Reguła 10x (autor; Jacek Wiśniowski )

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/regula-10x

Hej. Już ciemno 22, ale stwierdziłem, że jeszcze nagranie dzisiaj musi być, więc nawet jak będzie kiepsko widać to przynajmniej mam nadzieję będzie trochę słychać. Właśnie w Toruniu jestem, wyjeżdżam z Torunia, gdzie miałem spotkanie z przesympatyczną grupą osób, z którymi się co roku spotykam. Teraz jadę do Poznania. Jutro w Poznaniu o 19 spotkanie, też zapraszam. Ale konkret.

Reguła 10x. Słuchaj jest to reguła, która naprawdę może totalnie odmienić twoje życie, nie nie może, ale odmieni na pewno. Ja on niej mówiłem dzisiaj w Toruniu, wczoraj byłem w Gdańsku, też o niej powiedziałem, a teraz chcę, żeby te osoby, które nie chodzą na spotkania, żeby też z tego skorzystały. Jak robiłem chyba 2 miesiące temu nagranie odnośnie 8 kroków do miliona, powiedziałem tam o tej regule 10x.
Na czym ta reguła polega?

W zasadzie prosta 10 razy, postaraj się po prostu 10 razy bardziej. Ale to jest zbyt ogólne i nie wiadomo o co chodzi. Popatrz na swój dzisiejszy dzień, popatrz, co takiego dzisiaj robiłeś, na czym ci zależało i ile włożyłeś w to starań, ile włożyłeś w to wysiłku. Ja teraz uruchamiam dwie nowe firmy i patrzę na te firmy właśnie pod kątem tego, jak mogę je zrobić, żeby były 10 razy większe, jak do tej pory planowałem albo co ja mogę takiego zrobić, żeby te firmy lepiej funkcjonowały. Co ja mogę personalnie, jakich ludzi tam zatrudnić, co zrobić, żeby to było 10 razy lepsze, jak mi się do tej pory wydawało. Totalna może się wydawać abstrakcja, ale ok. Popatrz jak nawet teraz słuchasz tego nagrania, pomyśl sobie co byś mógł ty teraz zrobić, żeby 10 razy więcej wyciągnąć właśnie z tego filmiku. Ja teraz widzisz pomyślałem co zrobić, żeby to nagranie wyszło 10 razy lepsze, ale no możliwości mam ograniczone. Ale to jest widzisz kwestia postawienia sobie odpowiedniego pytania w odpowiednim momencie. I chodzi o to, żeby te pytania ci się w głowie pojawiały.

Czyli jak teraz oglądasz ten filmik, pomyśl co możesz z niego wyciągnąć więcej, z tego co do tej pory powiedziałem, z tego co jeszcze za chwilę usłyszysz. Dzień dzisiejszy jeszcze się nie skończył. Ja wiem, że to późno się pokaże dzisiaj w Internecie, ale zostanie ci może jeszcze z godzina dnia. Co możesz takiego zrobić, żeby to na czym ci w życiu zależy, to na czym się skupiasz, żeby to robić 10 razy lepiej, żeby w to włożyć 10 razy więcej energii. Jeśli jesteś powiedzmy biegaczem, jeśli biegasz co możesz takiego zrobić, żeby biegać 10 razy lepiej jak do tej pory, jak ten trening zrobić lepiej. Czy to jest kwestia poszukania trenera albo lepszego trenera, czy to jest kwestia poszukania jeszcze lepszej diety, czy to jest kwestia przeczytania iluś tam książek gigantów, którzy biegają takie dystanse jak ty, ale robią to w jakiś niesamowitych czasach, czy jest to kwestia poszukania suplementacji jeszcze lepszej. To jest widzisz sprawa zadania sobie pytania jak to zrobić lepiej.

Ok, ja teraz jadę samochodem, którym uwielbiam jeździć. Mówiłem, że pokaże, teraz jest ciemno więc go nie pokażę, to jest Subaru WRX. To jest rajdówka, ale rajdówka absolutnie odlotowa, która w odpowiednich warunkach daje większą frajdę jak jazda Ferrari, Lamborghini czy tam innymi superfurami. I odkąd nim jeżdżę to cały czas zastanawiam się, jak mogę to robić lepiej, bo w takim samochodzie możesz naprawdę poczuć co to jest przyjemność z jazdy samochodem i zastanowić się, jak pojechać na przykład na tor, jak te zakręty pokonywać lepiej, jak z tego samochodu wyciągnąć więcej. Ale popatrz pod kątem nawet twojego życia, bo zakładam, że zależy ci na tym, żeby twoje życie było jak najlepsze. Co możesz zrobić jeszcze dzisiaj, co możesz zrobić jutro, żebyś tu jako osoba był o wiele lepszy?

Co? Kwestia pytania. A jak już zaczniesz to robić, powiedzmy wymyślisz sobie, że jako osoba, będziesz lepszą osobą, jeśli nauczysz się na przykład jakiegoś języka obcego, ok. Co zrobić, żeby się nauczyć go 10 razy szybciej albo wtedy, kiedy się uczysz, żeby się bardziej koncentrować, jak wszystko co robisz, robić lepiej. Ja jakiś czas temu opowiadałem albo mi się wydaje, że opowiadałem o regule jednego procenta. I to jest właśnie 1 procent pokazany inaczej, czyli reguła 1 procenta dla tych, którzy nie oglądali, to jest kwestia tego co robić każdego kolejnego dnia, żeby o jeden procent być lepszym. Nie będę już mieszał, nie będę opowiadał o 1 procencie, wystarczy ci to 10 razy. Dziesięć razy jak to zrobić lepiej.


Dobra, to wiem, że teraz będę niektórzy chcieli posłuchać, jak to buczy i warczy, bo to właśnie w tym samochodzie jest najlepsze. Tylko jak zacznę hałasować to nie będzie mnie słychać. To jest właśnie to, tylko jadę po prostej, a skoro jadę po prostej to nie ma frajdy. Frajda jest dopiero na zakrętach, ale nie będziemy szaleć.
Co możesz zrobić, żeby zarabiać 10 razy więcej, co możesz zrobić, żeby być 10 razy lepszą osobą, co dzisiaj możesz zrobić, jak oglądasz to, zaraz potem jak to wrzuciłem, żeby się 10 razy lepiej wyspać jak do tej pory. To jest kwestia stawianych sobie pytań, co możesz zrobić, żeby być 10 razy bardziej zdrowszym, co zrobić, żeby być 10 razy bardziej wysportowanym, myśl. Pomyślisz o czymś takim, twój umysł, twoja podświadomość będzie szukać rozwiązania.


Zapraszam na spotkania ze mną, rozpiska jest na Facebooku, Facebook do mnie, to jest facebook.com/sukcespl będę jeszcze chyba w 8 miastach. Zapraszam. Do zobaczenia. Hej.

{ 2 comments… add one }

  • Mati Lipiec 17, 2017 12:24 am

    Po oglądnięcia kilkunastu odcinków, wiem że granica pjmowanismojej rzeczywistości poszeżyła się i wiem że tu i teraz idę krok przodu.Dzięki Jacek za twoją pracę którą wykonujesz.Pozdrawiam.

    Reply edit
  • Mati Lipiec 17, 2017 12:32 am

    Hey Jacek .Dziękuję za to co robisz dla dobra ogółu. Życzę wszystkim oglądającym wychwycenia cennej lekcji dla siebie. Pozdrawiam Mati

    Reply edit

Leave a Comment