Jak Poprawić Inteligencję i Koncentrację (Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/jak-poprawic-inteligencje-i-koncentracje

Hej, dzisiaj temat o praktycznym podkręcaniu umysłu, o tym jak się lepiej koncentrować, bo dzięki temu będziesz w stanie, zaraz ci powiem co robić. Ale najpierw pokażę ci jeśli nie widziałeś Warszawy, bo to wszystko co tutaj powstało, dobra to też jest praca rąk, ale najpierw ktoś to wszystko musiał wymyślić, te wieżowce, to musiał ktoś zrobić. Musiał też ktoś zrobić coś takiego jak to.

 

Jeśli ktoś mnie pyta dlaczego uwielbiam samochody, to między innymi dlatego, że jestem pełen podziwu, że człowiek jest w stanie zrobić coś takiego co daje tyle przyjemności.

Ja uważam, że ktoś kto to zrobił powinien dostać nagrodę Nobla. To coś jest po prostu piękne.

A co to takiego jest? Tutaj dla znawców, to jest Lamborghini Aventador. Pod koniec filmu opowiem ci na temat tego samochodu. Na razie pokażę ci tylko trochę jego wnętrze, odpalę go, żebyś zobaczył jak to wygląda.

Ten samochód się za bardzo nie nadaje na jazdę po mieście, ale zobaczymy co da się zrobić.

Ok, co do podkręcania umysłu w praktyce, mówiłem ci o filmie „Jestem Bogiem” tam była jedna substancja podana, po której bohater filmu nagle uzyskał 100% dostępu do możliwości swojego mózgu. W praktyce jest faktycznie coś takiego, ja pamiętam, że po obejrzeniu tego filmu przeszukałem cały Internet, znalazłem na tamte czasy, coś co może nie działało tak jak to, jak ta substancja.

Sorry, będę tak co chwilkę różne odgłosy wydawał, bo jadę tym dopiero 10 km, więc dopiero go sprawdzam razem z tobą jak to wszystko chodzi.

Co do tej substancji. Dzisiaj faktycznie są takie substancje, które podkręcają możliwości mózgu, są to substancje, które stosuje się dla chorych na Alzheimera, na ADHD. Tylko wiem, że te osoby, które stosują tę substancję, ta substancja ma jeden podstawowy minus. Uzależnia i powoduje też z dłuższym czasem tak naprawdę zmiany chorobowe. Więc po pierwsze stosowanie z lekarzem, a po drugie też w określonym czasie.

Czytałem kiedyś o jakiejś kobiecie z Niemiec, która zaczęła to stosować w pojedynkę, bo jej dzieci były chore na jakąś tam chorobę, to było bodajże coś z ADHD. I ona zaczęła to brać, no i efekt był taki, że po dwóch, czy trzech latach no faktycznie była genialna, ale wszyscy znajomi się od niej odwrócili.

Więc ja ci nie będę proponował stosowania czegoś co może spowodować uszkodzenia twojego umysłu, nie wiadomo jakie jeszcze inne konsekwencje.

Trudno mi się skupić, ale postaram się dotrwać do końca video, ty też postaraj się dotrwać.

Nie mniej znalazłem sporo środków, które naturalnie występują w roślinach, które nawet u nas rosną gdzieś na polach. Wiesz nie będzie to taka roślina, która spowoduje, że staniesz się genialny z dnia na dzień. Nie mniej w dłuższym okresie czasu poprawi twoją koncentrację, nie poprawi twojego myślenia, bo rozmawiałem o tym właśnie z Marcinem Kowalczykiem, który mówi, że testował praktycznie wszystko, jakieś substancje testował nawet niby dla wojska amerykańskiego i mówił, że absolutnie nie wpłynęło to na poprawę jego wyników w układaniu kostki.

Nie mniej jest parę substancji, mam je tutaj.

Pierwsza Q10, to jest bardzo fajna rzecz, to możesz sobie stosować. Jest coś takiego co się nazywa Gotu kola ja to mam w hinduskiej wersji, to też dobrze działa na koncentrację D+A, jest na przykład żeń-szeń. Ja akurat te wszystkie substancje które są tutaj mam dostępne w czymś takim, to się nazywa Geniusz, nie wiem na ile to widać do kamery.

Co do Geniusza on jest o tyle fajny, że zawiera wszystko co według mnie jest najważniejsze jeśli chodzi o koncentrację, jeśli chodzi o poprawienie pracy umysłu. Przepytam, znaczy już przepytałem, ale do kamery przeczytam właśnie Marcina Kowalczyka, żeby powiedział co myśli o tej substancji.

Co tutaj jest: ekstrakt śpioszyn lekarski, żeń-szeń i to żeń-szeń bardzo dobry bo to jest żeń-żeń koreański, jest L-tyrozyna, ja tą L-tyrozynę mam tutaj w osobnym opakowaniu. Jest jeszcze właśnie różaniec górski, bardzo dobra sprawa i jest cholina, te substancje połączone w odpowiedniej ilości dają taki efekt, że o wiele lepiej się koncentrujesz, o wiele lepiej myślisz. Tak naprawdę nie znam osoby, artysty, no ok, tych których znam artystów, ludzi takich, którzy muszą być kreatywni, biznesmenów, takich na wysokim poziomie, oni dbają właśnie o to, żeby możliwie jak najbardziej poprawiać efektywność swojego umysłu. Za pomocą bezpiecznych środków takich jak te, ale są to też osoby, które uprawiają dużo sportu.

Dużo sportu aerobowego, czy to jeżdżą na rowerze, czy to pływają, czy to biegają, albo po prostu dużo chodzą na piechotę. Nie wyobrażaj sobie, że miliarderzy albo ludzie sukcesu to są tylko tacy którzy jeżdżą super furami. Wręcz mogę ci powiedzieć, że takie super fury mało kto z tak naprawdę superbogatych kupuje, bo nie oszukajmy się, jest to szpanowóz, tak to to nazywam, do jazdy po mieście się absolutnie nie nadaje. Dlatego jadę teraz na autostradę, jak będę miał czas to jeszcze pojadę na jakąś krętą drogę, bo tam tym samochodem, można się pobawić. On z zewnątrz jest cudowny, z zewnątrz jest fantastyczny, dźwięk silnika tez jest dobry.

Ale miałem mówić o czymś innym. Jakbyś tutaj siedział, to też miałbyś problem, żeby się skupić i mówić tylko na dany temat.

Jakie są jeszcze metody na poprawianie koncentracji?

Możesz popatrzeć na naszego Małysza. Małysz dopiero po latach przyznał się, że miał specjalny zespół ludzi, miał profesora, który po prostu stale pracował nad jego koncentracją. Oni wtedy robili coś takiego co się nazywa bio-feedback, są w dużych miastach firmy, które robią ten test, szkolenie tak to można nazwać. W każdym razie niesamowicie pomaga na problemy z koncentracją, więc jeśli masz problemy z koncentracją to to jest właśnie jedna z metod, żeby pójść na ten bio-feedback.

W dzisiejszych czasach mamy coś takiego jak multitasking, czyli wielozadaniowość i bez tego ciężko nam nawet żyć. Nie kupimy telefonu jeśli nie ma tam nawet setek opcji, nie działa kilka programów na raz i to samo masz na komputerze. Ale to wszystko zabija koncentrację. Popatrz na mnie ja teraz dzielę koncentrację na jazdę samochodem i na to, żeby tobie coś powiedzieć i już mi to nie wychodzi. Nie wychodzi mi, bo to jest samochód wymagający, nie mówiąc o tym, że on kosztuje prawie 1,5 mln, więc muszę uważać jak nim jeżdżę.

Ale popatrz na to co ty robisz, jak pracujesz na przykład przy komputerze, masz otwarte mnóstwo programów komputerowych, do tego masz tam Skype, do tego masz jeszcze jakieś inne komunikatory, do tego masz telefon, przychodzą ci SMS, przychodzą ci snapchaty, twittery. I teraz człowiek jest niesamowicie rozproszony. 20 lat temu tego nie było, jak ktoś się zabierał za robotę to po prostu pracował i nie miał problemu z koncentracją. Teraz jest z tym problem.

Ja ten problem bardzo prosto rozwiązuję, bo po prostu wyłączam wszystko co może mnie rozpraszać. Więc jeśli chcesz się koncentrować musisz mieć godzinę, gdzie nikt ci po prostu nie będzie przeszkadzał. Jeśli masz dzieci, musisz konkretnie powiedzieć od tej do tej godziny tatuś pracuje, czy mamusia pracuje, proszę mi nie przeszkadzać i porządek musi być. Jak masz telefon, po prostu wyłącz dźwięk, żeby ci nie przeszkadzał, jeśli ktoś będzie dzwonił, trudno poczeka. Jeśli chcesz być efektywny, chcesz więcej osiągać w życiu, niestety musisz się nauczyć koncentrować, musisz się nauczyć eliminować rozpraszacze.

I na koniec, to co mówił Marcin „Maskow” Kowalczyk odnośnie jego sposobów na podniesienie poziomu inteligencji, dla niego jest to codzienna praca nad swoim mózgiem. Czyli on codziennie robi jakieś tam ćwiczenia, codziennie czegoś się tam uczy. I w ten sposób jego umysł pracuje. Nawet jeśli będziesz tam chociażby grał w szachy już to ci pomoże. Jeśli będziesz rozwiązywał krzyżówki, też to wpłynie na jakość twojego umysłu, po prostu te wszystkie połączenia tam będą o wiele lepiej pracować. Jeśli dołożysz do tego jakieś tam uczenie się na pamięć, codziennie, czy to naukę języka, czy to naukę jakiejkolwiek umiejętności – codzienna nauka.

Z tego co Marcin mówił, jego strona to jest kazdytakmoze.pl, on na tej stronie ma różne filmiki, opowiada o tym jak on to robił. Między innymi według niego wystarczy dosłownie 10 minut dziennie na to, żeby niesamowicie podnieść swój iloraz inteligencji. On mówi, że jak chodził do szkoły średniej, jak mu zbadano iloraz inteligencji to był lekko ponad przeciętne, ale żadne rewelacja. Po dwóch latach treningu 10 minut dziennie, jak mu zrobili badanie w Mensie, to się nie mieścił w skali. Po prostu miał maksimum. Czyli da się podnieść iloraz inteligencji, wbrew temu co niektórzy naukowcy mówią, bo jest praktyczny przykład z życia, że jest ktoś taki, kto coś takiego zrobił.

Więcej na temat koncentracji, na temat pamięci ja jeszcze będę w przyszłości mówił, na dzisiaj może ci wystarczy.

Jak wyjadę na autostradę to opowiem ci co nieco na temat ego samochodu, bo to myślę dzisiaj jest największą atrakcją.

Wyjechałem na drogę ekspresową, więc najpierw na spokojnie ci parę rzeczy o tym samochodzie opowiem, a potem posłuchasz głosu silnika. Ale też ważne, bo zaraz zrobię konkurs.

Najpierw co do samochodu, 6,5 litra, V12, 720 koni, poniżej 3 sekund do setki, spalanie – lepiej nie pytaj.

Czy to się nadaje do jazdy? Obawiam się, że się nie nadaje do jazdy, ok po tej drodze może jeszcze tak, ale powiem ci, że wyjechałem 2 kilometry poza miasto i już mnie policja zatrzymała. Ok, chcieli pooglądać samochód, rozumiem, ale przewiozłem mojego kuzyna i on mówi, wiesz Jacek, ale ja się źle czuję w tym samochodzie.

Ale o co chodzi?

Bo tak wszyscy się gapią, wszyscy zdjęcia robią. Wiesz co w tym samochodzie nie ma prywatności. Gdybyś marzył o tym, żeby kupić taki samochód, ja ci powiem zapomnij. Jeszcze jeden dzień można w nim wytrzymać, ale tak naprawdę przejedzie się w nim 50 kilometrów, a tutaj jest cały czas rzucanie, bo on jest po prostu tak poustawiany. Jeśli chcesz sobie kupić Lamborghini to lepiej kupić sobie Huracana, jest dwa razy tańszy, ma takie same parametry, pali 2 razy mniej, więc koszty utrzymania są niższe, a radość z jazdy jest bardzo podobna.

Ponieważ widziałem reakcję tych osób, które przewiozłem to stwierdziłem, że zrobię konkurs związany też z tym samochodem, bo będę testował jeszcze kilka fajnych samochodów i myślę, że kilka osób by się chciało przejechać. I ten konkurs będzie związany z tym co ci wcześniej pokazywałem z Geniuszem. Ten Geniusz to jest mój produkt, ja ci nie mówię, żebyś go kupował, nie kupuj go, ja ci powiem o co chodzi. Ja to zrobiłem dla siebie, bo w momencie kiedy kupowałem suplementy, za to co jest w tym ja płaciłem miesięcznie od 160-200 zł, co prawda tutaj jest napisane, żeby brać jedną tabletkę dziennie, ale to działa tak jak trzeba jak się bierze 2 tabletki dziennie. Więc to co tutaj jest wystarcza na cały miesiąc. Więc zrobię konkurs dla tych osób, które to zamówią.

Co to będzie za konkurs? Może jaka będzie nagroda. Nagrodą będzie przejażdżka w fotelu pasażera albo w tym samochodzie albo będę testował niedługo Ferrari Italię, Astona Martina, Maserati, Lamborghini Huracana jeszcze tam parę fajnych samochodów. I zrobimy konkurs zasady dokładnie będą opisane tutaj w opisie pod spodem jak wejdziesz, tam też jest link do zakupu tego. W skrócie będę chciał, żebyś zrobił zdjęcie z tym Geniuszem i żebyś je umieścił na stronie, którą podam i do tego, będę chciał, żebyś wymyślił fajną jakąś sentencję, jakąś rymowankę związaną właśnie z tym suplementem. Te które mi się najbardziej spodobają, będę nagradzał i nagroda będzie taka, że będziesz miał godzinę przejażdżki, którymś z tych samochodów który sobie wybierzesz. Raz na tydzień podam, kto taki się przejedzie, jeśli będzie zakończenie konkursy, a ponieważ ja się będę bawił chwilkę tymi samochodami, więc nieprędko będzie zakończenie, ale ja też często wyjeżdżam gdzieś za granicę, więc wtedy nie będę mógł.

Więc wtedy kiedy będę mógł, jak powiem ci, że wygrałeś, ja to napiszę tutaj w tym opisie napiszę, ze ta osoba wygrała, więc będziesz musiał zgłosić się do mnie, będziesz musiał przyjechać do Warszawy i sama radość.

Jacek Wiśniowski

{ 2 comments… add one }

  • DDS Czerwiec 10, 2016 11:56 pm

    Hola, Jest jeszcze jeden prosty sposób podkręcenia umysłu.To co robimy czesto,róbmy w inny sposób.Czyli jedź do pracy inna drogą,zmieniaj ustawienie mebli w pokoju,albo nie uzywaj ulubionych rzeczy tylko inne,etc. Adios!

    Reply edit
  • Tomasz Maj 4, 2017 5:10 pm

    żeby nadać drugie życie dla naszego mózgu musimy dostarczać mu pożyteczne składniki. od siebie mogę polecić pierzgę pszczelą, a konkretnie jej koncentrat, który poprawia pamięć, koncentrację i sprawność umysłu

    Reply edit

Leave a Comment