Kto wyprał twój mózg? (Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/kto-wypral-twoj-mozg

Hej, Jacek tutaj.

Kontynuujemy temat jak myśleć, żeby osiągać sukcesy. Kiedyś przeczytałem, że przeciętny człowiek ma około 60,000 myśli dziennie, powiem ci, że dla mnie to jest liczba naprawdę kosmiczna i nie wiem czy ty kiedyś zastanawiałeś się tak naprawdę o czym ty myślisz. Czy twoje myśli są pozytywne czy negatywne, czy one cię nakręcają czy one cię dołują, czy myślisz o rozwiązywaniu problemów, czy myślisz o problemach na rozwiązanie.

 

Dlaczego myślimy tak a nie inaczej?

Może ci się nie spodoba to co powiem, ale niestety każdy z nas przeszedł pranie mózgu, ja też przeszedłem. Co to jest to pranie mózgu? Na pewno w filmach oglądałeś o praniach mózgu, więc możesz się domyśleć, to jest to co do twojej głowy trafiało od małego. Jakie obrazy, jakie słowa, jakie odczucia. Urodziłeś się, zakładam że się urodziłeś w Polsce, więc twój poziom myślenia, twój sposób myślenia jest zupełnie inny niż gdybyś się urodził np. w Niemczech. Byłbyś zupełnie inną osobą gdybyś się urodził w Rosji, bo był byś inaczej zaprogramowany, inne byłyby twoje myśli. Zupełnie byłbyś inną osobą gdybyś urodził się w Brazylii i tam dorastał, a jeszcze inną byś był w Stanach Zjednoczonych. Bo byłbyś inaczej programowany inne społeczeństwo, inne wartości, inne przekonania.

Dlaczego ci o tym mówię?

Dlatego, że być może to jak zostałeś zaprogramowany, to jakie tobie zrobiono pranie mózgu nie jest dla ciebie dobre i przez to nie jesteś w życiu tam gdzie być powinieneś, gdzie byś chciał być. Być może nie osiągasz w życiu tego co chcesz, nie zarabiasz takich pieniędzy, nie jesteś w takim związku jakbyś chciał. To jest kwestia tego jak ty zostałeś zaprogramowany i tym samym o czym ty myślisz. Ok, wyobraź sobie, pomyśl sobie teraz o pająku. Jeśli sobie pomyślisz o pająku, to dla jednych to jest przerażające, może dla ciebie to jest przerażające, a dla innych jest to neutralne. A jeśli ci powiem pomyśl sobie o pieniądzach, co sobie myślisz o pieniądzach?

Dla jednych to jest coś przerażającego, jak je zdobyć, jak dożyć do jutra, dla innych jest to sprawa neutralna, bo nie mają dla nich większego znaczenia, a dla innych nie myślą o niczym innym jak o pieniądzu, więc myślą jak by tu zarobić więcej. Może dla ciebie jest to złe, pieniądz dla ciebie jako taki jest zły, a dla ciebie jest dobry. Albo co myślisz o ludziach bogatych.

To jest to, jak zostałeś zaprogramowany i jak sam siebie zaprogramowałeś. Bo na początku zostałeś zaprogramowany przez rodziców, którzy ci mówili w określony sposób jak się masz zachowywać, jak się masz ubierać, co ci wypada, co ci nie wypada. Tak samo robili ich dziadkowie, twoje rodzeństwo, w szkole nauczyciele, potem jak dorastałeś byli coraz to nowi znajomi, książki jakie czytałeś, filmy jakie oglądałeś, to wszystko zostało tutaj w twojej głowie. I w momencie w który powiem ci pająk, pieniądze pokaż ci dowolny tego typu obraz, pojawia się myśl. Myśl ta wywołuje określone emocje. Wiec jeśli powiedziałem ci o pająku i twoją myślą było przerażenie, to była emocja wywołana myślą i ty dokładnie w ten sposób reagujesz tak naprawdę na wszystko. Na mnie, na swoich rodziców, na premiera, na prezydenta. Tak naprawdę na każdą ideę jaką ci mówiłem to ty masz na to jakąś myśl. Która się wzięła z tego, jak wcześniej zostałeś zaprogramowany przez siebie, ale też przez innych. Bo ty oglądając rozmaite filmy, mogły to być filmy motywujące, mogły to być komedii, mogły to być thriller mogły to być filmy wojenne, gdzie ginie 5 osób na sekundę, mogły to być wiadomości wyszukiwanie właśnie takich informacji o zabójstwach, o kradzieżach i to wszystko zostaje w twojej głowie. To wszystko wypala jakiś tam obraz w twojej głowie, ty nie myśl, że to jest bez znaczenia. Każda myśl, każde słowo które dotarło do twoje głowy, gdzieś się tam wypaliło. I w tym momencie kiedy ja ci pokazuję taki obraz jakiś, coś ci powiem, to ty na to w określony sposób zareagujesz.

Jedne osoby reagują na to pozytywnie, inne osoby reagują na to negatywnie. Bo tak zostały zaprogramowane. Częściowo zostałeś też sam zaprogramowany i nawet sobie sprawy nie zdajesz z tego, bo w określony sposób myślisz na temat jakiegoś tam jedzenia, jest jakieś jedzenie ci smakuje, a jest jakieś jedzenie, które ci w ogóle nie podchodzi, ty myślisz że skąd to się wzięło? To ty sobie to sam zrobiłeś, może przeczytałeś gdzieś tam, może zobaczyłeś w filmie. To że ty się ubierasz w taki sposób, a nie inny myślisz, że skąd to się wzięło? Też zostałeś zaprogramowany przez innych, bo zobaczyłeś na filmie, że ktoś się w określony sposób ubiera, może wysławia.

Jeśli ludzie np. przeklinają to skąd to się wzięło? Samo im się to wzięło? Usłyszeli to, zobaczyli. Jeśli palą papierosy, piją alkohol. To wszystko jest programowane.

Co w związku z tym?

Widzisz tak naprawdę kwestia jest tego na czym ci zależy, mi zależy na tym, żebyś odniósł sukces. Więc jeśli chcesz żebyś odniósł sukces, musisz zwrócić uwagę na to, co od tego momentu, zacznie wchodzić do twojej głowy, bo ty się przez całe życie programowałeś, ale ty się możesz w tym momencie przeprogramować. Ja to kiedyś odkryłem, jak przeczytałem chyba w jakiejś książce, że jestem zaprogramowany, ale mogę się przeprogramować.

Więc trzeba zacząć zwracać uwagę na swoje myśli i na to co ja oglądam. Więc ja uważam na to co ja oglądam, ja uważam na to co czytam. I przede wszystkim uważam na swoje myśli, jak pojawia mi się jakaś myśl, ja się zastanawiam nad tą myślą, czy to jest na pewno moja myśl, czy to jest myśl, którą mi ktoś włożył do głowy. A jeśli nawet jeśli to jest moja myśl, to zrób sobie takie coś, przez miesiąc, przez dwa miesiące, jak pojawi ci się jakaś myśl, pomyśl sobie o 180 stopni dokładnie w drugą stronę. Czyli pojawi ci się np. myśl na temat pająka, może przerażenie, pomyśl sobie, a może ten pająk ma jednak coś pozytywnego i poszukaj jakiegoś pozytywu w tym pająku. Bo jest jakiś powód jego istnienia w przyrodzie, może dla biznesmena jest pająk, żeby wyciągnął z niego jakieś tam substancje i stworzył z tego lek, nie wiem.

Jeśli pojawia ci się np. myśl o ludziach bogatych i ich nienawidzisz z jakiegoś powodu, więc pomyśl sobie dokładnie w drugą stronę, o 180 stopni. A może jednak ludzie bogaci mają jakieś plusy, może dzięki nim dziesiątki albo setki, tysiące ludzi maja zatrudnienie, może to oni płacą podatki dzięki czemu jest wojsko, policja pilnuje porządku, nawet nauczycielka. Nauczycielka jest płacona z podatków, a podatki kto płaci. Ty też płacisz, ale tak naprawdę największe podatki płaci, możesz sobie popatrzeć kto płaci.

To jest kwestia twojej myśli, łapania się na myślach nawet kilka razy dziennie. Zastanów się ta myśl, która ci się pojawia, czy to jest twoja myśl i jakbyś popatrzył na nią dokładnie z drugiej strony, o 180 stopni ja obrócił. Możesz się przeprogramować, jeśli nie odnosisz w tym momencie sukcesów zacznij sobie zadawać pytania jakby zacząć odnosić te sukcesy. To jest tylko i wyłącznie twoja myśl.

Za tydzień opowiem kontynuację tego tematu, ale w jeszcze inny sposób, bo to będzie kwestia tego co my myślimy, a co my robimy. Więc zapraszam za tydzień. Poza tym, jak tu wyceluję, o tutaj, ale mam duży palec, tutaj jak klikniesz, będziesz mógł zasubskrybować mój kanał i jak pokaże się następne wideo to YouTube wyśle ci informację, jak klikniesz tutaj to będziesz się mógł zapisać na mojego newslettera i będziesz dostawał takie informacje o których nie mówię na YouTube. A jak, nie wyceluję, jak klikniesz tutaj to zobaczysz mój film z zeszłego tygodnia, jeśli go nie oglądałeś naprawdę obejrzyj, bo tam mówiłem więcej na temat myślenia w troszkę jeszcze inny sposób i to koniecznie trzeba obejrzeć, a tymczasem dziękuję bardzo i do usłyszenia następnym razem.     

Jacek Wiśniowski

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment