Dlaczego Najbardziej Lubię Ten Samochód? I Dlaczego Nie Lubią Go Kobiety…

Pokaże Ci samochód, który jak dla mnie jest moim najlepszym samochodem jaki miałem, najdroższym, żeby było ciekawiej i daje mi najwięcej frajdy. To jest Mitsubishi Lancer Evolution X, ma lat już chyba 8, jest to samochód, który tak ogólnie można powiedzieć, że wygląda, jakby go prawie, że wyciągną z rzeki. Przejdźmy się dookoła, żeby zobaczyć, jak to wygląda, być może widziałeś taki na ulicy, żadne cudo, albo jak widziałeś na ulicy, to wręcz powiedziałeś, albo nawet mogłeś nie zauważyć, no bo żadne cudo. Do tego, widzisz, oklejony tak jakoś byle jak, popatrz, popatrz, jak wygląda mój najlepszy, najdroższy samochód, poobijany, poobdzierany, tutaj nawet blachy niema, tylko jest kawał plastiku. Generalnie można powiedzieć – kawał złomu.

Tylko, że to jest kawał złomu, jeszcze zajrzyjmy do środka, najpierw do tyłu, przestraszysz się, popatrz – super ekstra fotele, ful wypas jak widać. Gdybyś chciał wsiąść do tego fotela, to miałbyś duży problem, tak mogę Ci powiedzieć. Niemniej, zaraz powiem dlaczego on jest taki fajny. Jak ten samochód jest samochodem seryjnym, który już nie jest produkowany ok kilku lat, ale jak był samochodem seryjnym, one miały jakieś 295KM, napęd na 4 koła, przyspieszenie ma około 5s do 100km/h, więc co w nim jest takiego wyjątkowego i dlaczego mam z niego taką frajdę? Otóż to, że to jest bestia, to nie jest samochód, to jest bestia, to jest bestia, którą można modyfikować do wyścigów, do rajdów i to jaką daje przyczepność, to jakie on daje przyspieszenie, to jak on się zachowuje na zakrętach, to jest po prostu nie do porównania.

Popatrz, to tutaj, jak będziemy jechać, to będzie widać, ta wajcha tutaj to jest wajcha do zmiany biegów, to jest sekwencyjna skrzynia biegów, do tego tutaj można jeździć i zmieniać biegi za pomocą łopatek, możesz powiedzieć: „I co z tego, skoro w każdym samochodzie drogowym takie rzeczy są?” Otóż są, ale nie działają tak szybko i nie działają tak skutecznie jak to. Tam z prawej ta wajcha to jest wajcha do zawracania na hamulcu ręcznym, ja podejdę może z drugiej strony. Tu jeszcze możesz zobaczyć taką ciekawostkę, tutaj szyba to nie jest zwykła szyba, tylko to jest szybka plastikowa, po to, żeby to było lżejsze i szyby nie można opuścić, tylko szybę się otwiera tak. Jak widzisz niema tutaj poduszki powietrznej, bo niema potrzeby, dlatego, że siedzi się przypiętym w takie pasy i gdyby była poduszka, to tak naprawdę by zrobiła krzywdę kierowcy, dlatego siedzi się w pasach, jak się wejdzie do tego fotela, nawet pasów nie trzeba zapinać i jest genialne trzymanie.

O właśnie zauważyłem, że mam jeszcze opony w bagażniku, to pokażę Ci jak bagażnik wygląda. Bagażnik otwiera się tak i tutaj są opony, które chociaż wyglądają na łyse, to jeszcze jeden trening przejadą, ale tak, jeżdżę na łysych oponach, tylko są to tak zwane „Slicki wyścigowe” i one są specjalnie takie, po to, żeby była maksymalna przyczepność. Widzisz, ja nawet jak mówię o tym samochodzie to już mam mega frajdę z tego, a co dopiero jaka jest jazda. Zaproszę jedna Panią, żeby powiedziała, co myśli o tym samochodzie i generalnie jak kobiety uwielbiają Maserati, Ferrari i inne tego typu samochody, patrzą na to i wydaje im się, że to jest totalnie samochód beznadziejny, ale zaraz zobaczysz, jak to jeździ.


JACEK: Jak Ci się podoba taki sportowy samochód? Znaczy, ja mówię, że to jest sportowy, chociaż może nie wyglądać.
PANI: Znaczy moim zdaniem wizualnie no średnio mi się podoba.
JACEK: Średnio Ci się podoba?
PANI: Tak, średnio, bym powiedziała, szału nie robi.
JACEK: Szału nie robi, a co Ci się najmniej podoba?
PANI: No takie zwyczajne auto.
JACEK: No taki zwyczajny samochód, masz rację. To zaraz się przejedziemy i zobaczymy, czy jest zwyczajny, czy nie.
PANI: Dobra! Boże!
JACEK: Żyjesz?
PANI: Tak, tak..
JACEK: Już masz dość nie?
PANI: Tak…
JACEK: Już kończymy, schłodzimy tylko silnik i tyle!
JACEK: Więc widzisz, dla facetów to jest przyjemność, dla Ciebie, widzę po twojej minie, więcej do takiego czegoś nie wsiądziesz.
PANI: Opcji niema.
JACEK: Operatorze kamery, mamy pierwsze wrażenie z rozgrzewki.
PANI: O Boże, ja nie wiedziałam, że to rozgrzewka…Myślałam, że już koniec…
JACEK: Podobało się? Szczerze!
PANI: Było super! Szczerze to mocna jazda no…
JACEK: Ale chyba więcej już nie pojedziesz co?
PANI: Nie raczej, myślę, że dobrowolnie to słabo…
JACEK: Ok, a jak patrzyłaś na niego z zewnątrz, to spodziewałaś się takich wrażeń?
PANI: Nie, w ogóle bym się nie spodziewała takiej mocy.
JACEK: Jechałaś samochodem, który tak szybko może?
PANI: Nie, haha!
JACEK: Podejrzewam, że prędko nie będziesz mogła, tym bardziej, że przyjechaliśmy tutaj, o tamtym, ładnym Maserati i jak w porównaniu do Maserati?
PANI: Jednak wolę Maserati…
JACEK: Wolisz Maserati, widzisz, a ja jednak wolę ten, ale dziękuję Ci bardzo!
PANI: Również dziękuję bardzo!
JACEK: Dziękuję, że podzieliłaś się swoimi opiniami, widzisz, i w tym momencie wszystkie żony rajdowców mówią: „A nie mówiłam!?”
JACEK: Dziękuję Ci bardzo!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment