Jak rozmawiać z ludźmi, aby mieć co chcesz. Czyli o manipulacji. (autor; Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/jak-rozmawiac-z-ludzmi-aby-miec-co-chcesz-czyli-o-manipulacji

Opowiem ci o technice, którą warto żebyś znał pod kątem tego, żeby ci po prostu było lepiej w życiu. Żebyś się komunikował z ludźmi. Mniej więcej 2 tygodnie temu jak robiłem spotkanie Lublinie opowiadałem tam o jednej technice, czyli o czubku nosa, czyli żeby mówić do danej osoby w ten sposób, żeby widzieć na co ona patrzy.


Żeby kogoś do czego przekonać trzeba patrzeć na czubek jego nosa, żeby wiedzieć z punktu widzenia tej osoby, dlaczego to jest dla niej korzystne, a dlaczego nie. Nie dlaczego ty coś chcesz zrobić. Nie panie daj mi pan, co mi pan daj, daj mi pan stówę, tylko trzeba wytłumaczyć, dlaczego ktoś ma ci dać stówę. Jak mu wytłumaczysz, dlaczego ktoś ma wartość z tego, że ci da 100, to wtedy masz większe prawdopodobieństwo, że tą 100 dostaniesz, jeśli byś akurat na to patrzył. Ale słuchaj, żyjemy w społeczeństwie, żyjemy między ludźmi, więc non-stop komunikujesz się z ludźmi, non-stop są ludzie wokół ciebie i to co w życiu osiągasz albo czego nie osiągasz to jest zależne od tego jak jesteś w stanie dobrze się z nimi komunikować. Prosta sprawa.

Ok, co do tej techniki to jest podobna do tego z czubkiem nosa. Zacznij teraz przyglądać się bliżej ludziom osobom z którymi rozmawiasz pod kątem szukania czego te osoby potrzebują w życiu. Co te osoby kręci, jakie te osoby mają hobby, jakie przyjemności je pociągają, co dla nich w życiu jest ważne. Bo jak ty będziesz rozmawiał z prezesem jakiejś firmy, ze swoimi pracownikami, ze swoimi dziećmi, z panią w sklepie, z kimkolwiek na ulicy, to po pierwsze czubek nosa, a po drugie przyjrzyj się tej osobie i zastanów się na czym tej osobie zależy? Co jest ważne dla tej osoby? I to nie jest takie trudne do zauważenia, do usłyszenia, bo wejdziesz do gabinetu prezesa, zobaczysz na ścianie jachty na przykład, model jachtu na biurku, to nie idziesz do prezesa i nie przedstawiasz mu swojej oferty tylko zaczynasz od jego pasji, zaczynasz o tym rozmawiać. I to nie ważne czy to będą jachty, może będzie po prostu stał model samolotu, może zobaczysz kije golfowe to będziesz wiedział co jest pasją tej osoby, co tą osobę kręci. I teraz jak ty chcesz mieć dobry kontakt z tą osobą, to porozmawiaj właśnie o tym. Popatrz sam na siebie, są rzeczy, które ciebie interesują i teraz jeśli ja będę do ciebie mówił o tym co mnie interesuje, co ja zobaczyłem, co ja przeżyłem i tak dalej to ciebie to guzik obchodzi. Ale jeśli ja powiem to pod kątem twojej pasji, pod kątem twojej przyjemności, pod kątem twojego czubka nosa, ja zobaczę co ciebie kręci, będziesz mnie kochał na wieki wieków amen. Tak to właśnie wygląda.

I teraz tak możesz popatrzeć na to właśnie w ten sposób, że o jest to jakaś tam wredna manipulacja, ktoś chce zrobić mi siano w głowie. Wiesz co, ok ja zaraz powiem co to jest według mnie manipulacja. Według mnie to są normalne stosunki międzyludzkie. To są normalne rzeczy, żeby rozmawiać z ludźmi jak człowiek z człowiekiem a nie myśleć tylko o tym, właśnie o sobie, o swojej korzyści. Więc to kwestia nauczenia się specyficznego sposobu właśnie patrzenia na rozmówców, patrzenia na to, co jest ich motywatorem, co tą osobę kręci.

Powiedziałem o policji, widzisz i zacząłem o tej technice manipulacji, dobra jest taka metoda manipulacji, która, no można powiedzieć, że jest to metoda manipulacji, bo uszczupla dochody państwa, bo nie płaci się mandatów, oczywiście trzeba znać tą technikę i trzeba ją w odpowiedni sposób zastosować, ale jak się ją zastosuje, to no nie płaci się mandatu. Ale to powiem we wtorek jak będzie 100,000.

Więc co to dla mnie jest manipulacja? To co przed chwilką ci powiedziałem ja to uważam, że to jest, nazwałbym to językiem wpływu. Tak? A manipulacja dla mnie to jest coś co robią na przykład niektórzy politycy, ale nie tylko politycy, bo są też mafia na przykład w ten sposób działa, ale porównanie dałem. Jak oglądałeś Ojca chrzestnego to możesz wiedzieć albo interesujesz się polityką, może słyszałeś o tym, że zbiera się haki na kogoś, że się szuka różnych brudów, grzeszków i szuka się tego co ktoś, niewygodnych prawd jakichś, dla kogoś. Po to, żeby albo kogoś potem szantażować albo żeby to wykorzystać do czegoś tam. I dla mnie to jest manipulacja, bo dla mnie to jest bardzo nieładny sposób wpływania na kogoś, bardzo delikatnie to ujmując. Nie mniej jak popatrzysz na historię jest mnóstwo rządów, które powstały dzięki temu, jest mnóstwo rządów, które upadły dzięki temu. Ja nie mówię w tym momencie tylko o Polsce, ale gdzie popatrzysz przez świat to tak jest. I to nie jest tak, że takiej wiedzy nie ma, bo taka wiedza jest i tej wiedzy jest dużo. I są ludzie, którzy to stosują świadomie, są tacy, którzy o tym nie mają pojęcia a też to stosują. Jestem pewien, że ty też znasz całą masę technik wywierania wpływu jakichś tam. Tylko, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nawet może czytałeś w podstawówce Sposób na Alcybiadesa, no to też była jakaś tam technika podejścia do tego profesora.

Ok, konkurs. Z miesiąc temu ogłosiłem konkurs na konkurs, żeby osoby, które podadzą najfajniejszy konkurs dostaną nagrodę, więc teraz będzie, jedna z tych osób podała coś takiego, żeby napisać w komentarzu z filmów, które do tej pory zobaczyłeś, zobaczyłaś na moim kanale, 3 takie filmy, które cię najbardziej zainspirowały do czegoś albo wpłynęły… widzisz, które wywarły na tobie wpływ. I dlaczego? I najlepsze trzy zróbmy. Najlepsze trzy komentarze, które będą mieć najwięcej ocen, najwięcej komentarzy pod komentarzem, przejażdżka nowiutkim błyszczącym Nissanem GTR, godzinka w Warszawie.

 

      

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment