JAK MOŻE ZAROBIĆ NASTOLATEK? 💰ZARABIANIE ONLINE BEZ FIRMY

Hej, to jak nastolatek może zarobić pieniądze nie prowadząc firmy, nie mając doświadczenia, nie mając wiedzy? Zaraz Ci o tym opowiem, na razie tło wytłumaczę, tu jest centrala Narodowego Banku Polskiego, może nie wygląda to specjalnie ładnie, ale jest to jedno z wejść, więc parę sposobów na to jak te pieniądze możesz zarobić. Możesz popatrzeć na mnie i pomyśleć sobie: „No co tam stary pryk może wiedzieć, jak tam nastolatek może zarobić pieniądze.” Otóż widzisz, ten stary pryk jak miał 16 lat założył pierwszą firmę i sprzedawał wtedy lody i na wakacjach sobie jakieś tam pieniądze zarobił i okazuje się, że się da jak się chce. I tu jest widzisz pies pogrzebany, czyli musi Ci się chcieć, bo jak zaczniesz za chwilę wakacje, możesz sobie pomyśleć: „Eee tam, mama mi da, tata mi da, babcia mi da, po co będę zarabiał pieniądze, po co się będę wysilał.” Oczywiście można i tak, tylko że wiedz, że jeśli będziesz mieć takie podejście do życia, to im będziesz starszy tym będzie gorzej, bo będziesz mieć postawę roszczeniową i będziesz oczekiwać, że to ktoś Ci będzie dawał pieniądze, a nie, że Ty będziesz sam tworzył i będziesz je zarabiał. I w momencie, kiedy Ty oczekujesz, że ktoś Ci będzie dawał pieniądze, to nigdy nie będziesz mieć tych pieniędzy tyle, ile byś sam tworzył przez swoje myślenie, przez swoje działania.

Ok, najpierw powiem Ci jedną metodę, którą akurat niedawno usłyszałem od jednego Pana i był to dla mnie bardzo inspirujący wykład, a potem Ci podam z 8 metod zarabiania tak naprawdę przez internet, bo na tym się znam, to robię od lat. Najpierw ta jedna metoda… O, tutaj pies jakiś chce zabawki… Ok, słyszałem wywiad z Panem, który ma setki milionów dolarów w nieruchomościach i on opowiadał, że zarobił pierwsze pieniądze jako nastolatek w ten sposób, że najpierw zapisał się do jakiegoś MLMu, gdzie dostawał spore pieniądze za sprzedaż orzeszków, dosłownie tak, czyli była firma, która dawała dzieciakom orzeszki do sprzedaży, oni te orzeszki po prostu sprzedawali gdzie popadło. I ten Pan jako miły, młody chłopak, miał naście lat, zarabiał sobie na tym fajne pieniądze do puki nie zorientował się, jak poszedł z ojcem do hurtowni, że orzeszki w hurtowni może kupić za połowę ceny tego, co ta firma mu dawała, więc założył, no dobra, robił to nielegalnie, bo po prostu sam pakował w Stanach te orzeszki w torebki i sprzedawał i miał o wiele większy zysk, dopóki inspekcja tamtejsza zdrowotna nie powiedziała: „No kolego, takich rzeczy z żywnością nie możesz robić bez pozwolenia.” Nie mniej jak się chce, to się da. Ok, to teraz takie metody praktyczne co do internetu i żebyś się nie przejmował zakładaniem firmy, bo jest coś takiego mniej więcej od 2 lat funkcjonuje jak nierejestrowana działalność gospodarcza, czyli do 1125zł miesięcznie dochodu, możesz mieć przychody, nie musieć rejestrować żadnej działalności. Ok, co takiego możesz robić jako nastolatek? Ja tu powiem o internecie z tego względu, że wiem, że różne osoby mnie słuchają i jedne mieszkają w małych miastach, drugie na wioskach, trzecie w dużych miastach. Pies bardzo się chce ze mną bawić, muszę mu piłkę kopać… Piesku nie mogę teraz, sorry…

Ok, pierwsza sprawa zakładanie i prowadzenie bloga, to jest metoda, która wymaga trochę pracy, bo zanim ten blog zacznie działać, to chwilkę minie, w sensie, zanim on zacznie być popularny, to minie może 3 miesiące, może 4, może pół roku, nie mniej mając takiego bloga, stajesz się swego rodzaju influencerem, bo możesz tam dawać reklamy, możesz tam dawać swoje produkty i możesz w ten sposób zacząć zarabiać pieniądze, owszem, to nie będą duże pieniądze, ale prowadzenie bloga jest o tyle fajne na początek, że uczy swego rodzaju systematyczności, uczy pisania, uczy kontaktu z klientem, bo tak naprawdę osoba, tak jak widzisz, Ty jesteś dla mnie teraz klientem na tej zasadzie, że Ty odbierasz moją treść, więc mnie to też uczy tego, żeby ok, poszukać ładniejszego tła jak mam w tym momencie. Ale możesz prowadzić też kanał na YouTube, to wymaga trochę więcej pracy, bo ok, z kamerką nie ma problemu, ja teraz nagrywam po prostu z telefonu komórkowego, nie musisz kupować żadnego specjalnego sprzętu, żeby robić kanał na YouTube i jak widzisz możesz np. grać w gry komputerowe, a możesz robić to w ten sposób, żeby robić streaming i na tym streamingu zarabiać i może nawet twoi koledzy tak robią, może Ty oglądasz takich ludzi, którzy takie rzeczy robią, a dlaczego Ty sam tego nie robisz? Tylko to wszystko, co do tej pory mówiłem, to są małe pieniądze, żeby były większe pieniądze, to trzeba będzie troszkę więcej wysiłku.

Więcej wysiłku, to może być handel w internecie, to może być handel na Allegro, to może być handel na Amazonie, to może być handel na Ebayu i Ty to możesz robić jako nastolatek, nie potrzebujesz do tego żadnego zezwolenia, nie potrzebujesz żadnych papierów, potrzebujesz tylko założyć konto w każdym z tych serwisów i każdy z tych serwisów pozawala zakładać takie konto, dobra na Amazonie niekoniecznie, ale na Amazonie mogą Ci rodzice założyć konto indywidualne i możesz tam działać bez opłat tylko po prostu Amazon wtedy większe opłaty prowizyjne będzie pobierał ale na Allegro jest konto Junior i nie mając 18 lat możesz sobie założyć konto i powtarzam, do 1125zł możesz sobie zarabiać, niema problemu, a jak się okaże, że zarabiasz więcej, no to niema problemu wtedy założyć firmę, wtedy kiedy ja miałem 16 lat, to wtedy po prostu rodzice musieli papiery wszystkie pozałatwiać i dało się, podejrzewam, że dzisiaj też się da, ale nie wiem w praktyce jak to wygląda. Jeśli będziesz handlował na Amazonie, na Allegro, Ebayu, niema problemu też, żeby założyć swój własny sklep internetowy, są darmowe platformy, gdzie wystarczy na WordPressie, jeśli Ty nie wiesz jak, to możesz… Pies się znowu chce ze mną bawić, tak to on, potem się pobawimy…

Są darmowe platformy, gdzie możesz wrzucać swoje produkty i potem jeśli będziesz prowadzić powiedzmy czy to kanał na YouTube, czy inne social media, to możesz dawać linki właśnie do swoich produktów i w ten sposób je sprzedawać. I to jest teraz też kolejna metoda, bo możesz właśnie prowadzić social media, ja powiedziałem o blogu, powiedziałem o YouTube, ale możesz prowadzić Instagram, są inne media, gdzie możesz po prostu się udzielać i w ten sposób zacząć zarabiać pieniądze. Jeśli to jest dla Ciebie zbyt trudne, nie wiesz, nie chcesz tego robić, to dosłownie w przeciągu tygodnia, możesz się nauczyć jak prowadzić social media dla innych i wtedy możesz się ogłosić czy to na Allegro, czy to Oferia.pl, czy na innych serwisach, że prowadzisz konta dla innych. I za prowadzenie kont 300-600zł można wziąć od firmy, czy od jakiejś osoby, za to, że po prostu będziesz to robić dla kogoś i coraz więcej firm dostrzega, że jest potrzeba posiadania social mediów i po prostu szukają takich ludzi, którzy będą to robić, a prowadzenie konta na Instagramie, to nie jest żadna filozofia. Tak jak powiedziałem, w tydzień jesteś w stanie się nauczyć plus jakieś kruczki, tricki, co zrobić, żeby tam ściągać większy ruch. Kolejna sprawa, która będzie wymagać od Ciebie większego wysiłku, ale jak chodzisz do szkoły, to musiałeś pisać jakieś wypracowania, zakładam, że umiesz pisać po prostu, więc potrzeba jest po prostu to, żeby umieć pisać i jak na tym możesz zarabiać? Możesz napisać E-booka, możesz go napisać i sprzedawać, jeśli znasz jeszcze język angielski, nawet podstawowy, to możesz to napisać po angielsku i sprzedawać tego E-booka na Amazonie.

Ja robiłem chyba z rok albo 2 lata temu takie nagranie, jak znajdę to dam gdzieś tutaj link do tego, o Panu Petersenie, który zarabia rocznie 100mln dolarów na E-bookach, które sprzedaje na Amazonie i to wcale on ich teraz nie pisze, tylko zatrudnia ludzi, którzy piszą to dla niego. Wiec to też jest dla Ciebie metoda, możesz zatrudniać ludzi, którzy będą pisać dla Ciebie E-booki i wrzucać je na Amazona, jest cała masa platform sprzedażowych, gdzie takie rzeczy można sprzedawać i możesz to robić bez wiedzy, bez doświadczenia i możesz zarabiać już swoje pieniądze. Troszkę więcej pracy będzie wymagać kolejna metoda, bo możesz robić kursy, kursy online i sprzedawać kursy online. Kurs np. jak wytresować psa, niech kupi 100 osób taki kurs po $50. Da się? Da się! Mnóstwo ludzi tak robi. I to nie potrzeba do tego ani wiedzy, ani doświadczenia, każdy może takie rzeczy robić. I jeszcze na koniec jedną rzecz, czyli programy partnerskie, te osoby, które się zapisały do mnie, też się zapisz, bo warto, na sukces.pl/ebiznes, 14 lekcji tam podałem odnośnie tego właśnie, jak zarabiać na programach partnerskich i jest to u mnie bezpłatne, ale nie musisz się nawet tam zapisywać, bo podpięcie się pod program partnerski nie jest wielką filozofią, większą filozofią jest to, jak sprawić, właśnie, żeby ludzie weszli na ten program partnerski i z niego korzystali i żeby na tym faktycznie zarabiać pieniądze, ale widzisz, taka wiedza jest, jest dostępna w internecie i Ty w tym momencie z zerowym doświadczeniem możesz to robić, możesz zarabiać na tym pieniądze.

Jak Ci się ten film spodobał, podziel się z kolegami, z koleżankami, niech też zarabiają, a nie czekają, żeby im rodzice dali pieniądze. Dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment