8 Niepodważalnych Faktów Jak Mieć Umysł Człowieka Sukcesu | Jak Mieć Umysł Milionera

Hej, umysł milionera, umysł osoby, która osiąga duże sukcesy.

Co takiego musi być w twojej głowie, żebyś był czy to genialnym sportowcem, czy to genialnym biznesmenem?

Jak popatrzeć na listę najbogatszych ludzi na świecie, bardzo łatwo można wychwycić tego typu rzeczy, bo po prostu się powtarzają. Zaraz Ci pokażę te listy, listę najbogatszych Polaków, listę najbogatszych ludzi na świcie. Podobnie jest ze sportowcami. Mamy u nas kilku mistrzów w Polsce, mamy dostęp do informacji na temat mistrzów na zachodzie, więc ta wiedza jest zebrana.

Najważniejsze to jest kwestia przebojowości.

Tak, jest to kwestia przebojowości, bo jeśli tobie się nie chce, a nie chce Ci się, bo nie masz powodu, nie masz odpowiedniego „Dlaczego”. Dlaczego masz być osobą sukcesu, dlaczego miałbyś być osobą, która zarabia bardzo duże pieniądze?

Jeśli niema w twojej głowie wizji, albo na siebie, albo na ludzi wokół Ciebie, to jesteś zwykłym, przeciętnym zjadaczem chleba, bo zadowala Cię to, co masz. A w momencie, kiedy pojawiają się jakieś problemy, no to ponieważ niema wielkich wizji, niema dążenia do celu, to się albo poddajesz, albo zajmujesz się czymś zupełnie innym. I szybko spójrzmy na listę najbogatszych Polaków może na początek.

Mamy tak:

Na pierwszym miejscu Zygmunt Solorz, Pan, który dorobił się od zera, sprzedawał w ogóle na początku znicze na cmentarzu, takie były jego początki.

Mamy Tomasza Biernackiego, czyli właściciela sieci Dino, o tym Panu akurat nie za wiele jest informacji, bo skrzętnie to ukrywa.

Michał Sołowow, dopiero na trzecim miejscu, to też ciekawe.

To są osoby najbogatsze za 2021 rok, według tygodnika Wprost, więc być może jest tam ktoś, kogo tutaj nie ujęli, bo są też takie osoby, które skrzętnie chowają się, żeby przypadkiem nie trafiły na tę listę, wiadomo, kwestie bezpieczeństwa, albo inne sprawy biznesowe.

Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk, widzisz, dopiero 4 i 5 miejsce, mamy osoby, które majątek odziedziczyły.

Mamy Piotra Szulczewskiego, to jest chyba ten Pan, który zrobił portal e-commerce Wish w Stanach Zjednoczonych.

Jerzy Starak.

Łukasz Nosek to jest ciekawa postać i to, że jest wpisany na listę Wprost, to też jest ciekawe, bo bardzo dawno temu wyjechał do Stanów Zjednoczonych i tam z Elonem Muskiem najpierw w PayPal’u, a potem w SpaceX tworzy projekty, jest współwłaścicielem, ma tam udziały, jest na 8. miejscu.

Potem są Juroszkowie, to są zdaje się Panowie, którzy mają firmę budowlaną z Cieszyna chyba.

I Rafał Brzoska udziela się w mediach, więc myślę, że wiesz, kim on jest.

I jak popatrzysz na historię każdego z nich, za każdym z nich idzie widzisz duży cel, zrobienie czegoś wielkiego.

Sieć Dino. Od jednego sklepu sieć teraz, dobrze nie wiem czy oni są więksi od Biedronki, ale przepotężna sieć generująca jak widzisz, temu Panu to, że jest… No z Zygmuntem Solorzem tam niewielkie różnice są, bo to jest 13,5mld zł, a tam jest 13,6mld zł.

To i tak w ogóle kwota niewyobrażalna 13 miliardów, że ktoś potrafił zgromadzić, ale spokojnie, to jest też tak, że oni nie mają tych pieniędzy na koncie, tylko na tyle jest wyceniana ich firma. Gdyby tę firmę chcieli sprzedać na giełdzie akcje, no to by tyle nie uzyskali, niemniej ranking na jakiejś podstawie jest tworzony.

Jak popatrzysz na listę…

Ale zanim prześledzimy listę na zachodzie, to druga cecha, która łączy osoby sukcesu, łączy milionerów, miliarderów.

Jest to nastawienie na ciągły rozwój.

Ja nie mówię tutaj o tym, że oni chodzą od jednej szkoły do drugiej, bo nie. Na początku na pewno szukają wiedzy, rozwijają się, czytają książki, a nawet jeśli nie czytają książek, to dbają o swoje kontakty towarzyskie, więc dbają o to, żeby poznawać nowych ludzi. Ciągły rozwój. Oni nie siedzą na kanapie i nie czekają na to, że im spadnie z nieba. Oni nie czekają na to, że np. rząd im „da” 500+ i dzięki temu się wzbogacą.

To jest nastawienie na ciągły rozwój. To widzisz, jak ktoś ma już duża firmę, to i tak myśli na temat rozwoju tej firmy, bo myśli na temat tego, jakich zatrudnić lepszych menadżerów, jakich zatrudnić lepszych pracowników, jak tu wejść na nowe rynki, jak to znaleźć ludzi, którzy znajdą odpowiednie produkty, żeby ta firma rosła.

Przecież nawet Steve Jobs to nie jest tak, że on stworzył iPhone’a, on miał właśnie wizję, to co powiedziałem w pierwszym punkcie, miał wizję, miał ideę, żeby zrobić coś wielkiego. I miał do tego zatrudnionych ludzi, to nie jest tak, że on siedział i wynajdywał, co to ma być zrobione, niemniej po tym, jak pojeździł sobie po rozmaitych targach, pospotykał rozmaitych ludzi, zobaczył, że są tego typu urządzenia, gdzie tu jest taki system dotykowy, tutaj jest telefon…

I pomyślał jakby z tego zrobić jedno?

I wziął do tego ludzi, zapłacił im pieniądze, żeby oni to dla niego wynaleźli. Więc widzisz, to jest nastawienie na rozwój.

Co Ty robisz jak wstałeś dzisiaj? Czy myślałeś o tym, co by tu zrobić, żebyś dzisiaj był lepszy jak byłeś wczoraj? Czy miałeś w ogóle taką ideę czy nie? Czy po prostu kolejny dzień, idę do roboty, robię swoje, wrócę, obejrzę sobie jakiś serial, albo siądę sobie przy grze komputerowej.

Więc widzisz, to jest zasadnicza różnica między osobami, które osiągają duże sukcesy, a które tych sukcesów nie mają.

I teraz bardzo ważna rzecz, dzisiaj podam Ci w sumie 8 takich najważniejszych cech, przy czym podam Ci 4 cechy tutaj na YouTube, a kolejne 4 cechy będą dostępne tylko i wyłącznie dla osób, które wejdą na ten link pod spodem i tam będzie dalszy ciąg nagrania, więc jeśli chcesz usłyszeć wszystkie te cechy, to pod spodem jest link do całego nagrania.

Popatrzmy teraz na listę najbogatszych ludzi na świecie, ja to nagrywam 7 czerwca, jest to lista z 7 czerwca i mamy tak:

Elon Musk no to wszędzie o nim, myślę, że niema osoby, która by o nim nie słyszała. Tak, ma niesamowitą przebojowość, ma niesamowitą wizję, a propos pierwszego punktu.

A propos drugiego punktu, kwestia ciągłego rozwoju, nawet dzisiaj czytałem informację, że pokazał jakiś nowy typ statku kosmicznego, więc non-stop ciśnie swoich pracowników, ciśnie swoje firmy po to, żeby szukali nowych rozwiązań.

Można o nim powiedzieć wiele złych rzeczy, niemniej zrobił też dużo bardzo dobrych rzeczy, które zrewolucjonizowały świat. Ok, to nie jest też tak, że on stworzył PayPal’a, że on stworzył Teslę. On te firmy tak naprawdę kupił, albo miał po prostu tam udziały, ale na tyle wpływa na tych swoich ludzi, na te swoje firmy, że tworzą wielkie rzeczy i Pan jest dzisiaj najbogatszym człowiekiem na świecie.

Mamy Jeffa Bezosa, który stworzył, no zaczynał od księgarni i w ogóle Bezos jest o tyle ciekawy, że w momencie, kiedy pracował jako konsultant, gdzie zarabiał bardzo duże pieniądze, zobaczył raport, z którego wynikało, że książki przez internet dadzą chyba $2mld zysku, że taki to jest potencjał, więc wszedł w to. Zrezygnował z dobrze płatnej pracy i założył firmę. Ok zajęło mu to sporo czasu, niemniej ta firma na dzień dzisiejszy, w ogóle jego wartość $149mld, to w ogóle w głowie się nie mieści.

Mamy tak, Billa Gatesa, historia znana.

Warren Buffet też.

Larry Page.

Sergey Brin.

Mukesh Ambani.

Te wszystkie pierwsze 10 osób…

11. Carlos Slim.

Mark Zuckerberg.

Dopiero na 16. miejscu jest Jim Walton, Rob Walton, czyli synowie Sama Waltona, który stworzył sieć Walmart. Też miał wizję, mówię o ojcu, czyli o Samie Waltonie, który stworzył Walmarta, miał wizję, żeby w małych miejscowościach ludzie mieli dostęp do sklepów, gdzie będą tanio mogli kupować produkty i zawojował w ten sposób całe Stany Zjednoczone, w Stanach Zjednoczonych sieć numer jeden, jeśli chodzi o sprzedaż.

Za każdą z tych osób stoi ich właśnie ciągły rozwój, ciągłe myślenie, jak to zrobić, żeby ta firma była lepsza. Jeśli chodzi o Sama Waltona, to co on robił, to było absolutnie niesamowite, jeździł, a raczej już latał od jednego sklepu do drugiego, nie swojego, ale konkurencyjnego, dokładnie tak samo było jak gdzieś jeździł po świecie i dosłownie z miarką, z linijką podchodził do półek, sprawdzał jakie są przejścia w sklepie, zastanawiał się, jak to jest…

On jako główny szef, wtedy już był miliarderem, Był najbogatszym człowiekiem w USA, potrafił jeździć z miarką po sklepach, żeby sprawdzać, jak to się dzieje, że w danym sklepie jest lepsza sprzedaż jak u niego, co tam takiego jest, czy to jest kwestia kolorów, czy to jest kwestia ułożenia towarów, w jaki sposób to jest ułożone, czy to jest kwestia obsługi klienta.

Co takiego sprawia, że w tym sklepie jest rewelacyjna sprzedaż?

Nawet raz został w Brazylii za to aresztowany, bo jak ludzie zobaczyli, że on tam z miarką coś tam chodzi, zadzwonili na policję, coś tu jest podejrzanego i musiał go potem prawnik wyciągać z aresztu. Jak u Ciebie to wygląda, ciągłe nastawienie na rozwój?

Ja nie mówię tu nawet o tym, żebyś codziennie czytał książki, bo to jest kwestia na przykład szukania tego typu filmów jak ten, gdzie pokazuję Ci, co takiego musisz zrobić, żeby twoja głowa pracowała inaczej. Jak już siedzisz na Netflixie, to tam nie tylko są seriale, ale są filmy na temat właśnie pracy mózgu, na temat tego, jak ludzie, którzy osiągają duże sukcesy, co oni takiego zrobili, że te sukcesy osiągają, więc niekoniecznie musisz oglądać seriale, ale jest to kwestia twojego nastawienia na rozwój, żeby być lepszym.

Czy to sobie zrobisz dzisiaj te 100 pompek, czy nauczysz się troszkę języka obcego, chodzi o to, że wstaniesz jutro i żebyś był odrobinę lepszy jak jesteś dzisiaj, a jak do tego dołożysz tę przebojowość, dołożysz to, żeby mieć ten wielki cel, żeby mieć tę wielką wizję i za wszelką…

No dobra, może nie za wszelką cenę, bo to nie chodzi o to, żeby robić to po trupach, ale żeby stawać się jak najlepszą wersją siebie. I im większe będziesz mieć „Dlaczego”, im bardziej będziesz do tego dążyć, to będziesz po prostu rósł, będzie rosło też twoje otoczenie, bo będą widzieć twój przykład, być może ich porwiesz za sobą i stworzycie…

Widzisz, to że powstała firma Apple i była tak duża, to była kwestia po prostu założyciela, który miał taką charyzmę w sobie, że potrafił porwać za sobą ludzi. Ale widzisz, tego też można się nauczyć, bo to są techniki pracy tak naprawdę nad swoim charakterem, nad swoją osobowością i jakikolwiek dzisiaj jesteś, za tydzień, za dwa, za trzy tygodnie, za miesiąc, może zajmie Ci to 5 lat, żeby być osobą charyzmatyczną, ale są programy na to, są techniki, są psychologowie, którzy mogą Cię poprowadzić od punktu A do punktu B.

Więc jeśli naprawdę będzie Ci na tym zależeć, czyli masz dużą wizję kim Ty chcesz być w życiu, to jesteś w stanie to osiągnąć.

I teraz jest trzecia, niezwykle istotna sprawa, to jest właśnie umiejętność pokonywania przeszkód, bo zawsze będzie tak, że będą problemy, coś się będzie sypać. I jeśli Ty uznasz, że przegrałeś bitwę, więc tym samym wszystko się posypało, no to nie osiągniesz w życiu sukcesu. To musi być takie twoje nastawienie, że jedna przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny.

A wojna dla Ciebie to powinien być cały czas mieć wizję, mieć wyobrażenie tego, gdzie Ty chcesz być, do czego Ty chcesz dojść, co Ty takiego chcesz robić w życiu. Ja mam nawet taką teorię, że świat specjalnie będzie Ci podkładał rozmaite problemy, ja bym to nazwał „wyzwania”, czy Ty sobie poradzisz, czy Ty zasługujesz na to, żeby dojść na ten poziom, w którym chcesz być.

Dokładnie tak samo jest ze sportowcami, bo przytrafiają im się kontuzje, przytrafiają im się rozmaite dziwne sytuacje, gdzie sędziowie będą przeciwko nim i nie będą robić… Będą właśnie sypać im kłody pod nogi. Jak Ty na to będziesz reagować? Czy się poddasz, „A nie, tego się nie da…” Czy zaweźmiesz się i „A jednak ja wam pokażę jak to się robi!”

Czwarta rzecz w przypadku osób, które osiągają sukcesy biznesowe, to jest to, żeby ten biznes w ogóle posiadać, to jest absolutna podstawa, co takiego zrobić, żeby być osobą sukcesu. Jeśli będziesz pracownikiem etatowym, ok, być może jedna osoba pośród stu milionów będzie w stanie być milionerem, czy bardzo bogatą osobą, bo jeśli pracuje na przykład w Amazonie na bardzo wysokim stanowisku kierowniczym, dostała też pakiet akcji, to wtedy ma na to szansę, jeśli zostałeś dyrektorem BMW, albo dyrektorem Mercedesa, to też będziesz zarabiać całkiem nieźle.

Ale żeby dostać tego typu etat, to po pierwsze musisz ze 20 lat pracować w takiej firmie, po drugie musisz mieć całą masę rozmaitych znajomych „pleców”, którzy Cię tam wypchną na górę, to nie są takie proste sprawy. O wiele prościej jest zostać Ci właścicielem biznesu, nawet jeśli ten biznes upadnie, to możesz otworzyć drugi.

Słuchaj, jak kiedyś było robione badanie, do telewizji w USA zaproszono chyba 34 milionerów i pytano ich właśnie, co takiego sprawiło, że oni osiągnęli sukces, jak to się stało, że zostali milionerami. I prowadzący zapytał ich o to, ile razy każdy z nich zbankrutował. Jak potem podliczyli średnią, okazało się, że zanim oni zostali milionerami, to każdy z nich średnio zbankrutował 17 razy.

Więc jeśli Ty 5 lat temu, 10 lat temu otworzyłeś jakiś biznes i coś Ci nie wypaliło, słuchaj, to nic nie znaczy, to jest kwestia tego, żebyś starał się, próbował od nowa. Powtarzam, cel, wizja, która jest przed tobą, do której będziesz dążyć, która będzie Cię nakręcać. Jeśli nie wiesz, co to ma być, to możesz podpatrzeć, co robili do tej pory najwięksi na świecie.

Nawet możemy jeszcze raz przejrzeć tę listę najbogatszych ludzi na świecie:

Elon Musk, jego wizja to to, że skolonizujemy Marsa.

Jeff Bezos – stworzenie największego sklepu na świecie, już to stworzył, mało tego, zrobił do tego to, że wysyła teraz ludzi też w kosmos jako podróże turystyczne, żeby sobie polecieć w kosmos. To jest jego firma.

Bernard Arnault – torebki dla kobiet, kosmetyki, tego typu rzeczy, jakoś mnie to nie pociągało, więc się nie interesowałem jego dążeniami, jego pragnieniami.

Bill Gates – przez sprawy związane z wirusem bardzo ciemna postać, więc sobie pominiemy.

Warren Buffet – to jest w ogóle też ciekawa postać, ile razy on zbankrutował, dopiero jak miał chyba 42 albo 43 lata, tak naprawdę wziął się wtedy porządnie za swój biznes, niemniej pierwsze kroki robił jak był nastolatkiem, gdzie szukał wiedzy właśnie na temat inwestowania.

Larry Page – stworzył przeogromną firmę, dobrze nie dotarłem, albo nie interesowałem się aż tak tym, co on robi, więc może Ty napiszesz w komentarzu jakie były jego dążenia.

Larry Ellison – czyli mamy tutaj z Google, to aż dziwne, że dopiero jest na 11. miejscu.

Mark Zuckerberg na 13. miejscu – były najmłodszy miliarder, teraz i tak jest najmłodszym na liście miliarderów. Ale popatrz też na Marka Zuckerberga, wiem, że wiele osób go nienawidzi, wiele osób go kocha, ale Mark Zuckerberg jak żył jeszcze Steve Jobs, jeździł do niego, męczył go, żeby mu powiedział jak to się robi,

„Steve jak Ty to zrobiłeś, że stworzyłeś taką potężną firmę, że twoje produkty są tak rozpoznawalne, firma jest tak kochana?!”

I jeździł, spotykali się, rozmawiali i ten mu po prostu zaczął to opowiadać, więc widzisz, dążenie do wiedzy. Te wszystkie punkty, które do tej pory Ci powiedziałem, to wszystko się non-stop powiela.

Pozostałe 4 punkty powtarzam, będą dostępne w nagraniu poniżej, więc kliknij na ten link i wyślę Ci dostęp. Niestety nie cała wiedza jest dostępna na YouTube za darmo.

Jak Ci się ten film spodobał, nawet możesz dać like’a, możesz przekazać innym, żeby im dać do myślenia, skąd się biorą sukcesy, skąd się biorą ludzie sukcesu, skąd się biorą milionerzy. To nie wypada po prostu jak Filip z konopi, tylko za tym idzie cała masa cech charakteru, nad którymi się pracuje.

Tak, bo do każdej z tych cech jesteś w stanie dojść!

Nieważne, że dziś jesteś tutaj, to gdzie będziesz za miesiąc, za rok, za 10 lat, to jest wszystko w twoich rękach mój drogi, moja droga!

Więc czas wziąć się za siebie!

Dziękuję!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment