7 Osób, Zarobili Milion w Rok

Hej, jak zostać milionerem i to w przeciągu roku?

Mało tego, zrobić to w dolarach, czyli mieć jakieś 4,5 mln złotych, w zależności jak się waha kurs złotówki albo dolara.

Podam Ci przykłady 7 osób, które zrobiły to właśnie w przeciągu roku i powiem Ci, co tak naprawdę spowodowało, że te pieniądze zarobili. Nie są to metody typu wygraj w totka, nie są to metody klikania w reklamy, a są to konkretne metody biznesowe. Posłuchaj do końca, bo samo posłuchanie tych przykładów nic Ci nie da, tak naprawdę da Ci wytłumaczenie, skąd to się bierze.

Ok i po kolei:

Pierwszy Pan, który mnie też kiedyś mocno zainspirował w 2008 roku jeszcze, Pan nazywa się Alex Tew z Anglii. Studiował sobie, miał wtedy 21 lat, nie miał pieniędzy na opłacenie czesnego i tak sobie myśli, co by tutaj zrobić, żeby szybko zarobić pieniądze. I wymyślił, że zrobi stronę internetową, gdzie będzie można wykupić reklamę, nic nadzwyczajnego, bo pomimo tego, że to już dawno temu było, to wtedy internet już całkiem nieźle funkcjonował i na reklamach też się zarabiało.

Wymyślił sobie, że zrobi stronę, która będzie mieć 1000 pikseli na 1000 pikseli i będzie każdego piksela sprzedawał za $1, więc 1000×1000 daje milion, milion pikseli i dał ogłoszenie do BBC, że robi taką akcję. Okazało się, że tak to się ludziom spodobało, masa osób wchodziła na tę stronę, żeby właśnie zobaczyć, media podchwyciły temat, więc firmy domyślały się, że skoro tyle osób wchodzi, to to będzie mieć sens, więc zaczęli faktycznie wykupywać te reklamy i okazało się, że w przeciągu 3 miesięcy wyprzedał całą powierzchnię na tej stornie.

Czyli w przeciągu 3 miesięcy chłopak, student, bez specjalnej wiedzy, wykształcenia, bez pleców, bez nie wiadomo czego, tych rzeczy, które ludzie sobie wymyślają, zarobił milion dolarów.

Inspirujące?

Kolejne. Na dzień dzisiejszy niekoniecznie już Ci się uda zrobić coś takiego, ale też niech Ci da do myślenia.

Na przykład domena „pizza.com” została kupiona przez jednego pana w 1994 roku o ile pamiętam i w 2008 została sprzedana… Została kupiona za $20, czyli została zarejestrowana jak jeszcze były początki internetu w zasadzie. Za $20 została kupiona, a została sprzedana w 2008 r. za $2.600.000. Także spora przebitka.

Na dzień dzisiejszy tych domen już jest tak dużo, że to jeszcze ma sens bawienie się domenami i liczenia na dobry zarobek, jak wychodzą jakieś nowe technologie, więc też możesz się temu przyjrzeć, zainteresować się, bo domenę teraz kupisz za 9zł, a w promocjach za 5zł sprzedają. Co prawda co roku trzeba to odnawiać, ale to cały czas jest dla niektórych źródło dochodu i to całkiem niezłe.

Kolejny pan, trzeci, pan się nazywał Gary Dahl o ile pamiętam i ten pan zaczął sprzedawać kamienie, ja o nim kiedyś opowiadałem już wiele lat temu i tak, ten pan sprzedawał kamienie.

Może Ci się wydawać szalone, a nawet bardzo, otóż to były kamienie dla psów. I on to jeszcze zrobił w latach 70′, zaczął sprzedawać kamienie dla psów, bo ludzie kupowali rozmaite maskotki i on sobie wymyślił „No dobrze, ale może zaproponuję coś innego.” I zrobił w przeciągu roku swój pierwszy milion sprzedając kamienie dla psów.

Możesz sobie to wyobrazić?

I mało tego, jak się wejdzie dzisiaj na Amazon, to cały czas te jego kamienie są sprzedawane, jest do tego teraz specjalne opakowanie dodawane, widziałem niektóre aukcje, gdzie dodają do tego jakieś e-booki, ale cała sztuka polega na tym, że facet bierze po prostu znad rzeki kamienie, czyści je i sprzedaje je na Amazonie. Nie tylko na Amazonie, bo zaczynał widzisz w latach 70′, to nie było jeszcze Amazonu, ani YouTube’a… Cytując jednego niedoszłego polskiego prezydenta: „Nie było nic…”

Ok, kolejny pan wymyślił Dogle, czyli wymyślił okulary dla psów. Bo zobaczył problem jaki ma jego pies, kiedy go oświetlało słońce, kiedy go raziło słońce, więc po prostu wymyślił mu gogle, żeby pies się nie męczył. I okazało się, że w przeciągu pierwszego roku sprzedał tych okularów za $3mln.

Więc Ty też możesz w tym momencie popatrzeć i pomyśleć „Jejku, no przecież ja też mam jakiś pomysł taki…” I co by się stało, gdybyś te pomysły swoje zaczął wdrażać w życie?

Kolejny pan, tym razem 9-cio latek, tu rodzina mu pomogła, bo EvanTubeHD założył kanał, gdzie robi recenzje zabawek. I co roku zarabia ponad $1mln 9-cio latek, no dobra teraz już nie jest 9-cio latkiem, ale już w pierwszym roku swojej działalności miał swój pierwszy milion zarobiony przez to, że testuje zabawki.

Pan, który też sobie wymyślił, że niema według niego dobrej strony, gdzie można kupić krzesła biurowe, tylko rzecz w USA się działa, założył stronę BizChair.com i w przeciągu pierwszego roku sprzedaży miał $14mln obrotu na tej stronie. 14 milionów w przeciągu roku. Ale to też Ci mówię o tym, żeby Ci pokazać jednak, jaka jest różnica między rynkiem w USA, a jaka jest różnica między rynkiem w Polsce chociażby, czy w ogóle w Europie.

PostSecret.com to jest strona, gdzie właściciel przyjmuje kartki pocztowe, pocztówki wysyłają do niego pocztą i on te pocztówki publikuje na stronie internetowej. Na tej stronie internetowej niema żadnych reklam, więc wydawać by się mogło, na czym on zarabia, albo na czym zarobił ten pierwszy milion, a pierwszy milion zarobił na tym, że wziął takie najbardziej hardcore’owe sekrety, jakie ludzie mu wysyłali w tych kartkach i opublikował to w książkach. Wydał tam ze 6 książek, sprzedał to i zarobił pierwszy milion w przeciągu roku odkąd zaczął to robić.

Więc widzisz, zarobienie pierwszego miliona nie jest tak straszne. Tylko żeby ten milion zarobić, trzeba sobie uświadomić kilka prawd. Po pierwsze żyjemy w kraju, gdzie wmówiono nam, że pieniądze są złe, że pierwszy milion trzeba ukraść, że bogaci ludzie są źli, że Janko Muzykant też zginął i dlatego umarł, bo bogaty nie dał pieniędzy.

I jesteśmy non-stop tłuczeni tego typu informacjami, idziemy do szkoły, gdzie uczą nas o pantofelkach, o innych głupotach, których potem w życiu się nie wykorzystuje do niczego, ale nie nauczą nas jak zrobić budżet, nie nauczą nas ekonomii, nie nauczą nas rachunkowości, niema tego. Nauczą nas oczywiście jak wziąć kredyt, ale nie nauczą nas jak ten kredyt spłacić.

Będą Cię cisnąć, że tak naprawdę idź na studia, ale to nie ważne w sumie co będziesz studiować, byle tylko to była medycyna albo prawo, ale generalnie idź za swoimi pasjami. Słuchaj, to że ktoś wpada na pomysł, jak zrobić jakiś biznes i zarabia te pieniądze, to się z czegoś bierze. Bierze się to z tego, że ktoś ma takie nastawienie. Tak, ktoś ma przede wszystkim takie nastawienie i idzie spać, myśli o tym, co by tu zrobić, żeby znaleźć produkt czy usługę, która da mu, tak jak temu pierwszemu chłopakowi, milion dolarów na tych reklamach.

Po prostu miał duży problem, potrzebował pieniędzy na konkretny cel, więc kombinował, wymyślał co by tu zrobić. I teraz tak, jeśli Ty zaczniesz kombinować, wymyślać co by tu takiego zrobić, to objawią Ci się rozmaite pomysły, niektóre będą totalnie głupie, totalnie od czapy, ale będą też takie, które może Ci dadzą 50 tysięcy zarobku, może 500 tysięcy, a może 5 miliardów.

Bo popatrz, jak mamy nawet YouTube, mamy generalnie wszystkie platformy social media, to ktoś wpadł na pomysł, że ludzie potrzebują dzielić się czy to zdjęciami, czy to filmami, czy to wspomnieniami, czy to po prostu sobie napisać coś od czasu do czasu. I z czegoś takiego powstały miliardowe biznesy. Potrzeba wymiany informacji, potrzeba wymiany kontaktów, zdjęć, wspomnień i tak dalej. To nie tylko powstały miliony ale powtarzam, powstały z tego miliardy. I zdaję sobie sprawę, że w tym momencie może Ci się w głowie pojawić cała masa wymówek dlaczego to nie jest dla Ciebie. Bo nie masz wiedzy, wykształcenia, pieniędzy, bla bla…

Przypomnę Ci, obejrzyj sobie film od początku, to nawet Ci nie muszę przypominać, obejrzyj sobie jeszcze raz te historie, o których Ci powiedziałem, a takich historii jest tysiące, osób, które właśnie znalazły rozwiązanie czyjegoś problemu, bo nawet to, że ktoś się chce zareklamować, to jest problem dla jakiejś firmy, że potrzebuje nowych klientów, więc ta firma szuka sposobów, jak by tu do nich dotrzeć, więc wykupuje powierzchnię reklamową.

Kolejny Pan, od krzeseł, ludzie potrzebują krzesła do firm, więc zamiast wchodzić do sklepów, gdzie są krzesła wszelkiego rodzaju, tracić czas, wchodzą na stronę, gdzie są konkretnie krzesła tego typu, biurowe. Chłopak wymyślił, jak tu testować zabawki i na tym zarabiać pieniądze.

Tylko od razu powiem Ci tak:

Kopiowanie na dzień dzisiejszy tego, co ktoś zrobił 10-20 lat temu niema sensu. Codziennie ludzie za to mają nowe problemy, na które szukają rozwiązania, więc zamiast kopiować rzeczy, które ktoś zrobił 20 lat temu i robić stronę typu Post Card, czy reklamę na milion pikseli, zacznij myśleć, zacznij kombinować, co by tu jednak zrobić innego.

I widzisz, to też a propos tego, że tak naprawdę pieniądze, to nie chodzi o to, że to jest coś fizycznego, czy to gdzieś na twoim koncie, bo pieniądze, przynajmniej ja to tak postrzegam, to jest energia. I mogę Ci powiedzieć tak, że jak więcej wydaję pieniędzy na dobre cele, albo na takie rzeczy, które potem powodują, że ja rosnę, to potem pieniądze do mnie wracają wielokrotnie. Więc ja na to patrzę, że to jest swego rodzaju energia, ja to daję, do mnie to wraca.

I jeśli Ty myślisz, że nie możesz być bogaty, bo ilość pieniędzy jest na przykład na świecie ograniczona i po prostu dla Ciebie brakło… Otóż nie!

Inną sprawa jest to, że dodrukowują non-stop pieniądze, ale ilość pieniędzy na świecie jest nieograniczona. Jak starano się określić ile tych pieniędzy jest to wychodziło gdzieś tam koło 48 zer, to tak naprawdę do końca nie wiem jaka to jest liczba, gdzie jest 48 zer, to jest nieskończona liczba. I to nie jest tak, że pieniądze są tylko dla jakiejś określonej tam grupy ludzi, to nie jest tak, że musisz być super mądry.

Powtórzę Ci, możesz być niespecjalnie inteligentny, możesz być urodzony w biedzie, możesz nie mieć wykształcenia, możesz nie mieć pleców, możesz nie mieć kontaktów, a pomimo tego zasługujesz i możesz być bogatą osobą. I teraz tak, też się komuś może teraz pojawić, jak to mówię, myśl „Ojejku Jacek, ale mówili, że jak ktoś jest bogaty, to na pewno jest zły, jak ktoś jest bogaty, to musiał ukraść, jak ja będę bogaty, to będą tak myśleć o mnie…”

Dobrze, powiedz mi co było złego w tych przykładach, które dziś opowiedziałem, że te osoby zarobiły te pieniądze. Czy one kogoś okradły? Czy one kogoś oszukały? Czy one były złe? Czy oni byli super wykształceni? Czy mieli jakieś mega kontakty?

Nie.

Mógłbym prześledzić Ci teraz listę najbogatszych Polaków, najbogatszych ludzi na świeci i też Ci pokazać, bo to nie jest w żaden sposób ukrywana wiedza, kto się na czym dorobił, kto jaki miał początek, jak startował i okazuje się, że większość z tych ludzi dorobiła się zaczynając tak naprawdę z niczym. Przepraszam, to nie jest tak, że zaczynali z niczym, bo oni zaczynali z nastawieniem, że chcą być bogatymi osobami. Ja dzisiaj mówię na temat bogactwa, gdybym mówił na temat zdrowia, wygląda to dokładnie tak samo.

Gdybyś chciał być najzdrowszą osobą na świecie, to jest po prostu kwestia twojego nastawienia, to jest kwestia tego, jak wygląda twój dzień, ile ćwiczysz, ile jesz, co jesz, jakiej jakości jest to jedzenie, jak Ty się regenerujesz, jakim powietrzem oddychasz, ile jesteś na słońcu, ile wody pijesz i tak dalej. I to jest składowa tego, jak Ty jesteś zdrowy.

Tak samo jest ileś tam składowych na to, żeby być bogatą osobą. Tak samo jeśli chcesz być mistrzem w kulturystyce, to jest też składowa tego, co Ty będziesz robić, a czego nie będziesz robić. Jeśli chcesz być najlepszym pisarzem świata, to też jest składowa tego, co Ty będziesz robić, a czego nie będziesz robić.

I nie ważne, że w tym momencie możesz nie mieć w ogóle żadnego talentu pisarskiego, ale jesteś w stanie go posiąść, nauczyć się tego. Jedna z bogatszych angielek, Pani Rowling, która napisała Harrego Pottera, ona nie była pisarką, nie była artystką, jak kiedyś tam napisała jakąś tam książkę, to schowała ją do szuflady, bo sama się wstydziła, że była tak straszna, ale sytuacja ją zmusiła do tego, żeby stworzyć coś, co historia pokazała, jak to na dzień dzisiejszy wygląda.

Więc powtórzę – zasługujesz na bogactwo i to, że Ci mówili, że Ty musisz ciężko pracować od poniedziałku do piątku, to jest bzdura. Ty możesz pracować tak, jak chcesz, od poniedziałku do niedzieli, czy od poniedziałku do wtorku, jeśli sobie tak zażyczysz, bo to jest twoja wola, czy będziesz pracować 2 dni, czy będziesz pracować 7 dni.

A w przypadku umysłowych rzeczy, o których w tym momencie mówimy, to tak naprawdę im mniej będziesz pracować, tym lepiej, bo to chodzi o to, żeby twój umysł generował pomysły i jeśli ktoś jest biznesmenem i zajmuje się pracowaniem, to obawiam się, że nie jest żadnym biznesmenem, jest po prostu zwykłym pracownikiem. Jeśli chcesz robić biznesy, jeśli chcesz tworzyć, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, chcesz być bogatą osobą, to zacznij używać swojego umysłu i rób wszystko, co się da, żeby ten umysł pracował jak najlepiej, a za tym idzie kwestia diety, kwestia ćwiczeń, kwestia tego, co Ty czytasz, kwestia tego, co Ty słuchasz.

To dzięki temu w twoim życiu pojawią się pieniądze, więc zapraszam na mój kanał do posłuchania, warto zasubskrybować, jak będę w przyszłości jeszcze tę tematykę kontynuował, żeby przypadkiem Cię nic nie ominęło.

Ale najważniejsze jest to, że te osoby, które subskrybują ten kanał, odnoszą sukcesy. Jak poczytasz sobie komentarze i są osoby, które piszą, że 4, 5, 2 lata po tym, jak zaczęły mnie słuchać, pojawiły się duże zmiany w ich życiu.

Duże i pozytywne jeśli chodzi o zarobki, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, jeśli chodzi o samopoczucie, jeśli chodzi o poziom energii, jeśli chodzi o zdrowie, bo ta tematyka, właśnie ją tak dobieram, żebyś Ty rósł, żebyś osiągał sukcesy.

Dziękuję!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment