Lepsze niż motywacja – BĄDŹ GŁODNY (Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/badz-glodny

Hej. Powiem ci coś co być może ci się nie spodoba, być może cię zmartwi, a być może cię zachwyci. Otóż uważam, że motywacja jako taka, nie jest to najlepsza metoda na osiąganie czegoś w życiu. Dlaczego? Dlatego, że jest mnóstwo ludzi, którzy ogląda całą masę rozmaitych filmików motywacyjnych, starają się coś robić w swoim życiu, ale im nie wychodzi i zaczynają myśleć coś tu jest nie tak.

 

Więc tak, jest coś nie tak, bo jest łatwiejszy sposób. Łatwiejszy, ale i trudniejszy, bo trzeba go w praktyce wprowadzić w życie, trzeba być głodnym. Ale głodnym nie na zasadzie głodu w brzuchu, że nie masz co do jedzenia, tylko na zasadzie głodu osiągnięć, na zasadzie głodu sukcesu. Kilka miesięcy temu robiłem nagranie o Schwarzeneggerze, który też opowiada w swojej autobiografii o byciu głodnym, dla niego to była cała motywacja.

On nie potrzebował człowieka, który będzie stał nad nim i mówił, wstawaj, idź na trening, ruszaj się, na co czekasz, życie ci przechodzi między palcami, to nie tak. Schwarzenegger po pierwsze miał niesamowitą wizję, miał wizję, miał marzenie tego, że będzie najpotężniejszym facetem na świecie, w sensie fizycznym, to było jego marzenie. Chciał być Mr. Olympia i chciał być potężny i co zrobił?

Zaczął działać, nie szukał filmików motywacyjnych, nie szukał książek motywacyjnych tylko poszedł na siłownię. Poszedł na siłownię, zaczął ćwiczyć. To wszystko co robił było związane z dyscypliną, z dyscypliną i wiarą w to, że to osiągnie. Bo on pisze w autobiografii, że sobie właśnie to wyobrażał, że marzył o tym, że to osiągnie.

Też tydzień, czy 2 tygodnie temu opublikowałem video o zasadach sukcesu Steve’a Jobsa i Steve Jobs mówi o tym samym, o tym żeby być głodnym. O to właśnie chodzi, żeby mieć takie marzenie, które sprawi, że nie będziesz miał problemu z tym co dzisiaj robić, nie będziesz miał problemu, żeby dzisiaj rano wstać. Będziesz szukał rozwiązań jak tą swoją wizję doprowadzić do finału.

Więc jak to zrobić? Po pierwsze jak będziesz miał już jakieś marzenie, jak już sobie wyobrazisz co to takiego ma być i nie ograniczaj się tym, że ktoś ci powie, że to nie jest dla ciebie, że ty się do tego nie nadajesz, że jesteś za stary, za młodu i tak dalej. Po prostu pomyśl jak to zrealizować, wystarczy wziąć sobie kartkę papieru i zacząć pisać jak to zrobić. Jeśli nie wiesz, w tym momencie jak to zrobić, poszukaj ludzi, którzy już to zrobili i zapytaj ich jak to zrobili, poszukaj książek, poszukaj innych rozwiązań i wtedy rozpisz sobie plan.

Jak będziesz miał ten plan rozpisany to też wtedy nie masz problemu z tym co robić dzisiaj w przeciągu dnia, nie masz problemu z tym co robić jutro, co robić pojutrze. Bo ty masz zrealizować swoje wielkie marzenie i wtedy czy będziesz siebie sam oszukiwał, jeśli zakładasz firmę to będziesz sam siebie oszukiwał i pojedziesz na wakacje jak jeszcze firma nic nie osiągnęła, czy pojedziesz na wakacje, nie pojedziesz, będziesz pracował od rana do wieczora.

Czy jeśli chcesz być najlepszym kolarzem na świecie, to powiesz sobie, nie dzisiaj nie zrobię treningu, dzisiaj mi się nie chce, jeśli chcesz być naprawdę najlepszym kolarzem, najlepszym sportowcem w jakiejś tam dziedzinie to nie będzie tak, że dzisiaj nie pójdziesz na trening, to nie będzie tak, że dzisiaj będziesz się objadał czymś słodkim. Nie, bo to jest kwestia dyscypliny, to jest kwestia nawyków. Do tego prowadzi właśnie bycie głodnym.

Tak przy okazji za mną w tle, nie wiem czy to będzie widać, jest Alcatraz, więc nie idź na skróty, bo tam tacy którzy próbowali iść na skróty to kończyli w Alcatraz. Po co to wszystko? Wiesz, może to być tylko dla ciebie, może to być dla twoich bliskich, może dla twojej rodziny, może dla twojego społeczeństwa, dla twojego otoczenia, może nawet coś takiego zrobisz co zmieni historię narodu, czy naszego czy świata.

Bo słuchaj, ci w wszyscy ludzie, którzy osiągali sukcesy, którzy zapisali się w historii oni kiedyś byli dokładnie w tym samym momencie, gdzie ty teraz jesteś, też możesz zrobić to co oni zrobili. Naprawdę nie ma w tym momencie znaczenia to czy ty jesteś wykształcony, czy nie, czy ty masz tą wiedzę czy nie masz, bo ty to jesteś w stanie zdobyć.

Tylko musisz mieć wizję, musisz mieć marzenie i życzę ci właśnie takich wielkich marzeń. A przy okazji w przyszłym tygodniu wybieram się w piękne miejsce, więc zajrzyj za tydzień, warto też zasubskrybować, tam jest taki przycisk subskrybuj. Warto zasubskrybować z tego względu, że jak będzie jakieś moje nowe nagranie to dostaniesz powiadomienie, że to nagranie jest i ułatwi ci to mocno życie.

Wiem, że powiedziałem dzisiaj, że motywacja nie ma sensu, ale mi nie chodzi o motywację, ale chcę ci pokazać jak inni ludzie żyją, jak inni ludzie osiągają własne sukcesy, bo być może tam znajdziesz odpowiedź na to, co powinno być twoim marzeniem, do czego powinieneś dążyć. Być może to będzie właśnie kwestia podróżowania, zwiedzania świata. Jest mnóstwo znanych podróżników, ja nie jestem podróżnikiem.

To, że tutaj jestem to jest kwestia mojej pracy, ale to miejsce, które ci teraz pokazuję, zrobiłem sobie dzisiaj rano spacer i przypadkiem zobaczyłem to miejsce i jestem zachwycony. To jest po prostu absolutnie piękne miejsce, niestety kamera nie jest w stanie tego do końca ukazać, ale jest absolutnie cudownie, nie mówiąc o tym, że rosną tutaj drzewa.

Widzisz może to być dla ciebie kwestia wizji, żeby podróżować w takie miejsca, czy to przy okazji robienia biznesu czy po prostu samo dla siebie. Wiesz co jest jeszcze tutaj niesamowitego, są drzewa, nie wiem co to są za drzewa, które kwitną w tym momencie i tutaj tak pachnie. Ja nie wiem czy tutaj mógłbym mieszkać, dokładanie w tym miejscu, bo tutaj tak pachnie, że podejrzewam, że ci ludzie są lekko zakręceni.

Ok, to do usłyszenia. Nie, nie jeszcze jedna rzecz, przypomniało mi się, za 3 godziny mam samolot do Los Angeles, przenoszę się stąd. I miałem taką myśl, bo po wielu, wielu latach w końcu Leonardo DiCaprio w końcu dostał upragnionego Oscara. I powiem ci, że moja pierwsza myśl była taka, nie wiem czy w tym momencie jak on dostał tego Oscara świat filmu nie stracił.

Dlaczego? Bo jestem pewien, że marzeniem DiCaprio, jego wizją było to żeby dostać Oscara. I w momencie kiedy on dostał tego Oscara, nie wiem czy nie osiądzie na laurach, wiesz to jest tak naprawdę temat na kolejne nagranie co zrobić, żeby nie osiąść na laurach, więc ja to zrobię następnym razem jak będę w Los Angeles. OK, cześć.   

Jacek Wiśniowski

 

{ 1 comment… add one }

Leave a Comment