CZEGO MOŻESZ SIĘ NAUCZYĆ OD MISTRZÓW | książki dla kierowców

Hej, jak być najlepszym, jak odnieść sukces, czy to możliwe czy nie? Widzisz, ten kanał właśnie o tym jest i o tym dzisiaj Ci pokażę na przykładzie konkretnych ludzi, którzy są najlepsi na świecie w tym co robią, albo robili, bo przeszli już może niektórzy na emeryturę, a jest to związane akurat z hobby, które mnie bardzo interesuje i którym się sam zajmuję na co dzień, czyli motosportem. Dlaczego w ogóle się interesować tym, co robili inni i co Ci to da? Widzisz, powiedzmy, że chcesz być najlepszym krawcem na świecie, albo najlepszym krawcem w Polsce. I teraz możesz przez całe życie harować, szyć na wszystkie sposoby, kombinować, odkrywać samemu tę wiedzę i pewnie jak będziesz mieć 80-90 lat, powiedzą: „Tak, to jest najlepszy krawiec w Polsce!” Tylko, że już będziesz po prostu starym dziadkiem i niekoniecznie Ci się to na coś zda. A jak myślisz, czy byłaby różnica, gdybyś był najlepszym krawcem na świecie mając lat 25-30? Jest różnica tak?

Więc jak to zrobić? Możesz poszukać 20-30 najlepszych krawców z Polski, ze świata i albo próbować od nich się dowiedzieć, jak oni to zrobili, że są najlepsi, albo pójść do nich na jakieś przeszkolenie, albo poszukać książek, może oni napisali książkę, może ktoś o nich napisał książkę, może udzielili jakiegoś wywiadu i ta wiedza na pewno gdzieś jest dostępna, bo jeśli ktoś jest naprawdę kimś rewelacyjnym, to ludzie się tym interesują, ludzie pytają, jak on to zrobił, piszą o tym i to nie jest jakaś tam wiedz anonimowa i pokażę Ci na konkretnych przykładach w przypadku motosportu. Jeśli chcesz być bardzo dobrym kierowcą, ja wiem, że każdy Polak jest najlepszym kierowcą, pokazuje to szczególnie liczba wypadków… Kilka przykładów osób, które są rewelacyjne. Sobiesław Zasada, bardzo stara książka „Szybkość bezpieczna”, ciekawe czy czytałeś i ciekawe czy uważasz się za dobrego kierowcę. Książka o Kubicy, ponieważ karierą Kubicy, tym co on robił i co robi interesuję się, to akurat książka jakoś nie była dla mnie specjalnie odkrywcza, ale dla tych osób, które na niego hejtują, a nie wiedza, co on przeszedł tak naprawdę, jaką ma siłę walki, jaką ma motywację, to warto, to jest lektura obowiązkowa. I to nawet nie jest lektura tylko dla kierowców, to też jest lektura dla osób, które chcą być najlepszymi krawcami, bo jak zobaczysz, jak inny mistrz dążył do tego, żeby być najlepszym, jaką miał pasję, to przekłada się tez na inne branże.

Ja Ci przeczytam z końcówki. „To historia, w którą mało kto uwierzył. Wierzyłem ja i ludzie dookoła mnie, za co chcę im podziękować. To pokazuje, że nic nie jest niemożliwe.” Ja wiem, że osoby, które są spoza motosportu, to im się wydaje, że to nic takiego dostać się do Formuły 1… Haha… Książkę jak najbardziej polecam. Ponieważ mam przyjemność przebywać z osobami i znać osoby, które znają Kubicę, bo ja nie znam Kubicy, ale tamte osoby z nim trenowały, albo miały z nim bliską styczność, więc powiem tak, książka jest dość grzeczna, to co ja usłyszałem od osób, które miały bezpośredni kontakt z Kubicą, to naprawdę mi otworzyło oczy na temat właśnie etyki pracy, na temat pasji, na temat tego, co można robić. Jak Kubica potrafił do godziny nawet 3 nad ranem brać projektor i oglądać na suficie onboard, czyli podgląd tego, jak ma wyglądać trasa z rajdu z poprzedniego roku, a o 6 rano wstawali do tego, żeby jechać, ale to wiesz, jeden z drobnych przykładów, po prostu tytan pracy, coś niesamowitego. Także jeśli Ci się wydaje, że żeby być mistrzem w jakiejś dziedzinie, to wystarczy spać do godziny 12 i obejrzeć sobie jeden filmik na kanale sukces.pl, to to jest troszkę za mało do tego, żeby być mistrzem w danej dziedzinie, trzeba po prostu zasuwać, trzeba zasuwać, ale robić to z głową. Stig, też jego książka. Ok, dla osób, które początkowo jeżdżą, to jest coś podobnego jak książka Zasady.

Aha, możesz mi powiedzieć, a jeszcze parę Ci pokażę, czy te książki do czegokolwiek mi się przydały? Dobrze, to popatrz tak, tutaj mam puchar, pierwsze miejsce za wyścigi samochodowe, kolejny puchar, dokładnie to samo – pierwsze miejsce, wyścigi samochodowe. Ciekawe… Kolejny puchar, pierwsze miejsce, wyścigi samochodowe i jeszcze takich pucharów mam całą półkę… Ok, szukam wiedzy od mistrzów i tę wiedzę praktykuję, to nie jest tak, że siedzę sobie za symulatorem, ja nie mam symulatora wyścigów, ja to robię faktycznie na torze w bezpiecznym miejscu, gdzie uczą mnie odpowiedni ludzie. KimiRäikkönen, to jakie Ty masz wyobrażenie na temat Kimiego to jest jedno, a drugie to jest to, bo media podają jakąś tam wiedzę, co on robi, czego nie robi, a tutaj jest prawda, w tych wszystkich książkach jest właśnie pokazane krew, pot i łzy, jakie musiały te osoby włożyć do tego, żeby wejść na poziom mistrzowski. I mówię tu o tych o tych osobach, które to zrobiły same, bo jest oczywiście część osób, na przykład w Formule 1, gdzie ojciec dał pieniądze i synek jeździ, ale jest różnica i ludzie wiedzą, kto jest prawdziwym mistrzem, a kto jest mistrzem… No dobrze, tam gdzie ojciec dał pieniądze, to ci ludzie nie są mistrzami.

To jest absolutnie najlepsza książka z tych, które Ci pokażę. Jenson Button, bo to jest jego biografia, on sam opisuje w tej książce, jak on do tego doszedł, że został mistrzem świata, najlepszym kierowcą świata i właśnie tu jest pokazana ta krew, pot, łzy i jego i jego rodziny, jego ojca, a do tego jest przesympatyczny człowiek, więc nie musisz się w ogóle interesować motosportem, ale to jest książka, według mnie obowiązkowa, dla każdego, żeby przeczytać, naprawdę rewelacja, absolutna rewelacja, jak taką książkę przeczytasz, to będziesz tak nakręcony, że nie będziesz mieć problemów z tym, żeby wstać rano i żeby cokolwiek robić, taki będziesz nakręcony. I to jest też super książka o SébastienLoeb’ie, chyba 9 razy był mistrzem WRC rajdowym. Świetna książka, też pokazuje jego drogę od początku, wiele osób zna go tylko z tego jak staje gdzieś tam na podium, albo gdzieś tam ma wypadek, różne osoby mają różne skojarzenia, a tutaj jest pokazana jego droga do mistrzostwa od brzdąca, od tego, jak gdzieś tam rozbijał się na rowerach, na motorach, jakie problemy stwarzał rodzicom itp. Po prostu rewelacja!

I na koniec książka dla leni, bo tu jest książka „Mistrzowie, czyli 101 inspirujących historii ludzi sukcesu”, gdzie na każdej stronie, ja tę książkę już pokazywałem kiedyś, masz opisane 101 historii, czyli wystarczy Ci na 3 miesiące, wyciągnięte z tych wszystkich książek, biografii i historii najcenniejsze elementy i to wszystko jest w jednej książce zebrane. I teraz jeśli mnie zapytasz: „Jak być najlepszym, jak odnieść sukces, jak osiągnąć mistrzostwo?” Słuchaj, to jest prosta sprawa, trzeba popatrzeć na to, co robili najlepsi i po prostu zacząć to kopiować. Ok, to jest jedna z metod, bo może masz w sobie takie pokłady energii, jesteś geniuszem, jakoś twój mózg jest tak zbudowany, że Ty nie potrzebujesz czytać tych wszystkich innych rzeczy i po prostu zasuwasz jak dzik od rana do wieczora, wiesz co robić i po prostu wiesz co robić, bo są niektórzy tacy, ale to jest promil procenta takich osób i obawiam się, że takie osoby nie szukają filmów na temat tego, jak odnieść sukces, bo one po prostu te sukcesy tworzą.

Ok, jak Ci się to spodobało, prześlij ten film komuś innemu, możesz napisać komentarz, może Ty znasz jakąś fajną biografię wartą polecenia, więc napisz w komentarzu, niech inni korzystają, jak Ci się film spodobał, nawet możesz zalajkować i warto poświęcić przynajmniej pół godziny dziennie, widzisz, na przykład to, poświecisz pół godziny dziennie, przeczytasz sobie jeden rozdział o takiej osobie i dojdzie do twojej głowy: „Aha, to jest możliwe, no bo skoro on to zrobił, to ja też mogę!” A ci wszyscy ludzie, słuchaj, to są normalni ludzie, to są nawet Polacy, urodzili się nawet może w twojej miejscowości i po prostu coś zaczęli robić.

Jeśli mieli problem, to szukali rozwiązań, ale widzisz, dobrze to o problemach porozmawiamy kiedy indziej, ale generalnie to właśnie problemy tworzą człowieka, jeśli przez całe życie będzie Ci wszystko lekko, łatwo i przyjemnie, to obawiam się, że nie będziesz się rozwijać jako człowiek, a w tych książkach są właśnie opisane problemy, jakie mieli Ci ludzie i jak te problemy rozwiązywali, więc jeśli Ty przeczytasz określoną ilość informacji na temat tego, jak ileś tam ludzi rozwiązało określone problemy, to jak zdarza Ci się sytuacja, która jest problemem, to ona nagle przestaje być problemem, bo Ty już masz kilka rozwiązań, bo ten zrobił tak, bo ten zrobił tak, a ten zrobił tak, „Aha, to ja już wiem jak to zrobić!” Dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment