NAUCZ SIĘ, JAK MIEĆ LEPSZE ŻYCIE

  Ponad 300 motywacyjnych lekcji
  Zapisz Się Teraz i Zacznij Korzystać z Motywacji

Hej, po filmie sprzed 2 tygodni, gdzie mówiłem na temat tego, jak zacząć inwestować dla początkujących, było mnóstwo pytań, więc wyjaśnię dzisiaj, jak zainwestować w 2, moim zdaniem, najlepsze instrumenty.

Tylko od razu powiem, to co Ci zasugeruję dzisiaj, to są tylko moje sugestie, to są moje opinie, ja nie jestem doradcą finansowym, więc twoja odpowiedzialność jest za to, co Ty zrobisz, ja Ci mogę tylko zasugerować. Ja sam w te rzeczy inwestuję, ale mój biznes to jest mój biznes jeśli chodzi o sprzedaż internetową, jeśli chodzi o ecommerce i to, co tam zarobię, inwestuję w swoje własne produkty i inwestuję i odkładam w ten sposób też na starość można powiedzieć. Ale w sumie jest to całkiem fajna inwestycja.

Więc tak, pierwsze jest to S&P 500, Standard & Poors 500, a drugie są to tak zwane REIT’y. Na S&P 500 zaraz Ci dokładnie powiem, gdzie to kupić, jakie są zwroty i to samo Ci powiem z REIT’ami. Zanim to kupisz, to trzeba mieć świadomość tego, że są to instrumenty finansowe i jest duże prawdopodobieństwo, bardzo duże prawdopodobieństwo, że na tym się zarobi, powiem Ci ile na tym można zarobić ale jako instrument finansowy, jest też prawdopodobieństwo, że na tym się straci.

Przez ostatnie 20 lat jak sobie popatrzysz na indexy, na wyniki, index S&P 500 rósł średnio 7% rocznie. W tym roku jest to prawie 40% rocznie i jeśli to porównasz do dowolnej lokaty bankowej, do obligacji, do kupna nieruchomości, do dowolnych inwestycji, to tak naprawdę ciężko jest znaleźć coś, coda Ci tego typu zwroty.

REIT’y z kolei są to fundusze inwestycyjne, które kupują mieszkania, kupują apartamenty, kupują domy i je wynajmują, więc jeśli fundusz podpisuje umowę z ludźmi to raczej jest to pewne, ale widzisz, zawsze może się wydarzyć jakiś totalny kryzys, gdzie ludzie nagle przestaną spłacać, więc jest zawsze ryzyko, że się na tym straci.

Ok, co do tego, gdzie je kupować.

Masz w zasadzie w każdej firmie brokerskiej, możesz zarejestrować się na zachodnim koncie, podawałem link do np. Interactive Brokers, tam opłaty są dosłownie 1-2$ za zrobienie transakcji. W Polsce masz też możliwość założenia rachunku brokerskiego, te rachunki generalnie są darmowe, prowadzi to praktycznie każdy bank, z tych, które są największe to możesz to zrobić na ING, możesz to zrobić na BOŚ’u, możesz to zrobić na mBanku, jedyne czego potrzebujesz, to mieć tam konto bankowe i podpinasz się po prostu do konta maklerskiego, więc kosztuje to tak naprawdę nic.

To co oni pobierają to prowizję w granicach 0,3-0,4%, niektórzy twierdzą, że nie pobierają prowizji, różnie to jest, ale może podam Ci linki do 2-3 takich największych, więc w opisie możesz sobie popatrzeć.

Ok, co do S&P 500, co to w ogóle jest za index i dlaczego daje aż 7% zwrotu, skoro z normalnego konta bankowego masz 1% czy 0,5%? S&P 500 jest to index, gdzie są największe firmy giełdowe USA. Dlaczego USA, a nie niemieckich czy polskich? Polska giełda generalnie jest malutka, biedna i ostatnio dopiero zaczęła rosnąć, ale generalnie przez wiele ostatnich lat bardzo słabo sobie radziła.

Możesz inwestować w indexy największych firm niemieckich, włoskich, hiszpańskich itd. Ale giełda amerykańska to jest ta giełda, która jest największa na świecie i tam są największe obroty, największa płynność. Największe firmy na świecie są też w USA, więc te 500 firm, S&P 500 bierze się od tego, że jest tam 500 największych firm, z największą kapitalizacją w USA.

To muszą być firmy, które są amerykańskie, które mają ponad 6 mld$ wartości rynkowej, to są firmy typu Amazon, Apple, Microsoft, Facebook i z każdej branży są to firmy, więc musiałaby wydarzyć się naprawdę totalna katastrofa, żeby ten indeks runął i taka katastrofa fakt faktem wydarzyła się w tamtym roku, jak wybuchła pandemia, pozamykano firmy itd. więc wtedy ten indeks mocno spadł, ale w przeciągu dosłownie 2 miesięcy odbił.

Więc widzisz, to jest też kolejna sprawa, jeśli chodzi o inwestowanie czy w REIT’y czy w fundusz tych największych firm amerykańskich – trzeba się przygotować na to też psychicznie, bo ja akurat w to inwestuję w taki sposób, że kupię raz i czekam kilka miesięcy, wypłacam po jakimś tam czasie, albo dywidendę, albo reguluję tzw. stop-loss’y, bo kupujesz coś, co ma notowania giełdowe, więc to cały czas rośnie i spada.

I jeśli np. dzisiaj kupisz na szczycie, bo dzisiaj naprawdę jeśli chodzi o S&P 500, to nigdy w historii on nie był tak wysoko i kupisz go dzisiaj i może się okazać, że jutro spadnie, co jest zresztą dość prawdopodobne, ja to nagrywam dziś w piątek w samo południe, ale po południ dzisiaj jest ogłoszenie poziomu bezrobocia w USA, do tego we wrześniu mają być też podane stopy procentowe, FED ma to ogłosić, więc to są rzeczy, które wpływają na to, tak prawdę przez najbliższe 2-3 tygodnie, co się będzie dziać na giełdzie.

Więc dzisiaj jest na topie, ja Ci mówię, że warto to kupować, ale jutro to może spać, bo będzie ogłoszenie wyników, jeśli się okaże, że jest bezrobocie duże, no to wpływa ewidentnie na indeks. Więc zanim zaczniesz inwestować, warto sobie troszkę poczytać, na YouTube jest cała masa filmików mówiących w którym momencie zainwestować, w którym momencie wyjść, bo inne wyniki osiągniesz, jeśli zainwestujesz w odpowiednim momencie, kiedy ten index spadnie w dół, a zawsze są jakieś krachy, zawsze są wzloty i upadki.

Więc też chodzi o to, żeby psychicznie to przetrzymać, ja się tym specjalnie nie martwię, bo kupuję wtedy, kiedy spadnie w dół i przeznaczam sobie 3-4 miesiące powiedzmy, może 5 miesięcy, kiedy tylko reguluję sobie stop-loss’y i ja na tym nie mam opcji żeby stracić, bo w zasadzie jak kupuję na dole, w przeciągu jednego, dwóch dni to odbija i potem ustawiam stop-loss. Stop-loss to jest coś takiego, że jeśli index idzie w górę bo coś się tam dzieje, jeśli spadnie poniżej poziomu, który jest dla mnie krytyczny jeśli chodzi o mój zarobek, po prostu z automatu się to sprzedaje. Jeśli chodzi o to jak zainwestować, jak kupić to S&P 500?

Ok, musiałbyś mieć dostęp do platformy Futures, czyli wejść i zalogować się np. na mforex.pl, założyć sobie tam konto i wtedy możesz nawet grać na minutowych… Bo ten index co minutę spada-rośnie-spada-rośnie, jest kwestia wiedzieć w przestrzeni dłuższego okresu, czy rośnie czy spada, jak to wygląda w danej godzinie, w 15 minutach, w 1 minucie, można się na tym bawić, są ludzie, którzy zarabiają na tym bardzo dużo, są tacy ludzie, którzy na tym tracą całe majątki. Z tego co najlepsi inwestorzy mówią, wszystko tak naprawdę jest w głowie, wszystko tak naprawdę jest w psychice.

To nie jest mój biznes, więc ja się tym nie zajmuję tak, żeby siedzieć przy tym na co dzień, powtarzam Ci, ja u siebie czekam, aż będzie spadek, kupuję, czekam ileś tam miesięcy i w przypadku S&P 500, jest dla Ciebie bardzo fajna alternatywa, bo jest fundusz, który nazywa się SPDR S&P 500, skrót SPY S&P 500 i to jest 1/10 tego co jest cały ten index S&P 500, czyli jest to fundusz, z resztą największy fundusz na świecie, który jest jakby lustrzanym odbiciem tego, co się dzieje w indexie, tylko że on jest 10x tańszy, żeby po prostu normalni ludzie mogli sobie to kupić, bo S&P 500 jest dzisiaj na poziomie gdzieś tam $4570, chyba jakoś tak jest.

I od razu ciekawostka, bank inwestycyjny Goldman Sachs w tamtym miesiącu powiedział, czyli na początku sierpnia, że do końca roku oni przewidują, że S&P 500 urośnie do poziomu $4700, czyli to jest jakieś 7%. Czyli teoretycznie, gdyby się to kupiło w sierpniu, teoretycznie wg. ich przewidywań, na koniec roku masz 7% zysku. I teraz możesz to porównać do jakiejkolwiek inwestycji, kup mieszkanie, kup ziemię, kup cokolwiek. Czy będziesz z tego mieć 7% do końca roku? Może tak, może nie. A tutaj robisz to bez żadnej pracy tak naprawdę.

Więc najprościej jest wejść, wydaje mi się, że przez polskich brokerów, przez mBank, przez XTG, przez ING, można kupić ten index SPY S&P 500, kupujesz to i jak popatrzysz, to w ostatnim roku on rósł w granicach 35-40% więc 35% rocznie to jest naprawdę miazga, powiedzmy sobie szczerze, 40%. Wpłacasz 100000zł, za rok wyjmujesz 140000zł. Brzmi dobrze czy nie?

Jeśli chodzi o REIT’y. REIT’y są to, tak jak powiedziałem, fundusze, które inwestują w mieszkania, domy itd. Jak je kupić? Dokładnie na tej samej zasadzie, tylko teraz sobie wyszukać, który będzie dla Ciebie najlepszy, bo każdy działa na troszkę innej zasadzie. One funkcjonują w ten sposób, że zbierają pieniądze z rynku, od inwestorów, kupują mieszkania, kupują nieruchomości i potem dają w granicach 70% dywidendy.

Więc tak, jedna sprawa to to, że dają Ci przeogromne dywidendy, bo to jest tak, że żeby to był formalnie fundusz jako REIT, to musi dać powyżej 68%, są takie, które mają poniżej, bo dają 50%, ale to i tak są przeogromne kwoty, więc ty wpłacasz 100000zł i masz 50% wypłacane dywidendy, ale wg. tego, jak są notowane akcje. I teraz popatrz na listę największych REIT’ów jakie są w USA, jak popatrzysz na nie, to zwrot jest powyżej 30%, te REIT’y rosną 30% rocznie.

I popatrz, masz REIT’y typu Vanguard, który jest największy na świcie, masz Schwab’a i wystarczy sobie wziąć i przeanalizować dosłownie 5-10 największych, ile one dają zwrotu, jak one się zachowywały przez ostatnie lata, jak one się zachowały wtedy, kiedy wybuchł reklamowany wirus, na ile to wtedy spadło i możesz sobie porównać, jak one działają, w ilu są krajach. Możesz sobie sprawdzić takie REIT’y jak są w Niemczech, jak są w Hong Kongu. I inwestujesz w coś takiego i masz w zasadzie gwarantowany zwrot w granicach 50%, a nawet prawdopodobnie więcej.

Więc jak masz w tym momencie odłożone, nie wiem, 100000zł, 500000zł, milion i więcej, to jest dla Ciebie banalna sprawa, bo nie musisz się niczym przejmować. To jest właśnie to, co ludzie mówią o wolności finansowej, co to jest, jak to uzyskać. Właśnie w ten sposób! Kupujesz REIT’a, kupujesz S&P 500 i nie musisz się tym świadomie zajmować, możesz sobie zajrzeć raz na tydzień, żeby ustawić stop-loss’a, albo jest take profit, czyli można sobie…

Jest wykres, gdzieś tutaj, ustawiasz sobie stop-loss’a tutaj, take profit tutaj i po prostu czekasz, aż się dochód zrealizuje. Niemniej powtarzam, to wszystko jest ryzyko! Popatrz, wybuchła, znaczy nie wybuchła, no jest zamieszanie w Afganistanie, więc wojna niby wybuchła, jest tak na pograniczu i już ceny ropy się wahają, już się wahają ceny dolara i to wszystko ma też wpływ właśnie na index ten S&P 500, na REIT’y to ma mniejszy wpływ.

Ale widzisz, kwestia tego co, co właśnie na początku miesiąca ogłaszane są wyniki co do wysokości inflacji, co do wysokości bezrobocia, to wszystko wpływa na to, jak te firmy, te 500 największych firm, jak będą potem zarabiać w przeciągu najbliższych tygodni, bo jeśli jest niski bezrobocie, to ewidentnie ma wpływ na rynek pracy, na to ile potem płaci się pracownikom, to ma też wpływ na to, ile Ci ludzie zarabiają pieniędzy, w związku z tym, ile wydają na rynku. Więc trzeba po prostu mieć świadomość tego typu rzeczy.

Jeśli Cię ten temat zainteresował, warto dać like’a, żeby inni ludzie zobaczyli, bo masa ludzi niestety zostawia pieniądze na lokatach, kupuje niepotrzebnie nieruchomości, a jak dasz like’a, ten film po prostu dotrze do większej ilości osób i zobaczą, że są tego typu możliwości inwestycji i Ty sam z tego korzystaj, tym bardziej korzystaj z tego… Powiem Ci jak zdziwiłem się jak jakiś inteligentny Pan napisał, jak coś o podatkach mówiłem, że „No ale przecież ja nie płacę żadnych podatków, co Ty Jacek opowiadasz, mam tam 19% rocznie, jakie podatki, o czym Ty mówisz?!”

Słuchaj, płacisz podatki, płacisz za powietrze, pojedziesz do jakiejś miejscowości turystycznej, płacisz za powietrze. Jak kupujesz paliwo, to w paliwie jest mniej więcej 80% podatków, płacisz VAT, płacisz całą masę dodatków na ochronę środowiska, na drogi.

Więc jak ktoś mi mówi, że nie płaci podatków, to mi się po prostu śmiać chce.

Ale widzisz, to jest kwestia po prostu edukacji finansowej, więc to, co dzisiaj Ci powiedziałem, to są najlepsze i najbezpieczniejsze metody do tego, żeby twój majątek rósł. I im więcej ludzi będzie wiedzieć, że są tego typu metody, tym mniej będzie chamstwa, buractwa, które gada głupoty, które rysuje samochody, które kradnie, bo niestety jak jest biedny kraj, to potem są tego efekty.

Więc im więcej osób będzie znać tę wiedzę, porozsyłaj znajomym, niech wiedzą, jak to wszystko działa.

Dzięki, hej!

{ 0 comments }

SEN POLIFAZOWY

https://www.youtube.com/watch?v=fBjFmFdhOBQ

Hej, prosiliście mnie w komentarzach pod filmami, gdzie mówiłem na tematy snu, żeby powiedzieć coś więcej na temat tego, jak krótko spać i jak się wysypiać.

I są metody, a ja Ci podam 3 metody takie, które ok, ja sam stosowałem 2, jedna jest taka, którą stosował Michał Anioł. Może Ci się to wydać na początku trochę hardcore’owe, ale zobaczysz, że to wszystko jest do zrobienia i okaże się, że możesz spać o wiele, wiele krócej, jak śpisz do tej pory, być wyspanym, mieć dużo energii, sił życiowych, chęci do działania.

Ale zanim Ci o tym powiem, bardzo ważne ogłoszenie parafialne. Pytaliście mnie też o rozwinięcie filmu z ostatniego tygodnia odnośnie inwestycji, będę we wtorki z powrotem robił nagrania odnośnie i biznesu i startupów i właśnie sposobów inwestowania, więc zapraszam we wtorek na tego typu filmy.

Kolejne ogłoszenie parafialne, przygotowałem więcej jak parę nagrań, jak robiłem „Złote Pogadanki”, nagrałem ich około 30, z czego na YouTube jest ich teraz pewnie z 5 i jest pozostałą pula, którą udostępnię dla tych, którzy są u mnie na liście mailingowej, dlatego wejdź na stronę sukces.pl, zostaw tam swojego maila i dostaniesz wszystkie te maile do siebie, nie będę ich publikował na YouTube.

Czemu? Bo jestem taki niedobry. Ale nagrania są bardzo fajne, nakręcą Cię, zmotywują do działania, a są w 100% bezpłatne. Także powtarzam, wejdź na stronę sukces.pl, zostaw tam maila, którego odbierasz na co dzień i wyślę Ci pakiet tych nagrań. Co do krótkiego spania. Jeśli nie masz w życiu co robić, jeśli jesteś leniem, lubisz spać do godziny 12 i uważasz, że krótkie spanie nie jest dla Ciebie, to oczywiście tego nie rób, no bo to niema sensu, żebyś na siłę się zmuszał.

Ale w momencie, kiedy dużo się uczysz, kiedy dużo pracujesz, kiedy rozwijasz firmę, krótkie spanie jest jak najbardziej efektywne. I powtarzam: krótkie spanie nie oznacza, że za tym idzie jakieś zmęczenie, że za tym idzie gorsze myślenie, funkcjonowanie i tak dalej i tak dalej. Ja bardzo mocno byłem zaangażowany w to wtedy, kiedy budowałem swoją firmę i było dla mnie normą, że spałem 4,5h, ale było to robione sposobem, więc najpierw zacznę od tego. Jak to działa? Ale to jeszcze szybko zanim Ci wytłumaczę jak to działa.

Dlaczego to ma sens? Dlaczego nie będziesz przemęczony? Ok, jedno to są cykle snu, które trwają 1,5h i tak naprawdę możesz spać 3h, 4,5h, 6h i wielokrotność i wtedy tak naprawdę jesteś wyspany, żeby powtarzać tę wielokrotność 1,5h snu i to jest akurat naukowo zbadane. Ale dlaczego są niektórzy, który twierdzą, że trzeba spać 8h?

Kiedyś zrobiono takie badanie, że zamknięto bandę dzieciaków w pomieszczeniu na zasadzie: „Róbta co chceta” i powłączali stopery, żeby zobaczyć ile dzieci śpią i na tej podstawie określono, że skoro dzieci tyle śpią, to człowiek powinien też tyle spać. Ale widzisz, jakoś nikt nie dopowiedział, że gdyby sprawdzano, ile dzieci chcą… Zapotrzebowanie dziecka na spożycie cukierków czy tortów, jaka jest norma.

Więc wyobraź sobie teraz, że zamyka się bandę dzieciaków w cukierni i sprawdza się na wadze, w inny sposób, ile te dzieci są w stanie zjeść tortów i na tej podstawie ktoś chce ustalić czy dziecko powinno zjeść jednego placka, czy jedną czekoladę na miesiąc czy na rok, no skoro takie badanie po prostu było bezsensu zrobione. I to się utrwala i co chwilę ktoś powtarza „Spanie 8 godzin!” albo i dłużej. To jest bez sensu.

Michał Anioł spał 2h dziennie, ale ponieważ metoda Michała Anioła jest hardcore’owa, to o niej opowiem na koniec tego nagrania. Najpierw moja metoda 4,5h, ona tak naprawdę nie jest moją metodą snu, tylko poznałem tę metodę od jednego z lepszych szkoleniowców na świecie.

I kiedyś miałem przyjemność go poznać na zasadzie, że jechaliśmy pociągiem przez 8h i wtedy się dziwiłem, że on miał wtedy około 45 lat, czyli tak jak ja teraz i dziwiłem się, że wyglądał na 30-parę i pytam się go co chwilę „Jak Ty to zrobiłeś stary, że tak młodo wyglądasz?” A on mówi: „Ale o co Ci chodzi, w ogóle nie wiem o co Ci chodzi?” I powiedział wtedy między innymi, że stosuje metodę właśnie tego krótkiego spania. I przez to też przeżywa też o wiele więcej, bo on masę czasu poświęca na naukę, na rozwijanie siebie i swojej firmy, a śpi 4,5h dziennie.

I jak go przepytałem dokładnie jak on to robi, to powiedział mi to, co teraz Ci przekażę. Otóż, nie wiem czy Cię to interesuje…

Otóż mówi, że pierwsze 2 tygodnie będą najcięższe, najbardziej hardcore’owe, bo jesteś przyzwyczajony do spania te 8-9h i po pierwsze trzeba się zmusić, trzeba mieć cel, po co Ty chcesz spać 4,5h dziennie. Jak nie masz do tego żadnego celu, to się nie zmusisz do tego i nie będziesz tego robić. Jeśli budujesz w tym momencie firmę, jeśli nie wiem, piszesz książkę, tworzysz jakiś tam program, tworzysz start-up, masz potrzebę tego, żeby pracować dużo i być efektywnym. Więc to jest pierwsza podstawowa sprawa – musisz mieć chęci do tego.

Teraz jest kwestia druga, czyli regularne godziny, kiedy Ty idziesz spać, czyli powiedzmy, ja robiłem wtedy tak, szedłem o północy spać i wstawałem o 4:30. Od razu powiem Ci tak, najlepsza metoda na to, żeby zacząć tę metodę w praktyce stosować, to jest teraz, jak dzień jest jeszcze długi, bo jak będziesz to robić w zimie i będziesz to robić w Polsce, to będziesz mieć problemy, bo będziesz wstawać o 4:30, będzie ciemno, do godziny 7-7:30 będzie jeszcze ciemno, więc będzie Ci ciężko z tym.

Są na to metody, ale nagranie by zbyt długo trwało, więc w skrócie: Idziesz spać o godzinie 0:00 na przykład i wstajesz o godzinie 4:30 i codziennie musisz robić to regularnie, żeby twój organizm nauczył się tego, żeby właśnie w tych godzinach spać i w tych godzinach wstawać i wtedy będziesz to robić na automacie. Przez pierwsze 2 tygodnie nie będziesz się do niczego nadawać, przykro mi, będziesz totalnie zmęczony, ale po 2 tygodniach twój organizm się do tego przyzwyczai i zmęczenie Ci minie, będzie to dla niego po prostu naturalne, że przestawiłeś się na nowy sposób spania.

To tak samo, jak powiedzmy, objadasz się cukrem, słodkościami, jeśli chcesz rzucić, to przez 2 tygodnie też do niczego się nie nadajesz, a po 2 tygodniach się przyzwyczajasz, więc dokładnie tak samo jest ze snem, jesteś przyzwyczajony teraz, jesteś rozespany krótko mówiąc. Teraz są kolejne bardzo ważne elementy, trzeba sobie zrobić 3 drzemki, też o regularnych godzinach, 3x20minut.

I te drzemki są niezbędne z kilku względów, po pierwsze umysł się regeneruje, to chodzi właśnie o to, żeby się umysł zregenerował w tym czasie, a druga kwestia to jest to właśnie, że są regularne, czyli przychodzi godzina powiedzmy 10, 14 i na przykład 18, zależy kiedy możesz, ale musi to być mniej więcej co te 5-6 godzin, tak około 5 godzin, żeby to były w miarę regularne odstępny, żeby nie było, że drzemkę sobie robisz o godzinie 13, 15 i 16, to nie zadziała.

Czyli powiedzmy wstajesz o godzinie 4:30, koło 9:30-10:00 robisz sobie pierwszą drzemkę, koło godziny 14 drugą i koło 16 trzecią, 20 minut. Ja dokładnie ustawiałem sobie stoper na 23minuty, bo zakładałem, że 3min będę potrzebował na to, żeby zasnąć i po prostu szedłem spać.

Na początku może było mi trudno zasnąć, ale potem nawet nie chodziło o to, żeby wejść w taki głęboki świadomy sen, ale żeby się odłączyć i tak naprawdę nauczysz się tego, żeby robić sobie tego typu drzemki i przez te 2 tygodnie jesteś w stanie to opanować. Po tych 2 tygodniach zamiast spać 8h, będziesz spać 4,5h + te 3 drzemki. Twoja efektywność niezwykle wzrośnie, tylko jeśli nie spełnisz punktu pierwszego, czyli nie będziesz mieć celu po co Ty to chcesz robić, nie będziesz mieć zajęcia, no to będziesz się po prostu nudził w przeciągu dnia, bo nagle się okaże, że masz 20h doby i co tu Panie robić…

Więc trzeba sobie ten czas zaplanować. Więc to jest pierwsza metoda, którą sam stosowałem przez wiele lat, przestałem ją stosować wtedy, kiedy zacząłem trenować wtedy do maratonów, do ultra-maratonów i przy bardzo dużym wysiłku fizycznym po prostu musiałem spać więcej, więc wtedy to zaprzestałem.

Potem stwierdziłem, że będę sobie robić spanie 6h + jedna drzemka, więc to też jest efektywne, nie jest to 4,5h, jest 6h i wtedy idziesz spać o północy, wstajesz o godzinie 6:00 i tu jest kolejna bardzo ważna sprawa: jak zadzwoni Ci budzik, cokolwiek co Cię wybudza o tej 6 godzinie, to niema tak, że zostajesz w łóżku i jeszcze sobie pośpisz. Nie!

Jak zadzwoni Ci budzik, masz wstać, masz się zmusić, bo to chodzi o to, żeby się zmusić do tego, żeby wstać. Na początku, powtarzam, 2 tygodnie będzie trudno, potem pójdzie jak z płatka. I jak wstawałem o 6, robiłem sobie około 14 drzemkę te 20min, 23min ustawione na budziku i byłem troszkę dłużej w łóżku powiedzmy, troszkę więcej spałem, ale summa summarum efektywność tego była bardzo wysoka.

I metoda Michała Anioła, najbardziej hardcore’owa. Tej metody nie stosowałem z różnych powodów, ale może jeszcze ją kiedyś wypróbuję. Ok, Michał Anioł robił to wtedy, jak malował Kaplicę Sykstyńską, więc on na tych rusztowaniach leżał cały czas pod sufitem, tam przynosili mu jedzenie, odnosili to co zostawiał po sobie i generalnie cały czas tam przez 2 lata jak to malował leżał na tych rusztowaniach.

I jak wyglądało jego spanie? Krótko mówiąc bardzo hardcore’owo, bo spał tak naprawdę 2h w ciągu doby. 2h funkcjonował, 10min spał, 2h funkcjonował, 10min spał, 2h funkcjonował, 10min spał i tak przez całą dobę. I przez to spał tylko 2h dziennie. I teraz tak, możesz powiedzieć, że jest to totalna głupota, totalne szaleństwo, pewnie człowiek się nie będzie do niczego nadawać i tak dalej i tak dalej.

Znalazłem kiedyś blog takiego Pana, który się nazywa Steve Padina, do tej pory ten blog istnieje, możesz sobie poszukać, bo ten Pan zrobił tę metodę i opisał to na blogu, opisał to po angielsku, ale jest to w miarę prosto, więc jesteś w stanie to pojąć, albo możesz sobie to w google translatorze przetłumaczyć. I on powiedział, że tę metodę stosował przez wiele miesięcy i miał dokładnie to samo, co opisywałem w poprzednich metodach, bo potrzebował 2-3 tygodnie czasu na to, żeby się przestawić, a potem był w szoku.

Był w szoku, ponieważ pisał, że nigdy w życiu nie miał tak dużo energii, nigdy w życiu nie był tak efektywny, jak wtedy, kiedy stosował właśnie tę metodę. Ale przestał ją stosować, ponieważ jego dziewczyna zrobiła bunt i powiedziała: „Albo będziesz spać ze mną w łóżku, albo się rozstaniemy!” No więc wybrał swoją dziewczynę zamiast takiego stylu spania polifazowego, ale zapisał to w blogu i da się to zrobić.

Nie wiem, co mają do tego lekarze, podejrzewam, że lekarze Ci zabronią tego typu rzeczy robić, ale ciekaw jestem, jakie wytłumaczenie znajdą do tego. Bo pewnie w książkach jak studiowali 20-40 lat temu, było napisane, że trzeba spać 8h, a nie było żadnego wytłumaczenia dlaczego. Ja Ci tu podaję to, co ja stosowałem, albo co stosowali inni ludzie w praktyce i to faktycznie działa.

Ponieważ to jest kanał na temat sukcesu, na temat rozwoju, na temat tego, jak być lepszym, to daję Ci tę wiedzę i sobie po prostu to sprawdź. Zresztą skoro słuchałeś do tej pory tego nagrania, to widocznie chciałeś wiedzieć, jak to zrobić ze snem polifazowym w praktyce. I dokładnie tak to działa.

Sprawdź sobie i jak Ci się to spodobało, możesz dać nawet like’a, żeby inni ludzie też zobaczyli, że coś takiego można robić, bo jak się daje like’i to po prostu są większe zasięgi.

Miłego dnia życzę i kolorowych snów, hej!

{ 0 comments }

Hej, jak zacząć sensownie inwestować pieniądze?

Jak sprawić, żeby ze 100zł zrobiło się tysiąc, dziesięć tysięcy, sto tysięcy? Tak, takie rzeczy jak najbardziej  są możliwe, kwestia jest tylko jak to robić. Powiem Ci o 8 metodach inwestowania, od najłagodniejszej, do najbardziej ryzykownej, oczywiście, im bardziej ryzykowna metoda, tym więcej pieniędzy zarabiasz, ale jest też ryzyko takie, że dużo stracisz.

To, co Ci opowiem, to ja nie jestem absolutnie żadnym doradcą inwestycyjnym, ja jestem biznesmenem, te pieniądze, które zarabiam – inwestuję. Więc powiem Ci na przykładzie tego, co sam robię od lat, Ty sobie wyciągnij z tego, co dla Ciebie będzie najfajniejsze. Jeśli chodzi o te metody inwestowania, które Ci zraz podam, każda z nich jest zależna tak naprawdę dla Ciebie od tego, na ile Ty jesteś osobą, która jest mniej lub bardziej odporna na ryzyko. Bo jedne osoby mają mniejszą tolerancję na ryzyko, a inne mogą zaszaleć na maksa, więc posłuchaj sobie, wybierz, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Aha, to co Ci teraz podaję, ja na tym nic nie zarabiam. Nic Ci tu nie sprzedaję. Posłuchaj sobie, wybierz sobie co Tobie najbardziej odpowiada. Jeśli to, co usłyszysz Ci się spodoba, rozważ to, żeby dać like’a, rozważ to, żeby zasubskrybować ten kanał, bo jak dajesz like’a, to po prostu więcej osób dostaje informacje o tym, że jest taka wiedza, a biorąc pod uwagę to, że niestety większość ludzi się nie interesuje tym, co robić, żeby te pieniądze  pomnażać, tylko w praktyce to wygląda to tak, że jak ktoś dostaje 100zł, to myśli o tym, jak by je tu wydać, a nie jak by zainwestować.

A zaraz usłyszysz, jak to można fajnie pomnożyć. Najprostsza sprawa i najmniej ryzykowna, to jest oddanie pieniędzy do banku. Ale zacznijmy od tego, że mamy teraz najwyższą inflację w zasadzie od 20 lat, bo inflacja za ubiegły miesiąc szacowana, to było w granicach 5%. Czyli jak masz tę 100, to rok do roku z tej 100 możesz „odciąć” 5zł, które wyparowało, bo ta stówa już nie jest warta stówę. Jak masz 100 tysięcy, jak masz milion złoty, to wtedy naprawdę robią się duże pieniądze.

I teraz tak, jeśli masz stówę i oddasz do banku, to w sumie stracisz tylko 3zł w przeciągu roku. Dlaczego stracisz 3zł? Bo najwyższa lokata, jaką na dzień dzisiejszy znalazłem, to było 2% w Millenium, ale też Millenium ma lokatę na 0,5%. I generalnie większość banków ma lokaty w granicach 0,5-1%. Czyli jeśli inflacja jest 5%, a najlepszy bank w tym momencie, bo może już za tydzień im się ta promocja skończy, daje Ci 2%, więc summa summarum tracisz 3% w przeciągu roku.

Więc jaki jest sens dawać pieniądze do banku? Sens jest taki, że jak chcesz stracić pieniądze, dajesz na lokatę i te pieniądze tracisz. Więc tak, jest to bezpieczne, ale tak naprawdę pieniądze na tym tracisz.

Drugi sposób inwestowania, który teraz jest niezwykle popularny, jest to kwestia nieruchomości, bo wydaje się, że jest to stosunkowo bezpieczne, banki teraz dają ochoczo kredyty, chociaż długo się czeka na decyzje kredytową, ale teoretycznie kupując nieruchomość, jesteś w stanie, jak się specjalnie nią nie zajmujesz, 5% w przeciągu roku zarobić.

Jak się mocno postarasz, to 8% jesteś w stanie zarobić, ale też z nieruchomościami to jest tak, że trzeba się wysilić, żeby nie kupować tego po cenie rynkowej, tylko poszukać, naprawdę poszukać, gdzie by to kupić taniej i można kupić nieruchomości znacznie poniżej ceny.

Osobiście dla mnie teraz jest moment na sprzedawanie nieruchomości, bo jak dla mnie nieruchomości są teraz nieprzyzwoicie wysokie, więc ja wolę sprzedawać wtedy, kiedy jest naprawdę wysoko i powiem Ci, że w tamtym miesiącu sprzedałem jeden mój apartament za horrendalne pieniądze i w zasadzie gdybym był leniem, mógłbym tylko ze sprzedaży tej nieruchomości położyć się i do końca życia nic nie robić, a żyć sobie luksusowo, także ceny teraz są totalnie zwariowane.

Ja mam z nieruchomościami taki dylemat: Jeśli się kupuje nieruchomość, nawet na wynajem, jest to jednak zabawa, żeby po pierwsze znaleźć tę nieruchomość, po drugie wyremontować, to akurat nie są takie duże problemy, ale problemem jest to, kto Ci się potem wprowadzi, w jakim stanie to mieszkanie będzie, czy potem nie będzie problemu, żeby ten lokator się wyprowadził, czy nie trzeba będzie go na siłę wynosić.

Więc z jednej strony jest to stosunkowo niewielkie ryzyko i powiedzmy, że wysilisz się i masz te 8% rocznie, ale są lepsze metody, nawet jeśli chodzi o nieruchomości, zaraz sobie o tym porozmawiamy. Inwestowanie w złoto. Złoto, jak popatrzysz, sukcesywnie przez lata idzie do góry, niema specjalnego ryzyka, chociaż akurat było tak, jakieś 10 dni temu, chyba ktoś przez pomyłkę sprzedał dużo złota i to złoto spadło faktycznie kilkanaście procent nawet, ale to coś dziwnego, bo w Stanach sprzedawali, a w Europie kupowali.

Więc ci w Europie, którzy kupowali, to zyskali całkiem sporo. Ale jeśli chodzi o złoto, to niekoniecznie chodzi o to, żeby kupować takie złoto fizyczne, bo to złoto, szczególnie w Polsce, trzyma wartość, a możesz kupić złoto po prostu na giełdzie jako walor i wtedy ma to większy sens, bo nie musisz się martwić tym, żeby to złoto przechować. Chociaż wiem, że niektórzy lubią po prostu to złoto mieć, trzymać w kieszeni, albo łańcuchami się wyobwieszać i mieć frajdę, że złoto się posiada. Jak dla mnie jeśli inwestowani w złoto, to lepiej to złoto kupić po prostu na giełdzie u brokera.

Gdzie kupować? Jeśli chodzi o złoto i zaraz opowiemy sobie o akcjach. Ja Ci sugeruję kupować i ja kupuję w takiej firmie: Interactive Brokers, dam ci link jak chcesz, możesz się zapisać, jak powiem zaraz o akcjach, to powiem Ci dlaczego akurat tam, a nie gdzie indziej. Czwarty sposób, który według mnie jest najrozsądniejszą metodą Inwestowania, bo sprawdzoną na wykresach od 20 lat, można sprawdzić, jest to inwestowanie w indeks S&P500, czyli największe spółki giełdowe w Stanach Zjednoczonych.

Największe spółki giełdowe są w Stanach Zjednoczonych, są tak olbrzymie, że w zasadzie ich wartość niekiedy jest większa od wartości co niektórych państw. Dosłownie, to co one produkują, to ile one mają obrotów, jakie mają zasięgi i od 20 lat jak sobie popatrzysz na wykres, to przeciętnie w przeciągu roku o 7% rośnie indeks S&P500. Więc jak masz „gwarantowane” 7% to po co kupować nieruchomość, użerać się z najemcami, z remontami, z opłatami, z tym wszystkim, skoro lepiej kupić akcje. Znaczy nie tyle akcje, tylko konkretnie ranking S&P500, bo można zainwestować konkretnie w ranking S&P500, bo inwestowanie w akcje, to jest jeszcze inna sprawa.

Piąta sprawa, na której tak naprawdę zarobisz najwięcej. Ja ją daję na 5. miejscu, bo ją daję tak w miarę pośrodku, bo do tego potrzebujesz wiedzy – chodzi o twoją własną firmę. Ja najwięcej zarabiam z mojej własnej firmy, pomimo tego, że powiedziałem Ci teraz, że sprzedałem nieruchomość, gdzie zarobiłem krocie na tym. Ale jeśli chodzi o biznes, jeśli masz wiedzę, szczególnie rok temu, jak była akcja z wirusem, kiedy wszyscy zaczęli kupować przez internet, zainwestujesz w firmę, jak dla mnie szczególnie taką, która sprzedaje rozmaite towary przez internet, to zarabiasz na tym przeogromne pieniądze.

Tylko żeby to zacząć robić, trzeba umieć wybrać towar, trzeba umieć go sprzedać, trzeba umieć go wysłać, trzeb umieć go opakować, kwestia obsługi klienta. Jest z tym trochę pracy jeśli to są towary fizyczne, a jeśli to są usługi i sprzedajesz usługi, zwłaszcza przez internet, no to wtedy jest to o wiele prościej, bo nie trzeba czegoś tam wysyłać, nie potrzeba magazynu, nie potrzeba ludzi do obsługi, niemniej na biznesie, jeśli chodzi o to, ile tak naprawdę jesteś w stanie zarobić, to tutaj jesteś w stanie zarobić nawet kilkaset procent, w zależności od tego, jak bardzo się starasz, w jaką branżę wejdziesz.

Ja Ci powiem a propos mojego kolegi, od którego nauczyłem się kiedyś sprzedaży na allegro, wiele, wiele lat temu. Ok, tutaj nie chodziło o stówę, tylko on wtedy wyłożył 2000zł i to było 2000zł, które miał z tego, że sprzedał aparat fotograficzny i za te 2000zł kupił towar i sprzedał go z dwukrotnym zyskiem, z tych 2000zł zrobiło się 4000zł i tak to pomnażał, aż doszedł do mniej więcej 2 milionów, zaczynając od 2000zł. I potem w tej firmie zajął się czymś innym. Ale właśnie ze sprzedaży zarobił pierwsze grube pieniądze.

6. Są to tak zwane REIT-y, czyli inwestowanie właśnie w nieruchomości, ale w bardzo sprytny sposób. To jest jak masz większe pieniądze, tam niema jakichś progów wejścia, ale to są większe pieniądze na takiej zasadzie, że masz milion, masz pięć milionów, masz dziesięć milionów, nie chce Ci się kupować nieruchomości, bawić nieruchomościami, nie chce Ci się grać na giełdzie, bo to wymaga trochę wiedzy, a chcesz mieć bezpieczny zwrot.

Więc bezpieczny zwrot są to fundusze inwestycyjne, które inwestują w nieruchomości na wynajem. I najlepiej właśnie w Stanach Zjednoczonych inwestować w tego typu fundusze. Jakie są zwroty? Średni zwrot to jest 12%, ale są i REIT-y, które dają 20% rocznie. Więc teraz popatrz na to, żeby bawić się w to, żeby szukać nieruchomości, wynajmować, obsługiwać, ta cała zabawa, skoro bierzesz przeciętnego REIT’a, kupujesz go i masz 12% zwrotu.

To są firmy, które biorą pieniądze z giełdy właśnie, nie tylko biorą inwestorów, inwestują, kupują właśnie powiedzmy, cały budynek, wynajmują go i dostajesz zwrot – na tym zarabiasz. Więc to jest, jak dla mnie, jeśli masz duże pieniądze, to jest najlepsza opcja.

Gdzie takie REIT’y kupić? Przez polskie firmy może być z tym problem, bo to są amerykańskie, w Niemczech też to nieźle funkcjonuje, ale ja bym inwestował w amerykańskie, bo amerykańskie są sprawdzone od wielu, wielu lat. Gdzie to kupić? Możesz to kupić, właśnie Robinhood teraz wszedł na giełdę, można to przez tę firmę kupić, ja Ci polecam właśnie Interactive Brookers, dlatego że tam jest wszystko, co tylko można kupić, można tam kupić i płaci się dosłownie dolara za operację.

Nie sprawdzałem, jeśli chodzi o polskie banki, być może niektóre polskie banki udostępniają, polscy brokerzy, ale nie wiem, to możesz w komentarzu napisać, jeśli masz taką wiedzę, niemniej w Polsce jak kupujesz, to płacisz w granicach 0,35-0,39% prowizji, więc jeśli masz milion złotych i masz zapłacić 0,39%, to się robią pieniądze. Chyba że kupujesz teraz i zakładasz, że będziesz to trzymać przez lata, no to wtedy niema problemu.

7. Akcje. Akcje tutaj daję na tym miejscu jeśli chodzi o ryzyko, bo to już jest prawie maksimum, bo trzeba mieć wiedzę. To nie jest tak, że wchodzisz na giełdę, kupujesz sobie to, sprzedajesz sobie tamto, oczywiście możesz tak robić, tylko że jeśli będziesz to robić przez polskiego brokera, to będziesz płacić prowizję.

Do tego też płacisz podatek dochodowy normalnie 19%, więc trzeba mieć świadomość tego, że to też kosztuje i jak patrzeć też na ludzi, którzy grają, Ci którzy są początkujący, zazwyczaj nie mają wiedzy, nie mają doświadczenia i po prostu tracą pieniądze. Ale popatrzysz na co bogatszych ludzi świata, to mamy Warren’a Buffet’a, którego firma zarabia średnio 20% rocznie na akcjach, czyli jak masz dobrego REIT’a to w sumie masz to samo, co inwestowanie na przykładzie Buffet’a, ale Buffet, który dla wielu jest wzorem, tak naprawdę nie jest najlepszy, jeśli chodzi o inwestowanie, bo jest jeden Pan, fundusz inwestycyjny jednego Pana, tylko nie można tam wejść z ulicy, ale jako przykład Ci podam, który rocznie ma mniej więcej 80% zwrotu z akcji.

Tylko że jego firma jest oparta w 100% na algorytmach, na tym, co komputery wytwarzają dla niego, ale pracował nad tym systemem 20 lat i to nie tylko on, a cała masa matematyków, wybitnych informatyków. 80% rocznie, w głowie się nie mieści, ale tak jest. Ile czasu potrzebujesz? Myślę, że w pół roku jesteś w stanie się nauczyć grać na akcjach i jesteś w stanie generować wtedy…

No właśnie, jak zrobisz 10%, przeciętne firmy inwestycyjne robią w granicach 5%, więc jak Ty możesz robić 10%, możesz 20%, możesz robić więcej, ale musisz mieć naprawdę głowę na karku, musisz mieć sporo instrumentów do tego, które Ci będą podpowiadać i musisz mieć naprawdę silne nerwy, musisz być odporny na stres, jeśli chcesz w akcje inwestować no i to też wymaga sporo czasu, żeby patrzeć co się dzieje.

8. To są kryptowaluty. Daję jako najbardziej ryzykowne, ale też takie, na których można najwięcej zarobić. Jak popatrzysz na największe kryptowaluty, typu Bitcoin, to tam wahania są niesamowite, w przeciągu dnia potrafi to skoczyć kilka procent w jedną, kilka procent w drugą, w tamtym roku mniej więcej od listopada do kwietnia w zasadzie Bitcoin szedł niesamowicie w górę, bywało, że dzień po dniu rósł o 10-11%, a potem w zasadzie w przeciągu kilku dni spadł na łeb, na szyję.

Ale widzisz, są osoby, które grywają w pokera, robią rozmaite ryzykowne rzeczy, więc dla takich osób granie na kryptowalutach… Słuchaj, dla mnie kryptowaluty to jest tak jak pójście do kasyna. Jak będziesz mieć szczęście, to wygrasz i w zasadzie niema zasad. Ci zarabiają tak naprawdę dużo, którzy mają przepotężne pozycje, gdzie mogą trochę sterować rynkiem, ale to są naprawdę przeogromni gracze. Dla Ciebie jest to kwestia łutu szczęścia.

Niemniej podałem Ci te 8 sposobów, jak będę robić kolejne nagrania, to myślę, że wezmę każdy z tych punktów i opowiem Ci dokładniej co tam robić. Słuchaj, możesz robić tak, jak prawdopodobnie nauczyli Cię rodzice, albo sam się nauczyłeś, przychodzą jakieś pieniądze, przychodzi wypłata, nie wiem, sprzedasz samochód, sprzedaż coś, to pieniądze przyszły, to też wychodzą.

To chodzi właśnie o to, żeby się nauczyć robić tak, że przychodzą do Ciebie pieniądze, żeby sobie wykroić, powiedzmy 50%, nauczyć się wszelkie pieniądze jakie do Ciebie przyjdą, 50% wziąć i zainwestować w jedna z tych rzeczy, które Ci podałem.

Dziękuję bardzo, do zobaczenia!

{ 0 comments }

Hej, wybrałem się do bardzo ciekawego Porsche, bo prawdopodobnie jest to jedno z lepszych Porsche – jest to Cayman 718, ale nie zwykły, bo wersja GT4. Jak nie wiesz o co chodzi, to w wielkim skrócie: Ręczna skrzynia biegów, przystosowanie i to mocne przystosowanie do jazdy po torze, ale generalnie samochód stworzony do przyjemności i to do ekstremalnej przyjemności, tylko ja bym tym najchętniej pojechał w Bieszczady, w jakieś takie góry, gdzie jest dużo krętych, fantastycznych dróg, bo tam ten samochód się sprawdzi. I pierwsza rzecz od razu, jaką sprawdziłem, przeszycia na kierownicy, bo w poprzednich Porsche miałem zawsze tak, że mnie obcierało w kciuki, a tutaj obszycie jest perfekcyjne. Może nie tak idealnie perfekcyjne, ale w porównaniu do poprzednich jest przepaść. Ogólnie samochód… Ok, jeździłem do tej pory GTS’em, czyli tym małym 718 GTS Boxster’em i ten prowadzi się zdecydowanie najlepiej.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, jest taki nawyk, który wykonuje masa ludzi, nawet bym powiedział, że jakieś 85-90% ludzi, którzy ten nawyk niestety wykonują i przez to ich efektywność i ich osiąganie sukcesu rozmywa się. I zaraz ustalimy, czy Ty ten nawyk wykonujesz, ale zanim Ci o nim opowiem a propos tego, jak ludzie osiągają sukcesy, albo nie. Wczoraj spotkałem się z moim kolegą, którego nazywam Królem Internetu, bo faktycznie jest Królem Internetu. I mówi do mnie, że chciał tam z jakimś jednym Panem zrobić biznes, no i pyta go, kiedy mogą się spotkać, podziałać, a on mówi: „Słuchaj stary, nie mam czasu, bo oglądam seriale.” Ok, to nie jest nawyk, który ludzie robią rano, czyli oglądanie seriali, żeby przypadkiem nie wziąć się za robienie biznesu, za życie, ale też zastanów się, czy nie masz takiego nawyku, ale jest grubsza sprawa. I to, co Ci zaraz powiem, to nie jest mój wymysł, moje widzimisię, tylko było i cały czas są robione badania na temat ludzi, którzy osiągają więcej.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Jak Zarobić Więcej Na Produkcie

Hej, przyjrzymy się tematowi: Jak zarobić pieniądze i na czym zarobić pieniądze, skoro wszyscy mają jakiś tam produkt. Więc dlaczego Ty byś miał na nim zarabiać? I powiem Ci o tym właśnie, co buduje wartość jakiegoś przedmiotu, że czy to przedmiot, czy to usługę można sprzedawać i na tym zarabiać. Jeśli prowadzisz firmę, to możesz się właśnie zastanawiać jaką ustalić cenę, albo co by tu zrobić, żeby więcej zarobić na produkcie, który masz. I teraz tak, dla tych osób, które nie mają firmy i wydaje im się to jakąś totalną abstrakcją, jak to można zarabiać, skoro wszystko już jest, wszyscy już wszystko mają, więc jak to można zrobić. Więc widzisz, pomimo, że wszystko masz, to i tak codziennie chodzisz na zakupy i jakieś rzeczy kupujesz, masz pragnienia, żeby kupować inne rzeczy, więc tak naprawdę niema problemu z tym, żeby sprzedawać, bo jest po prostu tyle ludzi na świecie, że niema problemu z tym, żeby komuś coś sprzedać, tylko jest kwestia pokazania wartości tego co sprzedajesz. I pokaże Ci to na kilku przykładach.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Jak Zrobić Dobre Pierwsze Wrażenie

Hej, to jak ludzie Cię oceniają na dzień dobry, na to, jak popatrzą na Ciebie pierwszy raz, tak, to ma znaczenie, więc powiem Ci parę technik, co takiego zrobić ze sobą, żeby wpłynąć po pierwsze na to, jak jesteś ubrany, a po drugie, jest coś głębiej. Ale zanim dojedziemy do tego głębiej, widzę, że jest dużo osób, które wchodzi na mój kanał, ale go nie subskrybuje, więc powiem Ci tak, warto zasubskrybować ten kanał z tego powodu, że wszystkie osoby, które go oglądają, odnoszą sukcesy, więc jeśli chcesz być osobą, która odnosi sukcesy, to zasubskrybuj, kliknij na ten dzwoneczek tam, żeby Ci przychodziły powiadomienia, zobaczysz jak będziesz zadowolony. A teraz co do kwestii wyglądu, co do kwestii robienia dobrego wrażenia na początek, są to niezwykle ważne rzeczy w sprawach takich społecznych, bo popatrz, na tym świecie jest z 8 miliardów ludzi i cały czas żyjemy w społeczeństwie, więc to jest kwestia umiejętności też społecznej, żeby to, jak Ty się prezentujesz na dzień dobry, wpływało na twoje otoczenie.

Czytaj dalej

{ 0 comments }

ZOBACZ TO PRZED WYJŚCIEM NA RANDKĘ

Hej, 5 sztuczek na to, żeby poprawić relacje, żeby od razu być z kimś blisko. Tak, do czego to może służyć? Może Ci to służyć do kontaktów biznesowych, może Ci to służyć ma randce, może Ci to służyć do obcego, którego spotkasz na ulicy, no może nie dosłownie, ale powiedzmy, że idziesz na szkolenie, idziesz na imprezę, idziesz na ślub i co by tu zrobić, żeby ta osoba szybciej czuła, że Ty i ona nadajecie na tych samych falach. Ale zanim powiem Ci te 5 sztuczek, to warto wejść na mojego Instagrama @sukcespl, bo dzisiaj rozdaję tam fajne rzeczy i może się jeszcze załapiesz. Ok, to pierwsza sprawa, pierwszy z tych 5 sekretów. Zaraz wymyślę jak to nazwać, ale chodzi generalnie o intensywność doznań podczas waszego spotkania. Powiedzmy, że jesteście na weselu i na weselu zazwyczaj wygląda to dość normalnie, bo jest się gdzieś tam w kościele, albo w jakimś urzędzie i potem jest impreza w jakimś tam miejscu.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Dzień dobry, dzisiaj na żywo, bo się nie wyrobiłem… Cały dzień byłem na wyjeździe. Ok, trik stosowany przez gwiazdy, przez aktorów, przez sportowców i nie tylko, a zresztą posłuchaj jaki, bo to przyda Ci się też w życiu, jeśli będziesz takie rzeczy stosować. O co chodzi? Zanim powiem Ci o co chodzi, to powiem Ci dlaczego akurat taki temat. Taki temat wyszedł dlatego, że na Instagramie dałem w tym tygodniu taki jeden obrazek, który pokazywał najbogatszych ludzi na świecie i tam był komentarz a propos szczęścia i pieniędzy i wszyscy Ci panowie byli uśmiechnięci od ucha do ucha. I ktoś tam skomentował, że Elon Musk ode mnie kopiuje Instagrama, bo on umieścił bardzo podobny obrazek, albo ten sam, chyba godzinę czy dwie godziny po mnie. Czyli warto w takim wypadku do mnie na Instagrama zaglądać, jeśli chcesz mieć fajną wiedzę. Ale właśnie chodzi o ten uśmiech, albo chodzi o smutek, albo chodzi o dowolne uczucie, dowolną emocję.

[click to continue…]

{ 0 comments }

„1 MIEJSCE” WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Hej! W końcu wygrana. Powiem ci, że bardzo się cieszę, bo to nie jest byle jaka wygrana, tylko są to Mistrzostwa Polski, Wyścigowe Mistrzostwa Polski i w końcu jest pierwsze miejsce. Opowiem Ci generalnie o tym samochodzie, troszkę Ci opowiem o mistrzostwach, żebyś wiedział jak to wszystko wygląda. Wygląda to tak, że jest weekend wyścigowy, piątek są kwalifikacje, sobota jest start sprintu, niedziela jest start drugiego sprintu i też kwalifikacje rano i potem jest jeszcze wyścig długodystansowy. Tak się cudownie złożyło, że dzisiaj wygrałem kwalifikacje. Padał deszcz, a jakoś dobrze mi idzie na deszczu i wyprzedziłem nawet Porsche jedno, a Porsche jest z klasy wyżej, bo tych samochodów jedzie około 20 i są trzy klasy jakby w jednej, na 1 start. To może najpierw, co to jest za samochód, a potem jeszcze o Mistrzostwach Polski. To jest BMW, które wygląda jak BMW, ale to nie do końca jest BMW, bo tutaj jest dużo rzeczy przygotowanych regulaminowo pod to, co jest możliwe.

[click to continue…]

{ 0 comments }

2 RZECZY, JAKICH MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ Z MOTOSPORTU

Hej! Powiem Ci bardzo ważną rzecz, która może zadecydować o Twoich osiągnięciach życiowych. Chodzi o robienie jednej rzeczy, a zaraz Ci wyjaśnię dokładnie o co chodzi. A może jeszcze inaczej. Powiem Ci to, czego można się nauczyć na wyścigach samochodowych, bo właśnie wracam teraz z wyścigów, tylko drugie miejsce, trudno. Ale dali mi takie coś, czego nie piję, więc to będzie konkurs na dzisiaj, szampan ruski, żeby nie było, ale o konkursie za chwilę. Ok, chodzi o to, żeby robić jedną rzecz naraz, tak. Popatrz, nawet widzisz, ja teraz nie jadę samochodem, tylko jestem wieziony, bo jest różnica, pewnie zauważyłeś nawet, jak oglądałeś moje inne filmiki. W momencie, kiedy ja jadę, to muszę dzielić moją koncentrację na jazdę i na to, żeby coś powiedzieć i to już nie wychodzi wtedy tak dobrze, jakby mogło wyjść, bo umysł po części, no dzieli uwagę trochę tu, trochę tam. Jeśli kiedyś, może Ci się zdarzy pojechać w wyścigach samochodowych, a tutaj jest tak, że nie będzie pewnie widać daty, nieważne.

[click to continue…]

{ 0 comments }

WŁASNA MARKA – JAK JĄ STWORZYĆ I ODNIEŚĆ SUKCES

Hej! Zapowiedziałem temat odnośnie marki, wprowadzania swojej własnej marki na rynek i jak to zrobić w praktyce? Ok, pierwsza sprawa, musisz mieć produkt, to nie chodzi o to, żeby mieć najpierw nazwę, tylko chodzi o to, żeby mieć produkt i dopiero jak będziesz mieć produkt, który będzie produktem naprawdę fajnym, takim, którego się nie będziesz wstydzić, takim, którego ludzie będą przede wszystkim pragnąć, to wtedy możesz zacząć myśleć nad swoją marką, nad sprzedażą, nad produkcją, ale po kolei. Jeśli chodzi właśnie o produkt sprawa wygląda w ten sposób. Możesz sobie poszukać archiwalne nagrania ze Stevem Jobsem, który to właśnie mówi na temat wprowadzania nowego produktu na rynek i mówi właśnie o tym, że to co robi jego firma, która dzisiaj jest najbogatszą firmą na świecie, to jest zrobienie właśnie takiego produktu, który zachwyci klienta i oni nie myślą na początku ani o logistyce, ani o sprzedaży, ani… No po prostu o niczym, oni myślą o tym, żeby produkt, który zrobią, był najlepszy jak tylko się da, tak żeby potem nawet nie trzeba było się martwić o takie rzeczy, jak reklama, jak promocja.

[click to continue…]

{ 0 comments }

KRÓL DROGI – MERCEDES G63 AMG

G-klasa jest czymś niezwykłym ze względu na swój wizerunek, na osiągi, na to jak ludzie na to reagują i też posłuchaj sobie tego. Jak hamuje, to cały samochód się składa, po prostu coś niesamowitego, ale ma to przyspieszenie, naprawdę. To ma 4,3 do setki, a wyobraź sobie, że waży 2600 kg, coś niesamowitego, to jest czołg. Dlaczego to jest król ulicy, król miasta generalnie? Bo na autostradę to nie wiem czy bym się odważył tym pojechać, a dlaczego król miasta? To jest kawał samochodu, to jest samochód, który wygląda też jak samochód militarny, jak samochód wojskowy, więc Ty się czujesz jak król dlatego, że wszyscy się boją tego samochodu na takiej zasadzie, że gdziekolwiek jedziesz, to Ty tu rządzisz, bo to jest duże i ludzie… Nie zajedzie Ci mały samochód drogi, bo się boi, że jak w niego wjedziesz, to po prostu będzie miazga. Odlot, naprawdę odlot.

[click to continue…]

{ 0 comments }

PIENIĄDZE SZCZĘŚCIA NIE DAJĄ?

Hej! Słyszę czasami, a raczej czytam w komentarzach, że pieniądze szczęścia nie dają i rozmaite osoby non-stop gdzieś piszą właśnie, czy to u mnie na Instagramie, na Facebooku, albo tutaj na YouTubie, albo słyszę jak ludzie między sobą rozmawiają i chcę temat dzisiaj wyjaśnić, żeby do tego już nie wracać. Więc czy pieniądze dają szczęście czy nie dają? Te osoby, dla których jest to sprawa oczywista to nawet nie będą słuchać, więc kieruję to do tych osób, które uważają, że pieniądze szczęścia nie dają. Podam Ci kilka argumentów, które po prostu sobie przemyśl, przekalkuluj. Tu nie chodzi o to, żebyś się ze mną zgadzał, albo nie zgadzał. Po prostu posłuchaj i sobie wymyśl swoje, co Ty o tym sądzisz. Pierwsza sprawa jest kwestia ustalenia czym jest szczęście. Widzisz, jak dla mnie, żeby być szczęśliwym do tego nie są potrzebne pieniądze, bo żeby być szczęśliwym to jest kwestia jakby duchowa. Czyli nawet kwestia tego, kwestia Twojej wdzięczności za to, co Ty masz, czyli po prostu nawet to, że po prostu żyjesz, że oddychasz, że chodzisz. Jak jesteś wdzięczny za tak proste, podstawowe rzeczy, to jest coś co jest wystarczające dla Ciebie do szczęścia.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej! Przyjrzyjmy się temu, jakby tutaj można wykorzystać czasy wirusa i jak na tym zarobić. Podam Ci w prawdzie konkretne przykłady, ale generalnie wolałbym, żebyś pomyślał, znaczy żebyś się właśnie nauczył myśleć, jak szukać dziury w całym, czyli jak szukać biznesu, bo wirus wirusem, ale przyjdą inne sytuacje i życiowe i się w państwie coś może zmienić, coś może się zmienić na świecie i to chodzi o to, żebyś się nauczył myśleć w odpowiedni sposób, więc jak możesz wykorzystać czasy wirusa? Logicznie tak się zastanów: „Hmm, co się zmieniło?”, „Co przestało działać?”, albo „Co zaczęło działać?”, „Jak ludzie zaczęli reagować na pewne rzeczy?”, „Jak ludzie zaczęli się zachowywać?” i „Gdzie by tutaj znaleźć powiązanie?” Co się zaczęło dziać? Ludzie zaczęli spędzać więcej czasu w domu, pierwsza sprawa, ludzie przestali chodzić do knajpy, ludzie przestali chodzić do sklepów, albo zaczęli to robić w ograniczony sposób, ludzie przestali, na przykład, wyjeżdżać za granicę, bo się boją, bo coś tam, coś tam, coś tam, bo się na słuchali różnych, nieważne czy głupot, czy nie.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej! Ilekroć jestem w Niemczech, zastanawia mnie to, dlaczego oni są tacy bogaci, z czego to wynika, że no są najbogatsi w Europie i to jest jeden z bogatszych narodów na świecie. Oczywiście są też tacy, którzy są biedni, ale patrzmy jako naród, jako całość. Ja mam coś takiego, że jak widzę, że ktoś sobie dobrze z czymś radzi, to staram się znaleźć przyczynę, z czego to wynika i powiem Ci, że zastanawia mnie i też będę Ciebie prosił o to, żebyś dopisał w komentarzu, co Ty uważasz, co powoduje, że Niemcom się tak dobrze powodzi. Ja mam jakieś tam swoje przemyślenia i zaraz Ci o nich opowiem, bo co my tu mamy? Bogactwo bierze się, niemieckie, chociażby z tego, że jest to jeden z bardziej oszczędnych narodów na świecie, to znaczy, że Niemcy naprawdę mają pieniądze, co to znaczy, że mają pieniądze?

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej! Pytanie, czy jako początkujący biznesmen, bo założyłeś dzisiaj, wczoraj firmę, tydzień temu i zastanawiasz się: „Hmm, jaką by tutaj stronę internetową zrobić? Czy w ogóle potrzebuję zrobić stronę internetową? Jak zrobić to, czy dać to do profesjonalnej firmy, czy zrobić sobie samemu, czy są jakieś inne sposoby?“. No bo teraz internet, bez internetu ciężko o klienta, więc jak to zrobić z tą stroną internetową, a może sklep, a jeszcze może wizytówkę taką zwykłą fizyczną, więc w skrócie wytłumaczę Ci, co Ci jest potrzebne do rozpoczęcia działalności i w ogóle wybije Ci być może niektóre głupoty z głowy, bo w momencie kiedy zakładasz działalność gospodarczą, to jedynym Twoim celem powinno być zarabianie pieniędzy.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Nissan GTR po 3 latach. Warto go kupić?

Hej! Po trzech latach używania tej oto maszynki opowiem Ci, co nie co o niej, bo wiem, że wiele osób się zastanawia, czy Nissan GT-R to fajny samochód? Czy nie fajny? Czy warto go kupić? Jakie są koszty utrzymania? Więc Ci opowiem co nieco o tym i porównanie do nawet tego co tu jest obok. Ten samochód było marzenie moje odkąd się w zasadzie pokazał ze względu na parametry tego samochodu, ale myślę, że jeśli jesteś fanem motoryzacji to dokładnie wiesz o czym mówię, bo ten oto samochód, który jest 2 razy tańszy, szczególnie od tego, od tego i w sumie od tego, jest samochodem, który w niczym nie ustępuje jeśli chodzi o parametry jazdy, jeśli chodzi o przyspieszenie, jeśli chodzi o prędkość maksymalną, jeśli chodzi o frajdę z jazdy. Dla mnie jest tutaj właśnie to pięknego, że ja wsiądę tego samochodu i ja nie jestem znudzony, tylko jest od razu banan na twarzy, no bo wystarczy dodać troszkę gazu i ten samochód fruwa, on po prostu fruwa.

[click to continue…]

{ 0 comments }

30% LEPSZY SEN, CZYLI JAK SIĘ REGENEROWAĆ

Hej! Sen, a dokładnie wyspanie się i to takie wyspanie się, które pozwala się mocno zregenerować. Od kilku dni, odkąd mieszkam w tym miejscu moja jakość snu niesamowicie wzrosła i zastanawiałem się dokładnie, o co chodzi, a wyszło w praniu jak byłem na treningu i Pan, który mnie trenuje fizycznie powiedział, znaczy zadał mi pytanie: „Co takiego robię, że nagle mam tyle siły, tyle energii do ćwiczeń?”, a ja tak nie bardzo wiem o co chodzi i dopiero po chwili zorientowałem się, że aplikacja, która mi pokazuje jakość snu od jakiegoś czasu zwariowała, w sensie pokazuje, że moja jakość snu jest powyżej 90%, 91, raz nawet było 94, więc prostu totalne szaleństwo w porównaniu do tego, co miałem jak mieszkałem jeszcze tydzień temu w innym miejscu i tam jakość snu średnia była 64%, bo jest aplikacja, o której kiedyś tam opowiadałem, „Sleep Cycle” chyba się nazywa, która mierzy, nasłuchuje co się robi podczas snu, ile się ruchów wykonuje, jak głęboki jest sen i mierzy to sprawdzając Twój oddech, o na takiej zasadzie, ale to samo potwierdza aplikacja z Garmina, która mi z zegarka też tam sprawdza sen, czyli zacząłem się wysypiać o prawie 30% lepiej i na regenerację miało to ogromny wpływ.

[click to continue…]

{ 0 comments }

CZY IŚĆ NA SWOJE? | WŁASNA FIRMA

Hej! Być może jesteś taką osobą, która zastanawia się, czy iść na swoje, czy zostać w pracy gdzie jesteś. Niedawno byłem na urodzinach znajomego i był tam pewien Pan, który jest fachowcem i to naprawdę bardzo dobrym fachowcem w swojej branży i tam chwilkę sobie porozmawialiśmy. Z tej rozmowy wynikało, że od 3 lat zastanawia się, czy zacząć swój biznes. W to co robi, w tym jest absolutnie rewelacyjny, w zasadzie tam gdzie pracuje, to on robi wszystko, bo on obsługuje klientów, on wykonuje te prace, które tam ma wykonać w tej firmie, a jego szefowa no w zasadzie czerpie z tego korzyści finansowe i tyle i on się zastanawia, czy się za to zabrać, czy się nie zabrać i tak sobie myśli: „A to jeszcze poczekam miesiąc i w przeciągu miesiąca podejmę decyzję.”, więc ja sobie z nim troszkę porozmawiałem i mu wyjaśniłem tak, jak Tobie teraz wyjaśnię to, co jemu powiedziałem, a powiedziałem mniej więcej te słowa, że no po pierwsze ma kilka możliwości, najwygodniejszą, najbezpieczniejszą opcją jest to, żeby po godzinach pracy założyć swoją firmę i wtedy to robić i zobaczyć, czy jest z tego dochód, czy nie, a mając fach w ręce nie będzie na pewno problemów z tym, żeby dostać zlecenia, a najlepszą opcją jest to, żeby pójść na głęboką wodę.

[click to continue…]

{ 0 comments }

WYZWANIE 100 DNI

Hej! Prawdziwa, mocna, naturalna motywacja, którą możesz sobie sam zrobić, to nieważne, że jest środek wakacji, ale chcę Ci dać wyzwanie dzisiaj, takie wyzwanie i dlaczego to wyzwanie zrobić? I co Ci ono da? Więc o tym chcę Ci dzisiaj powiedzieć i naprawdę posłuchaj tego, bo to właśnie wyzwanie u mnie zmieniło bardzo wiele w życiu i pomimo, że to wyzwanie wydarzyło się dokładnie 10 lat temu, to do tej pory odczuwam tego skutki, a o co chodzi? Chodzi o to, żeby zrobić rzecz, która w tym momencie dla Ciebie jest niemożliwa, tak. W momencie kiedy… I powiem Ci jak zrobić tą rzecz niemożliwą, żeby była możliwa. W momencie, kiedy Ty tą rzecz zrobisz, to Twoja głowa dosłownie eksploduje a propos tego, że do tej pory w życiu ograniczałeś się, albo byłeś ograniczany rozmaitymi myślami, że coś nie jest dla Ciebie, że się do czegoś nie nadajesz, że są rzeczy, które są dla innych ludzi stworzone, ale niekoniecznie dla Ciebie, jakieś wysokie zarobki, fajne samochody, podróże, że to nie jest dla Ciebie, ale widzisz, jak się, jak podejmiesz się tego wyzwania, o którym zaraz Ci powiem, to wszystko wyleci z Twojej głowy.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Jak Skutecznie Poprawić Siebie

Hej! Bardzo, ale to bardzo ważna rzecz, więc posłuchaj do końca, bo to może naprawdę zmienić Twoje życie. To jest kanał o sukcesie, to jest kanał o rozwoju, o tym jak być lepszym, więc podam Ci to, co być może do tej pory pomijałeś i zastanawiałeś się, dlaczego nie ma zmian, albo nie ma takich zmian jakbyś chciał, jakbyś chciała. Chodzi o to, że bardzo często jak ktoś się zabiera za rozwój osobisty, to pracuje, chce nauczyć się jakichś nowych rzeczy, nowe nawyki, nowe rzeczy a nie patrzymy na to, że mamy masę wad niestety, nie ma ludzi bez wad, tylko że jakoś o nich zapominamy i niekoniecznie nawet myślimy o tym, że warto byłoby coś z nimi zrobić. Co to są za wady? Jeśli Ci powiem jakie masz wady, to myślę, że Ty sam doskonale wiesz, co to są za wady, tylko pytanie jest czy Ty cokolwiek z nimi robisz? Jakie są najczęstsze wady? Bo to, że myślisz, że nie masz wad, te wady, które masz, ma mnóstwo ludzi i co to jest?

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej! Kiedy tak naprawdę się rozwijasz, kiedy robisz niesamowite postępy? Opowiem Ci dzisiaj historię jednego Pana i potem kilka sposobów na to, co zrobić, żeby mieć tą kreatywność na bardzo wysokim poziomie. Czytałem niedawno historię Faradaya, jak chodziłeś do szkoły, podstawowej nawet, miałeś prawo Faradaya jedno, drugie, więc słyszałeś o tym Panu, ale pewnie nie słyszałeś o tym, że ten Pan urodził się bardzo biednie, w rodzinie gdzie było 10 dzieci i z takiej niby biedy, niby z takiego środowiska, gdzie nie powinien zostać uczonym i tak takim, którego nazwisko do dzisiaj jest znane, ale jednak nim został. A został nim miedzy innymi, dlatego właśnie, że pochodził z takiej, a nie innej rodziny. Ok, w tym momencie możesz pomyśleć, że jest dużo osób, które miało podobną sytuację czy ma podobną sytuację, że pochodzi z biedy, ale nie wszyscy to osiągają, nie wszyscy osiągają sukces, nie wszyscy zostają mistrzami, więc gdzie leży sekret?

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, to są właśnie Wyścigowe Mistrzostwa Polski. Odbywa się to na torze w Poznaniu. Ok, dzisiaj już niema połowy samochodów, bo odbywa się to w sobotę i niedzielę, jeszcze w piątek są kwalifikacje. Zabawa dla panów, dość kosztowna, ale dająca niesamowitą adrenalinę, ale o tym opowiem kiedy indziej o co chodzi w tym motosporcie. To jest samochód mistrza Polski, widzisz, jaka fajna zabawka. To tutaj nie startuje, ale jeżdżą tutaj też takie Clio. Mój samochód już wiesz, jak wygląda. A propos mojego samochodu, mogę Ci powiedzieć mniej więcej o co chodzi.

[click to continue…]

{ 0 comments }

JAK PRZYCIĄGNĄĆ WŁAŚCIWĄ OSOBĘ?

Hej! Jak przyciągnąć właściwego partnera w życiu? Nie chodzi tylko o męża, żonę, ale chodzi o partnera do biznesu, chodzi o właściwych ludzi, którzy będą w Twoim otoczeniu i tak, jest na to sposób, czy skuteczny, czy nie, po prostu sprawdź się w praktyce, bo… Ok, procedura. Opiszę Ci procedurę, jak to trzeba zrobić, a Ty sobie sprawdź w praktyce. Nie obiecuję Ci, że Ci to zadziała w przeciągu godziny, ani dwóch, ani nawet może dwóch tygodni, ale dobrze, po kolei. Sprawa podstawowa, którą potrzebujesz to określenie dokładnie czego szukasz. Czyli, jeśli to jest partner/ka życiowa, to musisz sobie określić cechy, jakie ma ta osoba spełniać, czyli takie niby podstawowe rzeczy, jak na przykład zdrowie, bo wolisz chyba mieć zdrową partnerkę, czy partnera, a nie chodzić z nim po lekarzach. To jest Twoja sprawa, jak sobie to określisz. Może to być osoba, która jest po prostu miła, z którą przyjemnie Ci się spędza czas, gdzie nadajecie jakby na tej samej fali. Myślę, że wiesz o czym mowa.

[click to continue…]

{ 0 comments }

5 Cech Przyszłego Mistrza

Hej! Około 5 sposobów podam Ci na to, żebyś był geniuszem. Tak, odkryję Twój geniusz. I posłuchaj, bo to jest wszystko sprawdzone w praktyce i opowiem Ci na początku może o Karolu Darwinie. Karol Darwin, myślę że wiesz kto to był. O tyle jest ciekawe, że on sam o sobie mówił, że jest niespecjalnie rozgarnięty, niespecjalnie właśnie inteligentny, jak słyszy jakiś dłuższy wywód, bardziej skomplikowany, to on w ogóle nie wie, o co chodzi. Ciekawostką jest to, że jego brat był uznawany za geniusza, ale to takiego naprawdę geniusza. Ok, wtedy kiedy on żył, kiedy oni żyli, nie było testów na inteligencję, ale naukowcy dzisiaj są w stanie na podstawie tego, co oni wtedy tworzyli, na podstawie tego, co mówiono na ich temat, dojść do tego, że Karol Darwin faktycznie nie był specjalnie nierozgarnięty w porównaniu do swojego brata, ale jak widzisz my pamiętamy dzisiaj Karola Darwina, a jakoś nikomu do głowy nie przyjdzie to, że miał brata czy siostrę, albo czy ten brat był bardziej rozgarnięty, czy nie.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Ford Mustang GT – CZY WARTO KUPIĆ LEGENDĘ?

Hej! Mustang, Ford Mustang, co to takiego jest? Czy warto kupić? Dobrze, ja już narzekałem na amerykańską motoryzację, więc dzisiaj nie powiem żadnego złego słowa na temat Mustanga. Po prostu, powiem co to jest, pokażę Ci go w środku i na zewnątrz i decyzje sobie podejmiesz sam. Ja wiem, że dwudziestolatkowie są generalnie zakochani w tym samochodzie, bo ten samochód ładnie wygląda i kwestia jego brzmienia i faktycznie brzmi pięknie. Nie da się odmówić jak jest V8, która jest bez turbo, tylko jest naturalnie, naturalny silnik V8. Widzisz, nawet tutaj gdzieś na przejściu oglądają się, oczywiście dwudziestolatkowie, za tym samochodem, bo na zewnątrz jest ładny, nie da się ukryć.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej! Problem z ruszaniem z miejsca, zabraniem się za działanie. I tak, mówię to, kiedy się wakacje zaczęły i to jest bardzo ważne, żeby wyjść z jakiegoś marazmu i zacząć działać, bo jest to kwestia tego, co Ty osiągasz w życiu, to jest kwestia czy osiągasz ten sukces. Część z was pewnie czytała moją książkę o poetyckim tytule i z tej książki podam Ci jedną metodę, ale podam Ci jeszcze jedną metodę właśnie na to, żeby ruszyć dupę, ale jest to metoda trochę bardziej zaawansowana, ale może najpierw ta pierwsza. Posłuchaj tego, bo pomimo tego, że się zaczęły wakacje, pomimo tego, że myślisz o tym, gdzie by się tu zrelaksować, to te metody jak zaczniesz stosować wakacje, jak wakacje się skończą, będziesz wtedy tak nakręcony do działania, jak tylko możesz być, a o to nam chyba chodzi.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Mclaren 720s czy Ferrari 488 ?

Hej! Przyjrzymy się tym oto dwóm ślicznotkom, a ponieważ przejechałem nimi w ostatnich dniach ponad 1000 km, to mogę dokładnie powiedzieć jak się sprawują w długiej trasie, więc jeśli jesteś osobą, która zastanawia się czy kupić sobie McLarena 720s, czy kupić sobie Ferrari 488, to jest akurat Spider, to dokładnie Ci powiem jakie są różnice i które warto kupić, a o którym lepiej zapomnieć. Może tak nietypowo zacznę od pokazania kluczyków, bo wiem, że niektórzy kupują samochody do tego, żeby móc pokazać jak kluczyk wygląda w klubie albo w towarzystwie. Tak wygląda McLarena, a tak wygląda Ferrari, więc jak widzisz ten troszkę jest, wydaje mi się, bardziej rzucający się w oczy gdybyś chciał patrzeć właśnie pod kątem pokazywania kluczyków, ale ok, popatrzmy na urodę samochodów.

[click to continue…]

{ 0 comments }

ZDANIE, KTÓRE ZMIENIA WSZYSTKO W TWOIM ŻYCIU

Hej! Trafiłem z powrotem pod ten piękny zamek, gdzie chyba w lutym robiłem nagranie, a dzisiaj o troszkę innych tematach, bo o tematach związanych z tym, o czym Ty sobie myślisz i zastanów się, czy nie popełniasz tego błędu, które popełnia wiele osób, które na przykład zobaczy coś pięknego i myśli sobie: „Dlaczego mnie tam nie ma?”. Albo zobaczę piękny samochód: „Dlaczego mnie na to nie stać?”. Albo zobaczy, że ktoś tam jest, nie wiem, na Malediwach i: „Dlaczego to nie ja?”. Widzisz, chodzi właśnie o to, że Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość na takiej zasadzie, że jeśli Ty się nastawiasz na, takie właśnie, negatywne myślenie: „Dlaczego ja nie mam takiego fajnego życia, jak Tobie się wydaje, że ktoś tam ma?”. „Dlaczego mnie nie stać na to, co ktoś tam ma?”. „Dlaczego ja nie jestem taki szczęśliwy, jak ktoś tam?”. Widzisz, jest to swojego rodzaju zaprogramowanie, jakie Ty sobie sam urządziłeś przez to, że nie zadajesz sobie pytania obróconego o 180 stopni, na takiej zasadzie: „Wow, co takiego zrobić, żeby się tutaj znaleźć?”.

[click to continue…]

{ 0 comments }

JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ 10 TYS. /MC

Hej! Ciężki temat dla niektórych, bo pieniądze, zarabianie 10000 zł miesięcznie. Postanowiłem, że nagram filmik na temat tego, jak zarobić 10000 zł miesięcznie po tym, jak dowiedziałem się, że przeciętny Kowalski marzy o tym, żeby zarabiać taką kwotę, a abstrakcje, o jakich opowiadam, czyli zarabianie milionów, dla wielu jest zbyt duże, dlatego też wziąłem Mustanga, żeby pokazać Ci w samochodzie, marzeniu dwudziestolatków, jak zarabiać 10000 zł miesięcznie. Przy okazji podjechał, tutaj z drugiej strony, Mustang 64 rocznik. Ok, jeśli mówię Ci o kwocie 10000 zł miesięcznie wiem, że może to być dla Ciebie zbyt dużo, zbyt duża abstrakcja „Jacek, no ale co Ty mówisz, przecież musiałbym mieć wyższe wykształcenie, znajomości, ktoś musiałby mi dać pracę taką, a kto da 20 latkowi pracę za 10 tysięcy miesięcznie, nie ma szans.

[click to continue…]

{ 0 comments }

JAK POKONAĆ STRACH

„3, 2, 1 skacz!” Takie coś kiedyś usłyszałem jak skakałem na bungee i tak, bałem się i to bałem naprawdę konkretnie, więc co to jest z tym strachem? Dlaczego się boimy? Przede wszystkim, co zrobić, żeby się nie bać? Mały wykład Ci o tym zrobię, bo tak, to jest duża przeszkoda według mnie w odnoszeniu sukcesu, jeśli my się boimy ludzi, boimy się odrzucenia, boimy się założyć firmę, bo coś nie wypali, boimy się zbankrutować, boimy się kupić towar, boimy się kupić kurs, boimy się odezwać do ludzi, a już nie wspomnę o strachu przed ciemnością, takie powszechne strachy, przed lataniem samolotem, przed wysokością, przed ciemnością, przed… Ohoho, takich strachów jest cała masa, przed pająkami, ludzie się boją mnóstwa rzeczy tylko, że w praktyce jest tak, że strach nie istnieje, „Co Ty, Jacek, opowiadasz, przecież ja wiem jak się boję, to się boję, co Ty mówisz?” Strach nie istnieje. Strach to jest tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Jak Mieć Pozytywna Energia Natychmiastowo?

Hej! Temat, który może wydawać się, że nie jest związany z sukcesem, bo porozmawiamy sobie o energii i o wpływie energii na Twoje samopoczucie. Temat może dla niektórych mocno abstrakcyjny, ale dla tych, którzy się tym interesują, to jest to oczywista oczywistość, a dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, to Ci wytłumaczę. Wytłumaczę Ci to na przykładzie. Jakiś czas temu byłem, byłem w Stanach Zjednoczonych i ze Stanów Zjednoczonych wymyśliłem sobie, że chcę polecieć na Hawaje, bo Hawaje mi się wydawały, że to jest taki raj na ziemi, nawet są filmiki gdzieś tam moje sprzed kilku lat kiedy to popełniłem, ale okazało się dla mnie, że te Hawaje nie są tak cudowne jak miejsce gdzie doleciałem potem, bo doleciałem do Australii i to właśnie a propos energii, bo Australia, jak dla mnie, to jest miejsce gdzie się najlepiej, najcudowniej czułem do tej pory, wręcz jak wylądowałem po tym długim locie, wyszedłem z samolotu, to nie było tak, że się czułem zmęczony, tylko czułem się jakby ktoś ściągnął mi z pleców 100 kilogramowy ciężar, dosłownie tak.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Opinia

JACEK: Hej, Szymon!

SZYMON: Cześć, cześć.

JACEK: Szymon, wypełniłeś mi ankietę, z której widziałem, że dobrze sobie radzisz na Amazonie, ale nie wiem czy poza Amazonem coś jeszcze robisz, więc powiedz w czym się specjalizujesz?

SZYMON: Ogólnie, tak naprawdę jestem kucharzem.

JACEK: Ok.

SZYMON: Zmieniłem swój styl w tym momencie, ponieważ no praktycznie to jest to, co jest w tym momencie no nie ma pracy ogólnie i chciałem po prostu sobie zająć jakoś czas tym wolnym czasem.

[click to continue…]

{ 0 comments }

911 Carrera 4S – krótko o wadach i zaletach

Hej, opowiem Ci o Porsche, tak ostatnio się przeprosiłem z Porsche. Tak, to jest 911 Carrera 4S i to, co kiedyś mówiłem, co nie lubię w Porsche, to wszystko jest dokładnie to samo w każdym Porsche czego nie lubię, czyli nie lubię tego, ja wiem, tradycja, ściema, nie wiadomo co, ale to mi się nie podoba, że lewą ręką trzeba go odpalać, ale jakkolwiek za Porsche nie przepadam, ostatnio przeprosiłem się z GTS-em, a teraz Ci powiem o 911, co 911 ma fajnego do zaoferowania i z racji tego, że przejechałem tym oto pojazdem ostatnio 1000 kilometrów, to mogę powiedzieć trochę więcej. I co Ci powiem? Oczywiście, jak zawsze, pierwsze sto kilometrów patrzyłem na wszystkie złe rzeczy, które mogą być, o nich zaraz powiem, ale im dłużej się obyłem z tym samochodem, tym więcej zauważyłem jego plusów i już mogę teraz Ci powiedzieć, że mógłbym sobie taki kupić, mógłbym takim jeździć. Dlaczego? To może najpierw właśnie plusy.

[click to continue…]

{ 0 comments }

5 Metod Aby Budować Finansową Pewność Siebie

Hej! Pewność siebie, finansowa pewność siebie, a co to takiego jest i dlaczego warto się tym tematem zainteresować? Widzisz, w czasach wirusa myślę, że zacząłeś zauważać, że Twoje finanse mogły być, albo są zagrożone, przez sytuacje, przez to, że są rozmaite okoliczności, które widzisz, mogą przeszkodzić w budowaniu majątku albo w budowaniu spokojnego snu, jeśli chodzi o pieniądze, które może zarabiałeś na jakichś inwestycjach, może miałeś firmę, która niby działa na automacie, a tu się okazało: „No przykro mi”. Ale jest taka sytuacja, gdzie masz problem, że masz długo spłacenia, nie wiesz co będzie jutro, bo rząd Ci wszystko pozamykał i nie masz wyboru, więc jak zbudować finansową pewność siebie?

[click to continue…]

{ 0 comments }

Opinia Anna

JACEK: Dzień dobry!

ANNA: Cześć!

JACEK: Już nagrywamy.

ANNA: Ok.

JACEK: Tak, chciałem Cię troszeczkę przepytać a propos wyników, jak sobie radzisz na kursie, to może powiedz na jakim kursie w ogóle jesteś?

ANNA: Jestem na kursie „kreator milionerów” w tym momencie, przerobiłam już kurs Allegro, wczoraj przerobiłam też dużą część kursu Amazona, no i tyle, działam.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Dlaczego Przeprosiłem się z Porsche

Panie i Panowie, przychodzi taki dzień w życiu mężczyzny, kiedy musi się przeprosić za swoje poprzednie słowa, więc dzisiaj przepraszam się, za to co powiedziałem rok temu na temat tego samochodu. To jest Cayman GTS, a powiedziałem, że to jest złom straszny, bo dokładnie takie miałem odczucie rok temu, jak nim jechałem po mieście, poza miastem, tragedia była, więc powtórzę: Na miasto się nie nadaje, ale jestem w takim oto urokliwym miejscu, to jest tor Ułęż. Zaraz powiem, dlaczego się przepraszam, bo najpierw moją M4 sobie pojeździłem, moja M4 ma 650 koni, 800Nm, dużo rzeczy porobionych i generalnie jest to samochód, który dupę urywa, nazywajmy rzeczy po imieniu, tylko że coś… Mały problem techniczny wynikł, więc przesiadłem się na ten oto pojazd i jestem zachwycony, jestem zachwycony, nie powiem, że się zakochałem, ale jestem zachwycony, bo jeździ cudownie.

[click to continue…]

{ 0 comments }

JAK KRYSTIAN ZAROBIŁ 9 TYS. W MIESIĄC ONLINE

Hej! Przedstawię Ci zaraz Krystiana, który to jest moim podopiecznym i pokażę jak zarobił sobie 9 tysięcy w przeciągu miesiąca, jakie stosował techniki. Jak chcesz więcej takich rzeczy poznać, zapraszam do… jest tutaj pod spodem link do strony kreatormilionerów.pl, możesz się tam bezpłatnie zapisać na serie trzech konferencji, które będę robić w poniedziałek, wtorek, środę, w sumie to będzie około 6 godzin, będę opowiadać właśnie o tym, jak to zacząć bezpiecznie, bez wielkich wkładów finansowych, bez wielkich środków, żeby zacząć zarabiać online, więc wejdź, kliknij, zostaw maila, to jest w 100% bezpłatne i to już niedługo, bo w poniedziałek, pojutrze, będziesz mógł usłyszeć więcej jak to się robi, a teraz posłuchaj Krystiana, jak on to zrobił.

[click to continue…]

{ 0 comments }

NIC NIE JEST NIEMOŻLIWE

Hej, nic nie jest trudne, tak nic nie jest trudne. Za cokolwiek w życiu się weźmiesz, jeśli będziesz mieć takie podejście jakie ja mam, czyli nic nie jest trudne, to nie jest tylko moje podejście, ale to jest podejście wielu osób, które osiągają sukcesy w życiu, to nic nie będzie trudne. Co to znaczy? Możesz powiedzieć na przykład, tak jak ja nie lubię matematyki albo są jakieś rzeczy, które Ci nie wychodzą w życiu, bo są trudne, ale widzisz, to wszystko jest kwestia czasu i nawet ta głupia matematyka, dobra to nie jest to, że matematyka jest głupia, bo dla wielu osób jest cudowna, fantastyczna itd., ale ja powiedzmy, nie przepadam za matematyką i pomimo tego, że na studiach miałem duże problemy z matematyką, to jakoś zdałem te egzaminy, jakoś skończyłem te studia, mimo że to była dla mnie droga przez mękę, żeby się tego nauczyć, ale to wszystko to była kwestia tak naprawdę poświęconego na to czasu, więc jeśli coś w tym momencie uważasz, że jest dla Ciebie trudne, to ja Ci powtórzę jeszcze raz, nic tak naprawdę nie jest trudne, to jest wszystko kwestia tego, ile ty na to poświęcisz czasu, ile na to poświęcisz potu, ile na to poświęcisz wysiłku i tak naprawdę wszystko, ale to absolutnie wszystko, na czym Ci zależy albo to musisz zrobić, to jesteś w stanie to zrobić, tylko jest kwestia Twojego nastawienia.

[click to continue…]

{ 0 comments }