Jak myślą ludzie osiągający NAJWIĘKSZE SUKCESY? (Jacek Wiśniowski

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/jak-mysla-ludzie-osiagajacy-najwieksze-sukcesy

Największe osoby sukcesu czy to obecnie żyjące, czy to osoby, które już nie żyją. Co spowodowało, że takimi były? Specyficzny sposób myślenia i to był specyficzny sposób myślenia, który odróżnia osoby, które osiągają ogromne sukcesy od zwykłych zjadaczy chleba. Co to takiego jest?

 

Jest to kwestia myślenia o wyzwaniach, jest to kwestia myślenia o pomysłach. Wyobraź sobie sytuację, że chcesz założyć jakąś tam firmę i chcesz w tym być najlepszy na świecie. I teraz pierwsza myśl jaka ci się pojawia, czy myślisz sobie tak: dam radę to zrobić, znajdę informacje, dowiem się, będę najlepszy na świecie, czy masz taką myśl.

Czy masz może myśl taką: nie to nie dla mnie, lepsi ode mnie próbowali takich rzeczy, nie mam pieniędzy, nie mam wiedzy, nie mam doświadczenia, w ogóle nie wiem jak to się robi i zostawiasz ten pomysł. To jest właśnie taka prosta różnica, jak ty podchodzisz do wielkich pomysłów, do wielkich wyzwań, jak ty o tym myślisz. Czy myślisz o tym, że ty to dasz radę zrobić, czy masz wiarę w swoje umiejętności, że ty będziesz w stanie zdobyć wiedzę jak to zrobić.

Powiedzmy, że chcesz założyć największą firmę budowlaną w Polsce, w Europie, na świecie. Myśl jest przerażająca, ale przecież to jest niemożliwe, ja nie mam pojęcia na temat budowania domów, ja nie mam pojęcia na temat zarządzania ludźmi, nic o tym nie wiem. I co, teraz jest kwestia czy to zostawiasz, bo to nie jest dla ciebie, czy może szukasz ludzi, szukasz wiedzy, szukasz sposobów na to jak to zrobić, bo to, że ty teraz nie wiesz nie ma znaczenia i tak podchodzą do tego ludzie sukcesu.

To, że ty teraz nie wiesz jak to zrobić to nie znaczy, że nie będziesz wiedział za rok, za dwa, za 5 lat. Ale jak ty będziesz miał to marzenie, ten cel, że ty chcesz to osiągnąć, to ty wtedy ten cel osiągniesz i ty wtedy będziesz tą osobą sukcesu i inni będą patrzeć na ciebie i się zastanawiać, słuchaj jak ty to zrobiłeś, przecież to jest niemożliwe.

To jest możliwe tylko trzeba mieć wiarę w swoje możliwości, wiarę w to, że dasz radę. Dzisiaj nawet jeden chłopak przez Internet pyta mnie, słuchaj Jacek, a jak ty biegłeś ten Bieg Rzeźnika, to o czym ty myślałeś, myślałeś o tym, żeby się poddać, o tym żeby stanąć. Ja mówię, słuchaj jakbym ja myślał o takich rzeczach, to ja bym od razu stanął, bo to twoje myśli tworzą to, kim ty teraz jesteś.

To twoje myśli stworzyły to, gdzie ty teraz mieszkasz, to jakim jeździsz samochodem, to ile ty teraz pieniędzy zarabiasz, to w jakim ty kraju teraz mieszkasz. To stworzyły twoje myśli. Bo gdybyś ty miał inne myśli, byłbyś teraz w innym miejscu, może byłbyś w gorszym miejscu, może byłbyś w lepszym miejscu. Ale za tymi myślami idzie też działanie, po pierwsze idzie wiara, że ty jesteś w stanie to zrobić, a potem idzie działanie.

Popatrz na naszego Małysza, jak był małym chłopcem, pewnie patrzył na chłopaków, którzy skaczą na takiej skoczni, pewnie miał takie marzenie, żeby być taki jak oni, żeby skakać i żeby być najlepszym. I pewnie mówił swojej mamie o tym, a ona mówiła nie Adaś to nie jest dla ciebie, połamiesz się, skręcisz sobie kark, marsz do szkoły. Gdyby Małysz słuchał w ten sposób tego co mu inni mówią, gdyby miał takie przekonanie, że to nie jest dla niego. Wiara w siebie, wiara w swoje możliwości. I teraz właśnie jest kwestia myśli.

Jak myślą ludzie sukcesu? Popatrz, teraz słyszę, że w Polsce jest nagonka na byłego prezydenta w mediach, gdzie tylko jest informacja na ten temat kim on tam był, kim on tam nie był. I teraz ty, czy dajesz się omamić temu co ci wszyscy dookoła wkładają o czym ty masz myśleć, o czym ludzie dyskutują na ulicy, w pracy, w autobusie, o czymś tam. Na co kierujesz swoje myśli, czy kierujesz swoje myśli na coś na co nie dość, że nie masz wpływu, to też nie ma żadnego wpływu na twoje życie, czy on był taką osobą, czy on był inną osobą. To absolutnie nie ma znaczenia na to kim ty jesteś i co ty osiągniesz w życiu.

Jeśli ty myślisz o takich głupotach, sorry to są totalne głupoty, jak ty możesz być osobą sukcesu. Osoba sukcesu, która ma jakieś wielkie zamierzenie, ma wielki plan, ona myśli o swoim biznesie, ona myśli o swoim planie, ona myśli o swoim celu, jak go osiągnąć, kogo poznać, jaką nową wiedzę dostać, jaki kolejny krok zrobić. Dlatego też powinieneś myśleć na temat tego o czym ty myślisz i kontrolować swoje myśli, czy myślisz o takich głupotach, czy myślisz o rzeczach które będą ciebie budować, będą cię tworzyć jako lepszą osobę. Jakkolwiek może ci się wydawać w tym momencie to dziwne, bo może jesteś fanem polityki i dla ciebie to jest całe życie.

Odnośnie sposobu myślenia, jest wiele osób szczególnie w Polsce, które śmieją się z Amerykanów, że są tępaki albo, że takie jest w Stanach pozytywne myślenie. Słuchaj, to że ludzie w Stanach mają właśnie takie pozytywne myślenie przekłada się potem na to, że Stany są najbogatszym miejscem na świecie.

Jestem w San Francisco, jestem w Dolinie Krzemowej tutaj mieszka masa ludzi, którzy zarabiają największe pieniądze na świecie. Dobra są kraje arabskie, które z wydobywania ropy maja duże pieniądze, ale co innego jest jeśli masz to z dóbr naturalnych, a co innego jeśli masz to wytworzone przez myślenie ludzi. I to tutaj przyjeżdżają osoby, które właśnie mają taki szalone pomysły, które wydają się dla innych niemożliwe do zrealizowania. Ale popatrz w przeszłość, każda osoba z historii, która osiągnęła sukces miała dokładnie takie samo myślenie, myślenie osoby sukcesu, jak dojść do czegoś.

To nie były osoby, które w genach miały, coś zapisanego, że one odniosą sukces, to nie były osoby, które były superwykształcone, to nie były osoby, które miały jakieś tam ogromne pieniądze, rodowe fortuny. Jak popatrzysz na osoby sukcesu, czy to obecne, czy te które w historii osiągnęły sukces, to 95% tych osób, to były osoby, które miały odpowiedni sposób myślenia.

Sposób myślenia osoby sukcesu, czyli nie poddaję się, tylko jak to zrobić, co takiego zrobić, żeby to osiągnąć. Popatrz na Napoleona, pierwszy z brzegu przykład, facet półtora metra bez kapelusza, który teoretycznie bez wykształcenia, bez tego co wtedy tak bardzo się liczyło, czyli bez szlachectwa, mimo to, nie ma osoby, która by nie wiedziała, że był taki człowiek.

Ale też popatrz na dowolnego sportowca, naprawdę każda osoba sukcesu, dlatego ja mówię o czytaniu biografii, poczytaj sobie biografie takich właśnie ludzi. Ludzi, którzy od zera, bez wiedzy, bez wykształcenia mieli odpowiedni sposób myślenia, który sprowadza się do tego jak to zrobić, jak to osiągnąć. Ty teraz możesz myśleć o tym co zrobić, żeby wygodnie spędzić sobie życie, albo jak by się tu teraz zrelaksować, jakby sprawić sobie przyjemność.

Wiesz, jest to też swego rodzaju sposób myślenia, żeby przeżyć życie, żeby po prostu przeżyć przyjemnie, można i tak. A można i tak, żeby zapisać się w historii, żeby stworzyć coś wielkiego. Może zazdrościsz jakiejś osobie, że ona zarabia miliony, że podróżuje, że zatrudnia dziesiątki tysięcy osób. Są tacy, którzy różne rzeczy na takie osoby wypisują, nawet to co teraz mówią o byłym prezydencie też wynika po części, według mnie, że ktoś tam komuś zazdrości, że coś tam osiągnął.

Tylko, że widzisz to jest człowiek, który wyszedł i zaczął działać, a nie mówił, że się nie da. Absolutnie nie chcę mówić tutaj nic na temat polityki, w ogóle mnie polityka nie interesuje. Jak będą komentarze polityczne, będę je kasował, od razu mówię.

Chcę ci pokazać sposób myślenia, sposób myślenia to się da zrobić. Tylko trzeba znaleźć drogę do tego jak to zrobić, a nie myśleć, że to nie dla mnie. To jest dla ciebie. Jak chcesz osiągać sukcesy, nie ma wyboru, to jest kwestia nauczenia się myśleć w ten sposób.

Ale to się zaczyna od podstawowych rzeczy, to nie chodzi o to żeby od razu mieć jakieś mega duże wyzwanie i może nawet polec na nim i potem myśleć nie no wiedziałem, że nie dam rady.

Znajdź sobie najpierw małe cele, które może ci się wydają w tym momencie niemożliwe, poszukaj ludzi, poszukaj środków, poszukaj szkoleń, poszukaj książek, które dadzą ci wiedzę na temat tego jak to osiągnąć. To jest tak proste i zarazem tak skomplikowane. Do usłyszenia następnym razem, hej.      

Jacek Wiśniowski

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment