka każdego. Paliwo, prąd, to też dotyka każdego. Potem mamy Toyotę i mamy Volkswagena. Toyota, Volkswagen, bez samochodu można się obyć, ale widzisz, jeśli firma działa na rynku międzynarodowym i w każdym kraju możesz kupić i Toyotę i Volkswagena, w różnych przedziałach cenowych i jest to rzecz droga, bo jest różnica w cenie strzyżenia za 10zł czy 30zł, a jest różnica wtedy, kiedy sprzedajesz samochód, który kosztuje tam powiedzmy 100.000zł i z czego firma ma, nie wiem, 5%, może 10%, ale zarabia jeszcze na częściach, zarabia na serwisie, stąd bierze się majątek tej firmy. Dalej mamy firmę Shell, no to mamy paliwa, na miejscu 9 jest firma akurat inwestycyjna. Ok, to nie jest może firma, która rozwiązuje problemy wielu ludzi, ale jest to firma, która pozwala pomnażać pieniądze dla wielu ludzi. Ok, ta firma jest tutaj najwyżej notowana, ale jeśli popatrzysz na pierwszą setkę najbogatszych firm, to jest tam cała masa banków właśnie i funduszy inwestycyjnych, bo jak ktoś już się dorobił, to szuka sposobu na to, jak te pieniądze pomnożyć, więc im bardziej skuteczny fundusz, to tam dociera. Ale popatrz na to jeszcze z innej strony, bo żeby zapisać się do funduszu akurat tego Bergischer, trzeba mieć, o ile dobrze pamiętam, milion dolarów wkładu, bo poniżej miliona Cię nie wpuszczą.

Czyli drogi produkt, mają bardzo drogi produkt i oni z tego zarabiają, oni mają z tego prowizję. Więc widzisz, możesz trafiać albo do ludzi, którzy kupują chleb, albo możesz poszukać ludzi, którzy mają przynajmniej milion dolarów i zarabiać na tych osobach. Dla Ciebie jest to mniej pracy, bo nie musisz obsługiwać setek milionów ludzi, tylko wystarczy Ci 50-60 inwestorów do tego, żeby budować swój majątek. I ostatnia największa w TOP10 firm jest firma Apple. Jabłuszko nadgryzione, firma stosunkowo młoda, ale ostatnio nawet nie zarabia na sprzedaży telefonów, zarabia na czymś, czego nie widać, na chmurze, na sprzedaży aplikacji. Ale widzisz, to, co robi ta firma, dotyka ogromnej ilości osób, bo to, ile osób korzysta z ich usług, to są setki milionów ludzi. I teraz przekładając to na twój biznes i na twoje stanie się bardzo bogatą, bardzo majętną osobą. Patrz na swój biznes w taki sposób, żeby on dotykał największej ilości ludzi, żeby z tego co robisz, korzystał Kowalski, Schmidt, Yokohama i tak dalej. Nie patrz na to, żeby zrobić biznes w swoim mieście, tylko popatrz jak to zrobić na całą Polskę, popatrz, jak to zrobić na całą Europę, popatrz, jak to zrobić na cały Świat.

Tak, Będę tutaj zachęcał do tego, żeby korzystać z internetu do tego, bo jeszcze 20 lat temu nie było takiej opcji, żeby osoba fizyczna, prywatna stworzyła w krótkim tempie miliardowy biznes, nie było w ogóle takiej opcji, dzisiaj tych miliarderów się mnoży i ich liczba przybywa dosłownie gwałtownie. Bo wystarczy zrobić aplikację, bo wystarczy trafić tą aplikacją w rynek. Popatrz, 20 lat temu wielkie pieniądze były tak naprawdę zastrzeżone dla dużych korporacji, dla rządów, dla dużych instytucji, a teraz dzięki temu, że świat się zrobił malutki, każdy, ale to każdy ma szansę, ma możliwość do zdobycia tego rynku. I nieważne czy masz lat 20, czy masz lat 60, czy masz lat 40, to wszystko jest dla Ciebie i masz przykład, może nie połowa z tych firm, ale 1/4 należy do prywatnych właścicieli, do jakiejś osoby, która sobie wymyśliła: „Zrobię taki biznes!” I zazwyczaj mniej-więcej w przeciągu 20-25 lat są w stanie dojść do tego, żeby być najbogatszymi ludźmi na świecie. Ok, zakładam, bo ktoś może powiedzieć: „Ojejku, co Ty tak ciągle: pieniądze, pieniądze, pieniądze!?” Zakładam, że jeśli Cię temat pieniędzy nie interesuje, to tego nie oglądasz, bo to nie jest dla Ciebie.

Jeśli Cię interesują tematy rozwoju osobistego, zapraszam na film w piątek. A tymczasem pozostawiam Cię z tą myślą: „THINK BIG”, myśl na wielką skalę, nie myśl o tym, jak zrobić mały sklepik, mały biznes, tylko jak z tym uderzyć na cały świat. A za tydzień ciąg dalszy, jak rozwijać swoją firmę, w którym kierunku iść, jak myśleć, żeby podbić świat. Dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment