Jak Zacząć Zarabiać na Allegro + KONKURS

Hej, jak zacząć zarabiać na Allegro?

Ogłoszę dzisiaj konkurs z bardzo cenna nagrodą, ale przede wszystkim powiem Ci, jak wejść na Allegro i jak zacząć tam zarabiać. Więc jeśli ten temat Cię interesuje, to posłuchaj dalej.

W ogóle dlaczego zacząć zarabiać na Allegro?

Być może już to robisz, być może dopiero o tym myślałeś, być może wydaje Ci się, że to nie jest dla Ciebie, ale skoro wszedłeś na ten film, to widocznie Cię to interesuje. Popatrz, mamy w tym momencie dwucyfrową inflację, te rzeczy, które kupowałeś rok temu, dwa lata temu, są o wiele, wiele droższe, nawet 70-100% droższe w stosunku do ubiegłego roku.

Więc jak idziesz do sklepu, po prostu brakuje na to pieniędzy, więc zgodzisz się ze mną, że warto zarabiać trochę więcej pieniędzy, czy to jako dodatkowe źródło dochodu, czy po prostu zrobić z tego całkiem nowy, fajny biznes. Dlatego przez najbliższe 2-3 tygodnie będę opowiadał o tym, jak właśnie wejść na Allegro i jak to zrobić, żeby zacząć faktycznie tam zarabiać.

Może najpierw, a to jeszcze taka myśl, bo popatrz, do tej pory robiłeś pewnie jakieś rzeczy w swoim życiu i dawały Ci jakieś tam pieniądze, ale doszedłeś do jakiejś tam ściany i potem jest problem. Więc widzisz, skoro te rzeczy, które do tej pory robiłeś, nie działają, to widocznie jest czas zacząć robić coś nowego. Jak najbardziej sobie rób tam dalej te rzeczy, które robiłeś do tej pory, ale nieważne czy studiujesz czy uczysz się, czy pracujesz na etacie czy nawet masz własną firmę, to jest czas na to, żeby pomyśleć o czymś nowym.

Bo widzisz, wszystko się zmienia, nadchodzą czasy kryzysu, właśnie potężna inflacja, dzieje się średnio. A widzisz, czasy kryzysu od lat, od wieków, powodowały, że jedni ludzie biednieli, a inni ludzie niesamowicie się bogacili. I popatrz, 2 lata temu pojawiła się akcja wirus, było mnóstwo firm, mnóstwo osób, które zbankrutowały, które upadły, ale powstało też mnóstwo nowych fortun, była cała masa ludzi, którzy się po prostu dorobili na wirusie. Widzisz, tak jak teraz gospodarka siada, to też jest moment na to właśnie, kiedy Ty możesz ten czas wykorzystać po to, żeby się dorobić.

Więc nie wiem czy Cię to interesuje?

Najpierw zasady konkursu. Konkurs zaczyna się teraz. Ogłoszenie wyników patrzę teraz na kalendarz, zrobimy sobie w piątek 3 czerwca, bo w piątek 3 czerwca będzie akurat nagranie, to będę mógł wtedy pokazać zwycięzców. To może najpierw, co jest do wygrania? Do wygrania jest szkolenie ze mną na sali z Allegro, całodniowe szkolenie, które odbędzie się 11 czerwca, czyli tydzień po skończeniu konkursu, przyjedziesz do Warszawy, jak wygrasz, będziesz mieć bilet gratis na całodniowe szkolenie ze mną z Allegro.

Ja generalnie na sali nie lubię robić szkoleń, bo to jednak jest duży wysiłek dla mnie, ale stwierdziłem, że idą wakacje, jest właśnie dużo osób, które chce sobie dorobić, zresztą były tego typu prośby po tym, jak zrobiłem w tamtym roku takie szkolenie, żeby je ponowić, więc 11 będzie takie szkolenie.

Zasady konkursu są takie:

Zapisujesz się na Allegro zakładając nowe konto, nawet jeśli masz 50 kont teraz, zakładasz nowe konto konkretnie pod ten konkurs, żeby wszyscy mieli dokładnie takie same warunki na start. Potrzebuję też, żebyś miał konto na Instagramie, bo wyniki będziesz mi po prostu przesyłał na Instagrama, albo u siebie na Instagramie, to jeszcze tydzień przed ogłoszeniem wyników dokładnie powiem, jak to będzie najlepiej, bo zobaczę też, ile osób będzie uczestniczyć.

Więc to jest tak: Zakładasz konto na Allegro, zakładasz konto na Instagramie, jak już masz na Instagramie, to nie musisz zakładać, ale w komentarzu napisz, że bierzesz udział, żebym mniej więcej ocenił ile osób bierze w ogóle udział w tym konkursie.

Nagrodę już znasz.

Aha, polub moje konto na Instagramie, tak, to jest też warunek – polubić moje konto na Instagramie i zapisać się na stronę „coterazdziala.pl/live”.

Dlaczego?

Dlatego, że tam też podaję triki odnośnie e-commerce i to, co będę mówić na YouTube to jest jedno, drugie to jest to, co tam będzie. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie w środę zrobię taką dłuższą około 1,5h konferencję, gdzie też będę opowiadać na temat tego, jak zarabiać na Allegro i żebyś po prostu to przeszedł, żebyś miał większe szanse na wygraną.

Aha, kto wygrywa?

Wygrywa ta osoba, która najwięcej zarobi. Czyli start jest dzisiaj, jest 3 tygodnie czasu.

Powiem Ci na czym zarabiać dzisiaj, co takiego wystawiać na to konto Allegro. Co do samego wystawienia siebie na Allegro, założenia konta. Słuchaj, to są tak podstawowe rzeczy, myślę, że i tak masz konto, więc wiesz, że to nie jest problem i tak naprawdę potrzebujesz tylko maila. Maila i konto bakowe po to, żeby założyć konto na Allegro. Jeśli masz firmę, załóż konto firmowe, jeśli nie masz firmy, może być konto indywidualne, masz do 1505zł w tym momencie, jest tak, że jest kwota wolna od podatku i nie musisz mieć firmy, jest to coś takiego jak nierejestrowana działalność gospodarcza, więc do 1505zł (przychodu) nie musisz mieć firmy, żeby sprzedawać na Allegro.

Więc myślę, że zasady są proste.

Działamy od teraz, kto najwięcej zarobi z nowego świeżo założonego konta, ten wygrywa, prosta sprawa, zapraszam go na szkolenie wtedy.

I teraz tak, no dobrze, mamy konkurs, tylko nie masz pojęcia na temat tego, co sprzedawać, jak sprzedawać, jak to wszystko działa, więc jak na tym zarobić pieniądze?

Powtarzam, po pierwsze zapisz się na to „coterazdziala.pl/live”, tam będziesz mieć już pewne informacje, ale teraz ja Ci podam podstawy Allegro, nieważne, czy to będzie Allegro, bo w przyszłości może będziesz chcieć handlować na Amazonie, na Ebayu, na dowolnej innej platformie. Generalnie w sprzedaży rozchodzi się o to, że to nie chodzi o to, że Ty chcesz coś sprzedać, tylko żeby znaleźć grupy osób, które chcą coś kupić.

I teraz możesz powiedzieć: „Nie no ale na Allegro jest wszystko, jest tyle rzeczy, to co ja mógłbym tam sprzedawać, nie no takie ceny są…”

Więc mój drogi, teraz na przykład jest czas komunii. Jak jest czas komunii, to ludzie kupują rozmaite prezenty na komunię, po prostu jest moment taki w roku, kiedy kupuje się określone rzeczy. To, na czym Ty możesz w tym momencie prawdopodobnie najwięcej zarobić, albo w ogóle zarobić, to jest to, że za 2,5 tygodnia będzie Dzień Dziecka. Dzieci wiedzą, że rodzice dostają pieniądze, że dostają 500+, albo inne tam państwo szasta naszymi pieniędzmi, bo to, że państwo Ci daje 500+, to najpierw musiało komuś zabrać z podatków tak, bo rząd co prawda produkuje pieniądze, bo drukuje ich nadmiar, z czego masz inflację, ale to wszystko idzie na rozdawnictwo, więc z czegoś ta inflacja wynika.

Ale to problemy makroekonomiczne, niech oni się martwią…

Dzień Dziecka. Na Dzień Dziecka dziadkowie, rodzice, bliscy dziecka, kupują prezenty i teraz jest kwestia dla Ciebie, żeby się wstrzelić. I najprostszą metodą będzie to, żeby wystawić powiedzmy codziennie jedną aukcję, więc masz około 3 tygodni, więc masz 21 dni na to, żeby powystawiać na przykład codziennie jedna aukcję nowego przedmiotu, możesz wystawiać dziennie 50 aukcji nowego przedmiotu. Ale teraz jest problem, jak tę aukcję wystawić i jaki znaleźć przedmiot. Ja Ci powiedziałem tak, po pierwsze są komunie, po drugie są walentynki, po trzecie będzie dzień matki niedługo, więc też będą kupowane rozmaite rzeczy na dzień matki, poza tym zaczął się też sezon ogrodniczy, więc po prostu wystarczy myśleć.

Wystarczy myśleć, co teraz ludzie potrzebują.

Bo jeśli Ty zaczniesz teraz sprzedawać kurtki puchowe, no to jak myślisz, będą się sprzedawać, czy nie? No raczej nie. Czy narty się teraz będą sprzedawać? No raczej nie. Ok, jest jakiś tam mały odsetek osób, które w tym momencie pojadą na narty, bo są trasy narciarskie, które są czynne przez cały rok, ale to jest mały procent. Ale widzisz, jeśli robi się na przykład sezon urlopowy, bo za miesiąc nadejdzie sezon urlopowy, ludzie będą kupować rozmaite rzeczy na wyjazdy, dmuchane materace, żele jakieś do opalania, kremy do opalania, kąpielówki, cała masa takich pierdołek, łącznie ze słynnymi polskimi parawanami.

Możesz nawet patrzeć na to, co Ty w tym momencie potrzebujesz i takich osób jak Ty w Polsce będzie w tym momencie powiedzmy 50.000 osób, więc jeśli będziesz mieć jedną rzecz, na której zarobisz powiedzmy 10zł, a masz 50.000 osób, które tego potrzebuje i niech 500 osób od Ciebie z tych 50.000 osób, które w tym momencie potrzebują, nie wiem, dmuchanego materaca, niech będzie 50 osób, które kupi go u Ciebie. Ty masz na jednym materacu powiedzmy 10zł zarobku, no to robi się z tego kwota. A wystawienie tak naprawdę dobrej aukcji, jest to kwestia poświęcenia godziny pracy, żeby to zrobić naprawdę dobrze. Za tydzień na nagraniu powiem Ci, jak zrobić dobrze aukcję, a na razie dzisiaj powiem Ci o tym, co sprzedawać.

I teraz patrzę na przykład na kamerę, którą nagrywam, bo jest cała masa fotografów, filmowców, YouTuberów, Instagramerów, TikTokerów, którzy potrzebują rozmaitego sprzętu fotograficznego i to jest sprzęt często bardzo drogi. Potrzebują lamp, potrzebują statywów, potrzebują mikrofonów, potrzebują tysiąca pierdołek, o których w tym momencie sobie nawet sprawy nie zdajesz, bo temat Cię nie interesował. Tak samo jak na przykład ktoś jest wędkarzem, potrzebują krzesełek, potrzebują wędek, potrzebują tysiąca pierdołek i oni to kupują, bo jest to ich pasja i niema problemu, żeby wydać na to pieniądze.

Jak startowałem w mistrzostwach w wyścigach, to tyle pieniędzy ile się wydaje się na wyścigi, to tak naprawdę niema ograniczeń, bo i opony i hamulce i elektronika i też kamerki do nagrywania, płyny. Tak, jak Ty wymieniasz płyn w silniku na rok powiedzmy, to w samochodzie wyścigowym wymienia się go raz na dwa tygodnie, a nawet częściej. Widzisz, są jakby hobbyści, są osoby, które mają jakieś tam hobby.

Gdybyś na przykład hodował rybki akwariowe, to odkładałbyś pieniądze na to, żeby coś tej rybce tam dokupić, żeby to akwarium było ładniejsze, albo żeby jakąś tam rybkę kupić i niema wtedy dla Ciebie ograniczeń co do wydawania pieniędzy na to. I widzisz, po pierwsze właśnie zdaj sobie sprawę z tego, że są właśnie pewne grupy osób, do których Ty powinieneś dotrzeć, jeśli chcesz, żeby oni coś kupowali i jeśli pójdziesz do Eskimosa, żeby mu sprzedać lodówkę, to jest oczywiście trudniej sprzedać Eskimosowi lodówkę, jak pojechać do Afryki i powiedzieć jakiemuś tam wodzowi, żeby on kupił od Ciebie lodówkę.

Musisz sobie przede wszystkim to uświadomić.

Druga sprawa, to dokładnie wyobraź sobie fizycznie osobę, której chcesz coś sprzedać. Znaczy Ty nie chcesz jej nic sprzedać, Ty rozwiązujesz problem tej osoby, zacznij tak na to patrzeć. Ty rozwiązujesz problemy ludzkie, bo jak ktoś jedzie na wakacje, i potrzebuje materaca, to on potrzebuje materaca po coś. Po co właśnie potrzebuje materaca? Nie po to, żeby kupić materac, tylko po to, żeby się lepiej opalić, żeby nie musieć kupować na miejscu i płacić o wiele więcej, żeby lepiej wypocząć.

Pomyśl jakie powody ma ta osoba, która jest tam po drugiej stronie monitora, żeby kupić ten produkt i jak wystawisz dzisiaj, bo chcesz wygrać w konkursie i wystawisz dzisiaj, założysz dzisiaj konto… Dobra, aktywowanie konta na Allegro teoretycznie to jest jedna doba, ale nie wiem jak oni w sobotę czy niedzielę pracują, być może dopiero w poniedziałek będziesz mógł ruszyć to konto, ale wszyscy mają te same warunki.

Więc masz czas, jeśli dopiero w poniedziałek ruszy Ci konto, masz czas do poniedziałku, żeby znaleźć już dzisiaj jeden produkt, jutro sobota, niedziela, poniedziałek, na poniedziałek już powinieneś jak dla mnie, jeśli chcesz naprawdę zacząć działać, wystawić 4 aukcje. I pomyśl sobie o dniu dziecka, o komuniach, o dniu matki, możesz nawet pomyśleć o tych wędkarzach, żeby po prostu znaleźć dla nich produkt.

Ok i teraz możesz powiedzieć tak: „No dobrze Jacek, znalazłem produkt, tylko że wszędzie gdzie nie popatrzę to ceny są takie niskie, że jak ja to mogę zrobić?!”

Słuchaj, możesz zrobić najprostszą rzecz, za tydzień pokażę Ci to dokładnie w praktyce, na razie powiem Ci w zarysie jak to robić. Wygląda to tak: Na Allegro jest ponad 100.000 sprzedawców i jest powiedzmy sprzedawca, który sprzedaje… Od razu jedna uwaga, bo miałem Ci pokazać telefon, ale telefonów nie sprzedawaj, bo telefony Allegro może Ci zbanować konto, jeśli nie będziesz mieć faktycznie tego telefonu.

Ok, mam tu jakiś gadżet do kręcenia filmów – statyw i powiedzmy że na jednej aukcji on kosztuje 100zł, a na innej kosztuje 50zł, tak, są takie przepadki, że są takie różnice. Akurat ten jest jakiś firmowy, więc pewnie będzie kosztować drożę, ale do dzisiaj nie pamiętam, niema znaczenia. Powiedzmy, że ten zestaw kosztuje 100zł na jednej aukcji, ale jak dobrze poszukasz, to na innej znajdziesz za 50zł. I co teraz zrobić?

Bierzesz i używasz swojej inteligencji wybitnej, swojego sprytu i wystawiasz ten sam przedmiot, co ktoś wystawia za 50zł, Ty wystawiasz za 99zł powiedzmy. I bez problemu jesteś w stanie znaleźć właśnie takie fajne przedmioty, bo jak powiedziałem, jest 100.000 sprzedawców i ceny na jeden przedmiot potrafią się bardzo różnić. Jeśli nie na Allegro, to szukasz tego po sklepach internetowych, bo może jest jakiś sklep internetowy dla właśnie fotografów, gdzie to kosztuje 30zł.

Jak chcesz dokładnie się dowiedzieć jak wyszukiwać takie przedmioty, jak to robić, jeszcze raz powtarzam, w środę prawdopodobnie będę robił konferencję, gdzie powiem dokładnie, jak takie rzeczy się robi, więc zapisz się na „coterazdziala.pl/live”, to pokażę Ci dokładnie jak to się robi. I teraz tak, jest to w 100% legalne, wystawiasz to za 99zł, znajdujesz gdzieś, gdzie kupisz to powiedzmy za te 50zł. Naprawdę w 3-4min można znaleźć tego typu produkty i takie różnice, gdzie zarobisz 50zł na produkcie.

I teraz tak, ktoś kupuje od Ciebie za 99zł, Ty tego nie musisz mieć u siebie na magazynie, Ty to wystawiłeś za 99zł, ktoś kupuje od Ciebie za 99zł, te pieniądze trafiają do Ciebie na konto i wiesz gdzie kupić za 50zł, kupujesz za 50zł i podajesz dane do wysyłki, żeby to było wysłane do tego klienta, który kupił u Ciebie. Czyli nie wysyłasz do siebie, tylko wysyłasz na adres twojego klienta, czyli zamawiasz i podajesz adres klienta twojego. Różnica, minus oczywiście prowizja jaką bierze Allegro, zazwyczaj około 10%, czyli mamy 99zł – 9zł, czyli zostaje 90zł, a to minus 50zł, za które kupiłeś i 40zł trafia do twojej kieszeni.

I w tym momencie masz 40zł.

Czyli masz pierwszy krok do tego, żeby wygrać szkolenie na sali u mnie, gdzie poznasz setki jeśli nie tysiące trików na temat tego jak zwiększyć swoją sprzedaż. Jak chcesz na razie poznać kilkanaście trików, jeszcze raz przypominam o konferencji w środę. I czas start! Kto pierwszy, komu bardziej będzie zależeć, słuchaj, to nawet nie chodzi o to, że weźmiesz udział w szkoleniu, gdzie poznasz mnie, gdzie poznasz całą masę ludzi, to chodzi o to, że nauczysz się czegoś nowego, zarobisz sobie dodatkowe pieniądze, a na co je wydasz, to jest twoja wola, ale rozwiniesz się.

Możesz korzystać oczywiście z majówki i siedzieć cały dzień na zewnątrz, a możesz siąść 1-2h przy komputerze i zacząć robić te rzeczy. Odłóż serial, który do tej pory oglądałeś, odłóż grę telewizyjną, siądź 1-2h, zrób dziennie 1 aukcję, znajdź fajny produkt, wystaw tę aukcję najlepiej jak tylko potrafisz, a ja za tydzień powiem Ci, jak robić aukcje tak, żeby one sprzedawały się lepiej.

Dziękuję!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment