BIZNES PO WIRUSIE | Czyli na czym by tu zarobić?

Hej. I co my teraz będziemy robić? Kończy się afera wirusowa i co my teraz będziemy robić? Zanim Ci powiem co będziemy robić, to najpierw powiem Ci o czymś co usłyszałem dzisiaj, jestem po prostu z jednej strony zniesmaczony, ale z drugiej strony pełen podziwu, bo chodzi o aferę, która nie jest w żaden sposób nagłośniona, ale chodzi o rękawiczki, była afera z żelami, była afera z maseczkami, a teraz Antonov wylądował, to zostały tylko rękawiczki. Jak nie wiesz o co chodzi z rękawiczkami, to Ci powiem. Przed wirusem rękawiczki takie lateksowe, jednorazowe kosztowały mniej więcej 19 zł za 100 sztuk, w detalu jakby chciał kupić, pójść do jakiegoś tam, do drogerii, a dzisiaj wchodzisz na Allegro i one kosztują 100/ 120/130 zł, skąd tak absurdalna cena?

No widzisz, prawa rynku, ale powiem Ci o jednej firmie, o której się dowiedziałem, co zrobiła i tak sobie myślę właśnie, między zniesmaczeniem, a podziwem, bo to co Polacy potrafią zrobić, ani nie zrobią Rosjanie, ani nie zrobią Amerykanie, ani chyba nie ma takiej nacji, która by tak kombinowała jak Polacy, więc posłuchaj, jest jedna firma handlowa, która dowiedziała się mniej więcej 3 tygodnie temu, ja nie wnikam w to czy już wtedy ktoś tam przypadkiem z rządu, coś tam chlapnął nieważne, firma 3 tygodnie temu objechała całą Polskę, mają przedstawicieli, tam sobie Skodami pojeździli, pojeździli po całej Polsce do PGR-ów, do wszystkich miejsc, które kupują tego typu rękawiczki, do hurtowni i skupili to wszystko po 19 zł, skupili to wszystko, wykupili wszystko do zera. Minęło 3 tygodnie, 3 tygodnie minęło i rząd ogłasza, że trzeba mieć, sklepy muszą mieć, mamy się chronić w piwnicy, zasłaniać się, nawet nie wiem czy w domu mogę tak normalnie mówić, może powinienem się zasłonić i ta sama firma potem zaczęła oferować te rękawiczki w hurcie, do tych hurtowni, od których to wcześniej kupiła za 19 zł, tylko teraz odsprzedaje to za jakieś 70/80/90 zł i te hurtownie to biorą, no bo sprzedają to za 100 i więcej złotych i tak wygląda w tym momencie biznes, więc po prostu jestem w szoku, naprawdę jestem w szoku, ale podejrzewam, że minie tydzień czasu z Chin przypłynie tyle tych rękawiczek, że temat się rozwiąże.

Niemniej sposób myślenia, co niektórych jest dla mnie niesamowity. Będzie konkurs zaraz, ale to o konkursie zaraz Ci opowiem, ale miała być mowa na temat tego co będą ludzie po czasach zarazy robić, tak? I co my teraz będziemy robić? Więc ja Ci powiem mój sposób myślenia, ale zanim Ci powiem mój sposób myślenia to pokażę Ci coś, bo też rękawiczki, ale nie w związku z aferą tylko z moim myśleniem o tym co się będzie dziać za miesiąc, za miesiąc zostaną, co się w ogóle będzie dziać za miesiąc, tak, panie panowie popatrzą do lustra i tam przybyło tutaj trochę, tam trochę, no bo się siedziało trochę przed telewizorem, no to dziwne by było, gdyby było inaczej, wyszło słońce zaraz się zacznie lato, no to trzeba jakoś zadbać o siebie, co zrobią? Pójdą na siłownię, będą ćwiczyć, tylko tak, mamy problem taki z aferą, ale to za chwilkę o tym powiem. Najpierw tak, wymyśliłem sobie, że dla osób, które będą chodzić na siłownię, będą potrzebować rękawiczek. Dlaczego będą potrzebować rękawiczek? No bo została nakręcona afera, że jest wirus, tak?

No jest wirus, tylko że popatrzmy na liczby, tak szybciutko na liczby popatrzmy, 8000 zarażonych na dzień dzisiejszy, 8000 zarażonych, Polska zamknięta, nic nie działa. Nie wiem czy wiesz, że Stadion Narodowy, tam gdzie piłkarze grają czasami po tej murawie, gdzie trawa nie rośnie, tam się mieści w porywach 80000 osób, 80000 osób mieści się na Stadionie Narodowym, a mamy 8000 zarażonych, czyli to jest mniej więcej 1 sektor na Stadionie Narodowym, to są zakażeni na koronawirusa, ale cała Polska jest zamknięta, wszystkie biznesy, wszystko jest zamknięte. Mamy chodzić tak wyzasłaniani, ale to tylko my – obywatele, bo władza, jak widzisz, robi jak chce, ale nam każe się zachowywać w inny sposób, więc pytanie „Czy jest tak naprawdę zagrożenie czy nie ma zagrożenia?”. Jak to jest, że 2 lata temu, 2018 rok w lutym, było 5 milionów, powtarzam 5 milionów zakażonych na grypę, na wirusa grypy i ja nie słyszałem, może Ty słyszałeś, żeby 2 lata temu została Polska zamknięta, żeby nam kazali maseczki nosić, jakieś cuda robić, słyszałeś czy nie? Ja nie słyszałem, ale wiesz, ja mediów nie słucham, więc może mi przeszło gdzieś to koło ucha i tak, budzimy się z letargu i teraz, jeśli Ty się nie wziąłeś za biznes w czasach wirusa, a mnóstwo osób się wzięło za ten biznes, zarobiło krocie, ale mnóstwo osób oglądało telewizję, więc zacznij teraz kombinować co Ty możesz zrobić biznesowo za 2/3/4 tygodnie, bo ci wszyscy, którzy siedzieli przed telewizorem pójdą do fryzjera, pójdę na siłownię, będą korzystać z usług, które były do tej pory zakazane i ja wymyśliłem sobie i to będzie też temat z konkursem, wymyśliłem sobie te rękawiczki, bo ok, pójdą ludzie na siłownię i nastraszono nas, że są wirusy tam, one tam zawsze były, bakterie itd. i tam setki milionów bakterii zawsze było na tej hantli, no ale jakoś się nikt tym do tej pory nie przejmował, ale teraz się ludzie będą przejmować, w związku z tym będą chodzić w rękawiczkach, ale nie pójdą w takich rękawiczkach bez palców, jakie to zawsze na siłowni są, tylko wezmą takie rękawiczki, pełne rękawiczki.

Co w związku z tym? W związku z tym, tak ja też chcę na tym zarobić, ale to akurat grosze będą, to bardziej pokazuje Ci jako przykład tego, co możemy zrobić, to jest rękawiczka z koziej skóry, jest taka super przyjemna, ma wentylację, jest stworzona do crossfit’u, ale super się w nich ćwiczy, bo jak mam hantle w domu, jak sobie ćwiczę to rewelacja i one nie są jeszcze skończone, bo to jest prototyp, będzie tutaj napis „Skazany na sukces” i będzie tych rękawiczek wyprodukowane tylko 1250 sztuk, z czego do sprzedaży trafi tylko 1000 sztuk, sprzedaż będzie w przyszłym tygodniu, normalnie te rękawiczki kosztują 97 zł jakbyś gdzieś sobie takie poszukał, ja zrobię ich przedsprzedaż w środę między 14:00 a 20:00, te 1000 sztuk będzie można kupić i ta produkcja nie będzie już wznowiona, także będzie tylko 1000 sztuk, bo 250 pójdzie dla moich klientów biznesowych i jaka będzie cena w przedsprzedaży?

Szalone 57 zł, jak wejdziesz na sukces.pl/sklep, z resztą link jest tutaj pod spodem, od 14:00 zaczynam sprzedaż, one będą dostarczone pod koniec maja, myślę że 29 maja, jakoś tak, powinny być zrobione, bo 30 dni trwa produkcja, więc trzeba to zrobić i tutaj też będzie nagroda dla powiedzmy, że dla pięciu osób, czyli nie będzie 1000 sztuk rękawiczek tylko 995, przykro mi, dla pięciu osób, które podadzą pomysł „co można zrobić po czasach wirusa, w jaki sposób, co ludzie będą robić albo czego nie będą robić”, żeby ktoś sobie pomyślał, może wpadnie dzięki temu na jakiś pomysł biznesowy, ja sobie wymyśliłem taką prostą rzecz ok, ja zrobię tego małą ilość, ale widzisz, Ty zawsze możesz wydrukować tego, zrobić tego ileś milionów i zarzucić całą Polskę, nie tylko Polskę, ale cały świat, bo wszyscy na świecie będą teraz potrzebować takich rękawiczek, więc podaję Ci pomysł na biznes, tak za tydzień ogłoszenie wyników, w środę od 14:00 do 20:00 jest sprzedaż na sukces.pl/sklep, ale wiesz, powiem jeszcze jedną rzecz, generalnie to już dziękuję, tak, już co miałem powiedzieć to powiedziałem, tak, będziemy się widzieć za tydzień, ale przyszła mi jeszcze jedna myśl, bo akurat ktoś mi podesłał ostatnio wideo jakiejś tam celebrytki, ja w ogóle takich rzeczy nie oglądam, ale zwróciłem uwagę akurat na początku tego wideo, było pokazane jak ona ma zniszczone dłonie, wiesz, pani, która w telewizji ją widać, zawsze odstawiona itd., a miała całe dłonie takie łuszczące się i sobie pomyślałem a propos tego, jaką krzywdę sobie teraz ludzie zrobili, a mówiłem o tym mniej więcej 3 tygodnie temu, coś tam wspomniałem na temat żeli antybakteryjnych i nie wiem czy wiesz, że wtedy kiedy brakło żeli, była taka afera na Allegro, to potem wszystkie firmy w Polsce zaczęły produkować żele, tylko że te firmy zaczęły produkować z substancji, które tak naprawdę nie powinny być stosowane do rąk, czyli na alkoholu denaturowanym, na alkoholu skażonym czymś tam, gdzie to cuchnie różnymi dziwnymi rzeczami i ludzie mają teraz poniszczone dłonie.

Oczywiście są wysokiej jakości żele antybakteryjne, które są troszkę droższe, ale są robione na alkoholu, na etanolu na rektyfikowanym alkoholu, który gdzie to jest prawdziwy żel, ale widzisz to też jest kwestia natury Polaków, którzy wolą zaoszczędzić 2 zł na żelu, ale za to kupić za 30 zł krem i potem jeszcze przez 3 lata chodzić do dermatologa, więc skoro wiesz już teraz o tym, że taka jest mentalność Polaków, którzy wolą zaoszczędzić 2 zł, a zniszczyć sobie życie, to być może to jest też jakiś pomysł na biznes, więc też się nad tym zastanów, bo widzisz, jeśli chcesz działać w Polsce, to wszystkie te zachowania, które się teraz odbyły właśnie w czasach kryzysu, wychodzi tak naprawdę jacy są ludzie, wychodzi ich inteligencja, wychodzi to jak władza potrafi manipulować i oni temu ulegają, to znaczy, że powinieneś, jeśli interesujesz się tematami biznesowymi, powinieneś wyciągnąć z tego wnioski. Jakie? Pozostawiam Tobie, możesz coś o tym napisać w konkursie. Do usłyszenia w przyszłym tygodniu, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment