7 Sygnałów Mówiących Czy Odniesiesz Sukces

Hej, zastanówmy się nad tym, co takiego powoduje, że ludzie, którzy osiągają sukcesy, te sukcesy osiągają. I podam Ci 7 takich najważniejszych rzeczy, nad którymi powinieneś się zastanowić czy Ty je masz.

Skąd wiadomo, że są tego typu jakieś sygnały, coś takiego co świadczy, że dana osoba odniesie sukces?

Otóż są, bo jest cała masa, badaczy, cała masa książek, ja nawet kiedyś z moim kolegą jeździłem po całym świecie, gdzie mój kolega robił wywiady z miliarderami, którzy doszli do miliardów zaczynając od zera i są pewne cechy, które w większości można w sobie wykształcić po to, żeby być osobą sukcesu. Ja tak nie tylko mówię o dużych pieniądzach, mówię tutaj o sportowcach, mówię tutaj, jak masz jakiekolwiek wyobrażenie osoby sukcesu, to właśnie o takiej osobie mowa.

Co takiego siedzi w głowach tych osób, czy jest coś takiego szczególnego, co robi różnicę? Co Ty takiego masz, bo być może, którą z tych cech już masz, ale nawet o tym jeszcze nie wiesz, więc zastanówmy się, przyjrzyjmy się po kolei, co tu jest. Od razu powiem Ci, że dzisiaj będzie konkurs, opowiem za chwilkę co to jest za konkurs, do wygrania będzie po pierwsze książka „Lepszy”, gdzie są właśnie opisane nawyki milionerów i ludzi sukcesu oraz książka „Rusz Dupę”, tak żeby był taki komplet, który spowoduje właśnie, że ruszysz dupę, zasady konkursu za chwilkę podam.

Więc tak, pierwsza najważniejsza sprawa, to są nawyki osób sukcesu. Są nawyki osób, które wiecznie mają porażki i są nawyki osób, które odnoszą sukcesy. I jak oglądasz mój kanał to myślę, że do tej pory zauważyłeś wiele tego typu nawyków, bo jest to kwestia poczynając od początku, jak zaczynasz swój dzień, jak wstajesz z łóżka, co jesz na śniadanie, czy na przykład medytujesz, czy masz zaplanowany dzień, czy czytasz na przykład przeciągu dnia, nawet jak idziesz do toalety, to co tam robisz, kwestia brania prysznica, kwestia spotykania się z ludźmi, kwestia uczenia się, kwestia czytania książek, kwestia uczestnictwa w szkoleniach, generalnie rozwijania się, nastawienia się na rozwój.

Jeśli chodzi o nawyki jest to kwestia nawet tak prostych rzeczy, jak to jak to jak korzystasz z telefonu, bo są osoby, które z telefonu potrafią siedzieć cały dzień na Instagramie i nie mają czasu na życie, po prostu siedzą cały czas na Instagramie i śledzą życie innych ludzi, więc widzisz to jest kwestia właśnie nawyków. Jeśli chodzi o nawyki mógłbym Ci długo, długo opowiadać, jeśli wygrasz w konkursie to zapraszam to jest w książce „Lepszy” w szczegółach opisane, dam też w opisie link, gdzie można zamówić taką książkę, jak konkurs się już skończy, żebyś mógł sobie ewentualnie zamówić, a naprawdę polecam, bo da Ci trochę do myślenia na temat tego, co właśnie zrobić, żeby być lepszym, jakie jaki nawyki w sobie przyswoić i co zrobić żeby faktycznie te nawyki nabyć, bo nabycie nawyków to też nie jest taka prosta sprawa, też trzeba się nauczyć jak to robić. Ok, więc mamy pierwszą sprawę, nawyki.

Kolejna sprawa według mnie, jest to kwestia nastawienia na wynik. Czyli jest to kwestia umiejętności osiągania rezultatów w wielkim skrócie chodzi o to, że jeśli sobie coś zaplanujesz, chodzi o to żeby doprowadzić sprawę do końca, bo to też w twojej głowie ma duży wpływ na twoje postrzeganie samego siebie. Czyli zaplanujesz sobie powiedzmy, że w następnym miesiącu codziennie będziesz czytać 50 kartek książki, ale mija 5-10 dni i przestajesz to robić, więc widzisz w twojej głowie to wpływa na pierwszy punkt, bo wpływa to, to jest kwestia nawyków, w twojej głowie tworzy się nawyk, że postanawiasz robić pewne rzeczy, ale nie doprowadzasz spraw do końca i zabierzesz się za nową rzecz, może wymyślisz sobie, że założysz firmę, to już twojej głowie jest przyzwyczajenie do porażki, bo w przeszłości zrobiłeś to wielokrotnie.

Więc nad tym trzeba popracować, żeby doprowadzać sprawy do końca, to zaczyna się od prostych małych rzeczy po to, żeby właśnie… Kiedyś fajnie to chyba Tony Robbins opowiedział, jak to mamy w głowie jakby autostrady zbudowane do naszych grubych nawyków. Jeśli chcemy żeby powstał nowy nawyk, to po prostu musi cały czas iść nowy sygnał w twoim umyśle, nowe komórki, nowe neurony muszą się tworzyć, aż powstanie z tego autostrada, na początku to są takie malutkie nitki, które gdzieś tam idą, ale jak Ty powtarzasz daną rzecz, to po prostu tworzy się autostrada i tam jest potężny ruch i to jest kwestia właśnie doprowadzania spraw do końca.

Za tym idzie trzecia, niezwykle istotna sprawa, jest to kwestia pewności siebie, jest to kwestia budowania wiary w siebie. I jest to rzecz, którą można się nauczyć i u mnie na kanale też jest kilka filmów, jak coś wpiszesz „pewność siebie sukces.pl” na wyszukiwarce, zobaczysz kilka filmów na ten temat. Gdzie po prostu są profesorowie psychologii, socjologii, którzy pracowali, robili całą masę badań na temat tego, co by to zrobić, żeby zbudować u kogoś pewność siebie i to są rzeczy jak najbardziej do zrobienia. Możesz być super nieśmiałym chłopakiem, super nieśmiałą dziewczyną ale za pomocą odpowiedniej pracy nad sobą, za pomocą odpowiednich wpływów, jeśli chodzi nawet hipnozę, jeśli chodzi właśnie o zadania, które Ty masz do wykonania, małymi kroczkami budujesz pewność siebie i jeśli chcesz być właśnie osobą sukcesu, jeśli chcesz być osobą, która odnosi sukcesy, to musisz wierzyć w siebie, musisz wierzyć, że Ty w ogóle się do czegoś nadajesz, że Ty jak weźmiesz się za jakiś projekt, to doprowadzisz go do końca.

Czy to jest dla Ciebie zrozumiałe? Napisz w komentarzu, czy to jest dla Ciebie zrozumiałe, bo dla niektórych może nie jest, więc ja wtedy będę sprawdzał komentarze i ewentualnie odpiszę. Konkurs!

Konkurs taki jak co to tydzień, najlepsze komentarze, najciekawsze opisy, ja wybiorę pięć osób tym razem i te 5 osób dostanie z autografem te dwie oto książki, pierwsza „Rusz Dupę” tak naprawdę wystarczy, że ją sobie postawisz jak rano wstajesz gdzieś przed łóżkiem, żeby Ci się rzuciła w oczy to już dobrze Ci zrobi, nie mówiąc o tym, że w miejscu gdzie pracujesz ta okładka robi swoje i naprawdę ludzie potem ruszają dupę, nie mówiąc o tym, że treść sprawia, że nakręcamy się do działania. A w książce „Lepszy” dostaniesz nawyki milionerów, nawyki ludzi sukcesu, więc też warto przeczytać po to, żeby właśnie te nawyki nabyć.

Ok, czwarta sprawa, według mnie jest to kwestia tego, że by osiągać sukcesy, jest to kwestia nauczenia się po pierwsze zarządzania ludźmi, ale generalnie całej komunikacji międzyludzkiej, bo to jest wiedza. Ok, ja Ci powiem na przykładzie mojego kolegi, którego rodzice w ten sposób zrobili, że wysyłali go jak był młody na wszelkie możliwe kolonie, półkolonie, żeby miał non-stop kontakt z ludźmi, żeby po prostu miał umiejętność komunikacji z innymi ludźmi. Pewnie znasz takich ludzi, którzy super się dogadują ze wszystkimi, jak wchodzą nowe towarzystwo są duszą towarzystwa. Są tacy, którzy mają to nabyte niejako od młodych lat, jakie rodzice zrobili tak jak z moim kolegą, a pozostali jeśli chcą odnosić sukcesy, powinni się tego nauczyć.

Tak, bo to jest też umiejętność, umiejętność przemawiania, nie ma problemu żeby zapisać się na grupy, które się umawiają właśnie raz w tygodniu na to, żeby dać przemowę na jakiś tam temat, te grupy zaczęły działać w Polsce już ponad 10 lat temu, więc nie ma problemu żeby znaleźć taką grupę, nie ma problemu, jeśli Ci naprawdę będzie zależeć, jeśli w twojej miejscowości nie ma tego typu grup, to zawsze możesz zapisać się na jakieś szkolenie do jakiej szkoły teatralnej, gdzie po prostu uczą mówić, uczą komunikacji. Nie mówiąc o tym, że jest cała masa szkoleń, jest cała masa książek, które uczą właśnie co robić, żeby być lubianym, co robić żeby być dobrym mówcą, żeby ludzie chcieli Cię słuchać, żeby ludzie za tobą podążali. Bo umiejętności komunikacyjne to jest też podstawa do bycia liderem, żeby ludzie podążali za tobą.

Popatrz, tak naprawdę teraz jak popatrzysz na lsitę najbogatszych ludzi na świecie, wejdziesz na stronę Forbes’a, czy Bloomberg’a, niema problemu żeby znaleźć taką listę, to jak popatrzysz na tych ludzi, to są liderzy. To nie jest tak, że Elon Musk na przykład po łokcie jest zanurzony gdzieś tam w tej maszynie, którą stworzyli jego inżynierowie i tam poprawia, coś robi. Nie, on ma od tego ludzi i on dał im wizję, „Słuchajcie, wyślemy ludzi na Marsa!” Więc on jako lider podał co my zrobimy.

Popatrz jak było z Kennedym, jak po wojnie w Stanach Zjednoczonych słabo się działo, Kennedy doszedł do władzy, to jego słynne przemówienie, kiedy zmotywował Amerykanów, słuchajcie, mam dla was właśnie wyzwanie, wyślijmy jako pierwsi człowieka na księżyc, nie myśl o tym co Stany Zjednoczone mogą zrobić dla Ciebie, tylko pomyśl co Ty możesz zrobić dla Stanów Zjednoczonych, żebyśmy byli w stanie wysłać człowieka na księżyc. I jak potem popatrzeć na te wszystkie wykresy, jak rosła gospodarka Stanów Zjednoczonych, to było właśnie tak do góry, bo każdy myślał co by tu jeszcze zrobić żeby dołożyć ruskim, żeby to Amerykanie wysłali właśnie statek kosmiczny, żeby Amerykanin jako pierwszy stanął na księżycu.

Ok, kolejna sprawa, jest to zwykła prosta chęć rozwoju. Jak to u Ciebie wygląda jeśli chodzi o chęci rozwoju? Czy masz coś takiego, że chcesz być lepszy? Czy masz coś takiego, że czytasz książki, że właśnie chodzisz na szkolenia, że masz jakiegoś mentora, że budzisz się danego dnia i nawet zastanawiasz się, co by tutaj dzisiaj zrobić lepiej jak wczoraj, albo przed pójściem spać analizujesz sobie, ok, dzisiaj było to to to i to mógłbym zrobić to lepiej albo to lepiej. I widzisz to tak, a propos jeszcze książki „Lepszy”, ja tam piszę o tym żeby być generalnie lepszym każdego dnia i żeby być lepszym o 1%.

I dlaczego właśnie o czymś takim?

Dlatego, że kiedyś przeczytałem o drużynie, trener Woods chyba się nazywał, do tej pory już nie pamiętam, ale napisał fajną książkę w tym temacie, to był ten, który trenował jedną drużynę, nie wiem czy to nie było Chicago, bo to już ładnych parę lat temu czytałem, Chicago Bulls prawdopodobnie i porozmawiał sobie z każdym, oni nie byli wtedy na topie, oni byli gdzieś tam w drugiej połówce tabeli i porozmawiał sobie z każdym z zawodników i zapytał ich

„Czy możesz zrobić coś, żeby być 5% lepszym od tego jaki byłeś do tej pory?”

No to Oni zaczęli kombinować, „No tak jestem w stanie troszkę bardziej się przełożyć na siłowni, troszkę więcej potrenować, troszkę więcej taktyki, generalnie tak.”

I cała drużyna potwierdziła, że jest w stanie zrobić te 5% więcej i okazało się, że te 5% było wystarczające do tego, żeby zdobyli mistrzostwo i potem to mistrzostwo tam przez kilka lat powielali. Więc widzisz, ja tutaj mówię tylko o tym żebyś był o 1% lepszy, to jest kwestia twojej chęci rozwoju, 1% lepszy jak uzbierasz się, jak jest potęga wykładnicza, to roku będziesz 36 razy lepszą osobą jak jesteś do tej pory. Czy warto podjąć to wyzwanie, to do ryzyko bycia lepszym? To chyba w końcu po to na tym świecie jesteśmy, żeby być troszkę lepszym jak byliśmy wczoraj.

Ok, szósta sprawa jeśli chodzi o ludzi sukcesu, jest to generalnie oczekiwanie sukcesu, jest to pozytywne nastawienie do tego co będziesz robić. To jest nawet kwestia taka, ok, mamy tę książkę i chcesz przeczytać tę książkę, kupujesz sobie tę książkę i kwestia jest jakie jest twoje nastawienie, czy Ty skończysz ją czytać, czy może przeczytasz 10 kartek i ją odstawisz. Dobra, to jest bardzo proste podejście, ale powiedzmy w przypadku biznesu. Większość firm w przeciągu dwóch lat upada.

Dlaczego?

Dlatego, że brakło pozytywnego nastawienia, brakło sukcesu dlatego, że osoba, która zaczęła prowadzić tę firmę, nagle brakło jej wiary, brakło jej właśnie nastawienia do tego, że jednak jeszcze coś się da zrobić z tę firmą, żeby ona osiągnęła sukces. I popatrz jak to jest w przypadku najbogatszego człowieka na świecie, Muska. Jakie jest jego nastawienie odnośnie tego, żeby wysłać ludzi na Marsa? Generalnie wszyscy albo większość naukowców stwierdzi, że to jest w ogóle od czapy, że to jest głupia idea, że to w ogóle nie ma sensu, jeśli już lepiej wybrać inną planetę, nawet księżyc, ale nie Marsa, bo nie ma sensu. Ale widzisz chłop się uparł, robi swoje, nieważne czy to ma sens, czy to nie ma sensu, ale jego nastawienie jest takie, jest wiara w to, że to się da osiągnąć i tyle. Albo aż tyle…

Więc popatrz u siebie czy Ty masz nastawienie takie, że powiedzmy za rok, czy za 2 lata będziesz dwa razy bogatszy jak w tym momencie? Czy jeśli masz jakiś tam wymarzony dom, czy w ogóle masz jakieś tam wymarzony dom, czy masz takie nastawienie, że powiedzmy w przeciągu właśnie dwóch lat będzie Cię stać na to, żeby go kupić? Czy masz takie nastawienie, żeby odejść z etatu, założyć firmę, która Ci chodzi gdzieś tam po głowie i że ta firma odniesie sukces? Czy wyobrażasz sobie, że to faktycznie się stanie, jak to u Ciebie wygląda?

Ostatnia siódma sprawa, tak naprawdę ta lista jest o wiele o wiele dłuższa, możesz sobie poczytać właśnie w książce „Lepszy”, jak wygrasz w konkursie, to będziesz mieć okazję, a jak nie to pod spodem jest link do sklepu i też zapraszam, naprawdę warto sobie to to poczytać i zamówić.

Siódma sprawa jest to kwestia nastawienia na to, żeby otaczać się mądrzejszymi od siebie, albo generalnie otaczać się ludźmi mądrymi. Dla mnie niesamowitym przykładem jest tutaj Henry Ford. Jest podawane w biografiach, że był analfabetą, że żona go dopiero uczyła czytać i są informacje na temat tego, że były procesy sądowe, gdzie mówiono, że on jest głupkiem, że w ogóle nie ma pojęcia o tym co się dzieje na świecie, nie ma żadnej wiedzy ekonomicznej ani technicznej i generalnie się z niego naśmiewano. Pomimo tego, że uważano, że nie ma wykształcenia, że jestem analfabetą, to jest człowiek, który w swoich czasach był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, to jest człowiek, który zrewolucjonizował cały świat, bo do jego czasów było tak, że ludzie jeździli bryczkami konnymi.

Nie było tak, że wsiadałeś sobie do samochodu, tramwaju, czegokolwiek, tylko były bryczki konne, był cały przemysł związany z bryczkami konnymi, z robieniem kół tych drewnianych, z robieniem… Jak pojedziesz do zamku w Łańcucie tam jest cała masa, kolekcja bryczek konnych, to wiesz o co chodzi. Jeszcze czasami jak się na wsi gdzieś spotka wóz drabiniasty, no to kiedy prostu tak wyglądał świat, były uprzęże dla koni, były stajnie, był cały rozwinięty przemysł, który znikł.

Znikł przez Henrego Forda, nie dlatego, że on poszedł i wymordował wszystkich, albo powiedział, że męczenie koni, nie można robić takich rzeczy i ludzie zaczęli hejtować jazdę konną. Nie, nic nie było z tych rzeczy. Zaczął produkować masowo samochody, nie on, tylko ludzie, których zatrudnił. Zatrudni ludzi, którzy wymyślili wszystko za niego, on właśnie był liderem, pokazał im wizję, pokazał im co mają robić i pracownicy Forda zarabiali o wiele więcej niż wszyscy inni pracownicy, którzy pracowali gdzieś w innych fabrykach. I to nie ma znaczenia, że on nie miał wykształcenia, że może nie umiał pisać, czy nie umiał czytać do pewnego momentu.

Znaczenie miało to, że potrafił przyciągnąć ludzi, którzy byli mądrzejsi od niego i zrobili całą robotę za niego i to jest też kwestia, którą Ty się możesz nauczyć.

Jak to zrobić?

To też możesz odszukać w moich dotychczasowych filmach, ale też kolejnych filmach będę o tym mówić, więc jeśli chcesz o tym się dowiedzieć, zapraszam do subskrybowania tego kanału, żebyś dostał powiadomienia właśnie o tego typu wiedzy.

Dziękuję bardzo, do usłyszenia!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment