Inspiracja (Jacek Wiśniowski)

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/inspiracja

Porozmawiamy sobie za chwilkę o inspiracji, o motywacji, ale to zejdę na dół to wtedy ci opowiem. Opowiem ci co takiego mnie inspiruję, na tyle na ile będzie słychać bo to za mną trochę hałasuje. Ostatnio zanim tutaj przyjechałem spotkałem mistrza Europy w brazylijskim jiu-jitsu, jak wrócę do Polski to mam nadzieję będę mógł z nim porozmawiać, zrobić wywiad i ty też co nieco o nim usłyszysz. Ale dlaczego mnie to zainspirowało?

 

Wiesz, nie powiem, że wygląda normalnie, bo jest kawał chłopa, ramię ma takie jak moje udo prawie że. Ale patrzę na to w ten sposób, że jest mistrzem, jest mistrzem Europy, musiał pokonać setki ludzi zanim doszedł do tego momentu w którym teraz jest. Inspiruje mnie to ile musiał on sam mieć motywacji, ile musiał walczyć sam z sobą, ile wylać potu, ile wycierpieć, ile oberwać od innych ludzi dosłownie w twarz, zanim zdobył to mistrzostwo. Ile czasu spędził na siłowni, kwestia diety, kwestia regeneracji. Dla tych wszystkich, którzy uprawiali sporty wiecie jaki to jest wysiłek, a co dopiero wejść na poziom mistrzowski. Więc dla mnie to jest mega inspiracja, spotkanie po prostu z taką osobą jak tego typu mistrz. Ale nie tylko.

Niedawno oglądałem mecz Polska-Niemcy jak były mistrzostwa, jak są mistrzostwa jeszcze Euro i ok, mnie piłka nożna przyznaję specjalnie nie interesuje, akurat siedziałem jadłem obiad, więc przy okazji też obejrzałem mecz. I tak patrzę sobie na to i myślę, i nie patrzę na to pod kątem futbolu, tylko patrzę na to pod kątem właśnie mojej inspiracji, patrzę na tych wszystkich ludzi tam, ja wiem, że masz pewnie pretensje do tego gracza, do tego gracza, że nie zagrał tak jak ty byś chciał, że powinien zrobić to, że popełnił takie błędy.

Ja patrzę na to troszkę inaczej, bo każda z tych osób które wyszły na boisko ona jest już mistrzem, to nieważne, że oni jeszcze nie są czy będą, zobaczymy jeszcze, ale są mistrzami, bo zanim oni trafili na to boisko to musieli być lepsi od tysięcy jeśli nie dziesiątek tysięcy chłopaków, którzy po prostu kopią w piłkę. Musieli trenować przez lata, żeby dojść do tego poziomu na którym są teraz, żeby móc pojechać na mistrzostwa i po prostu poradzić sobie z tą piłką, ale poradzić sobie z tą piłką w sposób mistrzowski. Więc dla mnie to jest mega inspiracja patrzeć na nich po prostu jak na mistrzów.

Co mnie jeszcze inspiruje?

Niedawno w Monako, były wybory najlepszego przedsiębiorcy roku. Zanim to się odbywa, to głosowanie raz do roku w Monako, wcześniej w każdym kraju są wybory takiego najlepszego przedsiębiorcy, są w Polsce, są w Niemczech w każdym kraju kapitalistycznym. I już samo to, żeby zostać np. najlepszym przedsiębiorcą w Polsce. To już jest nie lada wyzwanie, to już trzeba być nie lada jaką osobą, ale potem sobie patrzę to jest tylko jeden kraj z pośród tam ponad setki. A jest jeden człowiek raz do roku wybierany, który jest najlepszym przedsiębiorcą, no według tęgich głów jest najlepszy na świecie. Więc też moja myśl jest taka, co takiego trzeba robić, żeby być najlepszym przedsiębiorcą na świecie?

Żeby w ogóle sobie postawić takie pytanie co takiego mogę zrobić, żeby być najlepszym przedsiębiorcą świata?

Łał, niezłe wyzwanie, niezła inspiracja, niezłe pole do zadziałania wyobraźni, do tego co by takiego robić, od kogo się uczyć, jaką firmę prowadzić, żeby być wybranym najlepszym przedsiębiorcą świata.

Jak dwa tygodnie temu byłem w Vancouver, tam byłem sklepie jednego miliardera, który ma markę odzieżową i to co on sprzedaje, to w jaki sposób sprzedaje tą odzież, to jest odzież sportowa, robi to w najlepszy sposób na świecie. Tzn. z metra kwadratowego ma największy obrót z wszystkich możliwych branż na świecie. Łał, to jest naprawdę mistrzostwo świata, móc zrobić coś takiego.

I oczywista inspiracją dla mnie to co tutaj jest za mną. Dla mnie to jest teraz ewidentnie przyjemność, to, że tutaj przyjechałem. Jak kilka miesięcy temu robiłem nagranie z Wielkiego Kanionu, to też jest dla mnie inspiracja pojechać w piękne, po prostu w piękne miejsce. Jeśli byłeś kiedyś w Alpach, nawet gdzieś pojechałeś w Tatry, byłeś wśród natury, mnie to inspiruje, naprawdę działa mi to na wyobraźnię. To, że na mnie to działa to niekoniecznie będzie to działać na ciebie, nie mniej wiem, że na większość osób doskonale na inspirację na wyobraźnię działa coś takiego jeśli pójdą w te miejsca, gdzie do tej pory nie byli. Więc jeśli całe życie do tej pory spędzałeś idąc od punktu A do punktu B, nie oglądając za bardzo świata, nie zastanawiając się co jest za rogiem, to warto wzbudzić w sobie ciekawość i zastanowić się jednak co jest za tym rogiem, co jest za tą górką, co jest za tą rzeką, co jest za tym morzem, co jest za tym jeziorem. A za tym jeziorem tam są Stany Zjednoczone, tu gdzie ja stoję jest Kanada, tu jakieś flagi jeszcze są, to możesz zobaczyć. Mogę ci tylko tyle powiedzieć, warto oszczędzić sobie troszkę pieniędzy, po to żeby pojechać na taką podróż, żeby się zainspirować takimi widokami. Ok, Kanada nie jest może tania, ale zamiast kupować sobie baton, zamiast jakieś tam kolorowe napoje, zamiast wydawać pieniądze na głupoty na jakie wydaje się na co dzień warto te pieniądze odłożyć, albo pomyśleć, co by tu zrobić, aby zarobić więcej i pozwolić sobie na to, żeby pooglądać sobie świat. Ok, to jest coś większego wyjazd do Kanady, ale nie ma dla ciebie problemu wsiąść na rower przejechać się 15 km, do sąsiedniej miejscowości, zobaczyć te miejsce w których do tej pory nie byłeś. Może coś tam zobaczysz co cię zainspiruje, nie wiem do czego, ale ty też nie będziesz wiedział dopóki się nie przekonasz sam.

To na razie tyle z tak pięknego miejsca. I do usłyszenia za tydzień. A i zanim powiem do usłyszenia za tydzień, powiem jedną rzecz a propos mojej inspiracji do robienia filmików albo mojej inspiracji do tego, żeby robić te filmiki. Pewnie tutaj widzisz gdzieś pod spodem jest taki napis ile osób subskrybuje ten kanał. Dla mnie jest to informacja na ile to co mówię jest ciekawe albo nie ciekawe. Więc jeśli chcesz oglądać tego typu filmiki, pod spodem jest taki czerwony przycisk, gdzie pisze Subskrybuj, jeśli naciśniesz tam to YouTube będzie ci po prostu sam wysyłał informacje jak będzie. Nowy filmik, więc jak coś ciekawego będzie następnym razem to nie przegapisz tego, dlatego warto kliknąć na ten czerwony przycisk Subskrybuj i wtedy na tym liczniku pokaże się, jeszcze ty będziesz miał wkład, jak najbardziej będziesz mógł komentować i jak najbardziej zachęcam do komentowania, bo widzisz to o czym powiedziałem dzisiaj to co mnie inspiruje, ale może ciebie inspirują inne rzeczy, może ciebie motywują inne sprawy, więc warto o tym w komentarzu napisać. Bo widzisz czyta to trochę osób podziel się niech inni też korzystają ok.

Ok, jeszcze przyjrzyjmy się co my tutaj mamy. Mamy piękne miejsce, popatrz jak para się robi, mgła, a tym statkiem płynąłem przed chwilką, może jeszcze mokry jestem. Warto się wybrać naprawdę, ok to już teraz na pewno do usłyszenia za tydzień. Hej.  

Jacek Wiśniowski

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment