Jak Zrobić Dobre Pierwsze Wrażenie

Hej, to jak ludzie Cię oceniają na dzień dobry, na to, jak popatrzą na Ciebie pierwszy raz, tak, to ma znaczenie, więc powiem Ci parę technik, co takiego zrobić ze sobą, żeby wpłynąć po pierwsze na to, jak jesteś ubrany, a po drugie, jest coś głębiej. Ale zanim dojedziemy do tego głębiej, widzę, że jest dużo osób, które wchodzi na mój kanał, ale go nie subskrybuje, więc powiem Ci tak, warto zasubskrybować ten kanał z tego powodu, że wszystkie osoby, które go oglądają, odnoszą sukcesy, więc jeśli chcesz być osobą, która odnosi sukcesy, to zasubskrybuj, kliknij na ten dzwoneczek tam, żeby Ci przychodziły powiadomienia, zobaczysz jak będziesz zadowolony. A teraz co do kwestii wyglądu, co do kwestii robienia dobrego wrażenia na początek, są to niezwykle ważne rzeczy w sprawach takich społecznych, bo popatrz, na tym świecie jest z 8 miliardów ludzi i cały czas żyjemy w społeczeństwie, więc to jest kwestia umiejętności też społecznej, żeby to, jak Ty się prezentujesz na dzień dobry, wpływało na twoje otoczenie.

Popatrz, jestem teraz w Poznaniu na rynku i Poznań ze względu na swój wygląd, ten ryneczek, dostał się do 5 jakichś tam najlepszych miejsc do oglądania, polecanych, nie wiem czy nie jest ładniejszy Kraków, Warszawa itd., ale ktoś sobie tak wymyślił.

A dlaczego sobie wymyślił? Bo widzisz, weszła tu kwestia prezencji, tutaj weszła kwestia kolorów, otoczenia, widzisz, tam ktoś śpiewa, tam coś się dzieje, generalnie jest ruch. Ale co to ma do Ciebie? Ok, pierwsza sprawa, którą możesz i powinieneś zrobić, jest związana właśnie z twoim wyglądem, czyli to, żeby się umyć, to żeby twoja twarz wyglądała w miarę świeżo, noszenie brody ostatnio stało się modne, ale zastanów się, jak ta broda u Ciebie wygląda i czy na pewno powinieneś nosić brodę, a jeśli tak, to jak ją powinieneś przystrzyc, a jeśli nie nosisz, to jest kwestia ogolenia się, w przypadku pań, jest to kwestia make-up’u stosownego. Stosownego, czyli nie zrobienia z siebie… Przyszło mi takie słowo, które nie jest do końca ładne, ale myślę, że wiesz o co chodzi… Żeby nie było przesady, o przesadzie zaraz jeszcze powiem parę zdań. Kwestia, widzisz, fryzury, kwestia ubrania. Widzisz, ok jestem dzisiaj w Poznaniu, bo są Mistrzostwa Polski, przy okazji się pochwalę, Pole Position dzisiaj wygrałem, ale nie o to chodzi, nie jestem ubrany tak jak widzisz mnie na co dzień na innych filmach i też twój odbiór się zmienia, jak widzisz to, jak jestem ubrany w koszuli, a jakbym był ubrany w marynarce, a jeszcze gdybym założył krawat i tam mogę jeszcze ubrać jakieś gadżety, w sensie jakiś drogi zegarek, drogie okulary i wtedy jestem zupełnie inaczej postrzegany, ale nie przesadzałbym tutaj, a zaraz powiem Ci dlaczego.

Widzisz, tak naprawdę prawdziwy styl, prawdziwa klasa, prawdziwa elegancja jest wtedy, kiedy ty wiesz, że to masz, ale nie musisz obwieszać się złotymi łańcuchami, bo potem psy szczekają, nie musisz ubierać strojów, gdzie jest wielki napis Gucci, albo inne tego typu rzeczy, żeby pokazać: „O, mnie stać na takie sprawy!” A widzisz, tak naprawdę osoba, która ma styl, która ma klasę, popatrzy na coś takiego i albo się uśmiechnie pod nosem, bo wie, że Ty tej klasy nie masz, jeśli coś takiego robisz, albo sobie pomyśli: „No, pewnie był na zakupach w Egipcie, albo innej Turcji na przykład.” Ok, widzisz, kwestia wyglądu, to jest jedno, ale jest druga rzecz, która według mnie jest o wiele ważniejsza, bo jest to kwestia tego, jak Ty wyglądasz, jak Ty się zachowujesz, jaka jest twoja mowa ciała. Bo jest różnica, jeśli człowiek się uśmiechnie i wyjdzie do ludzi uśmiechnięty.

Jest różnica, jeśli masz większą pewność siebie, jest różnica jeśli masz więcej entuzjazmu, jeśli masz więcej energii i wychodzisz do ludzi, poznajesz ich, jest w Tobie więcej radości, jest w Tobie więcej… Właśnie wtedy jest w Tobie więcej takiego magnetyzmu, który robi większą robotę, jak to, że ubierzesz sobie koszulę z napisem Gucci, Armani, albo inne nie wiadomo co. Bo to są sprawy… Dobra nie będę nikogo obrażać… Słuchaj, to nie chodzi o to, żebyś Ty wydawał duże pieniądze na ubrania, bo one tak naprawdę są sprawą trzeciorzędną. Moc w Tobie, energia w Tobie, entuzjazm, podejście do człowieka, a nie to, że Ty się fajnie według Ciebie, albo według twoich kolegów, ubierzesz w spodnie, które mają krok na wysokości kolana. Więc powtórzę tak podsumowując co do robienia dobrego pierwszego wrażenia. Słuchaj, to jest te pierwsze kilka sekund, jak ktoś na Ciebie popatrzy, czy to będzie osoba płci przeciwnej, czy to będzie przyszły szef, czy to będzie twój kontrahent biznesowy, to jest kwestia mocy, która jest w Tobie, to jest kwestia też siły głosu, to jest kwestia tego, w jaki sposób Ty się wypowiadasz, w sensie, czy ktoś jest w stanie Cię zrozumieć, to jest kwestia widzisz, zadbania o to, żeby twoje zęby były proste, żebyś Ty się ładnie potrafił uśmiechnąć, żeby twój wzrok nie był zamglony 5 piwami.

To są właśnie rzeczy, które decydują o tym, czy ludzie postrzegają Cię jako osobę atrakcyjną na dzień dobry. Przemyśl to sobie, jak Ci się ten film spodobał, nawet możesz zalike’ować. Jeszcze jedna rzecz na koniec, bo dawno nie było jakiegoś konkursu. Zrobimy tak, ta osoba, która napisze najciekawszy komentarz, w nagrodę będzie mogła, tam jest Tor Poznań, jak będą jazdy testowe, to zaproszę jedną taką osobę na takie jazdy, tylko od razu uprzedzam, jest to bardzo mocne przeżycie i trzeba albo przynieść pieluchę, albo dwie ze sobą, a jeśli się boisz, to możemy to zamienić na jakieś dobre jedzonko na obiad ze mną w Warszawie. Wybiorę i za tydzień podam. Tyle, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment