Porsche dla ubogich?

Hej. Pokażę ci dwa samochody, które może nie są supersamochodami, ale według mnie są to bardzo fajne i niedoceniane, nie wiem czemu, w Polsce samochody.

Pierwszy to jest ten tutaj. To jest Boxter, Porsche Boxter a drugi to jest ten Porsche Cayman. Teraz Porsche dało oznaczenie na to 718. Te obydwa są oznaczone jako S. No w zasadzie różnią się tylko tym, że widzisz ten jest cabrio a tamten jest zabudowany. Nie wiem czemu są niedoceniane, bo uważa się, że to jest Porsche dla ubogich. Tylko, że jeśli się samemu przejedziesz takim samochodem, a ja sobie tutaj trochę nimi pojeździłem po szwedzkim lodowcu. Jestem zachwycony jak one jeżdżą. Mimo, że to ma napęd na tył, ale to ile daje frajdy, jak fajnie brzmi, jak jest wnętrze wykończone, naprawdę można się pobawić i to bardzo zacnie.

Popatrz tutaj jest kawał lodowca, gdzie w sumie można uczyć się techniki jazdy. Jest troszkę zimno, więc jestem zakapturzony. Ale co do samochodów. Akurat wersja S jest o tyle fajna, że 2,5 litrowy silnik ma 350 KM. Te obydwa mają skrzynię biegów PDK, która jest niesamowicie szybka, niesamowicie skuteczna i z tą skrzynią te samochody mają 4,4 do setki. Więc naprawdę jest to kawał zacnego samochodu, jak normalna 911 ma 4,1 a to 4,4 to ty tak naprawdę jako kierowca tego nie odczujesz. A według mnie są lepsze od 911, bo tutaj silnik jest umieszczony przed tylną osią albo na tylnej osi mniej więcej. A w 911 silnik jest za tylną osią, więc po prostu ten samochód się o wiele gorzej prowadzi. I tym samochodem pojechać na tor jest naprawdę mega przyjemność. Przejadę się zaraz. A może wsiądę pokażę ci jak wygląda wnętrze, żebyś wiedział o co chodzi. Z resztą bardzo ładny lakier.

Ok, popatrz. To jest Cayman, bardzo ładna kierownica. Tu jest widzisz PDK. Wnętrze w zasadzie jest takie samo jak, według mnie, ja tutaj nie widzę różnicy do 911, z przodu. Praktycznie to samo, możliwość regulacji zawieszenia, wyłączenie trakcji, podnoszenie spoilera. Bardzo sympatyczny, wiesz no on jest… widać, że nie jest to Volkswagen. Tak? Czuć, że jest to po prostu bardzo fajny samochód. Bagażnika tutaj za dużo nie ma. Ale widoczność jest bardzo fajna. Wentylowane siedzenia. Pójdziemy do tego. Porównamy wnętrze. Widzisz to jest różnica w tym napisie, między tymi samochodami. A w środku…

Powiem ci, że super naprawdę przyjemny w prowadzeniu, w skręcaniu. Głos silnika ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Naprawdę na miasto, na co dzień samochód jak najbardziej nadaje się do jazdy. Na tor można nim pojechać i właśnie też z oznaczeniem S Porsche, czy to 911 S, czy te 718 z oznaczeniem S są o tyle fajne właśnie, że one są właśnie przygotowane na sport. Czyli jak pojedziesz w miejsce, gdzie pociśniesz mocniej, gdzie poużywasz hamulców, przygrzejesz go mocniej nic się nie stanie. Bo jakbyś wziął do takich zabaw zwykłe Porsche bez S, no to niestety byłoby różnie. A tutaj możesz zobaczyć jeszcze jak to wygląda, taka trasa na lodowcu. Banda z jednej strony śniegu, banda z drugiej strony. Więc jak się przesadzi to jest wesoło. Wiesz ja nie odczaruję takiego w Polsce podejścia, że to jest Porsche dla ubogich, bo… ten samochód, którym ja jadę w podstawowej wersji kosztuje 320 tysięcy. A jak się go doposaży tak jak ten jest doposażony, to on kosztuje ponad 400 tysięcy. Więc wiesz, jeśli są ubodzy, których stać na taki samochód no to życzę, żeby jak najwięcej było w Polsce takich ubogich osób.

Jeździłem nim kiedyś w Bieszczadach. Wiesz ja ogólnie lubię czteronapędówki, ja się czuję doskonale w czteronapędówkach, ale tym jak się pojeździ jeden dzień, przejedziesz 300 kilometrów to jesteś w stanie sobie poradzić bez problemu z tym, że to jest tylny napęd i się do tego przyzwyczaić. Jak jeszcze pojedziesz na taką imprezę jak tutaj. Popatrz z resztą jak to w ogóle niesamowicie wygląda, jak tutaj jest banda śniegu z jednej i drugiej strony.

Dobra, ja kończę, bo zaraz w coś wjadę. Więc, o niech obrócę. Do usłyszenia następnym razem, może o moim Maserati opowiem, a może o Subaru. Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment