Film Motywacyjny

Hej, temat o porażce, podejrzewam, że miałeś niejedną porażkę w życiu, jeszcze niejedna w twoim życiu nastąpi, tylko jest pytanie, jak Ty na to reagujesz? Podam Ci na zachętę kilka przykładów osób, które ponosiły ogromne porażki, więc jak to możliwe, że te osoby, których nazwiska zaraz Ci podam, które znasz, mimo tych porażek, znamy te nazwiska i są to osoby, o których się powszechnie mówi, że to są osoby, które odniosły ogromny sukces. Po kolei, może zacznę od Leonardo DiCaprio, bo akurat ostatnio czytałem jego biografię i DiCaprio jak zaczął grać na początku w reklamach, miał okres, kiedy przez 3 lata był notorycznie odrzucany i nigdzie nie zagrał, bo po prostu wszyscy uważali, że się do niczego nie nadaje. Tymczasem z perspektywy wielu, wielu lat, widzimy, że ten Pan odniósł ogromny sukces i grał w mega kasowych filmach.

Kolejny niesamowity Pan, Michael Jordan, cały czas jest uważany za najlepszego gracza w koszykówkę, tymczasem on sam mówił w wywiadach, że porażka jest krok za sukcesem, bo on mówi, że miał 9000 pudeł, rzuca do kosza i miał 9000 pudeł, 9000 to jest po prostu przeogromna liczba. Ale widzisz, my go nie znamy z tego, że on miał 9000 pudeł, tylko znamy go z mistrzostw, które zdobył, znamy go z tych rzutów, które trafił i które zdecydowały o czymś wielkim dla jego drużyny czy dla jego kraju. Edison, kolejny niesamowity przykład, to na pewno słyszałeś na temat tego, jak wynajdywał żarówkę, 1000 prób zrobił, czyli 1000 razy mu nie wyszło połączenie szkła, czegoś tam, żeby zaświeciła się ta żarówka, 1000 razy mu nie wyszło i wyszło mu dopiero za kolejnym razem, ale on właśnie do tego podchodził tak, że dowiedział się, co nie działa. Oprah Winfrey jest kobietą, która została pierwszą, nie tyle kobietą, ale czarną kobietą, która została miliarderką, do tego najbardziej rozpoznawalną gwiazdą telewizji, tymczasem, kiedy była jeszcze nastolatką, a nawet i później, ludzie jej mówili, że ona jedyne, co będzie mogła robić, to być sprzątaczką. Bo z jej pochodzeniem, z jej kolorem skóry niema szans na to, żeby była kimkolwiek innym w życiu. Tak jej ludzie mówili… Dobrze, może to nie jest temat porażki w przypadku Oprah Winfrey, ale jest to kwestia tego, co jej wkładano do głowy i co ona z tym zrobiła, bo tobie też do głowy ludzie wkładają do czego Ty się nadajesz, albo do czego się nie nadajesz.

Edisonowi tak samo mówili, nawet nie musieli mu nic mówić, bo Edison do 9 roku życia, nie Edison… Einstein! Einstein do 9 roku życia nie mówił, albo coś tam po prostu jąkał, miał problemy po prostu z artykułowaniem, z porozumiewaniem się ze światem. Do tego nauczyciele w szkole mówili, że on jest po prostu opóźniony, że on wolno kojarzy. Facet, którego my dzisiaj z perspektywy czasu postrzegamy jako najgenialniejszego faceta jaki chodził po tej ziemi, albo jednego z bardziej genialnych. Za każdym sukcesem stoi nie jedna porażka, ale wiele porażek! Popatrz na swój przykład, tak, popatrz na siebie w lustrze, albo lepiej zapytaj swoich rodziców albo dziadków i zapytaj ich, co było z tobą jak się uczyłeś chodzić, czy było coś takiego, że zaczynałeś raczkować, wstajesz, robisz kilka kroków, przewracasz się i bęc i rodzice patrzą na ciebie i tak mówią: „Nie no, słuchaj, Ty jesteś beznadziejny, Ty to zostań, raczkuj, bo Ty w życiu nie będziesz chodzić, po prostu Ty się do tego nie nadajesz!”

Kolejny przykład, Beatlesi, nie wiem, czy wiesz, że pierwsza płyta, jaką Beatlesi chcieli wydać, została odrzucona przez wydawcę, który po prostu stwierdził, że to jest gniot, że oni grać nie umieją, dosłownie tak. Ze świata muzycznego, Elvis, tak samo, tylko tu akurat była kwestia jego menadżera. Jego pierwszy menadżer, jak słyszał co on robi, mówił wprost: „Słuchaj stary, Ty to możesz grać po barach, po knajpach, ale Ty to w życiu żadnej kariery nie odniesiesz, bo po prostu jesteś beznadziejny.” Tak mówił do „Króla”!I co? Czy te przykłady, a widzisz, mogę Ci takich przykładów mówić do rana, bo za każdą osobą, która odniosła sukces, stoi cała gromada ludzi, którzy jej mówili, że się jej nie uda, plus stoi cała masa rzeczy, które ta osoba robiła i jej nie wychodziły. Tak ten świat jest zbudowany. Więc jeśli coś Ci w życiu nie wychodzi, nie wiem, założysz pierwszy biznes…

O! Bill Gates, nie wiem, czy wiesz, że zanim on stworzył Microsoft, miał inną firmę i ta inna firma zbankrutowała i teraz Bill Gates mógłby sobie pomyśleć: „Nie no, nie nadaję się w ogóle do biznesu, bo włożyłem mój czas, moje pieniądze i klapa.” Jak masz na ten rok plan, czy to założyć biznes, czy wziąć się za jakiś sport, czy napisać książkę, czy przebiec maraton, czy zrobić w ogóle cokolwiek ponad to, co Ci do tej pory właśnie twoje otoczenie powiedziało, co możesz, a co nie możesz, to popatrz na te przykłady tych ludzi, którzy odnosili porażki, ale pomimo tych porażek oni się cały czas podnosili i próbowali dalej, aż do skutku, aż im wyszło. I jak będziesz w ten sposób postępować, słuchaj, wrota sukcesu, wrota dobrobytu, wrota cudownego, pięknego życia są dla Ciebie otwarte.

Do usłyszenia prawdopodobnie za tydzień, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment