DETOKS DOPAMINOWY | czyli jak zresetować swój umysł, aby odnieść sukces

Hej, oglądasz ten materiał prawdopodobnie dlatego, że masz swoje marzenia, plany, ambicje, ale utknąłeś w miejscu i nie do końca wiesz o co chodzi.

Dlatego to jest bardzo ważne, żebyś obejrzał to do końca, przedstawię Ci wskazówki jak temu zaradzić i jak odzyskać swoje życie. Najpierw zastanówmy się, jak ciągłe bodźcowanie wpływa na twoje życie. Co to znaczy bodźcowanie? Pierwsza sprawa – telefon komórkowy. I Samsungi i iPhone i zresztą inne oprogramowania wyświetlają na Androidzie, na Apple, ile korzystasz z telefonu. Niektórym wychodzi 8h, niektórym wychodzi 12h.

Tak, znam takie przypadki niestety!

Telefon to jest właśnie niestety to, co najwięcej odbiera ci, jeśli chodzi o bodźcowanie, jeśli chodzi o twoją dopaminę, bo non-stop zaglądasz, czy ktoś zadzwonił, co ktoś napisał, tu Instagram, tutaj Facebook, tutaj YouTube, coś tam i to nakręca właśnie i masz non-stop bodźcowanie. Może Ci się wydawać, że to przecież co z tego, przecież wszyscy tak robią. Więc widzisz, ciągłe bodźcowanie doprowadza po prostu do przegrzania twoich obwodów i czujesz się po pewnym czasie zmęczony, czujesz się właśnie przebodźcowany, za dużo się dzieje.

Bodźcowanie masz też wtedy, kiedy pracujesz przy komputerze i jak popatrzysz na stanowiska pracy swoje, jak popatrzysz na stanowiska pracy u siebie w biurze, jak popatrzysz, jak inni ludzi mają to zrobione: Komputer, jeden monitor, drugi monitor, czasami 4 monitory, telefon postawiony między komputerem a klawiaturą, żeby przypadkiem czegoś nie ominąć, czasami jeszcze laptop odpalony, czasami tablet, czasami jeszcze coś, żeby nic Cię nie ominęło.

Więc widzisz, non-stop jesteś atakowany z każdej strony wiadomościami, tutaj przychodzi powiadomienie, tutaj poczta, może masz WhatsApp’a na pulpicie zainstalowanego, może masz Skype, może masz inne programy i co chwilę coś Cię atakuje, twoja koncentracja znika, niema czegoś takiego jak koncentracja, patrzysz tu, patrzysz tam, co chwilę coś się dzieje i po pracy jeszcze do tego siadasz przed może Netflixem, może przed jakąś grą komputerową i też non-stop jesteś czymś atakowany. To wszystko wpływa na jakość twojego życia.

Ludzie są co raz bardziej zmęczeni, co raz bardziej rozdrażnieni, jak są robione badania w Polsce też na ten temat, 45% ludzi mówi, że od 1 do 3 dni w tygodniu czują się zmęczeni, czują się wyczerpani, nieważne czy poćwiczą, nieważne czy mają wysiłek umysłowy czy fizyczny, czują się potem wyczerpani. Jest coś takiego, co nazywa się „Zespołem Fazy Snu Opóźnionego”, ten zespół chorobowy bierze się stąd, że korzystamy z telefonów do bardzo późna.

Telefon daje niebieskie światło, a to niebieskie światło, to jest takie światło jak pojawia się o poranku, kiedy tak na prawdę człowiek się wybudza i zabiera się do działania, więc jeśli Ty wieczorem oglądasz telewizję, jakieś seriale, siedzisz przy komputerze, siedzisz przy telefonie, to wszystko ma na Ciebie wpływ, bo masz problem z zaśnięciem, nawet jeśli nie masz problemu z zaśnięciem, to twój sen jest o wiele gorszej jakości niż taki, jak to było przed erą, zanim pojawiły się właśnie smartfony, laptopy i zakłócacze naszego normalnego trybu życia, takie jakie jako człowiek mieliśmy przez tysiące lat, dlatego jesteś niewsypany.

Zanim dokończę, to konkurs z piątku Wam się bardzo spodobał, więc teraz dam konkurs na Sweet Dreams, 3 osoby wygrają Sweet Dreams, te które zostawią najciekawszy komentarz, w opisie jest napisane, co trzeba zrobić, musisz być subskrybentem, zalikeować ten film. Czym jest Sweat Dreams? Sweat Dreams jest między innymi rozwiązaniem, ale to jest częściowe rozwiązanie, bo zaraz powiem o detoksie dopaminowym, a to jest niejako do uzupełnienia detoksu, bo dzięki temu się będzie lepiej spać, ale jeśli będziesz przebodźcowany, to słuchaj, możesz brać najcudowniejsze, najwspanialsze piguły, wręcz środki na zasypianie, ale to nie o to chodzi.

Ale jeśli chodzi o Sweet Dreams, to na pewno pomoże Ci się wyspać, bo zawiera kwas gamma-aminomasłowy, tak to się nazywa, GABA jak sobie poczytasz na ten temat, zresztą możesz wejść na sukces.pl/sklep, tam jest ten suplement i dokładnie jest opisane co to robi, zawiera to walerianę, sporo magnezu, witaminę B6 i melatoninę i połączenie tego wszystkiego sprawia, że naprawdę o wiele lepiej się śpi, więc jeśli używasz na przykład aplikacji takich, które mierzą jakość snu, jak zaczniesz to zażywać, zobaczysz, że będziesz po prostu lepiej spać.

Ale najważniejsze jest to, żebyś zaczął analizować, co wpływa właśnie na wyniki, jakie osiągasz w życiu. To nie chodzi o to, żebyś teraz podnosił bardziej swój poziom energii, to nie chodzi o to, żebyś miał więcej wiedzy, bo Ty masz wystarczająco wiedzy, masz wystarczająco energii, tylko jest to zabite przez to, że jesteś przebodźcowany w związku z czym zalecam Ci zrobić sobie 7-dniowy detoks od dopaminy i zobaczysz po tym jak się będziesz czuć.

Dobrze byłoby mieć właśnie aplikację, którą dobrze byłoby zainstalować na telefonie, bo telefon będzie nasłuchiwał, albo jak masz może zegarek, który mierzy jakość snu, to Ci po prostu wyjdzie po tygodniu, jak poprawiła się jakość twojego snu. Zalecam Ci zrobić sobie raptem 4 punkty, które Ci wystarczą do tego, żeby zrobić sobie detoks.

Po pierwsze w telefonie ustaw sobie, a w każdym telefonie można sobie ustawić czas korzystania z telefonu, jest ochrona rodzicielska, tak to można nazwać, ustaw sobie, że będziesz korzystać z telefonu godzinę dziennie. Szok! „Jacek jak, przecież nie mogę, moja praca, Instagram, nie wiadomo co..” Słuchaj, jeśli zawodowo prowadzisz Instagrama, to jest inna sprawa, ale ja osobiście na przeglądanie Instagrama w miesiącu poświęcam może 2 minuty. Więc wierz mi, tam naprawdę niema nic takiego, z czym przez tydzień nie wytrzymasz, a robisz to dla wyższego celu, bo najprawdopodobniej jesteś przebodźcowany.

Nie osiągasz celów, nie ma w twoim życiu tego, co założyłeś sobie, że być powinno i zastanawiasz się, jaka jest przyczyna. Więc 7 dni możesz poświęcić tak, żeby przez godzinę używać tego telefonu dziennie, nie więcej. Dla mnie telefon służy do wysyłania wiadomości od czasu do czasu, do zrobienia sobie jakiejś notatki i tyle, ale i tak przechodzę co raz bardziej do tego, żeby notatki robić sobie w notatniku odręcznie, żeby telefon był jakimś tam dodatkiem. Kwestia zrobienia zdjęcia, kwestia nakręcenia kawałka filmu, ale nie do rozrywki, nie do zabawy. 7 dni. Oczywiście nie musisz robić nic, to jest twoja wola.

Druga niezwykle istotna sprawa to jest to, żeby odciąć YouTube do zera. Ja wiem, że możesz powiedzieć „Jacek, co Ty opowiadasz, przecież tyle jest fajnych filmików, nawet twój filmik teraz jest taki fajny, a Ty chcesz, żebym ja przestał oglądać YouTube, zaraz obejrzę coś na temat pewności siebie, na temat motywacji, jeszcze coś tam…”

Nie, mój drogi, moja droga!

Oglądasz to od dłuższego czasu i co?

I tak na prawdę nic z tego nie wynika. Oglądasz film za filmem, cieszysz się, że taką fajną wiedzę masz… Nie! Wiedza jest wtedy dobra, jak to co przesłuchasz, zrobisz w praktyce. Jeśli dzisiaj obejrzysz jeszcze 5-10 filmów, nic Ci to nie da, bo owszem, wejdzie Ci to do głowy, ale to nie chodzi o to, żeby Ci to wchodziło do głowy, tylko żeby to zacząć robić w praktyce. Więc tydzień bez YouTube wytrzymasz.

We wtorek możesz sprawdzić tylko, ale to na Facebooku podam na grupie kto wygrał, nie musisz nawet tutaj zaglądać, nawet jak sprawdzisz za 2 tygodnie, po 8 dniach, czy wygrałeś Sweet Dreams, to też się nic nie stanie.

Tak to działa, ja wiem, że na YouTube jest cała masa fajnej wiedzy, ale mogę Ci się przyznać, że ja z YouTube praktycznie w ogóle nie korzystam, jakoś w ogóle mnie to nie interesuje, o czym inni mówią. Tak, ja nagrywam filmy, ale nie tracę czasu, bo ja na to tak patrzę, jako tracenie czasu, jeśli ja potrzebuję naprawdę fachowej wiedzy, to idę albo na fachowe szkolenie, albo kupuję książkę tematyczną i wolę tam zagłębić się w te treści, a nie siedzieć na YouTube, oglądać reklamy, tracić po prostu czas na czyjeś lanie wody, proste.

Kolejna sprawa, którą warto sobie zacząć robić, jeśli do tej pory nie robiłeś, to zacząć robić medytację. Tak, zacząć robić medytację. 15 minut dziennie Ci wystarczy, jak zrobisz sobie 2 razy po 15 minut będzie w ogóle rewelacja. Nie musisz szukać znowu na YouTube informacji, jak zrobić medytację, to jest prosta sprawa. Masz skupić się tylko i wyłącznie na swoim oddechu i robisz sobie 4 sekundy wdech, zatrzymanie na 4 sekundy, 4 sekundy wydech, na 4 sekundy zatrzymanie oddechu i jedyne o czym masz myśleć przez te 15min, to jest to, jak oddychasz, gdzie idzie wdech, wydech, o niczym innym, to jest cała twoja robota, 15min. Po prostu chodzi o to, żeby przestać myśleć i też zobaczysz po 7 dniach, jakie będą wyniki.

I teraz ostatnia rzecz, która może Ci się wydać trochę straszna, może nawet trochę dziwna. Są filmy dla dorosłych, których na YouTube może nie zobaczysz, ale zobaczysz je wszędzie w internecie, cała wiedza jaka jest w internecie, na przykład też moje filmiki, walczy o prymat pierwszeństwa z filmami dla dorosłych, które to filmy są robione po to właśnie, żeby jak najbardziej Cię rozkojarzyć, żeby pokazać Ci rozmaite obrazki i żebyś Ty zamiast skupić się na tym, co powinieneś robić, żeby Cię idealnie rozproszyć.

I jeśli mówię o filmach dla dorosłych, mówię o tym, gdzie one się gdziekolwiek pojawiają w internecie, czy na telefonie, po prostu zrób sobie 7 dniowy detoks, nie potrzebujesz obserwować jakichś tam lasek na Instagramie, na Facebooku, to Ci nic nie da, na prawdę Ci nic nie da, nie poznasz tej dziewczyny przez to, że będziesz ją obserwować na Instagramie. Jak ona ma tam kilkaset tysięcy takich jak Ty, to traktuje Cię niezbyt dobrze, bo wie jakie dostaje wiadomości, jakie dostaje zdjęcia od facetów i jeśli będziesz kolejnym, takim samym jak kilkaset tysięcy, no to jesteś skończony na dzień dobry, więc filmy, obserwowanie tych dziewczyn, daruj sobie.

7 dni, zobacz co się stanie.

Jak zrobisz to przez tydzień, to całe to bodźcowanie, cała ta stymulacja twojego umysłu będzie wyzerowana. Po tych 7 dniach jak chcesz, możesz kontynuować, ale już po 7 dniach zobaczysz wyniki po jakości snu, po swoim samopoczuciu, więc sam będziesz dbał o to, że to, co zadziałało do tej pory, żeby utrzymać jak najdłużej.

W tym miejscu mogę Cię zaprosić do tego, żebyś zasubskrybował ten kanał, żebyś kliknął na dzwoneczek, zresztą to też jest warunkiem tego, żeby wygrać w konkursie, ale treści, które podaję na tym kanale, sprawiły, że mnóstwo osób osiągnęło sukces, jest mnóstwo osób, które zaczęło zarabiać bardzo duże pieniądze dzięki tej wiedzy, więc na prawdę warto to robić.

Możesz nawet ten filmik polecić swoim znajomym, którzy czują się zmęczeni, wyczerpani, wiesz, że oni właśnie są przebodźcowani, więc niech sobie tego posłuchają, niech im da to do myślenia, bo chodzi o to, żebyśmy byli lepsi, żebyśmy się rozwijali. Więc dzięki temu, co teraz Ci podałem, tak będzie.

Napisz proszę w komentarzu, jakie masz swoje doświadczenia, jeśli chodzi właśnie o przebodźcowanie, czy podjąłeś się tego wyzwania, a po 7 dniach napisz proszę, jakie masz wyniki, co takiego się wydarzyło. To może poczekam na to, co będziecie pisać za tydzień, a propos wyników, więc wyniki zrobię w przyszłym tygodniu w piątek i podam, kto dzisiaj wygrał Sweet Dreams.

Dziękuję!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment