Jak poprawić swoje jutro

 

Hej. Odświeżyłem sobie wczoraj książkę, którą czytałem chyba 20 lat i wtedy mnie zachwyciła, ale po tym jak wczoraj ją odsłuchałem, jako audiobooka, to jestem zachwycony ponownie, bo mimo, że minęło tyle czasu jest tam tyle treści, tyle rzeczy, które człowieka nakręcają, pokazują jak świat wygląda, w którą stronę iść… Ale, żeby się nie rozgadywać krótko, książka Alchemik Paulo Coelho. Powiem ci z niej dwie rzeczy, które ja wyciągnąłem z tego jak wczoraj ją odsłuchałem, jeśli nie czytałeś to przeczytaj, odsłuchaj. Każdy myślę znajdzie w niej coś dla innego dla siebie. Dla mnie taka fajna rzecz, która tam była napisana i która się przewija przez całą książkę to jest myśl o poszukiwaniu swojej legendy, o poszukiwaniu swojej drogi i o tym, żeby tą drogę realizować, żeby iść w tą stronę.

I jest tam mowa o tym, że większość ludzi ma swoje marzenia o których tylko marzy, o tym żeby je zrealizować, ale tak naprawdę nie chce tego osiągnąć. Bo wolą żyć marzeniami, tym że coś tam zrobią a nie zabrać się za realizację tego, żeby to faktycznie się dokonało. Bo boją się, że jak to się dokona to nie będzie po co żyć, nie będzie nowych marzeń, nie będzie nowych celów. Ja ci mogę powiedzieć, że będą, bo ja swoje życie cały czas układam tak, żeby właśnie takie nowe marzenia sobie tworzyć, takie cele sobie wyznaczać, które potem będę realizował. Według mnie życie jest właśnie o tyle fajne, że można takie rzeczy robić. W tej książce jest opisana historia chłopca, który właśnie podąża za swoim marzeniem i za tym idzie cała masa przemyśleń jego, osób, które spotyka po drodze i które to osoby sprawiają, że on sam staje się lepszą osobą.

Jest tam jedna taka fajna myśl, która mi się niezwykle podoba, która chcę ci przekazać, odnośnie właśnie życia, odnośnie stawania się lepszym, odnośnie tego, co zrobić, żeby jutro było lepsze, żeby przyszłość była lepsza. Na przeszłości nie mamy wpływy, teraźniejszość jest tu i teraz. I właśnie chodzi o to, żeby robić tak, żeby każdy dzień starać się przeżyć jak najlepiej, żeby każdego dnia starać się być lepszym. To właśnie jest w tej książce zawarte. Jak popatrzysz na wszelkie książki rozmaite, motywacyjne, czy to moje nagrania, czy kogokolwiek innego, tam jest cały czas przekazywane dokładnie to samo, rób tak, żeby być lepszym. Żeby właśnie to co teraz robisz, żeby zrobić najlepiej jak to możliwe. Jak będziesz takie rzeczy robił jutro będzie lepsze, za tydzień będzie lepiej jak jest teraz, za miesiąc, za rok, za 10 lat. Tylko chodzi o to, żeby każdego dnia włożyć maksymalnie dużo wysiłku w to, żeby było lepiej.

Wiesz, nie chcę tutaj opowiadać, bo są rzeczy, które po prostu trzeba przeczytać, doświadczyć swoimi wspomnieniami, porównać do tego co jest w książce opisane. A naprawdę na każdym kroku jest tam cała masa fajnej wiedzy. Widzisz to jest moja droga legendy, to nie jest droga legendy, ale droga legendy jest opisana, właśnie w ten sposób jest to opisane w książce jako dążenie do jakiegoś tam właśnie do tego marzenia, dążenie do jakiegoś tam celu. I fajnie też jest opisane, że dużo ludzie nie robi tego dlatego, że się boi, boi się porażki. Widzisz jedni się boją tego właśnie, że zrealizują i nie będą mieć potem co robić, a drudzy boją się porażki, boją się tego, że coś się wydarzy. I też fajnie tam Coelho pisze, że czasami trzeba po prostu spróbować, czasami po prostu trzeba zrobić krok, trzeba zacząć działać, bo jeśli tego nie zrobisz to się w życiu nie przekonasz. Bo widzisz to jest tak, że na starość mnóstwo ludzi narzeka na to, że życie im nie wyszło tak jak by chcieli. No, a dlaczego im nie wyszło? Dlatego, że właśnie bali się zaryzykować i zobaczyć co by się stało, gdyby przeszli tą górę, gdyby wsiedli w ten pociąg, w ten samolot, porozmawiali z tą osobą, co by się wtedy wydarzyło?

Widzisz, moja droga doprowadziła mnie do Rio de Janeiro. Chciałem ci dzisiaj pokazać ładne widoki, ale widać moja droga jest taka, że będę musiał tutaj wrócić, bo akurat dzisiaj pada konkretny deszcz. Ale może jeszcze ci pokażę ładne widoki za tydzień, bo są takie miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć. Bo jest tu pięknie, mimo tego, że pada deszcz. Słuchaj, ja tu cały czas czuję się jakbym był w środku dżungli, bo jest tu wszędzie tak soczysta zieleń, jest po prostu zniewalająco. Jeszcze, gdyby było słońce zobaczył byś cały urok tego. Ale jestem pewien, że w przeciągu tygodnia jeszcze będzie ładna pogoda to pokażę ci jak tak miejsce potrafi być piękne. Tym bardziej, że wiem, że w Polsce jest teraz mróz, a widzisz tutaj pada deszcz, ludzie się chowają, unikają tego deszczu. A jest naprawdę niesamowicie, bo tropikalna burza, tropikalny deszcz to jest coś pięknego.

Tak do podsumowania, pomyśl sobie, co dzisiaj możesz zrobić, żeby twoje jutro było lepsze? Wstaniesz jutro, rano pomyśl sobie co dzisiaj mogę zrobić, żeby moje jutro było lepsze? Pomyśl sobie o swoim marzeniu, a na pewno masz jakieś marzenie. Na pewno masz takie marzenie, które wydaje ci się może nierealne do zrealizowania, może nieosiągalne, może ci inni wmawiali, że to nie jest dla ciebie, ty sam do końca w to nie wierzysz. A ja bym ci sugerował właśnie podążyć za tym. Po prostu zrobić krok i zobaczyć co się stanie. Bo jeśli tego nie zrobisz, wiesz za 10, za 20, za 30 lat będzie po prostu żałował. Według mnie za marzeniami nie tylko można, ale trzeba podążać trzeba je realizować.

Do usłyszenia za tydzień. Hej.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment

Next post:

Previous post: