Intuicja. (autor; Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/intuicja

Hej, opowiem ci dzisiaj co nieco na temat intuicji, chociaż wiem, że może ci się wydawać co intuicja ma wspólnego z motywacją. Może nie do końca ma coś wspólnego, chociaż jak posłuchasz do końca to pewnie znajdziesz parę fajnych rzeczy.
 

Czy zdarzyło ci się kiedyś wykorzystać intuicję? Jestem pewien, że tak. Może kupowałeś np. kiedyś samochód i miałeś jakiś taki instynkt, jakąś taką myśl i pomyślałeś sobie, że ten samochód coś z nim jest nie tak. Ale twój umysł podpowiadał ci, nie no rewelacyjny samochód, piękny, mały przebieg, czysty zadbany. Kupiłeś go, pojeździłeś miesiąc, dwa miesiące i coś się zaczęło w nim sypać i potem się okazało, że miał 5 wypadków.

Ok, to jest drastyczny przykład zastosowania intuicji, możesz powiedzieć, że intuicja jest tylko dla kobiet, żeby kobieta wiedziała, jak robić, żeby to dziecko wychować, żeby się nim zająć. Wiesz intuicja jest potrzebna mężczyznom również. Jeśli prowadzisz np. biznes albo będziesz prowadził, zatrudniasz pracownika, w momencie kiedy zatrudniasz pracownika to ty rozmawiając z taką osobą, jesteś w stanie wyczuć w jakiś sposób czy to jest osoba, która będzie spełniać twoje wymagania.

Może słyszałeś o tym, że jest taki specjalny sposób fotografowania, fotografuje się aurę człowieka, jakąś energię która jest, którą ty emitujesz, są aparaty fotograficzne, które takie rzeczy potrafią sfotografować. I ty jak na kogoś patrzysz to tego nie widzisz, ale to co coś wokół nas pokazuje czy to jest osoba zła, czy to jest osoba pozytywna, czy to jest osoba negatywna.

Wiesz jest jakiś procent ludzi, którzy potrafi takie coś zobaczyć i od razu ocenić jaką ty jesteś osobą. No jak patrzysz na kogoś to intuicja podpowiada ci czy to jest osoba dobra czy to jest osoba zła, czy warto się z nią zadawać czy nie. Nawet jeśli szukasz partnera czy partnerki życiowej, widzisz jakąś powiedzmy kobietę i myślisz sobie tak to jest ta kobieta na całe życie.

I tak włącza się myślenie, bo intuicję zabija skutecznie twój umysł, twój mózg, który włącza myślenie, bo widzisz jakąś panią, sobie myślisz jest dobrze wykształcona, elegancka, rozgarnięta ma fajny posag, więc jak się z nią powiedzmy zwiążesz, to będziesz miał fajne życie, ale jednocześnie gdzieś tam w głębi masz jakieś przeczucie, że to jednak nie jest osoba dla ciebie i to potem wychodzi po latach, bo my nie słuchamy tej intuicji którą mamy w sobie. Możesz powiedzieć, że jako facet nie masz absolutnie intuicji. Słuchaj masz, każdy ma intuicję, kobiety, mężczyźni, każdy ma.

Jak byłeś, ty nie byłeś, ale twój pra-, pra-, pradziad, był jaskiniowcem. Wtedy jeszcze ludzie nie potrafili mówić, z myśleniem było kiepsko, ale mieli intuicję taką, że wychodzili z tej jaskini, wiedzieli, wiedzieli, przeczuwali, że tam czyha jakieś niebezpieczeństwo i po prostu nie szli tam. Potrafili ominąć jakieś tam przeszkody. Ja wielokrotnie słyszałem jak ktoś opowiadał, jak gdzieś tam szedł koło placu budowy i w pewnym momencie miał taki instynkt, przeczucie, że powinien się zatrzymać.

Zatrzymuję się a przed nim łup, cegła spada. Może ty słyszałeś też takie przypadki. Dokładnie rok temu, połowa stycznia pamiętam, musiałem pojechać do Szczecina. Z Warszawy do Szczecina jest kilkaset kilometrów i tak sobie wymyśliłem, że przydałby mi się ktoś do pogadania do samochodu i dałem ogłoszenie na taki portal, gdzie można wziąć taką osobę. I zgłosił mi się taki pan i ten pan mówił mi, że się zajmuje tematami zdrowia, ale też tam powiedział, że robi szkolenia z intuicji.

Więc ja tak w ogóle sobie myślę o co chodzi, ale zaczął o tym opowiadać. A powiem ci, że im bardziej zaczął o tym opowiadać tym bardziej ja naciskałem mocniej na pedał gazu bo mi się dosyć spieszyło do tego Szczecina, a trochę bałem się jechać nie dość, że było ślisko to był bardzo mocny wiatr. Więc mimo, że ten samochód był dosyć ciężki to i tak tym samochodem drobiło, ale sobie pomyślałem tak wsiadł mi do samochodu człowiek, który ma intuicję bardzo mocno wyćwiczoną i potrafi przywidzieć czy spotka go jakieś nieszczęście w życiu, a przyszedł do mnie, wsiadł do samochodu, jedzie ze mną.

Więc powiem ci, tak jechałem bardzo szybko, ale czułem się bardzo bezpiecznie. Powiedziałem ci o tym panu także dlatego, że są sposoby na to żeby intuicję sobie wyćwiczyć. To nie jest tak, że intuicja jest na poziomie zero. Ja na przykład znam paru graczy giełdowych, którzy intensywnie właśnie zajmują się ćwiczeniem własnej intuicji.

No to są dla nich pieniądze, jeśli intuicja potrafi im podpowiedzieć, że inwestuj w to, a to omijaj. I też parę takich przykładów mi te osoby podawały z życia, że była firma, wszystko wskazywało, żeby inwestować w nią, bo wszystkie dane z rynków, dane z tej firmy wskazywały na to, że będzie wszystko ok, ale mieli takie przeczucie, że coś się stanie i faktycznie jeden pan szczególnie opowiadał, że straciłby kilkaset tysięcy, a nie zainwestował w tą firmę. A patrzą na drugi dzień w gazetę, a tam jakiś wypadek był coś się w tej firmie stało, po prostu akcje bum, 20%, no może nie 20, ale mocno w dół.

Był taki pan Young, który zajmował się mocno tym jak my myślimy, jak my działamy i on mówił o tym co nas różni od małpy na przykład. Mówił o tym, że człowiek ma, po pierwsze ma umysł, myśli, po drugie ma wolę, ma odczucia i ma intuicję. I on twierdził, że to są takie podstawowe zasoby ludzkie, że jeśli my chcemy być lepsi jako ludzie powinniśmy właśnie nad tym pracować. Widzisz intuicja ok, kiedy byliśmy jaskiniowcami to wtedy intuicja kierowała tym robimy, w momencie kiedy nauczyliśmy się mówić, kiedy nauczyliśmy się myśleć, to ta intuicja odeszła gdzieś na bok.

Na pewno miałeś jakieś przebłyski albo jakiś obraz w głowie, albo jakaś myśl, że powinieneś coś tam zrobić, ale zaraz albo umysł dochodził do pracy i mówił ci nie, bo coś tam, coś tam wyliczał ci dlaczego tego nie robić. Albo dochodziły emocje, które też tam z automatu twoje zachowania kreowały. Ja ci mogę powiedzieć tyle, jeśli chcesz efektywniej działać w życiu, warto poćwiczyć intuicję, a można to zrobić naprawdę w bardzo prosty sposób. Możesz np. pomyśleć sobie, jak dostaniesz następnego SMS, od kogo ten SMS będzie.

To już jest ćwiczenie intuicji. Albo możesz sobie pomyśleć kto zaraz do ciebie zadzwoni i jak zadzwoni to to co będzie mówił to czy to będzie pozytywne czy negatywne. To są takie bardzo proste rzeczy, bo jak byłem potem na szkoleniu tego pana z intuicji, to on tam podawał o wiele bardziej zawansowane tematy, ale wiesz to musiałbym ci 2 dni opowiadać, więc to nie jest moja bajka.

O fajne ćwiczenie, zdać się właśnie na instynkt, jak będziesz jechał samochodem będziesz w centrum miasta, będziesz potrzebował zaparkować to wtedy warto właśnie zdać się na intuicję, która ci podpowie, gdzie jest miejsce parkingowe. Ja to bardzo często stosuję i gdzieś tak w 90%, akurat wjeżdżam w takie miejsce, gdzie mogę zaparkować. To już jeszcze na koniec jedna rzecz, bo to już nie na temat intuicji, chociaż nawet to, że ty mnie teraz oglądasz, przypomnij sobie jak to było, że trafiłeś na mój pierwszy filmik, czy ktoś ci powiedział o tym, czy może gdzieś tam instynkt podpowiedział ci że warto kliknąć na ten filmik, bo może coś ciekawego się dowiesz. I zakładam, że skoro oglądasz mnie do tej pory to coś ciekawego słyszysz.

Przy okazji chcę podziękować tym wszystkim osobom, z którymi się spotkałem przez ostatnie dwa tygodnie, kiedy jeździłem po całej Polsce. W sumie było prawie 1500 ludzi w 10 miastach, więc rewelacyjnie, fajna atmosfera, kupę fajnej energii, kupę fajnych znajomości. Jak byłeś na tym spotkaniu może pod spodem w komentarzu napisz czy ci się podobało, czy nie, tak przy okazji.

Ponieważ wiem, że wiele osób nie mogło dotrzeć z różnych powodów, część osób mieszka za granicą i pytaliście mnie czy udostępnię nagrania z tych spotkań. Niestety nie udostępnię, to co było na tych spotkaniach to było tylko na sali i ja już nie będę tego powtarzał, ale stwierdziłem, że muszę wam dać, no muszę nie muszę, fajnie by było gdybym wam dał fajną wiedzę jeszcze.

A wiele osób pytało mnie na tych spotkaniach odnośnie zakładania firmy, odnośnie prowadzenia firmy, spraw związanych z finansami, pieniędzmi i tak dalej. Ja gdzieś na początku listopada robiłem taką konferencję 6 godzinną na temat pieniędzy, wiecie ja zrobię teraz w niedzielę, to nie będzie powtórka będzie trochę inaczej, będzie jeszcze dużo odnośnie biznesu, będzie jeszcze o pieniądzach, więc jeśli twoja intuicja podpowiada ci, że warto było by to zobaczyć to zrobię taką 5 godzinną konferencję.

Będzie w niedzielę od godziny 13 do 18, będzie na YouTube, więc możesz nawet na telefonie komórkowym sobie obejrzeć, warto przekazać też innym osobom. Wiesz będzie to 5 godzin trwać, nie musisz siedzieć cały czas, nawet jak przyjdziesz 5-10 minut posłuchasz to skorzystasz na tym. Przy czym od razu mówię, że to nagranie będzie dostępne tylko 2-3 dni, a potem je skasuje, bo jestem niedobry. Zimno, więc kończę na dzisiaj.

Jacek Wiśniowski

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment