BĘDĄ SIĘ Z CIEBIE ŚMIAĆ, A POTEM ZAZDROŚCIĆ. CZYLI START BIZNESU W KRYZYSIE

Hej! Przyjrzyjmy się temu, jakby tutaj można wykorzystać czasy wirusa i jak na tym zarobić. Podam Ci w prawdzie konkretne przykłady, ale generalnie wolałbym, żebyś pomyślał, znaczy żebyś się właśnie nauczył myśleć, jak szukać dziury w całym, czyli jak szukać biznesu, bo wirus wirusem, ale przyjdą inne sytuacje i życiowe i się w państwie coś może zmienić, coś może się zmienić na świecie i to chodzi o to, żebyś się nauczył myśleć w odpowiedni sposób, więc jak możesz wykorzystać czasy wirusa? Logicznie tak się zastanów: „Hmm, co się zmieniło?”, „Co przestało działać?”, albo „Co zaczęło działać?”, „Jak ludzie zaczęli reagować na pewne rzeczy?”, „Jak ludzie zaczęli się zachowywać?” i „Gdzie by tutaj znaleźć powiązanie?” Co się zaczęło dziać? Ludzie zaczęli spędzać więcej czasu w domu, pierwsza sprawa, ludzie przestali chodzić do knajpy, ludzie przestali chodzić do sklepów, albo zaczęli to robić w ograniczony sposób, ludzie przestali, na przykład, wyjeżdżać za granicę, bo się boją, bo coś tam, coś tam, coś tam, bo się na słuchali różnych, nieważne czy głupot, czy nie.

I teraz tak, jak Ty to możesz wykorzystać? I jak to wykorzystało mnóstwo osób do tej pory? Ok, ludzie przestali chodzić na siłownię, co się zaczęło dziać? Zaczęły wszelkie sklepy internetowe, które sprzedają i wszyscy producenci, którzy produkują sprzęt do ćwiczeń, nagle zaczęli sprzedawać jak szaleni, sklepy internetowe po prostu nie wyrabiały, na Allegro, na Amazonie, na eBay’u ktokolwiek sprzedawał jakiekolwiek rzeczy związane z ćwiczeniami fizycznymi, to nagle sprzedaż eksplodowała i to cały czas się dzieje. Ok, popatrzmy na ludzi, którzy na przykład trenują jogę. Joga, albo taniec, na jedno wychodzi. Czyli tak, są to zajęcia, które się odbywają w grupie i mnóstwo osób na to chodziło, mnóstwo osób nie mogło bez tego żyć, ale okazało się, że zajęcia zostały pozamykane, ale oni chcą to robić i teraz tak. Ty, powiedzmy, wiesz jak ćwiczyć jogę, mógłbyś nawet prowadzić te zajęcia, no ale nie da się, no bo nie da się zorganizować zajęć, no więc co robić?

Popatrz, ja do Ciebie mówię w tym momencie przez internet, docieram do Ciebie online. Ludzi, którzy mają dostęp do internetu na całym świecie, to jest w tym momencie jakieś 2 miliardy osób. Co z tego wynika? Czy nadal uważasz, że powinieneś się ograniczać do tego, żeby zakładać na 1000 metrach, dużą powierzchnię robić, żeby tam zrobić zajęcia z jogi? Czy może zrobić zajęcia online? A kto Ci broni, a kto Ci to… Widzisz, nawet nie musisz znać języka, bo do jogi wystarczy po prostu pokazać jak się to ćwiczy i to jest tyle. Tak samo jest z tańcem. Ok, w tańcu byłoby dobrze wytłumaczyć, jak tam się robi pewne rzeczy, ale widzisz, mnóstwo osób ogląda internet dla samego oglądania, tylko że co innego jest, jak Ty chcesz robić zajęcia, na który chcesz zarabiać, a co innego jak chcesz robić filmiki po to, żeby zarabiać na reklamie, co jest, no sorry, ale trochę bez sensu.

Więc, idąc tym tokiem możesz prowadzić i powinieneś jeśli umiesz tańczyć, albo jesteś tancerzem, to zamiast się przejmować tym, że ludzi pozamykali w domach i nie można organizować przez względy prawne zajęć w szkołach tańca, to przecież nikt Ci nie broni postawić kamerkę i zrobić zajęcia online i pobierać po prostu opłatę za dostęp online do takich zajęć, tak właśnie powinien przebiegać Twój tok myślenia. Ale ok, mamy usługi medyczne. Jak wyszła sprawa wirusa, to okazało się nagle, że służba zdrowia może zrobić coś takiego, żeby lekarz państwowy przedzwonił do Ciebie i zdiagnozował Cię przez internet, już Ci powinno świtać, właśnie mówię o wykorzystaniu internetu, bo sam robię z tego biznes i wiem jak to działa. Jeśli dla Ciebie jest to takie straszne, żeby robić biznes przez internet, wejdź sobie, dam w opisie link do strony, gdzie robię takie, bezpłatnie, absolutnie bezpłatnie, 7-dniowe wyzwanie odnośnie zarabiania na Allegro i Allegro eksplodowało, jeśli chodzi o zarobki, a osoby, które sprzedawały w czasach wirusa, z resztą do tej pory zarabiają coraz więcej i to nie jest coś wielce trudnego, oczywiście trzeba mieć troszkę wiedzy, ale jak wejdziesz na to 7 dniowe wyzwanie, ja tam podaje parę takich rzeczy, które jak sobie zrobisz, to porozmawiamy sobie za tydzień właśnie, za dwa tygodnie, jak te rzeczy zrobisz, ile zarobiłeś na tym, więc chyba warto takie rzeczy robić.

Ok, co jeszcze? To już są sprawy może troszkę bardziej inwestycyjne, jak się już ma jakiekolwiek pieniądze to co z tym robić? Popatrz, zawsze było tak, że w czasach kryzysu były szczególnie osoby, które miały pieniądze, te pieniądze pomnażały i to w sposób po prostu przeogromny, dlaczego? Dlatego, że jak sobie popatrzysz co się działo w marcu, w kwietniu, to generalnie giełda, rynki poleciały w dół i te osoby, które wtedy kupowały, to na tym zarobiły i zarobiły na tym krocie. Ale widzisz, cały czas wybijają się spółki związane, jeśli gdziekolwiek pojawi się informacja na temat tego, że jest jakaś tam spółka, jest jakaś firma, która ma lek na wirusa, ma coś tam co wspomaga wirusa, to nagle akcje lecą w górę. Wszystkie firmy, które zajmują się sprzedażą online, akcje lecą w górę po prostu sobie prześledź jak to wygląda.

Jak popatrzysz na surowce, popatrzysz na srebro, popatrzysz na złoto. Nigdy w historii nie było ono tak drogie jak teraz. Tylko widzisz, no w tym momencie ok, ja myślę, że ten kryzys troszkę dłużej potrwa, więc jeśli jeszcze nie zacząłeś wykorzystywać czasu wirusa do tego, żeby zarabiać, to najwyższy jest czas na to, żeby to robić. Widzisz, to tak a propos jeszcze środków medycznych, to jak najbardziej cały czas jest okres na to, żeby zarabiać na środkach medycznych. Ok, to nie jest to co było między marcem, a czerwcem, kiedy zarabiało się po prostu krocie na sprawach związanych z ochroną zdrowia, ale popatrz, wśród osób, znaczy pojawiło się nagle mnóstwo, żeby nie powiedzieć miliardy ludzi zainteresowanych zdrowiem, zainteresowanych tym, co by tu zrobić, żeby być właśnie bardziej zdrową osobą, jak tu wzmocnić swoją odporność? I to też powinno Ci podsuwać pomysły na temat zarabiania, na temat tego jaki produkt, czy jaką usługę dostarczyć tym osobom, żeby zaspokoić ich potrzebę, czy to poczucia bezpieczeństwa, czy to wzmocnienia ich zdrowia.

Tak, może Ci się to nie podobać, ale tak działa biznes, tak działa ten świat. Jest potrzeba i tę potrzebę się realizuje, tylko widzisz no, jest tu oczywiście cała sztuka związana z tym, że ludzie uwielbiają kupować, Ty też uwielbiasz kupować, ludzie uwielbiają kupować, tylko nie lubię jak się im coś sprzedaje, więc jest to kwestia umiejętności opakowania tego Twojego produktu, to jest opakowania w sensie zrobienia tak, żeby ten produkt, żeby sprzedaż nie była nachalna, czyli żeby klient sam chciał to kupić, a nie czuł się, że Ty mu chcesz to sprzedać, ale to w kolejnych odcinkach, we wtorki będę mówić, więc warto zasubskrybować ten kanał, bo po prostu nie utracisz cennych wiadomości, które będę w przyszłości opowiadać, bo dostaniesz powiadomienie, że jest filmik w temacie, który Cię z pewnością zainteresuje. Ok, możesz popatrzeć na nieruchomości i pomyśleć sobie: „Ooo, to czas najlepszy na kupowanie nieruchomości.” Wiesz, jak patrzę, jak obserwuję statystyki, patrzę na to co się dzieje na rynku, to to jeszcze nie jest czas. Jeśli chcesz inwestować w nieruchomości, ja bym poczekał gdzieś tak do listopada, grudnia, bo wtedy naprawdę poleje się krew. Sorry, że tak mówię, ale tak to widzę.

I widzisz, to dopiero jest początek, bo zdecydujesz się na coś takiego i powiesz o tym rodzinie, powiesz o tym znajomym, zabiją Cię śmiechem: „Co Ty, No przecież Ty się na tym w ogóle nie znasz, Ty będziesz robić biznes online? Ty idź w pokoju posprzątać.” Wiesz, będą Ci różne głupoty mówić. Wiesz co? Ja to widzę tak, jeśli jesteś osobą ambitną, jeśli jesteś osobą zaangażowaną, jeśli będzie w tobie pasja, to w tym momencie, to co jest teraz, to jest najlepszy czas, żeby zacząć biznes, bo wyjdziesz na tym najlepiej, nigdy do tej pory w historii, powiedzmy za mojego życia, a taki młody nie jestem, nie było, dobra była jedna super okazja w momencie kiedy była transformacja w Polsce, lata 90.

Tylko, że ja wtedy byłem gówniarzem, nie byłem w stanie wykorzystać tej sytuacji, ci którzy 89/90/91 rok założyli swoje biznesy, to dzisiaj są miliarderami. Popatrz na Sołowowa, popatrz na pierwszą setkę najbogatszych ludzi w Polsce, większość z nich zaczynała właśnie w czasie kryzysu, w czasie przełomu i teraz jest właśnie taki czas przełomu, taki czas kryzysu i to jest najlepszy czas na to, żeby zakładać biznes, bo z tego za 10 za 20 lat będą kolejni miliarderzy, dokładnie z tego co jest teraz, więc pomyśl sobie, co by to mogło być, zrób pierwszy krok, zacznij działać i zaskoczysz się sam efektami, ale co ważniejsze jest to, że te osoby, które dzisiaj się z Ciebie śmieją, że Ty w ogóle myślisz o takich rzeczach, za 5 lat sobie popatrzą: „No nie no, jeździ wypasioną furą, mieszka w super apartamencie, czy w super domu, a ja się wtedy z niego śmiałem i gdzie ja bym teraz był gdybym zrobił to, co on teraz?” Więc to jest czas dla Ciebie mój drogi, moja droga, czas na działanie. Hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment