3 Sposoby Jak Zarabiać Więcej

Hej, temat jak zarabiać więcej, może nawet 10x więcej i dla tych, którzy zarabiają 2000zł/mc i dla tych, którzy zarabiają 20000zł/mc. Skąd taki temat? Niedawno robiłem spotkanie w Warszawie i jeden Pan, który pracuje w dużej korporacji, który zarabia ponad 20000zł/mc, przyszedł do mnie już po całym spotkaniu i pyta właśnie: „Panie Jacku, co by tu zrobić, żeby zarabiać 200000-300000zł/mc? Bo teraz pracuję w dużej korporacji, w sumie jest nieźle, ale to nie daje mi tego poziomu życia, jaki mnie interesuje.” Ja wiem, że dla tych, którzy zarabiają 2000-3000zł/mc jest marzeniem, żeby przejść na 20000-30000zł/mc, to może zacznę od tych, którzy zarabiają 2-3, jak dość do 20-30. Ten Pan, no widzisz, kształcił się przez całe życie, zatrudnił się w korporacji i w korporacji mu tyle płacą, tylko, że Ty potrzebowałbyś z 20-30 lat ścieżki kariery, żeby dojść do tego, co ma ten Pan, a w momencie, gdy zarabiasz 2000-3000zł/mc, to tak naprawdę tutaj nie jest wielki problem, żeby przeskoczyć na poziom 10x więcej, jest gorzej jeśli już zarabiasz 20-30, bo wtedy zaczynają się, powiedzmy, schody. Ale ja zawsze powtarzałem i powtarzam, że najlepiej jest założyć firmę.

Dlaczego? Dlatego, że jak zakładasz firmę, to twój pułap dochodów jest nieograniczony, tylko to nie chodzi o to, żeby otworzyć sklep z medycyną naturalną, czy tutaj jakiegoś fryzjera, bo ok, może w dużym mieście przy super ruchliwej ulicy, a ta taka nie jest, bo jestem w Łodzi, a tutaj tak patrząc, jak te budynki wyglądają, jak to życie tu wygląda, to raczej się nie przelewa i to nie jest sposób, otwieranie takiego biznesu, na duże dochody. Więc co do dużych dochodów, powiem to, co powiedziałem temu Panu, który zarabia 20000zł/mc, ale tyczy się to też Tych, którzy zarabiają o wiele, wiele mniej, bo założenie swojej firmy to jest podstawa, bo ilekolwiek zarabiasz, jeśli nie chcesz mieć sufitu nad głową, nie możesz pracować na etacie, bo nigdy nie będzie tak, że będziesz zarabiać więcej od twojego szefa, niema takiej opcji. Co w związku z tym? Zakładasz firmę, tak naprawdę według mnie w 3 branżach, bo są 3 branże, gdzie dochody są w zasadzie nieograniczone.

Pierwsza, to co ja robię, to jest internet i czy to będzie sprzedaż internetowa, czy aplikacje internetowe, czy aplikacje na telefony komórkowe, ilość tego, co można robić przez internet, jest tak naprawdę nieograniczona, ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia. Tylko tu też jest kwestia tego, żeby nie robić tego, co robią wszyscy, tylko żeby sobie znaleźć swoją niszę, bo jeśli będziesz robić to, co wszyscy, czyli otworzysz sklep internetowy, nie wiem, z pantoflami, ok, ja nie znam nikogo, kto by się dorobił na sklepie z pantoflami, być może tacy są, ale to nie jest sposób. Więc jest to kwestia znalezienia takiego produktu, czy takiej usługi, którą ludzie będą chcieć i to nie tylko w Łodzi, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ok, ja nie opowiem wszystkiego, co bym mógł powiedzieć na temat zarabiania przez internet, bo by zajęło to pewnie z 2 tygodnie, gdybym zaczął opowiadać, jak to trzeba zrobić, ale pokazuję Ci sposób myślenia i to, żebyś zaczął myśleć: Co takiego mogę robić przez interent, żeby zacząć na tym zarabiać pieniądze?”

Druga sprawa, to są nieruchomości, przeszedłem się przez Łódź, widzę mnóstwo budynków, które są opuszczone, zapuszczone i generalnie mega zaniedbane, dla większości ludzi, jest to obraz nędzy i rozpaczy, a ja na to patrzę i widzę tutaj mega możliwości, bo jest taki budynek można kupić, można wziąć dotację na renowację, jak mi się ładnie rymuje, jeśli jeszcze wybudują tutaj lotnisko pod Łodzią, to te ceny będą rosnąć i będą rosnąć i jest to cały czas metoda na biznes. Do tej pory najbogatszych ludzi jakich spotykałem, to byli Ci, którzy zarabiają na internecie, na drugim miejscu to byli deweloperzy i możesz powiedzieć, że Ty nie masz doświadczenia, żeby być deweloperem, że to nie dla Ciebie, więc widzisz, bycie deweloperem wcale nie jest takie trudne i wcale nie potrzeba nawet pieniędzy, do tego, żeby zacząć budować, ale to też nie jest temat na dzisiaj, żebym Ci o tym opowiadał, może kiedyś o tym więcej opowiem, więc mamy te 2 tematy, a 3 temat jest to gra na giełdzie.

To może być gra związana z akcjami, to mogą być obligacje, to mogą być waluty, to mogą być złoto, nawet kukurydza, tylko każda z tych 3 dziedzin, które powiedziałem, które według mnie są najbardziej dochodowe, wymaga wiedzy, to nie jest tak, że dzisiaj zaczniesz w którejkolwiek z tych dziedzin coś działać i za tydzień będziesz zarabiać 20000zł, albo 200000zł, niema takiej opcji, na to potrzeba czasu, czasu oraz edukacji, ale minie, nie wiem, może 6 miesięcy, minie rok i na pewno ten czas, który włożysz w edukację, w rozwój, w którejś z tych 3 dziedzin, da Ci o wiele, wiele więcej niż pójście na etat, niż to żeby zostać, jeśli zarabiasz te, powiedzmy, kilkadziesiąt tysięcy, i zostać w tej pracy, gdzie jesteś, tam nie przeskoczysz z 20000zł na 200000zł, no jeszcze musi z 20 lat minąć, zanim szef, powiedzmy, Cię doceni, czy nawet nie szef, bo to wtedy korporacja jako taka da Ci gdzieś wyżej awans, ale i tak mało który z szefów dużych firm, zarabia takie pieniądze, bo tam pieniądze są bardziej pakowane w rozwój firmy, a nie wynagrodzenie, powiedzmy, prezesa. Dlatego dla osób, które zarabiają już w tym momencie dużo, albo jeszcze inaczej, jeśli powiedzmy, jesteś właścicielem firmy i jako właściciel firmy zarabiasz niewystarczająco dużo według Ciebie, to ja Ci powiem tak, jeśli to robiłeś od jakiegoś czasu, nie przeskoczyłeś kilka poziomów wyżej, to znaczy, że z tą branżą jest coś nie tak, jeśli się starałeś, jeśli kombinowałeś, jak to robić lepiej i nie poszło lepiej, to znaczy, że coś albo Ty robisz nie tak, albo jest branża już wypalona i trzeba się po prostu przebranżowić, najprawdopodobniej jest to to drugie, czyli tu widzę jest jakiś lombard, tutaj szafa z ciuchami i to nie jest żaden biznes, jeśli masz taki biznes, nie przeskoczysz pewnego poziomu, więc trzeba wtedy szukać, co robić innego, internet, nieruchomości, giełda i działać, jak będziesz takie rzeczy robić, to twoje dochody będą nieograniczone.

Teraz możesz mi powiedzieć, ale dlaczego ja w ogóle mówię o pieniądzach, o dochodach i tak dalej. Dlatego, że pieniądze, nie chodzi o pracę dla pieniędzy, tylko pieniądze jako takie, stwarzają Ci możliwości, bo Ty wtedy nie mieszkasz w czymś takim, co tutaj jest, tylko to Ty wybierasz, gdzie mieszkasz, z kim spędzasz czas, jakie rzeczy jesz, jak się ubierasz, jak spędzasz wakacje, słuchaj, raz się żyje, wiec według mnie trzeba żyć tak, jak się na to zasługuje i można chodzić super elegancko ubranym po mieście Łodzi, a można chodzić mniej elegancko ubranym po Las Vegas, czy po Los Angeles. Wybór należy do Ciebie, dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment