7 dniowe wyzwanie – JAK TO ZROBIĆ LEPIEJ?

Hej, pokażę Ci świat z wysoka i porozmawiamy sobie o sprawach niemożliwych do zrobienia, a w skrócie o tym, jak to sprawić, żebyś odnosił sukcesy. W tamtym tygodniu miało miejsce kilka bardzo ciekawych wydarzeń apropos rzeczy takich niemożliwych, bo po pierwsze została pokonana po raz pierwszy w historii granica 2h w czasie biegu maratońskiego i Ci, którzy na Instagramie do mnie zaglądają: Instagram.com/sukcespl, widzieli pewnie jak tam zachwycałem się Panem, który poniżej 2h przebył ten maraton. I ok, tym, którzy nie biegają może się wydawać, że to jest nic nadzwyczajnego, ale jak Ci powiem, że przez 2h biegł w tempie 25km/h, to Ty chyba byś na rowerze miał problemy z utrzymaniem takiej prędkości, a co dopiero w biegu. Wow, czekaj, pokaże Ci lepiej. Dlaczego zaczynam akurat od tego Pana? Dlatego, że może nie taka sytuacja, ale dość podobna miała miejsce w 1954 r., kiedy to też pokonano pewną granicę w biegu, bo… Teraz nie wiem, czy mówić, czy się zachwycać widokiem, bo ja też jestem tu pierwszy raz…

Bo wtedy też jeden Pan przebiegł 1milę, czyli jakieś 1600m w czasie poniżej 4min i to jest o tyle ciekawe wydarzenie, że wszyscy komentatorzy sportowi uważali, że to jest niemożliwe, że człowiekowi prędzej serce pęknie, dostanie zawału, wszystko co się tylko może wydarzyć złego, wydarzy się, ale ten Pan przebiegł, pokonał ten czas 4min i potem stała się bardzo ciekawa rzecz. Bo kiedy on to zrobił, to w przeciągu roku osób, które dokonały tego samego było kilkadziesiąt. Po tym jak w tamtym tygodniu Eliud Kipchoge pobił ten rekord, dokładnie na drugi dzień, czyli w ubiegłą niedzielę Pani Brigid Kosgei, pobiła rekord kobiet w maratonie i to pobiła rekord, który był od 16 lat. Wow, coś pięknego, wiesz co, może ja to po prostu obrócę i będę Ci pokazywał z drugiej strony, bo nie musisz na mnie patrzeć. O tak, myślę, będzie dla Ciebie ciekawiej. Coś pięknego! I teraz czy ja mam opowiadać, czy cieszyć oczy… Ale Ci poopowiadam. Dlaczego Ci mówię o takich historiach? Dlatego, że też akurat tydzień temu była ciekawa sytuacja, kiedy to kolejna Polka dostała literacką nagrodę Nobla. Wcześniej była Wisława Szymborska o ile dobrze pamiętam, coś to też niby niemożliwego, żeby Polak, Polka, żeby taki sukces odniosła i dostała taką prestiżową nagrodę. Ale to jeszcze nie jest wszystko.

Tak się akurat złożyło, że też w tamtym tygodniu czytałem książkę, którą Ci polecę, chociaż książka dla niektórych może być przerażająca, to jest książka o tym Panu tutaj, Richard Feynman „Pan raczy żartować Panie Faynman”, to jest biografia faceta, o którym przyznaję, że nie słyszałem wcześniej, bo Pan dostał nagrodę Nobla, jest fizykiem teoretycznym, czyli coś, co jest tak totalnie abstrakcyjne, jak tylko może być. Wyobraź sobie, że ten Pan generalnie mocno się cieszył życiem i to jest opisane w tej książce, bo był na tyle rozgarnięty, że był jednym ze współkonstruktorów bomby atomowej podczas II Wojny Światowej, na jego wykłady chodził Einstein, żeby było ciekawiej, w latach 60′ był w Polsce, niestety rok temu mu się zmarło. I ten Pan z tego co wyczytałem z tej książki, wynika, że cokolwiek robił w życiu, to patrzył na to w ten sposób, jak to zrobić lepiej, takie było jego nastawienie: „Jak to zrobić lepiej”. I teraz te wszystkie osoby, o których Ci opowiedziałem do tej pory, czyli jeden biegacz, drugi biegacz, zresztą do tej pory wszystkie widea jakie robiłem na tym kanale, o ja już widzę Statuę Wolności, wszystkie widea, które robiłem do tej pory właśnie pokazywały to, jak przekraczać pewne granice, a tu jest widzisz odpowiedź dla Ciebie, jak to robią, czy robili najlepsi na świecie, bo po prostu patrzyli na rozmaite rzeczy i zastanawiali się jak to zrobić lepiej i ten Pan Feynman od małego cokolwiek wpadało mu w ręce… Obrócę znowu kamerkę… Zastanawiał się jak to poprawić, jak to zrobić lepiej, nawet tę nagrodę Nobla, którą dostał, dostał według niego przypadkiem, bo po prostu robił to, co lubi, czyli coś sobie tam analizował, coś sobie tam obliczał i z tych wszystkich obliczeń wyszło mu, to, że jak widzisz, został nagrodzony Noblem. Proszę bardzo, tutaj mamy Statuę Wolności.

Za tydzień na filmie będę tam pod statuą, to zajrzyj za tydzień, to dokładnie Ci pokaże. Ok, po co Ci to wszystko opowiadam? Widzisz, jest to kwestia twojego nastawienia do życia, czy chcesz po prostu sobie żyć z dnia na dzień, czy może będziesz chciał, chciała czegoś więcej. Więc jeśli będziesz chcieć czegoś więcej, to twoje nastawienie powinno być właśnie takie, popatrzeć na coś… Ok, popatrzeć na Manhattan… I zastanowić się, jak to zrobić lepiej. Wiesz co, tutaj cała masa ludzi zastanawia się, jak to zrobić lepiej i jak się idzie przez Nowy Jork, to jest tak naprawdę jeden wielki plac budowy, co jest zresztą niesamowite, bo widzisz, jak mieszkam w Warszawie i widzę jak Warszawa się buduje, ale to jest nic przy tym, jak tutaj rosną wieżowce i w jakim tempie. Za magią internetu przeniosłem się na inny wieżowiec, z innej strony popatrzysz troszkę jeszcze na Nowy Jork. Jejku, te widoki są niesamowite, po prostu niesamowite! Ale ok, 7-dniowe wyzwanie. Na czym polega? Na tym, żeby popracować nad sobą, bo Ty wiesz, co u siebie warto byłoby poprawić, co u siebie warto byłoby zmienić i nagrodzę kilka osób, które podejmą to wyzwanie i dzisiaj napiszą w komentarzu co chcesz zrobić, co chcesz zmienić prze najbliższe 7 dni, albo czego chcesz uniknąć przez najbliższe 7 dni i codziennie dzień po dniu pilnuj się, sam się pilnuj, czy Ty to robisz, czy tego nie robisz.

Po 7 dniach pod swoim komentarzem dopisz w skali od 0-10 na ile uważasz, że ta zmiana przez Ciebie obiecana, została wdrożona i wybiorę właśnie z 10 osób, które dostaną ode mnie suplement Geniusz, który poprawia koncentrację, poprawia skupienie, poprawia myślenie, więc na pewno Ci się to przyda. Jeszcze raz rzut oka. Dobra, miałem nie mówić na jakim budynku jestem, bo jest to budynek Rockefellera, a jest to z tego co zauważyłem najbardziej znienawidzona osoba, jeśli chodzi o Amerykanina, w Polsce. Nie będę tego komentować… Ale widoki są po prostu zabójcze, zabójczo zniewalające! Zapraszam za tydzień!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment