Najlepsze filmy motywacyjne

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/najlepsze-motywujace-filmy-ranking

Hej, temat 3 najlepsze filmy motywacyjne, jakie znam. Nie takie filmy jak ja tutaj opowiadam, tylko pełnometrażowe z jakąś tam głębszą treścią, przesłaniem. Te filmy, które ci podam, podaję ci je dlatego, że to są filmy które najczęściej obejrzałem w życiu. Są takie filmy, które oglądałem nawet chyba 20 razy i zakładam, że skoro na mnie zadziałały, zadziałają i na ciebie.

Pierwszy z nich, ewidentnie najlepszy z tych, które ci podam to jest "Gattaca", poszukaj "Szok przyszłości" albo po prostu "Gattaca". Świetni aktorzy to jedno, ale ważniejsza jest treść filmu, bo dobra, powiem ci tylko jedną rzecz z tego filmu, nie będę ci opowiadał całości, bo stracisz ochotę do oglądania. To, co mnie najbardziej motywuje w tym filmie, jest tam historia chłopaka, który rodzi się, to się dzieje troszkę w przyszłości, rodzi się, jako normalne dziecko tak jak my się urodziliśmy, bo w tych czasach dzieci zaczynają się już rodzić stworzone w próbówce i są to dzieci takie jak rodzice sobie zażyczyli, czyli mają tam określone parametry. Określone włosy, oczy, wzrost iloraz inteligencji i tak dalej i tak dalej. I ten chłopak urodził się naturalnie, w momencie narodzin lekarze już powiedzieli, że będzie żył 30 lat, że umrze na serce i całą masę chorób mu tam przepowiedzieli, bo tak wynikało z badania genetycznego, z badania krwi. I rodzice po jakimś czasie stwierdzili, że chcą mieć drugie dziecko, ale już nie chcą takie, które im szybko umrze, tylko chcą takie na czasie, czyli takie, które z próbówki się zrobi. Poszli do genetyka i ten genetyk powiedział, jakie to dziecko może być i ci rodzice powiedzieli, jaki by chcieli kolor oczu, wzrost, zdolności intelektualne i tak dalej i tak dalej. I rodzi się ten drugi chłopak, dorastają razem. I ten młodszy zauważa, że jest gorszy od brata, bo ten brat o wiele szybciej rośnie od niego, więc to już pierwsza oznaka, że coś już jest nie tak. I rodzice przez cały czas mu powtarzali, temu młodszemu, temu gorszemu, żeby się nie przemęczał, żeby uważał na to, co robi, bo sobie krzywdę zrobi. Jak w szkole mu nie szło to nie było tak, że się skupiali, żeby popracować nad nim, tylko no wiesz no, nie jesteś taki jak inne dzieci. Po prostu był od małego dołowany, że jest gorszy. I w pewnym momencie nastąpiła zmiana i ta zmiana, to jest najfajniejsza rzecz w tym filmie. Ci bracia robili sobie takie zawody, mieszkali blisko morza i robili sobie zawody, kto wypłynie dalej w to morze. I ten, który już się poddawał no to przegrywał. I pewnego dnia ten gorszy wygrał, coś takiego się stało, że po prostu ten, hi-men genetyczny jego brat, odpuścił, nie dał rady, z jakiegoś powodu nie dał rady. I w tym momencie w głowie tego młodszego pojawiła się myśl, skoro wszyscy mi powtarzali, że to jest niemożliwe żebym ja w czymkolwiek był lepszy od mojego brata, a już na pewno nie w fizycznych sprawach, a jednak się okazało, że potrafiłem z nim wygrać, to pewnie jestem w stanie z innymi rzeczami tak samo zrobić. I na tym skończę, resztę sobie obejrzysz, co się potem stało, ale to jest naprawdę mega motywacja.

Drugi film, który ci polecam to jest film "W poszukiwaniu szczęścia" z Willem Smithem. Przez 99 procent czasu ten film jest mega smutny, więc cię uprzedzam. O końcówce ci nie opowiem, ale ten 1 procent na samym końcu, jest fantastyczny, jest cudowny. Będziesz potem fruwał, film jest długi, ale na koniec będziesz fruwał. Historia, jak oglądałem kiedyś z dziewczyną ten film, powiedziała mi, że historia tego pana w kilku aspektach jest bardzo podobna do mojej. I faktycznie jest tam parę takich rzeczy, które dokładnie pasują do tego, co ja kiedyś miałem w mojej przeszłości. Nie opowiem ci tego filmu, na pewno w Internecie widziałeś mnóstwo wycinków z tego filmu, bo jest kilka tam takich tekstów naprawdę motywacyjnych, ale cały film naprawdę powinieneś zobaczyć, żeby widzieć, tym bardziej, że to jest film oparty na faktach. Bo ten pan, którego gra Will Smith, to jest prawdziwy człowiek, który żyje, który funkcjonuje, który nawet chyba dzisiaj szkolenia robi od czasu do czasu. Obejrzyj sobie, mam nadzieję, że spodoba ci się tak samo jak mi. Jak ci się spodoba napisz w komentarzu pod spodem, czy polecasz innym, czy nie. Swoją drogą warto to oglądać nie samemu, tylko w większej grupie osób, bo naprawdę warto tym zainspirować inne osoby.

I trzeci film, "Siła spokoju", ja mam tytuł angielski, mi się obija po głowie, ale polski tytuł jest "Siła spokoju". To jest też historia opowiedziana na autentycznych faktach o pewnym gimnastyku, który wydawało mu się, że ma piękne cudowne życie tylko, że z jakiegoś powodu nie mógł w nocy spać. I w wielkim skrócie ci opowiem, spotyka na stacji paliw swojego przyszłego mentora. Tak się dzieje, że w drodze do olimpiady przydarza mu się wypadek samochodowy, łamie w bardzo brzydki sposób nogę, tam wkręcają mu rozmaite pręty, żeby w ogóle mógł chodzić. I oczywiście wszyscy mówią, że dla niego życie gimnastyka skończyło się, może zapomnieć o zawodach, będzie się cieszył jak będzie mógł w ogóle chodzić, ale historia filmu pokazuje coś zupełnie innego. I jest właśnie o tyle fajna, że opowiada to człowiek, który to naprawdę przeżył, bo napisał książkę na ten temat. Możesz sobie przeczytać, bo film jest na podstawie książki nakręcony, ten pan też w Stanach z tego, co wiem od czasu do czasu robi szkolenia i motywuje ludzie.

Więc to są 3 filmy, ja miałem powiedzieć 3, ale podam ci jeszcze jeden, który bardzo lubię, bonus, "Forrest Gump". "Forrest Gump", który może się wydawać, że to jest film relaksacyjny, ale dla mnie jest to film motywacyjny. Zakładam, że oglądałeś i wiesz, o co chodzi. Obejrzyj jeszcze raz, bo być może, jeśli do tej pory nie dostrzegłeś, co tam jest takiego motywacyjnego, to jak obejrzysz jeszcze raz to będziesz widział. I dlaczego akurat te filmy ci pokazuje, o tych ci mówię, jest takich filmów o wiele, wiele więcej. Te filmy lubię, bardzo lubię i polecam, je z tego względu, że jest tam opisana prawdziwa historia ludzi. Ludzi, którzy gdzie wszyscy mówili dookoła tego się nie da zrobić, ty się do tego nie nadajesz, jesteś za głupi, masz beznadziejne geny, jesteś za biedny, jesteś niewykształcony. Tak wszystko, co tylko ty być może słyszałeś od rodziny, od znajomych od kolegów, od nauczycieli. Też tobie mówili takie rzeczy, że ty się do tego nie nadajesz. Ale widzisz następują w życiu pewne rzeczy albo jakieś czynniki zewnętrzne, albo spotyka się jakąś osobę, która cię zmotywuje, która ci pokaże, że świat może wyglądać inaczej, że można pewne rzeczy osiągnąć i to właśnie według mnie jest najlepsze w tych filmach. Obejrzyj, poleć innym. Dziękuję, do usłyszenia za tydzień.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 2 comments… add one }

 • Anonim Wrzesień 15, 2017 10:02 pm

  Witam dziekuje za filmy szczegolnie historia dziewczynki chorej która osiagneła bardzo wiele . w mojej historii to brak pewnosci siebie hamuje moj rozwoj, sluchalam wiele Pana nagran ,które dały mi wiele do myslenia . jestem kobieta która chce sie rozwijac w wiedzy i w innych dziedzinach . dlaczego napisałam do Pana , musze miec motywacje mam 55 lat obecnie wobie prawo jazdy troche pozno ale jak juz pisalam chce byc aktywna z jakim skutkiem  zobaczymy, Mam syna z porazeniem mozgowym ma 26 lat walczyłam o jego zycie i by modł chodzic , wie reakcja z historii dziewczynki  jest na czasie , mogem tylko jeszcze raz napisac Dziekuje za filmiki

     

  Reply edit
 • Damian Pękala Grudzień 20, 2017 8:31 pm

  W pogoni za szczęściem oglądałem film dał wiele do zrozumienia mi, pokazuje jak ludzie na codzień nie doceniają tego co mają 🙂 

  Reply edit

Leave a Comment